Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, odpiram novo temo; upam da nima nih?e nic proti. :)

 

?e ze obstaja tema o idejah za pohodnistvo,pa naj ?e o idejah za fajn kolesarske ali tekaske turce oziroma da si malo povemo-pohvalimo o na?ih podvigih. In pa debata o kolesarski opremi.

 

Predvsem pa bi bilo res super ?e bi se koga na ta na?in vzpodbudilo in pa lahko kdaj kak?no turo skupaj naredimo...

 

Da zacnem sam; precej navdu?en kolesar in ob?asni teka?. Ve?inoma kolesarim okolica lj-jance,Pance,Bogen?perk, kurescek,javor. Tako mtb kot specialka...

 

Cez zimo pa precej vec teka In manj kolesa,predvsem planiram kak?en izlet na obalo.

 

Upam da se tema prime in da vsi skupaj dobimo malo motivacije za gibanje, ker ta jesen nam res daje primerno vreme.

 

Lep pozdrav vsem,jaz grem pa na kolo:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo izkoriscen vikend.

 

Vceraj specialka; lj-orle-pecar-javor-dolina besnice-volavlje-trebeljevo-smartno pri litija-bogenperk-temenica-radohova vas-bi?-orlake-zagradec-krka-hocevje-ilova gora. 95km.

 

Cesta med smartnim in trebeljevim in proti jancam je poezija. Od bi?a cez orlake pa nikjer zive duse, super za glavo praznit.

 

Danes MTB: lj-golovec-orle-pecar-sp.besnica-vnajnarje-jance-trebeljevo-mali vrh-smer v.gora-kucelj-polica-pance-javor-pecar-ljubljana. 80km.

 

Super del med malim vrhom in kucljem (tudi za tek in sprehod), javor pa itak zmaga?.

The best jabolcni zavitek v super planinski koci na jancah (VEDNO zelo prijazni) in ?e boljsi temni radler na pancah (ki ga nisem nasel nikjer drugje, je pa fenomenalen).

 

Skupaj ta teden 19ur neto kolesarjenja?????.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti si ?ist preve? profesionalc :P ... se bodo ostali ?e ustra?ili. Kolesarski izleti so ?ist dovolj dolgi, tudi, ?e so samo med 30 in 50km, sploh ?e nisi na specialki ampak na ?isto navadnem treking biciklu.

 

Za spomladansko ali jesensko varjanto (zaradi temperatur in turisti?ne gne?e) res priporo?am slovenski del Parenzane in sicer v skraj?ani obliki od Kopra, do meje in seveda nazaj - to je skoraj to?no 50km, vi?inske razlike pa je toliko, da se da pre?ivet tudi ?e nisi ne vem kako treniran.

 

Ve? o trasi pa je opisano tukaj http://www.kolopot.com/parenzana-d-8-pot-zdravja-in-prijateljstva/ s tem, da se je od tega teksta marsikej spremenilo, sploh to, da je obalna cesta med Koprom in Izolo zdaj namenjena pe?cem in kolesarjem - ?isti presti?. Zelo razgibana in ni? dolgo?asna kolesarska steza z dvema tuneloma - sploha Valeta je s 550m dol?ine verjetno najdalj?i Slovenski kolesarski predor.

 

 

V glavnem, ?e rata tukaj komu dolg?as pol je res nekaj narobe z njim. Res priporo?am in spomladi obvezno ponovim tako, da ?e je kdo zainteresiran lahko naredimo tudi kak?en skupinski izlet.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi smo letos sli od meje Dragonja mimo solin do Portoroza, nam ravno se severni del fali.

Je pa hrvaski del veliko bolj razgiban in hribovit, cestne gume odpadejo.

Kdo v tem strunjanskem tunelu ni spal kot student? :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti si ?ist preve? profesionalc :P ... se bodo ostali ?e ustra?ili. Kolesarski izleti so ?ist dovolj dolgi, tudi, ?e so samo med 30 in 50km, sploh ?e nisi na specialki ampak na ?isto navadnem treking biciklu.

 

Za spomladansko ali jesensko varjanto (zaradi temperatur in turisti?ne gne?e) res priporo?am slovenski del Parenzane in sicer v skraj?ani obliki od Kopra, do meje in seveda nazaj - to je skoraj to?no 50km, vi?inske razlike pa je toliko, da se da pre?ivet tudi ?e nisi ne vem kako treniran.

 

Ve? o trasi pa je opisano tukaj http://www.kolopot.com/parenzana-d-8-pot-zdravja-in-prijateljstva/ s tem, da se je od tega teksta marsikej spremenilo, sploh to, da je obalna cesta med Koprom in Izolo zdaj namenjena pe?cem in kolesarjem - ?isti presti?. Zelo razgibana in ni? dolgo?asna kolesarska steza z dvema tuneloma - sploha Valeta je s 550m dol?ine verjetno najdalj?i Slovenski kolesarski predor.

 

 

V glavnem, ?e rata tukaj komu dolg?as pol je res nekaj narobe z njim. Res priporo?am in spomladi obvezno ponovim tako, da ?e je kdo zainteresiran lahko naredimo tudi kak?en skupinski izlet.

Ah, kaki profi... vsi mi smo rekreativci. bolj ali manj trmasti in z manj ali vec casa, ki ga namenimo sportu. Se pa strinjam, niso vazni kilometri in da se narediti cisto fajn izlet, tudi ce je razdalja dolga "samo" 30 km. ?e vedno bolje narediti 20 km, medtem ko 95% populacije lezi pred tvjem in opravlja sosede... in definitivno se strinjam, da je tudi treking kolo cisto fajn zadeva?.

 

Vazno da se miga...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc pa ti si ?e kar orenk kolesar?ina. Tudi sam dosti vozim okol jan?, trebelevga, panc sam pol kraj?e ture, tko da svaka ?ast. Kolk pa kej km na sezono naredi?? Men komaj 2k rata.

Tole je moja cetrta sezona (ubistvu tretja, ker lanskoleto sem veliko bolj tekel in sem jih prekolesaril manj kot jurja).

 

Zacetno leto 6jurjev (polovica z nekim no name trekingom iz sportdirecta, ?ele sredi sezone kupil specialko in mtb), naslednje leto 3jurje (to pripisujem dejstvu, da sem eno zimo prej bil precej na bajku in sem se ga malo prenazrl do spomladi-letos te napake ne bo. Ter dejstvu, da nisem zbiralec kilometrov, ampak sem se res osredotocil na klance).

 

Letos... do sedaj jih je dobrih 5jurjev, ciljam na 6jurjev... v zadnjih treh mesecih malo nad tremi jurji (junijska operacija).

 

Tako, da, vidis, tudi sam sem zacel s podobno kilometrino kot ti, pol pa zadeva preprosto potegne notr. Vsaj mene je. Manjko casa (sluzba) pa nadomestim tako, da grem dostikrat po sluzbi na nocno varianto ali pa pred sluzbo (to ta drugo predvsem poleti) in pa da frei dni izkoristim na polno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ali je poleg Parenzane, Kranjske tromejne v SLO ?e kaka taka primerna za familijo? Da ni prekratka, pa da se ob poti da ustavljat?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem naredil s hcerko zadi:

parenzano (ni klancov no, oz to ni nc)

potem kr gora-belopeska jezera (zelo kul)

okoli bohinjskega jezera (mal zmede, ampak tudi kr ok)

strekna

no saj prvi dve sem omenil in mulca sta jih pregonila sama in sta verjetno top v SLO. i??em ostale 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

okoli bohinja je tudi top, edino moras prej nastudirat mal zemljevid, da se ne zgubis

strekna pa je tudi ok, se mi pa zdi da ni dokoncana

to je potem na ko?o pisano mojima adrenalincema

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno s krompirjevih v Mali nedelji. Tokrat smo bili tam brez biciklov. Tamkaj?nje vinske gorice krasne za kolesarjenje - ne rabi? namenskih kolesarskih stez ker je toliko bogu izza nogu, da tam pripelje kak?en avto samo na dve do tri leta. Kolesarske steze v kak?nih drugih (panonskih) toplicah so dolg?as u vaservago, tu pa so prav zanimivi (sladki) klan?ki.

Seveda je v teh krajih orientacija po voja?ko - kartu ?itaj i seljaka pitaj.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je treba enkrat probati, Italija coast to coast samo za kolesarje

 

http://italy-cycling-guide.info/cycleways-cycle-routes/international-cycle-routes/eurovelo-8/

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

okoli bohinja je tudi top, edino moras prej nastudirat mal zemljevid, da se ne zgubis

strekna pa je tudi ok, se mi pa zdi da ni dokoncana

Ni tolk hudo... va?no, da pred mostom ?ez savo Bohinjko ?e predno pride? v bohinjsko Bistrico zavije? na ?udovito kolesarsko pot (v videu na 46 sekundi).

 

 

Druga?e pa predlagam torej ta del od Bohinjske Bistrice do Bohinjskega jezera (slabih 7km) potem pa ob jezeru do Ukanca mimo hotela Zlatorog ?ez Savico in potem naravnost. Za?ne se sicer makadam pa na enih predelih je kr mal strmo in v pesku gume ne primejo tako, da je treba za kakih 500m tud razjahat. Cilj je ko?a pri slapu Savica. Sledi spust po cesti spet proti jezeru in po isti poti nazaj.

 

Ampak kakor koli ?e Bohinj obvezno izven sezone, ker druga?e je prometa preve? in kolesarjenje ni ve? u?itek.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako mi je pa to ratal pa ?e sam ne vem....

 

Cetrti defekt letos (prvi na terenu-ostale sem pridelal nevede in jih reseval doma). Zanimivo, vsi ?tirje na mtb. 1x trn,1xsnake bite,1x odtrgan ventilcek in zdaj to.

 

Seveda se je mimo peljalo kar nekaj ljudi,tudi kolesarjev in seveda nih?e ni ponudil pomo?i....

 

Hvala osebju na omv litijska,ki so mi posodili adapter za filanje gume na kompresorju (na petrolu jih zgolj prodajo,tu pa imajo zgolj za posojo).

 

Z cheap shit pumpo sem se matral 5min da sem nafilal ravno toliko da sem v stoje pri?el do OMVja. Tako da ta pumpa gre v smeti in ju3 kupim novo.

 

No,vseeno je padlo 40km,deloma po mraku(se je zavleklo) in sem lahko stestiral novo naglavno lucko (navdu?en).

 

 

 

 

 

 

L

post-9068-0-80971300-1510507352_thumb.jpg

post-9068-0-52916400-1510507425_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam, kaksen kolesar pa si ti, da nimas adaptercka za pumpo? :P

 

Jaz ga mam (poleg v torbi-ki jo nosim, ko grem na daljse ture) se prilepljenega pod zicem

 

Za lucko pa mi je ratalo dobit hudo akcijo par let nazaj za Magicshine...se avti mi blendajo :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam pumpo, ki ima nastavek samo za presta ventilcke. Problem je bil samo v tem, da je pumpa zgleda ze tok stara (in cenena), da ni vec opravljala svojega dela. Razmisljam o nakupu co2 bombic.

 

Kar se tice lucke; kupil sem jo v decathlonu, lih lepo pa?e pod celado, polnjenje na usb (odpade kupovanje baterij), naj bi zdrzala 7h pri 140 lumnih (v kar sicer dvomim). Vsec mi je ker se da zlahka nastavljati naklon in smer levo-desno. Edina zamera je gumb za vklop, ki je tako storast, da ga je prakticno nemogoce pritisniti z orokaviceno roko. moram jo stestirati ?e v trdi temi. Velik napredek napram prejsnji, ki sem jo imel z vezicami pritrjeno na celado, je bolj zaslepila kot osvetlila in je imela zelo tockovno, nerazprseno osvetlitev.

 

Seveda pa je poleg naglavne svetilke "obvezna" ?e vsaj ena luc na balanci, ki osvetljuje neposredno pred kolesom in 2zadaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.