Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Ko smo pri smucanju, sem zdaj na balkan turi (kosovo, makedonija, bolgarija). Pa dzabe cene.

Ful lepe gore, pa vse nad 2200m, skoda le, ker je infrastruktura iz Titovega casa...

Razen Bolgarije (bansko) to je nekaj drugega-takih prog se v Sloveniji ni.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Januarja sem lepo izkoristil (pre)toplo vreme...

 

7x na kolesu,skupaj 450km

15x tekel, skupaj 16h.

2x smucanje na krvavcu.

1x pe? na krim.

 

Komaj cakam, da bodo tudi tukaj temperature nad 10stopinj, da se bo lahko ?lo na specialko...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred dnevi sem gledal dokumentarc na BBC. Je bilo potrjeno, da ?port ni zdrav, mogo?e maksimalno 45min na dan, kaj ve? pa raje ne.

 

Ah, zdravje... za moje pojme je izraz "zdravje"postal eden izmed bolj skomercializiranih izrazov, ki si ga vsak razlaga po svoje...

 

Zdravo ni niti tipkanje po telefonu, 3/4hrane ni zdrave, 90% pijace ni zdrave, avtomobilski izpuhi niso zdravi, stres ni zdrav, flegmaticnost zna prinesti tezave.... v 21-tem stoletju je zelo, zelo malo stvari zdravih...

 

Zato pravim, da se ne sporta zaradi zdravja, ampak zaradi pocutja, ki ga ob tem spremlja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ti to resno?

Vsak dan 45min vsak dan niti ni malo.

 

Ampak ne vem,kako lahko kdorkoli sploh primerja aktivnosti med sabo; 45min ravninskega kokesarjenja pa? ni isto kot 45min gorskega teka. Torej,45min kaksnega sportanja na dan? Ce se ne motim, so priporocila zdravstvenih organizacij,vsaj 1h na dan aktivnosti ob kateri se zadihas.

 

Problem je samo,da nas vecina ne zna iti do trgovine brez avta in da veselo uporabljamo dvigala namesto stopnic.

 

In da taka priporocila v stilu "sport skodi" vzamemo kot izgovor za ?e eno banjico sladoleda pred tvjem..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Vceraj vplacal startnino za mali kraski maraton. Prvic po 13ih letih grem na neko tekasko prireditev (nazadnje sel na tek trojk,direktno iz maturantskega plesa,nepozabno).

 

Gre kdo od tukaj tudi tect tja? Sezana , 25.3.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Jeee,ravnokar iz sezanskega malega kraskega maratona...

 

Sicer sem bil prijavljen na 10km tek, vendar sem si rekel, zakaj pa nebi ze zdaj izpolnil svoje novoletne zaobljube, da v l.2018 pretecem svoj prvi polmaraton....

 

In sem zavil na levo namesto na desno. ?

 

S casom 1h55min se sicer ni prevec za hvalit, pa vendar... glede na to, da sem bil ?e 5let nazaj 30kg tezji couch potato in z obzirom, da sem zacel teci sele oktobra lani (ko je bil podvig teci 45minut), sem ponosen sam nase, da sem uspel preteci 21 ne najbolj ravninskih kilometrov, brez kakrsnihkoli tezav.

 

Ker je bil to moj krepko najdaljsi tek v zivljenju (sicer tecem 8km - 12km) in ker je od zadnje tekaske prireditve minilo vec kot 15let, me je res zanimalo, kako mi bosta psiha in telo sluzila 2h skupaj. Pa je ?lo; defenziven, umirjen zacetek... prvih 10km 58 min, naslednjih 11km vecinoma vzpona pa 57 minut... prisel razmeroma spocit v cilj s povprecnim pulzom 147'.

 

Sicer je kolo ?e zmeraj na prvem mestu, pa vendar... tudi tek te zasvoji...

 

Vidim, da se tekanje po Orlah in okolici sredi zime izplaca?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem treniral tek na 60 m.

Namre?, v slu?bi me je izzval 20 let mlaj?i sodelavec, da me premaga.

Moram pa ppovedati, da ima tudi pribl. 20 kg ve? kot jaz. ?e padajo stave, kdo bo zmagal.

Za sparing partnerja sem vzel 18 letnega sina, ki je izredno hiter. Prvi? sem tekel 9,1,drugi? pa ?e 8,7.Mislim,da rezultat lahko do konca tedna ?e izbolj?am

Slabo je pa to, ds sem si rahlo pretegnil levo me?no mi?ico.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem treniral tek na 60 m.

Namre?, v slu?bi me je izzval 20 let mlaj?i sodelavec, da me premaga.

Moram pa ppovedati, da ima tudi pribl. 20 kg ve? kot jaz. ?e padajo stave, kdo bo zmagal.

Za sparing partnerja sem vzel 18 letnega sina, ki je izredno hiter. Prvi? sem tekel 9,1,drugi? pa ?e 8,7.Mislim,da rezultat lahko do konca tedna ?e izbolj?am

Slabo je pa to, ds sem si rahlo pretegnil levo me?no mi?ico.

No ti in tvoje misice niso 18 :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ti in tvoje misice niso 18 :)

Res je. ?eprav sem si jo po?kodoval ?ele tretji?, kar je bilo ?e preve?.

hehe... bolj star bolj nor :P

He, he, mislim, da imam ?e vedno 20 let.

Res je, da sem treniral tek v mladosti a sem ?e kar zakrnel.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer je kolo ?e zmeraj na prvem mestu, pa vendar... tudi tek te zasvoji...

 

O tem kako zelo nezdrav je ?port sem ti ?e govoril. Nejc, ?e ?e ne more? bit pri miru pred televizorjem lepo kot se spodobi, s pirom v eni in s ?ipsom v drugi roki, potem se raje dr?i kolesarjenja - za malenkost manj nezdrav kot tek. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O tem kako zelo nezdrav je ?port sem ti ?e govoril. Nejc, ?e ?e ne more? bit pri miru pred televizorjem lepo kot se spodobi, s pirom v eni in s ?ipsom v drugi roki, potem se raje dr?i kolesarjenja - za malenkost manj nezdrav kot tek.

 

Bom razumel to kot sarkazem:) hvala za nasvet:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O tem kako zelo nezdrav je ?port sem ti ?e govoril. Nejc, ?e ?e ne more? bit pri miru pred televizorjem lepo kot se spodobi, s pirom v eni in s ?ipsom v drugi roki, potem se raje dr?i kolesarjenja - za malenkost manj nezdrav kot tek.

 

Jap, ?e vedno ima? lahko v bidonu pir.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, ?e vedno ima? lahko v bidonu pir.

bohnedej... a tisto prepljunkano segreto me?anico bi pol ti iz bidona pil? Alex ne ve? tolk laufat naokoli, ker me ob tvojih idejah kr mal strah rata, da jih celo izvaja?? :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bohnedej... a tisto prepljunkano segreto me?anico bi pol ti iz bidona pil? Alex ne ve? tolk laufat naokoli, ker me ob tvojih idejah kr mal strah rata, da jih celo izvaja?? :P

He, he, ni straha. Samo ideje drugim kau?"?portnikom" dajem. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Konkretno izkoristil kombinacijo frei vikenda in lepega vremena.

 

Sobota: s specialko iz ljubljane na jance,smartno pri litiji, bogensperk,ivancna gorica,pance,orle,ljubljana.

 

Nedelja: mtb turca preko orl,javorja,vuk.jebin okoli javorja do malega vrha,na pance. In potem ?e tek na Rasico. Kljub temu zvecer uspel zmagati en set badmintona proti frendu, kjer je ponavadi rezultat 6:0 zanj:) .

 

Hkrati pa zelo lepa gesta osebja v gostilnici na Pancah v soboto. Malce sem se ustel z energijskimi geli in sem na pance prikolesaril konkretno lacen in zdelan. Ker pa sem imel namen iti na pico na Orle,sem zelel na Pancah kupiti zgolj kaki Sneakers ali kaj podobnega. Za tistih 40min bo ze drzalo.

Pridem no3,vprasam kaj imajo in mi rece da najmanj kar imajo je sendvic... recem:"ne,tega pa ne bom,bom ze zdrzal,me pac caka kosilo na Orlah". In gre natakarica za vogal in mi prinese lastno milka cokoladico.

 

Resila mi je zivljenje.skoraj:) seveda sem ji dal tringelt za 2taki cokoladi... ampak... tako to znajo po nekaterih gostilnah,za razliko od nekaterih,kjer nas dobesedno podijo ven....

Tako da naredim malo reklame za Pance,ce bo kdo kdaj hodil/se vozil/kolesaril tam mimo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.