Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Eni se vozimo zato, da se malo razgibamo... in ne zato, da treniramo ali tekmujemo...

Pa se ena slikca malo za ?drazit? ;)

attachicon.gifCE9AE311-A4F0-4D3B-9EA8-F10D66F163AD.jpeg

P.S.: ne sodim med take, ki bi kogarkoli zafrkavali med prehitevanjem v klanec... ponavadi pa vseeno pokimam, ce koga srecam... ali pozdravim, ce grem mimo... Mi pa niti na misel ne pride, da bi koga zaniceval... in opazam, da odkimajo oz. odzdravijo prej kaksni rekreativci, kot pa kaksni ?pajkicarji? na specialkah...

Ok,jst tudi kolesarim zaradi zelje po fit zivljenju, razgibanju in predvsem ker uzivam v kolesarjenju. Torej NE tekmujem in NE treniram. Ce pa se kdaj malo po mo?ko s kom primerjam pa... naj mi bo oprosceno. Ko ima clovek pulza 150, pocne stvari, ki jih sicer nebi.

 

Ampak... a se clovek,ki kolesari z lastnimi nogami ne razgiba malo bolj, kot nekdo ki mu pomaga elektrika? To mi ni jasno...

 

Kar se pa tice pozdravljanja.... ne pozdravljam 2vrsti "kolesarjev"; ljudi brez celade in ljudi na el.kolesih. Nekega vzorca ljudi, ki ne pozdravijo nazaj ne morem prepoznati. ?e najmanjkrat odzdravijo kaksni zacetniki, oziroma priloznostni kolesarji, ki kolesarijo od zacetka Junija do konca Septembra, ko je med 24in 27stopinj, ko ni oblakov, hkrati pa ni prevroce in ko so planeti pravilno postavljenji.

 

Jaki kolesarji,res. Taisti majstri pa s posmehom gledajo kolesarje/tekace, ki se spravijo/mo kolesarit/tect tudi ko je pod lediscem. Od takih niti ne rabim pozdrava.

 

Zanimivo... ogromnokrat pa dobim pozdrav od tekacev in pohodnikov. in ko sem jaz tekac ali pohodnik, dobim pozdrav od mtb-jevcev.

 

No, da ne bom izpadel (popoln) elektrobikehater; med kolesarjenjem po Velebitu sem srecal par iz Avstralije , star cca.50let, ki kolesari po Evropi z e-bike. Klepet, malo o tem in malo o tistem. Pravita,da sta sicer zaprisezena mtb kolesarja, da jima je zelja kolesariti po EU, da pa bi bil to z navadnimi kolesi vseeno prevelik zalogaj. In da je e-bike vseeno ?e najbljizji priblizek.

 

Ok, svaka cast, spostujem in obcudujem tak lifestyle, dvignem palec. Podpiram.

 

Ne podpiram pa fjakanja po 20km z stromom in laganja samemu sebi, da je to kolesarjenje, hkrati pa posmehovanja vsem, ki uporabljamo lastno telo, da premagovanje istih klancev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede na celo doktoriranje glede enega pozdrava, sem sel na net mal pogledat, ce je to kaj drugega kot obicajn "ziv"...pa me prav briga ce me ne pozdravljajo ali jih ne pozdravljam...

 

glede celade pa se mi tudi zdi smesno, da jih ne pozdravljas, ce jih ne nosijo...

nizozemska je najbolj kolesarski narod pa niti en ne nosi celade, celo za otroke ni z zakonom pogojena

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede na celo doktoriranje glede enega pozdrava, sem sel na net mal pogledat, ce je to kaj drugega kot obicajn "ziv"...pa me prav briga ce me ne pozdravljajo ali jih ne pozdravljam...

 

glede celade pa se mi tudi zdi smesno, da jih ne pozdravljas, ce jih ne nosijo...

nizozemska je najbolj kolesarski narod pa niti en ne nosi celade, celo za otroke ni z zakonom pogojena

No,meni se zdi pa? vljudno odzdraviti, ce nekoga pozdravim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam to se tudi sam spra?ujem - kak?en je pravilen pozdrav. Recimo motoristi dvignejo roko samo rahlo, da jim jo prepih zaradi brzine ne odpihne in izpahne ramo, NOB borci si kli?ejo smrt fa?izmu svoboda narodu, prjatlju stisne? roko, ljubice objame?.

 

Kako pa je res pravilen pozdrav med kolesarji? A samo pomiga? z glavo (potem je logi?no, da se tistih brez ?elad ne pozdravlja, ker ni pravega sihronega efekta), a jim maha? z roko kot na peronu, a jim kli?e? zdravo v naravo, al kej podobnega. Sej vem, da se mal tako hudomu?no napisal ampak a obstaja kak?en dogovorjen kolesarski pozdrav - ma glih tolk, da bom vedel in da ne izpadem tele nevzgojeno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam to se tudi sam spra?ujem - kak?en je pravilen pozdrav. Recimo motoristi dvignejo roko samo rahlo, da jim jo prepih zaradi brzine ne odpihne in izpahne ramo, NOB borci si kli?ejo smrt fa?izmu svoboda narodu, prjatlju stisne? roko, ljubice objame?.

 

Kako pa je res pravilen pozdrav med kolesarji? A samo pomiga? z glavo (potem je logi?no, da se tistih brez ?elad ne pozdravlja, ker ni pravega sihronega efekta), a jim maha? z roko kot na peronu, a jim kli?e? zdravo v naravo, al kej podobnega. Sej vem, da se mal tako hudomu?no napisal ampak a obstaja kak?en dogovorjen kolesarski pozdrav - ma glih tolk, da bom vedel in da ne izpadem tele nevzgojeno.

Pojma nimam... pokimam, dvignem roko, recem "zivjo"... 1x sem na Golovcu rekel "zdravo" pa sem dobil nazaj "pojdi nazaj na stajersko".... pa? z debili se ne pride dalec. Za normalne je pa vsak pozdrav ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ta zDravo je res problemati?en, ker tukaj v Lj pa? nimamo Drave, zSavo al pa zLjubljanico se pa sli?i ?ist brezveze  :hudicek: 

 

Jaz druga?e ve? ali manj rahlo pokimam z glavo, ker ?e preve? migam z glavo me za?ne bolet pa ?e ?elada mi pol ?udno ska?e, kljub temu, da je dobro prvezana (?elada, ne glava). Maham ne ker me je preve? skupaj pa bi ?e kdo mislil, da mu ho?em ?e kaj hudega. Govorim pa bolj malo, ker okusa mu?ic, os, ?ebel in drugega lete?ega asortimaja v ustih pa res ne maram.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Nejc

No... sej po tvojem opisu torej sodim med tiste, ki jih ne bos nikoli pozdravil... ker kolesarim samo takrat, ko je lepo vreme... kolesarim z e-kolesom... kolesarim ponavadi od pomladi do jeseni (pac odvisno od vremena in temperatur)... edino celado pa uporabljam... torej imam se nekaj sans, da mi mogoce odkimas, ce me slucajno srecas... saj naceloma se glih iz aviona ne vidi, da gre za elektricno kolo ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No.. je pa ena druga stvar,kjer pa vsaj zame ni pardona.

 

Letos sem 3x menjaval gumo na kolesu in 1x odstranjeval frisn asfalt z gum na specialki.

 

Ustavil se je to?no 1kolesar. Vsi ostali so bebasto gledali stran.

 

Tu je pac lastna prepri?anja treba malo postavit ob stran oziroma za?eti gledati malo druga?e.

 

?e nekdo rabi pomo?,se mu jo ponudi. Pa naj sedi na specialki,mtb,e bike,skiroju ali pa v avtomobilu.

 

@jest.... Saj jaz pa po tvojem spadam med "pajkicarje" na specialki, ki ponavadi tako ali tako ne pozdravljamo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam to se tudi sam spra?ujem - kak?en je pravilen pozdrav. Recimo motoristi dvignejo roko samo rahlo, da jim jo prepih zaradi brzine ne odpihne in izpahne ramo, NOB borci si kli?ejo smrt fa?izmu svoboda narodu, prjatlju stisne? roko, ljubice objame?.

 

Kako pa je res pravilen pozdrav med kolesarji? A samo pomiga? z glavo (potem je logi?no, da se tistih brez ?elad ne pozdravlja, ker ni pravega sihronega efekta), a jim maha? z roko kot na peronu, a jim kli?e? zdravo v naravo, al kej podobnega. Sej vem, da se mal tako hudomu?no napisal ampak a obstaja kak?en dogovorjen kolesarski pozdrav - ma glih tolk, da bom vedel in da ne izpadem tele nevzgojeno.

Boss....

 

nimamo vsi ?operjev, jaz se z odprto ?elado lahko vozim do 150 na uro

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stari sej je sam ?ala... :lol:

Sem pricakoval se salo da se ne smem 150 voziti :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz re?em enostavno ?au, ker se tako itak sedaj pozdravljajo v pol Evrope. Ali pa re?em kar ojla.Pri nas na obali niso tako prijazni oz. se ne pozdravljamo in objemamo tako pogosto kot drugje.Ponavadi me pozdravijo prej kolesarji iz Slovenije kot doma?ini.

Ok,jst tudi kolesarim zaradi zelje po fit zivljenju, razgibanju in predvsem ker uzivam v kolesarjenju. Torej NE tekmujem in NE treniram. Ce pa se kdaj malo po mo?ko s kom primerjam pa... naj mi bo oprosceno. Ko ima clovek pulza 150, pocne stvari, ki jih sicer nebi.

Ampak... a se clovek,ki kolesari z lastnimi nogami ne razgiba malo bolj, kot nekdo ki mu pomaga elektrika? To mi ni jasno...

Kar se pa tice pozdravljanja.... ne pozdravljam 2vrsti "kolesarjev"; ljudi brez celade in ljudi na el.kolesih. Nekega vzorca ljudi, ki ne pozdravijo nazaj ne morem prepoznati. ?e najmanjkrat odzdravijo kaksni zacetniki, oziroma priloznostni kolesarji, ki kolesarijo od zacetka Junija do konca Septembra, ko je med 24in 27stopinj, ko ni oblakov, hkrati pa ni prevroce in ko so planeti pravilno postavljenji.

Jaki kolesarji,res. Taisti majstri pa s posmehom gledajo kolesarje/tekace, ki se spravijo/mo kolesarit/tect tudi ko je pod lediscem. Od takih niti ne rabim pozdrava.

Zanimivo... ogromnokrat pa dobim pozdrav od tekacev in pohodnikov. in ko sem jaz tekac ali pohodnik, dobim pozdrav od mtb-jevcev.

No, da ne bom izpadel (popoln) elektrobikehater; med kolesarjenjem po Velebitu sem srecal par iz Avstralije , star cca.50let, ki kolesari po Evropi z e-bike. Klepet, malo o tem in malo o tistem. Pravita,da sta sicer zaprisezena mtb kolesarja, da jima je zelja kolesariti po EU, da pa bi bil to z navadnimi kolesi vseeno prevelik zalogaj. In da je e-bike vseeno ?e najbljizji priblizek.

Ok, svaka cast, spostujem in obcudujem tak lifestyle, dvignem palec. Podpiram.

Ne podpiram pa fjakanja po 20km z stromom in laganja samemu sebi, da je to kolesarjenje, hkrati pa posmehovanja vsem, ki uporabljamo lastno telo, da premagovanje istih klancev.

Pazi, kako govori? o 50 letnikih, kajneda Boss? Nismo ?e za staro ?aro in nekateri smo kar fit. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nikoli nisem ni? slabega rekel ?ez 50letnike. Vem da so nekateri bistveno bolj fit,kot nekateri debeluharji mojih let

No.. eni smo 50 letniki pa se debeluharji

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je bilo pozdravljanje naklju?nih ljudi, ki jih ne poznam vedno tuje. Zakaj ljudje to po?nejo? Po kakem klju?u izbirate ljudi, ki jih je treba pozdravljati; ali kar vse? In ?e je treba pozdravljati vse na poti na Kredarico; zakaj tega ne po?nemo ko se ?etamo po ?opovi?

 

Ve?inoma odzdravim ker no?em biti nevljuden ampak...?uda?ko. ?e sre?a? prijatelja, znanca; ga pozdravi? kot uverturo v pogovor (tudi ?e se takoj po pozdravu poslovi? ker se ful mudi), kje je logika da z neznanci spregovori? to?no eno besedo in gre? naprej?

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak res... to bi full dobr zgledal, da bi se vsi na ?opovi pozdravljali - kaos zagotovljen. :jupiii:


kaj pa ce reces bogdaj?

 

to pa sam, ?e je cerkev v bli?ini... recimo manj kot 200m stran - pa ?e to le ?e je sam ?upnik na kolesu ali skiroju.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je bilo pozdravljanje naklju?nih ljudi, ki jih ne poznam vedno tuje. Zakaj ljudje to po?nejo? Po kakem klju?u izbirate ljudi, ki jih je treba pozdravljati; ali kar vse? In ?e je treba pozdravljati vse na poti na Kredarico; zakaj tega ne po?nemo ko se ?etamo po ?opovi?

 

Ve?inoma odzdravim ker no?em biti nevljuden ampak...?uda?ko. ?e sre?a? prijatelja, znanca; ga pozdravi? kot uverturo v pogovor (tudi ?e se takoj po pozdravu poslovi? ker se ful mudi), kje je logika da z neznanci spregovori? to?no eno besedo in gre? naprej?

Saj imas po eni strani prav, se kar strinjam s tabo. Nevem... ko sem na kolesu, pozdravljam kolesarje. Nekako tako, kot se motoristi pozdravljajo med seboj, policisti med seboj, gasilci,lovci, vozniki oldtimerjev.

 

Kaj pa vem, morda zato ker je v taksnih okoliscinah ocitno, da jih druzi nek skupni interes. In se pac pozdravi brez zelje po nadaljnem komuniciranju. seveda to laufa, dokler ni okoli mene cela horda takih ljudi; na maratonu pac ne bomo pozdravljali vseh 1000ljudi. Ce pa sredi ceste srecam kolesarja 1x na pol ure, pa res ne vidim razloga, zakaj nebi pokimala en drugemu.

 

Dosti manj pa razumem pozdravljanje oseb, ki jih poznam, ampak jih ne maram,ali pa oni mene ne. Npr.neumen sodelavec; ne vidim razloga zakaj bi ga pozdravil ali odzdravil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no pa vsaj vozis mazdo...eni so mladi pa super fit, ampak kaj jim rabi, ce vozijo citroena :P

 

(jures tisina :D)

Hvala za kompliment :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.