Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Ko prebiram tole temo, sem jaz očitno edini kolikor toliko aktivni kolesar, ki še NIKOLI ni meril pulza. Ko vidim, da ne zmorem več suvereno napredovat, se ustavim, kaj popijem in potem dalje, nobene drame. :)

 

Aja, ravno sem prispel (po službi) iz Kamniške Bistrice, kar mi je v obe2 smeri skupaj nekih 35km, čist luštna rekreacija, zdaj pa počasi na zmenek, da ne bo kolesarjenje vrhunec dneva, hohoho.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Z M A J napisal:

Ko prebiram tole temo, sem jaz očitno edini kolikor toliko aktivni kolesar, ki še NIKOLI ni meril pulza. Ko vidim, da ne zmorem več suvereno napredovat, se ustavim, kaj popijem in potem dalje, nobene drame. :)

 

Aja, ravno sem prispel (po službi) iz Kamniške Bistrice, kar mi je v obe2 smeri skupaj nekih 35km, čist luštna rekreacija, zdaj pa počasi na zmenek, da ne bo kolesarjenje vrhunec dneva, hohoho.

Uživaj pa še kaj za jutri pršparaj.....😁🙃😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Z M A J napisal:

Ko prebiram tole temo, sem jaz očitno edini kolikor toliko aktivni kolesar, ki še NIKOLI ni meril pulza. Ko vidim, da ne zmorem več suvereno napredovat, se ustavim, kaj popijem in potem dalje, nobene drame. :)

 

Aja, ravno sem prispel (po službi) iz Kamniške Bistrice, kar mi je v obe2 smeri skupaj nekih 35km, čist luštna rekreacija, zdaj pa počasi na zmenek, da ne bo kolesarjenje vrhunec dneva, hohoho.

Jp,se strinjam da je rekreativni šport že zdavnaj postal preveč wannabe profi in se nas/jih večina rekreativcev zelo ukvarja s številkami s katerimi marsikdo ne ve kaj početi . Ob tem pa pozabljajo kaj lepšega videti po poti. 

 

Jaz spremljam pulz,ker se mi je zabavno malo poigrati s številkami , fajn mi je ko vidim napredek , fajn mi je ko vidim da mi gre pulz previsoko in se umirim še preden me zvije čez 1h... 

 

Se pa da kolo vozit brez vsega , to se definitivno strinjam . Moj fotr je že zdavnaj rekel,da na kolesu najbolj uživa od trenutka ,ko nima števca gor in se ne sekira niti za povprečno ,niti za razdaljo,niti za kalorije... Pač vozi in uživa. Ubistvu sem mu fouš :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez števca ja,tako je bilo pri meni 20-25 let nazaj,zdaj pa rad pogledam kot praviš sam,da vidim ali sem na varni strani in,da približno vem kje sem z kondicijo in celo zdravjem 😊

Se pa nikakor ne obremenjujem z rezultati....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Bini napisal:

Brez števca ja,tako je bilo pri meni 20-25 let nazaj,zdaj pa rad pogledam kot praviš sam,da vidim ali sem na varni strani in,da približno vem kje sem z kondicijo in celo zdravjem 😊

Se pa nikakor ne obremenjujem z rezultati....😉

to je največji problem "profi" rekreativcev, ki po 40.ih zapadejo v krizo srednjih let in mislijo da so lahko svetovni/olimpijski prvaki, večina le-teh pa ne razume, da je njihov čas resnega treninga minil nekih 20-25.let nazaj :), imam kar veliko kolegov, ki so kar na enkrat postali super/duper triatlonci...., ko jim povem točno to kar sem napisal v prejšnjem stavku so vsi užaljeni :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No roko na srce, je pa treba čestitat takim, ki se sploh spravijo kaj takega. Pa pustimo tiste extreme, ampak lej, važno da se miga. Eni bolj počasi, drugi pač bolj hitro..Mogoče slednji čez čas ugotovijo, da so imeli 'ta počasni' prav :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

to je največji problem "profi" rekreativcev, ki po 40.ih zapadejo v krizo srednjih let in mislijo da so lahko svetovni/olimpijski prvaki, večina le-teh pa ne razume, da je njihov čas resnega treninga minil nekih 20-25.let nazaj :), imam kar veliko kolegov, ki so kar na enkrat postali super/duper triatlonci...., ko jim povem točno to kar sem napisal v prejšnjem stavku so vsi užaljeni :)

Ja tudi jaz poznam nekaj takih, enega celo ni več med nami.... 😪

Se je iz stranske ceste zaletel v avto, ki je pravilno pripeljal po prednostni, ker ga je zazadi hitrosti spregledal! Nalet je bil pa tako silovit da mu je počila aorta in je bil na licu mesta mrtev..... 😪😟

"Živi počasi in boš dolgo živel" 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pravim po pameti!

 

Drugače ni glih tek in kolesarjenje si pa želim letos tole turo ponoviti s tem da vključimo še Grintovec. Sam treba prvo utrdit gleženj.

 

MAPS.SUUNTO.COM

Gamsov skret - Skuta - Dolgi hrbet

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta tura je fina,predvsem tisti del čez dolgi hrbet je zanimiv....👌

Zakaj boš pa hodil po skoraj isti turi ? Če še nisi bil na Grintovcu,pojdi nanj in še naprej na Jezersko Kočno👍 Je časovno nekaj podobnega kot tista tvoja tura pa še nekaj novega vidiš😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 6. 2022 ob 17:21 je TiEn napisal:

Sm že bil na Grintavcu pa še marsikje drugje 😅

Poleg Jezerske, priporočam tudi Kokrsko Kočno, na katero ne gre skoraj nihče.

 

Kar se kolesarstva tiče; včeraj na Rašici, mi je zanimivo, kak mesec nazaj crknila baterija števca in sem kar vesel, da niti hitrosti niti razdalje več ne spremljam, dejansko se človek počuti SVOBODEN. :)

IMG_20220608_105315.jpg

  • Všeč 3
  • Haha 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Z M A J napisal:

Poleg Jezerske, priporočam tudi Kokrsko Kočno, na katero ne gre skoraj nihče.

 

Kar se kolesarstva tiče; včeraj na Rašici, mi je zanimivo, kak mesec nazaj crknila baterija števca in sem kar vesel, da niti hitrosti niti razdalje več ne spremljam, dejansko se človek počuti SVOBODEN. :)

IMG_20220608_105315.jpg

Čez Dobeno ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gor iz smeri Vodic oz. Šinkovega Turna, pač po tistem makadamu, ki se potem par min pred planinskim domom združi s cesto iz vasi Rašica oz. Gameljn.

 

Dol pa sem šel v smeri Dobeno in potem povratek preko Domžal v moje kraljestvo. Naj povem da je bil teren moker, proti Dobenem pa blatno in še blato čez drseče skale, sem glih še pravi čas razjahal konja in ga za roge vlekel navzdol, ker sem se 1x za las ujel, da ne priletim s konkretne višine, hehe. Kot na ledu :)))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 9. 6. 2022 ob 20:18 je Z M A J napisal:

Poleg Jezerske, priporočam tudi Kokrsko Kočno, na katero ne gre skoraj nihče.

 

Kar se kolesarstva tiče; včeraj na Rašici, mi je zanimivo, kak mesec nazaj crknila baterija števca in sem kar vesel, da niti hitrosti niti razdalje več ne spremljam, dejansko se človek počuti SVOBODEN. :)

 

Vse Kočne so dobre.

 

Zmaj, nkar mi rečt, da ti temu rečeš kolesarjenje. Če bi bil ti pravi kolesar, bi po opravljeni turi z garmina zdavnlovdal vse mogoče grafe, in jih potem preučeval več časa, kot si porabil za turo.

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 1
  • Ni všeč 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena popoldanska turca okoli Šmarne gore ...

 


 

 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.