Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Ob razširjenem in raznolikem voznem parku, vseeno izbral PEDALA in se odpeljal do Četare, čez drn in strn; 62km, skoraj 4h brcanja.

 

Soteska-Hrib-Gozd-Črnivec-GG-Okonina (Četara)

 

Okonina-GG-Tirosek-VelikaPoljana-Znojile-Sela-Soteska.

 

Četara me počastila z gratis pico; 11. :))

IMG_20220902_101627.jpg

IMG_20220902_101503.jpg

IMG_20220902_114417.jpg

IMG_20220902_122248.jpg

IMG_20220902_122447.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Z M A J napisal:

Ob razširjenem in raznolikem voznem parku, vseeno izbral PEDALA in se odpeljal do Četare, čez drn in strn; 62km, skoraj 4h brcanja.

 

Soteska-Hrib-Gozd-Črnivec-GG-Okonina (Četara)

 

Okonina-GG-Tirosek-VelikaPoljana-Znojile-Sela-Soteska.

 

Četara me počastila z gratis pico; 11. :))

IMG_20220902_101627.jpg

IMG_20220902_101503.jpg

IMG_20220902_114417.jpg

IMG_20220902_122248.jpg

IMG_20220902_122447.jpg

Dobra tura, jaz bom pa to 11to verjetno izkoristil 25tega..... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Bini napisal:

Dobra tura, jaz bom pa to 11to verjetno izkoristil 25tega..... :prstgor:

Verjetno bomo takrat jedli velikanke, kot se spodobi za svečano druženje in da ne boš takrat 'drobižkal' s tem kuponom, bo lažje ob kaki drugi priložnosti ga unovčit.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vcerajsnja pozno popoldanska turca .. 

 

 

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče koga zanima. Ravno prenavljam spletno stran, ampak ker v zadnjem času dobivam res polno vprašanj o e-kolesu, sem se odločil napisati nekaj vrstic na to temo (v objavi je tudi povezava do lanskega opisa kolesa):

WWW.KACNJE.EU

Primerjava kolesarjenja na e-kolesu in navadnem kolesu. Kakšni so občutki, koliko kalorij porabimo z električnim kolesom? Kakšen je srčni...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je kacnje napisal:

Mogoče koga zanima. Ravno prenavljam spletno stran, ampak ker v zadnjem času dobivam res polno vprašanj o e-kolesu, sem se odločil napisati nekaj vrstic na to temo (v objavi je tudi povezava do lanskega opisa kolesa):

WWW.KACNJE.EU

Primerjava kolesarjenja na e-kolesu in navadnem kolesu. Kakšni so občutki, koliko kalorij porabimo z električnim kolesom? Kakšen je srčni...

 

že par let je na boljših BMT-jih 1 verižnik na gonilki, na kaseti pa med 10 in 12 prestav. Kar se položaja na kolesu tiče je vrjeto par let razlike in pa tip kolesa je drug zaradi česarse geometrija okvirja dosti spremeni. Ko gledaš na papriju mere okvirja im misliš saj je samo 2° razlike na headtube ali pa da je reach malo krajši/večji to kar zelo spremeni obnašanje kolesa. Da ne omenim dolžino fajfe in širino/višino/naklon (backsweep) balance. pri svojem sem zamenjal fajfo in balanco in je zelo velika razlika. fajfo sem zamenjal iz dolžine 55 na 38mm, balanco ki je prej bila 780mm x 15mm zamenjal z 800 x 30. in je razlika tako velika kot bi se peljal s čisto drugim kolesom. 

Drugače pa dober članek. Sam nimam ebika, sem pa že testiral kazga kako leto ali 2 nazaj in doseg je kar soliden če se znaš normalno vozit. Kolega je šel od doma na Kum -> Mrzlica -> domov (cca 52km) pa mu je ostal 30% baterije.  Imam pa Ebike na seznamu čez kako leto ali 2 če bo finančno zneslo, ker cene koles ki jih gledam so nekje med 5-10k.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se tiče dosega je vse odvisno kje voziš in kako voziš ( makadam, asfalt ali celo kakšne strme peš poti). Drugače pa prejšnji vikend 81km , 1830 višinskih metrov ( večinoma po makadamu ....Pohorska transferzala) in sva oba z ženo prišla domov še z 20% baterije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TBA napisal:

že par let je na boljših BMT-jih 1 verižnik na gonilki, na kaseti pa med 10 in 12 prestav. Kar se položaja na kolesu tiče je vrjeto par let razlike in pa tip kolesa je drug zaradi česarse geometrija okvirja dosti spremeni. Ko gledaš na papriju mere okvirja im misliš saj je samo 2° razlike na headtube ali pa da je reach malo krajši/večji to kar zelo spremeni obnašanje kolesa. Da ne omenim dolžino fajfe in širino/višino/naklon (backsweep) balance. pri svojem sem zamenjal fajfo in balanco in je zelo velika razlika. fajfo sem zamenjal iz dolžine 55 na 38mm, balanco ki je prej bila 780mm x 15mm zamenjal z 800 x 30. in je razlika tako velika kot bi se peljal s čisto drugim kolesom. 

Drugače pa dober članek. Sam nimam ebika, sem pa že testiral kazga kako leto ali 2 nazaj in doseg je kar soliden če se znaš normalno vozit. Kolega je šel od doma na Kum -> Mrzlica -> domov (cca 52km) pa mu je ostal 30% baterije.  Imam pa Ebike na seznamu čez kako leto ali 2 če bo finančno zneslo, ker cene koles ki jih gledam so nekje med 5-10k.

Drži, kar si napisal.
Sam sem pred kratkim prišel iz Tunjic preko Šenturške Gore na Jezerski vrh (in seveda nazaj), pa mi je še ostalo kakšnih 30 %. Je pa res, da sem precej delal sam. Pa imam precej kilogramov, kar se res pozna pri porabi.
Sam sem e-kolesa zgolj gledal, pa so me presenetili za abrahama.

pred 17 minutami je robertk6 napisal:

Kar se tiče dosega je vse odvisno kje voziš in kako voziš ( makadam, asfalt ali celo kakšne strme peš poti). Drugače pa prejšnji vikend 81km , 1830 višinskih metrov ( večinoma po makadamu ....Pohorska transferzala) in sva oba z ženo prišla domov še z 20% baterije.

Tako je. Od veliko dejavnikov je odvisen doseg, vseeno pa je za večino uporabnikov povsem dovolj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Prek zaprtega prelaza; Črnivec oz. ni povezave do GG, pa s kolesom je vseeno šlo mimo plazu, do ČETARE! :)

IMG_20221006_163129.jpg

IMG_20221006_163140.jpg

IMG_20221006_163155.jpg

IMG_20221006_171223.jpg

IMG_20221006_184711.jpg

IMG_20221006_185129.jpg

  • Všeč 3
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WHOA evo .... danes je prislo popolnoma vse.

 

Prvo zjutraj ob cca 9h kolo:image.jpeg

null

Nato ob 12h se cevlji in pedala:

image.jpeg

 

Nato pa ob 14h se korona (desni moj, levi od zene):

image.jpeg

null

Tako, da sedaj sem skatlo pospravil v kot in bo pocakala kak teden potem pa akcija. Seveda upam da bo vreme zdrzalo.

  • Všeč 8
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam šel včeraj in danes na malo krajšo furo kot ponavadi . Cel prejšnji teden me je lovil prehlad ... Je bilo prav fajn iti spet malo na specialko,potem ko sem bil cel deževen september na MTB.

 

Tole je današnja po okoliških hribčkih.

Screenshot_2022-10-07-22-40-05-29_3bb53944894d9646ec5754b62cc2584b.jpg

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

Jaz sem tud danes mal užival prelepo oktobrsko sonce in pedaliral po primorju... za nagrado pa na koncu še kopanje. Oktober pa voda 22,5°C. :prstgor:

Mi se kopamo še skoraj vsak dan. Lani do 5.oktobra,letos pa gre preko. Zanimivo, celo avgusta je bilo morje kak teden bolj mrzlo kot je trenutno. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DeSUS tempo pedaliranje, kot se spodobi za nedeljsko popoldne; od doma do Domžal, Mengša in povratek, nekih 32km, brez JE Krško, tok še nisem DeSUS. :)))

IMG_20221009_141312.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naredil en krog ...

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.