Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Če je tisti, ki "hodi na tekme" dobro pripravljen in ima recimo specialko, bo po mojem zmagal. No, težko je vnaprej napisat, saj je lahko kar nekaj razlike v njuni pripravljenosti.
Sam recimo sina (ali nečaka) specialkarja ne premagam na takšni dirki, pa čeprav imam TURBO vključen. Sem enostavno prepočasen.
Lani sem recimo tudi naredil nekaj primerjav na blogu. Ampak tam sem bil jaz kolesar. Imam skoraj 140 kg in preko 50 let in teh mulcev res ne morem premagati s svojim e-MTB. Mimo mene kdaj trenirajo tudi Pogo, Moho in Rogla in vem, da niti v sanjah in niti približno ne morem tako hitro v klanec. Pa čeprav je to zame samo kilometer ali dva, njemu pa zgolj nek vmesni delček.
konkretno na klancu v Sidraž Pogo vozi povprečno preko 20 km/h.
In en počasne se niti z e-MTB v Turbo ne more primerjati s takšnim, ki "hodi na tekme".
Če pa je ta z e-MTB dobro pripravljen, pa lahko marsikaj naredi. Ampak spet odvisno od trase. Na ravnem je e-MTB počasen, da glava boli v primerjavi s specialko.

Popravljeno od kacnje
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta, ki hodi na tekme, ima specialko in kar spodobno kondicijo. Se udeležuje tekem tipa Franja in podobno. Torej je kar v formi.

 

Ta, ki ima električno kolo, je pa bolj bodybojler kot bodybuilder, ampak trdi, da je z električnim kolesom že šel po hribih in prehiteval vse po vrsti...

 

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je kacnje napisal:

Če je tisti, ki "hodi na tekme" dobro pripravljen in ima recimo specialko, bo po mojem zmagal. No, težko je vnaprej napisat, saj je lahko kar nekaj razlike v njuni pripravljenosti.
Sam recimo sina (ali nečaka) specialkarja ne premagam na takšni dirki, pa čeprav imam TURBO vključen. Sem enostavno prepočasen.
Lani sem recimo tudi naredil nekaj primerjav na blogu. Ampak tam sem bil jaz kolesar. Imam skoraj 140 kg in preko 50 let in teh mulcev res ne morem premagati s svojim e-MTB. Mimo mene kdaj trenirajo tudi Pogo, Moho in Rogla in vem, da niti v sanjah in niti približno ne morem tako hitro v klanec. Pa čeprav je to zame samo kilometer ali dva, njemu pa zgolj nek vmesni delček.
konkretno na klancu v Sidraž Pogo vozi povprečno preko 20 km/h.
In en počasne se niti z e-MTB v Turbo ne more primerjati s takšnim, ki "hodi na tekme".
Če pa je ta z e-MTB dobro pripravljen, pa lahko marsikaj naredi. Ampak spet odvisno od trase. Na ravnem je e-MTB počasen, da glava boli v primerjavi s specialko.

Sem enakega mnenja.... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 2 urama je TiEn napisal:

Opral kolo in ga naložil v karavana, jutri gre na prvi servis odkar ga imam. Pa še tekaške copate sm spucal če bo po 2 letih šlo.

Čaki, sem prav razumel da gre kolo na prvi servis in ne karavan? 😅😅😅

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V cetrtek naredil do sedaj najdaljso voznjo (92km): 

WWW.RELIVE.CC

View my gravel ride: Gravel ride

 

Vcer sibnil no lokalni hrib (25km, 750m visinca) ... danes se pa bolj pociva :) Noge kar zmatrane.

 

Ali gre kdo drug teden v Portoroz na Grand Fondo?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 13. 3. 2023 ob 19:47 je TiEn napisal:

Lej nevem, se niti ne sekiram, par stvari je za naštelat in bom peljal.

To velikrat kdo rece k prpelje na servis🤣.

Kar se pa sekiranja tice je pa odvisno od kolesa... nekater majo kolesa drazja od avtov. Mam kolo k je drazje od prejsnega avta. Sem se bol sekiru pa pazu na kolo k pa na avto🤣

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 3/19/2023 at 7:24 PM, Bossek said:

 

 

Ali gre kdo drug teden v Portoroz na Grand Fondo?

 

 

A ni boljše sam narest kako vožnjo ali s kolegom, pa še zaston je. Vidim da so štartnine tudi že kar narasle, skoraj 50eur za to, da lahko v gneči kolesarim 😕

  • Všeč 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je SpEkTr napisal:

A ni boljše sam narest kako vožnjo ali s kolegom, pa še zaston je. Vidim da so štartnine tudi že kar narasle, skoraj 50eur za to, da lahko v gneči kolesarim 😕

 

mislem to "a ni boljse" se najde naceloma za vse :)

 

Odlocitev je padla da gremo na to in se pac gre. Grem na prvi event in bom videl kako bo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Učeri naredu eno na hitro po delu.

MAPS.SUUNTO.COM

24.0 km, 1:26'54, 16.6 km/h, 847 kcal, 130 bpm



Danes ponovimo. Sem pa zadnjič šel tečt ene 4.5km , da vidim kako je zgležnjem sam sem ga čutil potem tako s tekom še malo počakam.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.