Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Hmm...noob's.Mas asistenco tako kot jo ima Jest tommas in te amzs pelje domov.EZ

O asistenci; triglav jo ima -prav za kolesarje. Sem razmisljal o njej, pa sem se malo bolj pogoobil v zadevo ter uvidel da je to precejsen nateg. Zakaj?

 

Za okvare pokriva samo kolesa do 6 let starosti... ok,oba moja kolesa sta stara 4leta, verjetno pa bosta pri meni docakala tudi vsaj sedmo leto.

 

Kraja... katastrofalne odbitne fransize. Tako ali tako imam obe kolesi v stanovanju, ko se ustavim na kavi, gre kolo z mano in je poleg mene. Nihce ne komplicira (je pa res da izbiram kolesarske/pohodniske postojanke).

 

Okvare ne cesti... menjava gume (sploh ce je pumpa ok) in strgana ketna sta takole na pamet 2glavni stvari, ki te doletita na turi in zaradi katere obstanes na cesti. Za obe je fajn znati sam poskrbeti. Ce se razbijem in stolcem kaj vec, mi tako ali tako ne bo do kolesarjenja. Prijatelji, starsi, punca,koneckoncev taksi ali 112... tudi po 20ih evrih za uslugo/bencin je ceneje kot letna renta.

 

Zavarovanje odgovornosti.... hudicev droben tist in nic nezgodnega zavarovanja (ce se ne motim).

 

Tako da, hvala lepa za tako asistenco. Mislim da pride cca 30eur na leto...

 

In najvecji minus; vezano je na kolo! Se pravi, dve kolesi; 60eur/leto... raje sem se naucil popravit ketno in predvsem investirat v redno vzdrzevan bicikl ter loceno zavaroval zavarovanje sportnih dejavnosti pod boljsimi pogoji (ce npr ruknem avto/pesca/drugega kolesarja).

 

Tak da meni je to precejsen nateg...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O asistenci; triglav jo ima -prav za kolesarje. Sem razmisljal o njej, pa sem se malo bolj pogoobil v zadevo ter uvidel da je to precejsen nateg. Zakaj?

 

Za okvare pokriva samo kolesa do 6 let starosti... ok,oba moja kolesa sta stara 4leta, verjetno pa bosta pri meni docakala tudi vsaj sedmo leto.

 

Kraja... katastrofalne odbitne fransize. Tako ali tako imam obe kolesi v stanovanju, ko se ustavim na kavi, gre kolo z mano in je poleg mene. Nihce ne komplicira (je pa res da izbiram kolesarske/pohodniske postojanke).

 

Okvare ne cesti... menjava gume (sploh ce je pumpa ok) in strgana ketna sta takole na pamet 2glavni stvari, ki te doletita na turi in zaradi katere obstanes na cesti. Za obe je fajn znati sam poskrbeti. Ce se razbijem in stolcem kaj vec, mi tako ali tako ne bo do kolesarjenja. Prijatelji, starsi, punca,koneckoncev taksi ali 112... tudi po 20ih evrih za uslugo/bencin je ceneje kot letna renta.

 

Zavarovanje odgovornosti.... hudicev droben tist in nic nezgodnega zavarovanja (ce se ne motim).

 

Tako da, hvala lepa za tako asistenco. Mislim da pride cca 30eur na leto...

 

In najvecji minus; vezano je na kolo! Se pravi, dve kolesi; 60eur/leto... raje sem se naucil popravit ketno in predvsem investirat v redno vzdrzevan bicikl ter loceno zavaroval zavarovanje sportnih dejavnosti pod boljsimi pogoji (ce npr ruknem avto/pesca/drugega kolesarja).

 

Tak da meni je to precejsen nateg...

 

Doplacilo za asistenco pri okvarah kolesa je bila okoli 6? v paketu pri zavarovanju avtomobila

 

Finder-20171113-140729.jpg

 

Splosni pogoji tega pa so tukaj >> http://www.triglav.si/wps/wcm/connect/febbe071-a6cb-41a6-9ba7-87ebfafdc42e/PG-zsp-kolav-15-3.pdf?MOD=AJPERES&CACHEID=febbe071-a6cb-41a6-9ba7-87ebfafdc42e 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Doplacilo za asistenco pri okvarah kolesa je bila okoli 6? v paketu pri zavarovanju avtomobila

 

Finder-20171113-140729.jpg

 

Splosni pogoji tega pa so tukaj >> http://www.triglav.si/wps/wcm/connect/febbe071-a6cb-41a6-9ba7-87ebfafdc42e/PG-zsp-kolav-15-3.pdf?MOD=AJPERES&CACHEID=febbe071-a6cb-41a6-9ba7-87ebfafdc42e 

O,super,tnx,tega nisem vedel. ?koda edino , da nimam avto zavarovanja pri triglavu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?am kar v tej temi: potreboval bi ?portno uro z GPSom, heart rate monitorjem, uporabljal pa bi jo za tek, rolanje, pohodni?tvo, smu?anje, plavanje. Kaj bi blo the best bang for the buck?

 Jaz bi ti priporo?al Suunto Ambit. Imam prvo verzijo iz leta 2011, ko je komaj pri?la zadeva ven. Sicer sem res pla?al takrat zasoljenih 500? ampak niti enkrat mi ?e ni bilo ?al in ?e enkrat bi dal toliko. Na sre?o so sedaj ?e veliko ceneje ;) Skratka ura dela ?e 6 let tako kot mora in zagotovo ?e bo nadaljnih nekaj let :)

 

http://www.urarstvo-lecnik.si/trgovina/suunto/odprodaja.php?cat=41&dir=asc&order=price&p=2

 

Mo?nost sem imel preizkusiti tudi podobno zadevo od Polarja pa nisem bil tako navdu?en. Slab?i dizajn, kvaliteta, funkcionalnost, pa??ek za HR. Ampak vseeno dobra ura :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mislim da sem zjutraj prvic v zivljenju tekel tudi pri temperaturah pod lediscem. Zanimivo, s primerno obutvijo in oblacili ter predvsem z zmernim pulzom je zadeva prou prijetna (sploh zame, ki nisem ljubitelj toplih, soncnih vikendov in s tem povezane guzve).

 

Kot kaze je bila odlocitev, da namesto da kupim polletno fitnes karto, raje nabavim kakovostno zimsko tekasko opremo, pravilna. Dobri goretex tekaski copati delajo cudeze.

 

Trasa: golovec-observatorij-orle in nazaj po isti poti. Super trasa za tek/pohodnistvo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Novembra bil le 10x na kolesu in skupaj naklepal 450km. Se pozna hladnejse vreme in dejstvo, da sem kar 8vozenj naredil z mtb in le 2 s specialko.

 

Odtekel 8krat po 40 do 70min.

 

Ker me pri temperaturah pod 4mi stopinjami malo mine volja do kolesa, bom vec casa prezivel v tekaskih "supergah" in gojzarjih. Orle, golovec, krim, rasica, gradisko jezero...

 

Cilj: se udelezeti svojega prvega polmaratona spomladi v sezani in ga odteci v 1:xx ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes odpeljal fajn ravninsko turco po obali; start v Ankaranu,preko Kopra,Izole,Portoro?a do Secovelj. Ker mi je malo manjkalo klancev,sem nadaljeval cez mejo do Umaga na super pico.

 

Idejo za izlet sem pa dobil ravno v tej temi, ko je Boss omenjal kolesarski tunel na nasem delu Parenzane.

 

Skupaj naklepal 90km, zoprna je bila edino burja v Izoli nazaj grede. Se peljem 17kmh po ravnem , pulza pa 145... Kot da bi imel prikolico pripeto.

 

Trasa od Kopra do Se?ovelj je res lepa, lepo oznacena, vseskozi kolesarska steza ali pot in je primerna za uizi nedeljski izlet.?e le ni burje.

post-9068-0-43393800-1512235831_thumb.jpg

post-9068-0-60985100-1512235888_thumb.jpg

post-9068-0-52742100-1512235951_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Nedelja je ?as za tedensko zimsko kolesarjenje. Po Umagu 2tedna nazaj in Krasu prej?nji teden, sem se danes odpravil na Krk.

 

?tartal v Malinski preko ?izicev, ?ila, Vrbnika,Punata,mesta Krk,Vrha,Porata in ?e 1x do Cizicev...

 

90km,vreme fenomenalno, nikjer ?ive duse (big like), tisto kar je pa bilo odprtih kaficev, pa vsi prijazni. Baje imajo vsi pun kurac turizma in guzve (niso edini),?eprav vsi vemo da ?ivijo od tega...

post-9068-0-51142300-1513533283_thumb.jpg

post-9068-0-62224100-1513533354_thumb.jpg

post-9068-0-49892400-1513533421_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tokrat je bila na vrsti Istra.

 

Start v Novigradu, preko Poreca in Vrsarja ter Limskega Kanala do Rovinja. Ter seveda nazaj (z obvozom mimo Vrsarja). Dobrih 100km.

 

Jebeno slab asfalt (rondo+11stopinj+vlazen asfalt+8barov v gumah= slaba kombinacija).

 

Lepo bi bilo, ce bi bili tamkajsnji avtomobilisti bolj vajeni kolesarjev...

 

Sicer pa super del okoli Limskega Kanala, res vredno ogleda , ceprav je cesta res malo ozka za varno kolesarjenje med avti. Tja se definitivno vrnem in priporocam ogled, ce bo kdo kdaj hodil tam okoli.

 

Ljudje prijazni in nevsiljivi , celo dobil zastonj kavo v Novigradu in prijazen stisk roke za pogum in varno voznjo?.

 

Ugotavljam, da mi je tako zimsko kolesarjenje pisano na ko?o. Sovrazim namrec gneco in poletni turizem v najslabsem pomenu besede...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno zadnji? letos na pancah.

So mi kot redni stranki ?enkali svoj koledar, kamor si bom lahko pisal koliko ur na teden imam "treninge" .

 

Hkrati pa klepetal z dvema mtb kolesarjema iz nizozemske in jima predlagal fajn ture v okolici.

post-9068-0-73902700-1514616657_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za mano je zelo aktivno leto. Najbolj do sedaj. Pedantnez kot sem, sem se malce poigral z zapiski iz turc, da se malo pohvalim?

 

Na kolesu bil tocno 124krat; 57krat na specialki, 67krat na mtb.

Precej ok, glede na to, da sem januarja in februarja naredil tocno nic kilometrov.

 

Najmanj kilometrov na mesec (poleg januarja in februarja ko nisem kolesaril) : junij-25km (jbg, operacija 5.6.je naredila svoje).

 

Najvec kilometrov na mesec: avgust-1270km.

 

Najveckrat na kolesu na mesec: avgust in oktober-24krat v vsakem mesecu.

 

Najdaljsa tura: 120km

 

Najkrajsa tura: 20km

 

Trije gumidefekti (vsi na mtb), nic padcev, prvic bil na t.i.rundi, prvic bil na MTB maratonu (dan pred operacijo, zelo pametno in odgovorno?).

 

Skupaj km: 6015 (specialka 3360km, mtb 2655km).

 

Zelje za 2018: mogoce malo manj kilometrov (ali pa tudi ne), na racun kaksnega tekaskega kioometra vec, udelezitev prvega tekaskega polmaratona, nic padcev, povecati kilometrino posameznih kolesarskih "treningov" do 200km, sicer pa ?e vedno poanta na iskanju klancev (ubistvu ni bilo nic ravninskih izletov), predvsem pa ?e naprej uzivati v manj obljudenih kotickih Slovenije, Hrvaske in Italije...

 

Glede na to, da sem imel ?e 4leta nazaj 30kg vec kot zdaj, sem ponosen sam nase, da mi je postalo gibanje lifestyle in ne zretje junk fooda, tako kot prej kar nekaj let skupaj.

 

Upam, da bomo v letu 2018 lahko prebrali ?e kaksen tuj post , oziroma , da bo moje pisarjenje spodbudilo ?e koga h kolesarjenju in /ali teku...

 

Lep pozdrav in fajn praznujte?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebes kokesarjenje (ne sej ne) ampak zadnje case mi je ratalo zadet super lepe dneve na smucanju...

Danes sem naredil le 9.24km ampak sem sel od doma ob 12:30, smucal dve uri in nazaj za kosilo, vse skupaj 3.5 ure od doma do doma

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Fajn izlet v?eraj. Porec-pula-porec. 120 km.

 

Stestiral novo pridobitev; vzvratno ogledalo...

 

Ze vidim kako se bo na?el kdo, z grami obremenjen kvazi profi?, ki bo rekel, da to pa ne sodi na specialko, ampak meni je super... Parkrat sem se zalotil, da me je presenetilo pribli?evanje avtomobila; sploh pod podkapo se dosti slab?e sli?i pa tudi ob obracanju glave dostikrat vidim predvsem rob podkape...

 

Tko se je pa veliko varneje in bolj spro??eno voziti, ko nenehno ves kaj je za tabo; ni?,avto ali pa Inina cisterna :)

 

Tako da res to vsakemu toplo priporocam...

post-9068-0-35798300-1515950075_thumb.jpg

post-9068-0-34324500-1515950162_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi prvo na bicikla dodal ogledalo ... ker na cesti je treba vedno spremljat tudi promet za seboj ... da bi se pa ves cas obracal, pa ni fajn... Res pa je, da nimam specialke :) ... in imam na prtljazniku itak se torbo, da imam lahko s seboj tudi kaj vec, kot samo najnujnejse (vetrovko, rezervno zracnico, denarnico z dokumenti, ...) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lrv-strom_1000xt_yellow_gold_wheels_fronMene vsi zezajo, zakaj imam ?e vedno original ?pegle na V-Stromu, ?e? kako je grdo daj ?portne. Res so lopatasti in ve?ji ampak zato so, in se vidi vse!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi prvo na bicikla dodal ogledalo ... ker na cesti je treba vedno spremljat tudi promet za seboj ... da bi se pa ves cas obracal, pa ni fajn... Res pa je, da nimam specialke :) ... in imam na prtljazniku itak se torbo, da imam lahko s seboj tudi kaj vec, kot samo najnujnejse (vetrovko, rezervno zracnico, denarnico z dokumenti, ...)

 

Tudi sam imam podsedezno torbico z rezervnim slaufom in orodjem.

 

Pa tudi dve led svetilki, ki znata prav pridet ko se fura zavlece. Ali pa sredi mantgartskega tunela,ko si ostali svetijo s telefonom...

 

Vi?ek neestetike je pa itak torbica na krmilu, ki mi pozimi sluzi za rezervne cunje. Raje neestetsko kot prehlajeno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pred nekaj ?asa sem v tej temi spra?eval glede ?portne ure. Kupil sem jo ?e v decembru in sicer Suunto Spartan Sport Wrist HR. Z zadevo ve? kot zadovoljen. Stestiral sem jo v fitnesu, na smu?ajnu, pri teku.

 

V nedeljo pa sem opravil prvi zimski "vzpon" in sicer iz Lepene do Krnskega jezera. Sicer sem v poltenih mesecih kar precej v hribih, zdej pa vidim, da je zima ?e 3x ve?ji u?itek. Nikjer nobenega, ?isti mir. Posledica tega je ?elja, da se v kratkem udele?im te?aja varnega gibanja v gorah po zimi, da bom "izpraven" za kak?ne zahtevnje?e vzpone.

 

2vijibo.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

V nedeljo pa sem opravil prvi zimski "vzpon" in sicer iz Lepene do Krnskega jezera. Sicer sem v poltenih mesecih kar precej v hribih, zdej pa vidim, da je zima ?e 3x ve?ji u?itek.

 

Res je ene 3x ve?ji u?itek. 

Te?aj gibanja v gorah je osnova. jaz bi priporo?il celo kak?no alpinisti?no ?olo. Po mojih izku?njah ene 70% zimskih obiskovalcev gora, tistih ki s seboj nosijo motiko (cepin) le te sploh ne zna uporabljat. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je pa tek na prvem mestu ?ele na drugem kolesarjenje z MB.Ko te?em in to je trikrat na teden, prete?em ponavadi 10 km a zanimivo je to,da nisem bil ?e na nobenem maratonu. Nekako mi ni ?tos tekmovati z drugimi oz. se dokazovati sam sebi, da zmorem prete?i 21 km.Te?em svoj tempo in to je to.Za du?o.

Kar se pa ti?e kolesarjenja pa je moja tura Paranzana.Koper-Dragonja-Marezige-Koper.To?no 52 km po ?tevcu.?al ne grem tako pogosto, kot bi ?elel, saj je od zgodaj poleti pa ponavadi do oktobra na vrsti plavanje v morju.?e je mogo?e vsakokrat preplavam kravl od ?usterne pa ?e naprej od Moleta, to je kake 3 km.

Zanimivo za primorca je to, da izredno rad smu?am, (cela familja), a ve? kot kakih 10 do 12 dni mi ne rata na leto.

Kar se pa ti?e gora, pa nisem glih na ti z njimi, da bi plezal in hodil po njih.Je pa verjetno gu?t, ko si gor in gleda? dale? naokoli druge gore in v?asih vse do morja.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.