Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Slovenski del? Cez par dni me caka par dni dopusta in je parenzana ena izmed opcij...

Jap. Koper-Portoro?-Dragonja-Babi?i-Vanganel-Koper. Zelo lepa tura po dolini Dragonje. Lahko se ustavi? vmes "Na ?krlinah" kjer je lep slap.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap. Koper-Portoro?-Dragonja-Babi?i-Vanganel-Koper. Zelo lepa tura po dolini Dragonje. Lahko se ustavi? vmes "Na ?krlinah" kjer je lep slap.

Lepo. Tam nekje sem tudi jaz letos februarja zmrzoval; Babici, Marezige, Pomjan..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo. Tam nekje sem tudi jaz letos februarja zmrzoval; Babici, Marezige, Pomjan..

He, to je tazadnji klanec,ko si ?e crknjen, preden se za nagrado spusti? kolikor gre kolo iz Babi?ev v dolino.

Samo bog ne daj, da ti kaj pride pod kolo...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ne? :ne vem:

Nesteto ljudi, ki se raje kot s tekom sredi klanca na Golovec, ukvarjajo s selfiji in ostalimi novodobnimi peezdarijami. Da ne govorim o temu, da smo se precej samozavestno postavili v box za pricakovan cas pod 1h5min (12,5km)-kar smo sicer zgresili za 3minute, pa smo ze kmalu ugotovili, da folk ne jebe sistema...

 

Saj je lepo, da narod ?porta in da se giba, ampak, hej, malo samokriticnosti pa ne ?kodi... ne mi ob prvem klancku hodit ves zaripel gor (jp, nekdo ki se postavi v taisti box). Za hojo obstaja POHOD OB ZICI. Ce ne gre, pac ne gre,ampak zato obstaja ostalih 364 dni, da se vidi, kje so meje in se potem pa? gre ali pa pa? ne gre in se pocaka na naslednje leto.

 

Jaz tudi ne grem z glavo skozi zid in pa? ne grem laufat dolge trojke , ker vem da bi bil to za1x pa? ?e prevelik zalogaj in nebi uzival (a ni to smisel vsega?). In tudi ?e bi in ?e bi iz kakrsnegakoli razloga moral hoditi.... ja pa dajmo hoditi ob strani, ne pa po sredini... no,saj od naroda, ki okupira prehitevalni pas na AC ne morem drugega pricakovati....

 

Da ne govorim o postojanki na sedmem kilometru na Golovcu. Folk navalil na gele,banane, cokolade.... komu na cast je treba zret po dobre pol ure teka??? Aja,saj res...zastonj je....

 

No... saj vem... tecen sem, cas me je povozil... nisem se uspel prilagodit sodobnemu pogledu na rekreativni ?port. Meni vse to skupaj pa? pomeni mnogo vec, kot pa v zivo javljanje na facebooku, instagramu in kar je ?e podobnih stvari, snemanje selfijev. In tudi nisem ravno najbolj druzabno bitje, sploh ko je govora o teku...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, dobrodo?el v "kultiviran" svet digitaliziranega neumnega folka.Jaz sem podobnih neumnosti navajen ampak vedno znova se z zabitim folkom skregam.Ko te?em na Bonifiki po teka?ki stezi (kjer je na stezi tartan in zaradi mojih kolen edina opcija),se po stezi veselo vozijo mal?ki z vsem mogo?im zraven pa mamice govorijo po telefonu in malim me re?ejo ne bev ne mev, tako,da jih mora? obte?i po travi. Ali pa cela dru?ina z otro?kim vozi?kom ?ez celo ?irino piste in oni lepo debatirajo in se slikajo.Zadnji? je bil turnir v tenisu za pionirje zraven ob pisti in kaj so se domislili mal?ki? Da trenirajo na teka?ki pisti!!

In ko sva jim z ?eno rekla, da ?e bi si lahko blagovolili odstraniti se z piste je

eden izmed ?minkerskih o?kov,(do tedaj na telefonu) nas napadel, da mi pa ?e ne bomo podili njegovega otroka in da on lahko trenira kjer ho?e.Malo sva se prerekala mimo pa je ravno tisti hip pritekel kolega, ki je res razbacan in vpra?al ga je, ?e je kaj narobe. Ko je tip?ek zagledal tega kolega je takoj pobasal malega in jo brez besed jadrno ucvrl pro?.?e en primer. Z ?eno sva ravno pri?ela z tekom, ko se je nasproti nas po pisti pripeljal mal?ek na poganjal?ku. Ker je bila pred nami gu?va ga nisva pravo?asno videla. Jaz sem ga uspel nekako presko?iti ?ena se je pa spotaknila obenj in padla.Tudi mal?ek se je usul. Pa prite?e bionda z telefonom in histeri?no kri?i na nas, da naj pazimo kje te?emo in da ?e mislimo, da smo sami na pisti?

Wtf? ?ena si je po?kodovala ramo in namesto, da bi se babnica opravi?ila je ?e naprej sikala, da bo poklicala mo?a in ne vem koga ?e.Seveda sva jo spucala, da je postala majhna kot pal?ica.

Kako folku ni jasno, da je to teka?ka pista in ne sprehajalna pot?

Saj imajo vendar tako lepo in ?iroko promenado ob morju za sprehode!

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato pa jaz svoje kolesarske "podvige" tempiram na delovnike, sobote pa nedelje pa raje na ko? pred kak?no ?olo, ker takrat je tam mrtvilo.  :lol:  :lol: 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato pa jaz svoje kolesarske "podvige" tempiram na delovnike, sobote pa nedelje pa raje na ko? pred kak?no ?olo, ker takrat je tam mrtvilo.  :lol:  :lol:

 

Amen. Ko se zbere veliko naroda je vedno sranje; la?je biti sam, ?e se ne gre? skupinskih ?portov. In ?e nisi najbolj dru?abno bitje (jest sem tudi asocialen da joj, ?e na mazda dru?enja ne hodim :P ), zakaj ne gre? ti laufat po PST katerikoli drug dan v letu? :D 

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam stremim k temu,da sem aktiven raje cez teden, oz. da se cez vikend izogibam klasicnih punktov.

 

Ampak,delam 12h ?iht in dan ko delam, je zame pa? izgubljen kar se ti?e ?porta. Delati vse vikende samo za to, da bom frei med tednom, pa tudi na zalost ne gre.

 

To resim potem tako, da grem v soboto ze ob 6h zju3 na kolo in prehitim guzvo...

 

Pa saj ni problem v guzvi... problem je v debilih.

 

Zakaj tek po pst-ju na teku trojk? Preprosto; zelja preostanka ekipe je bila zelo mocna in glede na to, da nosi celotna ideja precej mocno sporocilo, sem pristal na to...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, za mano je super kolesarski mini dopust oziroma podaljsan vikend...

 

Ze lani je padla ideja, da bi prikolesaril na Ucko. Ko sem bil konec marca gor skupaj s sofuromasi iz "slo roadster", je pa itak postalo jasno, da se bo ta ideja kmalu uresnicila...

 

Torej; prvi dan ob 6h start z avtom iz lj, jutranja kava v Opatiji, s specialko do vrha Vojak (1400 mnv), spust na drugo stran v smeri Istre ter nazaj do Opatije. 100km.

 

Sledila je voznja z avtom do Pinezicev na Krku, kjer sem nasel res fenomenalen kamp Marta. Mirno,prijazno,urejeno ter ugodno; 157kn za 2noci za 1osebo s sotorom in avtom. Zelo zelo priporocam.

 

Drugi dan; budilka ob 6:30, lovljenje trajekta za Cres, voznja od Meraga do Malega Losinja (obvezna kava,c.cOla,sendvic) ter nazaj. Vmes ?e skok na Lubenice (to je must see, ko ste na Cresu), spoznal gor 3slovaske kolesarje, navezali stike, se dogovorili da gremo v kratkem odpeljati krog kr.gora-vrsic-mantgart-trbiz-kr.gora.

 

Skupno lovljenje trajekta za Krk, debatiranje o klimatskih spremembah, obsedenosti debilov z gadgeti, uzivanju v sportu in dobri hrani, predstavitev Ljubljane. So rekli, da so isto turo odpeljali kot jaz, le da so oni prespali na Losinju. Uzivaci, kapo dol. Super ljudje,takih je malo.

 

180km.. visincev... ogromno.

 

Tretji dan; "zgolj" 80km po meni zelo poznanem otoku Krk, popoldne vrnitev v vdakodnevni lajf...

 

Opazanja: Ucka je lepa,sploh razgled, mtb scena na hr se razvija , kar je pohvalno. Ob morju toplo,zgoraj seveda konkretno hladneje, prehodne cunje dobrodosle. Klanec ni prestrm, tako da ga tudi obcasen rekreativec zmore prevoziti z mtb. Je pa pomanjkanje sence, obvezno imeti s sabo veliko tekocine.

 

Cres je manj primerenza kolo, sploh v sezoni si ne predstavljam kolesariti po, sicer novi cesti, ki pa je ozka. Ljudje cedalje lepse vozijo in so kot kaze ze malo navajeni kolesarjev. Ampak v sezoni... ne, hvala.

 

Krk je pa itak kolesarski raj, za vse vrste kolesarjev (veliko stran poti in kokesarskih stez ter ne prestrm teren).

 

Ljudje zelo zelo prijazni-se vidi da ni sezona.

 

In, ja , pizza v Valbiski je ?e zmeraj fenomenalna...

 

Nekaj slik...

post-9068-0-78549700-1525873787_thumb.jpg

post-9068-0-07328500-1525873837_thumb.jpg

post-9068-0-31601500-1525873871_thumb.jpg

post-9068-0-37286300-1525873906_thumb.jpg

post-9068-0-19649600-1525874547_thumb.jpg

post-9068-0-90898000-1525874600_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tokrat se je vikend izkoristil za pobeg na severni Velebit.

 

Prvi dan precej pozen start iz lj z avtom do Stinice (trajektna luka pol ure naprej od Senja),kjer sem zajahal MTB in ?el do velikega Alana na 1414mnm . 21km vzpona z res neverjetnimi razgledi,prijaznim oskrbnikom ko?e in sve?ega zraka.

 

Po kosilu v ko?i sem nadaljeval po okoli?kih gozdovih (ob neprestanem pihanju v opozorilno pi??alko zaradi baje precej pogostih sre?anj z medvedi,volkovi,svinjami in divjimi ma?kami), se skoraj izgubil , ter se vrnil mimo Alana do ml

izhodi??a. 65km, 4h30min.

 

Kdor se bo potikal po tistih koncih , mora res iti do Alana,kamor pelje malo o?ja asfaltna cesta. Razgledi so res dih jemajoci .

 

No?itev v kampu Ujca malo za Senjem iz smeri Crikvenica. Mirno,lepo,hladna voda,pihalo za znoret. Brez trgovine,kafi?a,sladoledov... Skratka,nekaj zame.

 

Danes ob 5h start iz kampa,6km Jadranske magistrale do sv.jurija in nato 32km vzpon do Zavizana (1594mnv). Zadnjih 6km poteka po velebitskom narodnom parku , kjer je potrebno pla?ati vstopnico, ki velja 3dni. Teh 6km je precej ok makadam,nekaj takega kot na Krim. Sama pot je ,sploh druga polovica precej dolgo?asna,ampak razgled na vrhu.... Vreden ve? kot 3urnega vzpona. V ko?i ne pripravljajo hrane,so se pa prijazni Slovenski pohodniki ponudili da mi dajo svoj sendvi?.

 

No, na sre?o sem imel svojo zalogo rozin in energijskih gelov. Kava, skoraj zimska oprava in na juri? na 36km spusta,kjer sem pri 70kmh za dobesedno 15cm zgre?il ka?o,ki se je soncila sredi ovinka sredi ceste.

 

Po slabih 80km in dobrih 5h se vrnil v kamp.

 

Super ker ni bilo neke stra?ne vro?ine, na vrhu je bilo 13stopinj in ob?asne zaplate snega,delezen spodbujanja celega avtobusa nem?kih turistov.

post-9068-0-59123900-1526844787_thumb.jpg

post-9068-0-30085700-1526844814_thumb.jpg

post-9068-0-24683500-1526844836_thumb.jpg

post-9068-0-24276800-1526844862_thumb.jpg

post-9068-0-20206500-1526844886_thumb.jpg

post-9068-0-26881000-1526844915_thumb.jpg

post-9068-0-72288500-1526844939_thumb.jpg

post-9068-0-31009300-1526844969_thumb.jpg

post-9068-0-31898700-1526844992_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta cesta je res huda, divji konji tudi. Jaz grem gor ze v Novi Vinodolski oz Klenovici pa vse po vrhu do Senja, tam pa lahko nadaljujes na Vratnik in se naprej na vzhodno od Senja

 

Druga opcija pa je da gres cez Delnice v Fuzine, od tam pa preko ce bi ti znal povedati kje ker je gmajna in spet divji konji na Velebit. Ampak asfalt da ga pri nas ne vidis, cisto nova cesta.

post-2637-0-72496300-1526845826_thumb.jpeg

post-2637-0-95414600-1526845848_thumb.jpeg

post-2637-0-64277100-1526845860_thumb.jpeg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odlicni podvigi in kolesarske ideje!

 

Jih tvoja slabsa polovica podpira in gre kdaj zraven ali si medtem ze postal samski? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Velebitu polomil ogledalo na MTB. Pozabil odpeti spd pedala med pogovorom z doma?inko in se sre?al z asfaltom.

 

Res je neverjetno kako se ?lovek navadi na nek kos opreme,brez katere je zlahka vozil dolga leta, potem ti pa na1x rata nepogre?ljiv. Tako da ju3 obvezno po nov spegel .

 

V?eraj pa ?e 2x v dveh furah menjaval zadnjo zra?nico na specialki. Pla?? je ?e ?isto Bogi. Ni? ?udnega... 9jurjev prevo?enih , od tega 4jurje zadaj. Vittoria rubino pro je zakon.

 

Kolegi pravijo da jim npr continentalke zdr?ijo Max 4jurje .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.