Skoči na vsebino

Mazda 323f pomo?


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.Ker je to do sedaj moj prvi japonec vas prosim za pomo?.namre? avtu zelo nihajo obrati prostega teka.ko vzgem mrzlega so obrati na 2500.ko se segreje so na okoli tiso? ampak zelo nihajo,padejo do 500 in se spet dvignejo na 1000.ko vklopim naprimer na mestu meglenke ali dolge lu?i je nihanje ?e bolj izrazito.menjal sem nove kable in sve?ke.narejen je bil veliki servis.jermeni,napenjalci in pumpa.kar sem opazil sam je to,da je cev ki gre z zra?nega filtra na loputa bila strgana in je z nekim trakom povita.je mo?nost da zaradi tega nihajo obrati?namre? avto normalno vle?e in ni? ne cuka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nastavljanje prostega teka z vijakom na ohi?ju lopute ti ne priporo?am na pamet ?telat. Avto mora bit v takoimenovanem servisnem na?inu preden se spravi? to po?et, ker druga?e ne bo efekta. ?e ima? povito cev med filtrom in loputo, jo zamenjaj, ker je velika verjetnost da je to problem ker ti vle?e fovf? zrak mimo senzorja pretoka zraka in potem ti lambda stalno popravlja obrate.

Loputo spucaj s fergazer sprejom ne s krpo in raznimi pripomo?ki. Ro?no jo dvigni in pogumno tud not ?pricni. Pri ugasnjenem motorju seveda. Preveri tudi vakum cevke, lahko da kak?na spu??a. ?e ima? egr, je tudi ta lahko problem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za odgovor.povej mi se kaksen je to fergazer sprej? novo cev sem pa ze narocil.glede avta ne vem ve ima egr.avto pa je mazda 323f 1.5 1997 sorodnik prvi lastnik.bom pa v kratkem predstavil moja dva avta.ta drugi je pa peugeot 806 1995 letnik.2.0 turbo bencinar.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na mojem prej?njem (626) sem imel isto te?avo (le da ni bilo razlike glede na lu?i). In sicer meni se je to zgodilo po tem, ko je crknila bencin pumpa potem pa sem dal notri nekega chip shit kitajca. Jaz sem sumil na pumpo, a nisem prepri?an.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za odgovor.povej mi se kaksen je to fergazer sprej? novo cev sem pa ze narocil.glede avta ne vem ve ima egr.avto pa je mazda 323f 1.5 1997 sorodnik prvi lastnik.bom pa v kratkem predstavil moja dva avta.ta drugi je pa peugeot 806 1995 letnik.2.0 turbo bencinar.

V trgovini z avtodeli reci za fergazer spej. Stane manj kot 10?, raztaplja vso nesnago ki nastane.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

preglej  cevi(?e posebaj rebrasto ki rada po?i in vle?e  fov? zrak kot so ?e bile omembe) mo?en vzrok le tega je tudi  lambda sonda, ali pa celo senzor prostega teka ali pretoka zraka. posizkusi   ga z amenjati z delujo?im  (?e se ti kdo ponudi z enakim delujo?im avtom) da ne bo? bv zamenjal pol avta. V kak?nem stanju je akomulator?

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

akumulator je bil kupljen nov pred dvemi tedni.cev rebrasto pa ?e ?akam da dobim po po?ti.je pa sedaj slede?i problem razpadla je tudi tale cev ki ima posodico.en del cevi gre v motor.kje se da to dobiti?

 

img20171205162207.jpg

daj malo bolj na ?iroko slikaj pa ?e kak?en drug kot. Pomagalo bi tudi ?e slika? kje si to snel.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta posodica je brezveze....ko sem imel 323f sem imel tezave s cukanjem ravno zaradi rebraste gume, zadevo sem celo vrgel stran in namesto te gime dal inox cev takega premera in na koncu se sportni filter pa je tadeva bila ugodnejsa od nove rebraste pa se delovalo je. :-) ?e najdem sliko jo pripopam.... So pa nekatere f-ke bile tudi celo brez te posodice serijsko...

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jest sem imel isto probleme z to cevjo ko mi je 1x za?ela tolk fau? zraka vle?t avto ni ?u ve? nikamor ko sem jo zamenjal z drugo je blo spet use uredu =)

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne najdem slike kako sem jaz re?il te?avo  je pa nekako takole kot je to na sliki v povezavi

http://forum.323fclub.com/index.php?topic=5478.0

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na stari 323 sem imel na sesalnem kolektorju dva vhoda za vakum od bremz. En je bil povezan s cevjo na servo oja?evalec od bremz, na drugem, na drugi strani je bila gumica, ki je tistega dihtala. Ko mi je enkrat dol padla sem tudi imel celo ?talo z obrati. Mogo?e bi ?e to preveril ?e ti tukaj slucajno vle?e.to so naredili da so lahko isti motor uporabljali za volan na levi ali desni strani. ?e nima? gumice gor probaj pokrit s prstom ?e se spremeni kaj pri obratih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.