Skoči na vsebino

OMV MaxxMotion Performance Diesel


Strela

Priporočeno sporočilo

150 naprej

Lahko pa imas oboje, gres noret po cesti, da ti odvzamejo izpit, potem pa je Vransko obvezni del ponovne pridobitve izpita. :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

150 naprej

Lahko pa imas oboje, gres noret po cesti, da ti odvzamejo izpit, potem pa je Vransko obvezni del ponovne pridobitve izpita. :)

 

 

Ampak ta tecaj, ki je za izbris tock, je drazji ... se mi zdi, da je 250? :) ...

 

EDIT: Tako je... cena je 250? >> https://www.amzs.si/cvv/izbris-kazenskih-tock :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo prvi rezultat:

14 let star Berlingi?, brez zajebancije bolj hitro sko?i na obrate. In res imam ob?utek, da bolj povle?e (od 2000 obratov naprej) ke do 100km/h. Nisem pa ?e tankal tako, da ne vem kako je z porabo. Sicer pa itak ne bom moral primerjati, ker imam razli?ne relacije (skakanja levo desno gore dole,...).

V?eraj sem natankal ?e v cx. Bom pa moral ?e malo po?akat, ker je bilo v rezervoarju 15l navadne nafte.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj se kdo testira in POROCA! :)

Po prvih 1060km z tem gorivom, lahko napi?em da sem malo bolj?o spremembo ?util samo prvih 50km od tankanja. Mogo?e da so vremenske prilike bile bolj?e. Poraba ista. Danes sem natankal do konca in ?e enkrat bom testiral. To?im na istoj pumpi (Koper). Aplikacija vse shrani. :zvizga:

:policaj: error driver 6 604015435943476473710351.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po prvih 1060km z tem gorivom, lahko napi?em da sem malo bolj?o spremembo ?util samo prvih 50km od tankanja. Mogo?e da so vremenske prilike bile bolj?e. Poraba ista. Danes sem natankal do konca in ?e enkrat bom testiral. To?im na istoj pumpi (Koper). Aplikacija vse shrani. :zvizga:

Jaz imam sedaj z navadno nafto zopet 0,8 l ve?jo porabo. Pa skoraj identi?no pot.

Naslednji tank bom spet tankal to Maxx in bomo videli.Bi moral vseeno ?utiti razliko saj ima ve?je cetansko ?tevilo.

Kje v Kp pa si tankal? Na Bonifiki mogo?e?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi probal, avto pije 1 L manj, ?eprav mam bencinarja.

Zajebancijo na stran, ?e se ne motim je ta Diesel v Avstriji predvsem znan kot "Diesel PREMIUM".

V kakovosti goriva so ziher razlike, za koliko pa ?al ne morem komentirat. Ena izmed raglik je, da vsebuje t.i. Navaden Diesel manj?i procent biodisla, med tem ko ga "ta bolj?i" naj ne bi. Za biodiesel je generalno znano, da ga novi motorji nimajo najraj?i.

Petrol je imel pred precej leti sceno z bio dieslom, ko so za?eli (o?itno) preve? biodisla dodajat, ve?je ?tevilo uporabnikov je jamralo da jim avti crkujejo itd., na koncu so morali rezervoarje ro?no o?istit. Pozabil sem to?no zakaj, a mislim da se je neko sranje nabralo znotraj rezervoarja (od bencinske ?rpalke), kot posledica bio disla.

 

(pardon za tipkarske, pi?em preko telefona)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo prvi rezultat:

14 let star Berlingi?, brez zajebancije bolj hitro sko?i na obrate. In res imam ob?utek, da bolj povle?e (od 2000 obratov naprej) ke do 100km/h. Nisem pa ?e tankal tako, da ne vem kako je z porabo. Sicer pa itak ne bom moral primerjati, ker imam razli?ne relacije (skakanja levo desno gore dole,...).

V?eraj sem natankal ?e v cx. Bom pa moral ?e malo po?akat, ker je bilo v rezervoarju 15l navadne nafte.

 

?e drugi rezultat:

Pri CX-su ne ?utim razlike. Porabo pa tudi ne morem primerjati, ker je bila tokrat ?e vi?ja in sicer 7.8L/100km. To pa zato, ker sem premagoval ve? kot 3.500m vi?incev, AC 140km/h, sneg 4x4, pa sne?ne vragolije :-)

 

Danes sem ponovno natankal MaxxMotion in bomo videli...

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Ekola, pravkar sem pri?el s smu?anja.

Tankal "?arobno ?upco". Avto krcat do tilta, v avtu 4 osebe, na strehi najve?ji Thule.Po avtocesti 200 km tempomat na 130 in nato ?e 150 km preko prelaza in gorskih cest. Povpre?na poraba se je ustavila na 6.4l/100.Ampak najve?ja vrednost te ?upce je bila zjutraj,ko je po - 21 stopinj pono?i in sne?enju celo no? Mazda v?gala takoj, kot da je plus 10.V na?em apartmaju so bili tudi eni iz Lj. z toyoto verso.

No,mo?akar se je ?e malo namartral in je njegova ma?ina kar protestirala in tolkla kot kladivo,dokler se ni segrela.

Imajo pa tudi sudtirolci svoje podobno gorivo a stane kar 1.8? a ga vseeno ve?ina uporablja.Res pa je, da pri doma?inih prevladujejo razni 4x4 benzinarji ala subaru impteza, panda 4x4 in podobno.

V glavnem sem bil zelo zadovoljen z tem dizlom.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2970km po italiji tudi nakrcati

 

Povprecna 6,5

Samo mi je res gu?t sedaj vozit po italijanskih avtocestah. Nastavi? tempomat  in lepo potuje?. V?asih so vozili italijani katastrofalno sedaj pa bi poslal na?e paciente tja, da se nau?ijo, kako se umikati na vozni pas iz prehitevalnega. Z 130/ uro si med hitrej?imi na avtocesti.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem uzival 130 na uro. Ponoci smo picili jurja iz Vieste

 

Edino pri Pescari je malo vijugasta in flikana. Ampak red, vsi disciplinirani, vsi desno, vsi med 120-140

 

Tukaj pa je aktivni tempomat zakon, ker pravocasno lahko gres ven, noben ti ne bo na riti, noben te ne blokira.... Takoj od Gorice naprej pa sem bil na pre?i, kamioni zameti, zjeban asfalt, padalci, cikcakarji...omejitev celo 40 ponekje zaradi vetra, ampak to res enostavno NE MORES ker je nevarno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e vedno so katastrofalni, ko pridejo na AC z dvema pasovoma. Tam, kjer jih imajo ve? pa ?e cesta sama poskrbi, da se vozni?ka abotnost ne prika?e v prvem planu.

Nop,  ?isto povsod vozijo lepo po?asi in umirjeno.  Pizdarije tudi pri njih delajo ukrajinci, pa romuni in kak?en vzhodnjak.

Tej ,ki delajo ka?in pri nas na na?ih avtocestah so pa bolj "uvo?eni"- italijani iz istre.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz samo upam, da od aprila, ko ?tarta elektronsko cestninjenje za kamione, da se bomo dnevno znebili tam nekje cca 2.000 - 3.000 kamionov in da se bo tranzit porazdelil tudi med avstrijo in nem?ijo. DARS bo kljub temu izpadu pobral ?e vedno enako ampak ceste bodo pa bolj prijazne in ne bo ve? take potrebe po vo?nji na prehitevalnem.


Nop,  ?isto povsod vozijo lepo po?asi in umirjeno.  Pizdarije tudi pri njih delajo ukrajinci, pa romuni in kak?en vzhodnjak.

Tej ,ki delajo ka?in pri nas na na?ih avtocestah so pa bolj "uvo?eni"- italijani iz istre.

to se celo strinjam, da so v bistvu samo italijanske tablice, za volanom pa vse ?ivo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss Vilesse - Portogruaro je sedaj gradbisce z dva ozkima pasovoma. Manj panike kot na nasih cestah.

 

Se to naredijo potem pa je cela Italija za nas skorajda tripasovna. Portogruaro - Benetke so ze

 

No en italjanski vlo?ek je bil. Ravno tu pred Latisano zaprta avtocesta zaradi asfaltiranja, vsi dol. to ke pa vse brez nadalnjih oznak kje se gre :)

Jaz samo upam, da od aprila, ko ?tarta elektronsko cestninjenje za kamione, da se bomo dnevno znebili tam nekje cca 2.000 - 3.000 kamionov in da se bo tranzit porazdelil tudi med avstrijo in nem?ijo. DARS bo kljub temu izpadu pobral ?e vedno enako ampak ceste bodo pa bolj prijazne in ne bo ve? take potrebe po vo?nji na prehitevalnem.

 

to se celo strinjam, da so v bistvu samo italijanske tablice, za volanom pa vse ?ivo.

Zakaj bi se izgubilo? Saj bo kamionar za isti denar dobil, upajmo da hitrejsi pretok

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss Vilesse - Portogruaro je sedaj gradbisce z dva ozkima pasovoma. Manj panike kot na nasih cestah.

 

Se to naredijo potem pa je cela Italija za nas skorajda tripasovna. Portogruaro - Benetke so ze

 

No en italjanski vlo?ek je bil. Ravno tu pred Latisano zaprta avtocesta zaradi asfaltiranja, vsi dol. to ke pa vse brez nadalnjih oznak kje se gre :)

res je, ?eprav je gradbi??e tam  so vsi vozili 100 na uro brez nekih ustavljanj in panike. Jures, a si opazil une ?katle z radarji vsake toliko?

Upam, da ni bilo ni? v njih. je pa ?udno, da so merili vzporedno z cesto.Pa kaj so videli oz. kako to merijo, ?e se ne vidi tablica?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne razumem Jures... kaj se bo izgubilo?


res je, ?eprav je gradbi??e tam  so vsi vozili 100 na uro brez nekih ustavljanj in panike. Jures, a si opazil une ?katle z radarji vsake toliko?

Upam, da ni bilo ni? v njih. je pa ?udno, da so merili vzporedno z cesto.Pa kaj so videli oz. kako to merijo, ?e se ne vidi tablica?

Radar je prej... ta ?katla samo posname voznika, da ni pol izgovorov, da ni vozil on.


Boss Vilesse - Portogruaro je sedaj gradbisce z dva ozkima pasovoma. Manj panike kot na nasih cestah.

 

Tudi na na?ih cestah, ko je gostota kamionov normalna se ne spomnim, da bi bila neka velika panika. Ko pa se gostota pove?a in ima? cele konvoje na voznem pasu in kr naprej kamioni ska?ejo na prehitevalnega, takrat pa rata kaos. In tega se ?edalje bolj zavedajo tudi tisti, ki bi se morali po slu?beni dol?nosti (ministrstvo za promet, vzdr?evalci, policija,....)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Relel si da se bodo zaradi el cestninjenja kamioni raje odlocilinza aut in de. Ne vem zakaj bi se, al kak si mislil?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne razumem Jures... kaj se bo izgubilo?

Radar je prej... ta ?katla samo posname voznika, da ni pol izgovorov, da ni vozil on.

 

Tudi na na?ih cestah, ko je gostota kamionov normalna se ne spomnim, da bi bila neka velika panika. Ko pa se gostota pove?a in ima? cele konvoje na voznem pasu in kr naprej kamioni ska?ejo na prehitevalnega, takrat pa rata kaos. In tega se ?edalje bolj zavedajo tudi tisti, ki bi se morali po slu?beni dol?nosti (ministrstvo za promet, vzdr?evalci, policija,....)

Ne more posneti voznika, ker je postavljena pravokotno na cesti??e in ima samo dva okenca. ?e bi posnela koga bi bil to sovoznik, ker so postavljene na desni strani

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem jih videl, po moje sedaj ne delajo, vsaj ponoci se ni bliskalo (sel sem 100) ponekje je 80

 

Pa se v rit strelajo. Zna biti da so za kamione samo potem bi res morali vse avte slikat...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
    • Sam, a EV-ji majo zdej posebne servisne delavnice? A ni tko, da greš z Zoe na Renault servis, ko je kaj narobe? In verjetno lahko upravičeno pričakuješ, da imajo orodje in da znajo popravit. Ker če to ni tako pol je pa tole šele loterija.   Mislim, ker če je tak kaos s servisi že zdajle, ko so EV-ji v veliki večini še dokaj mladi in redki ima na grbi 10 let - ne vem si težko predstavljam, da pridem z recimo 10 let starim avtom na servis pa mi rečejo naj ga v graben zapeljem, ker bo ceneje.
    • Moram naslednjič tega novejšega sprobat, čeprav mislim, da sem ga že pa se mi je takrat tako mudilo, da me ni zanimalo nič drugega kot samo ura.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.