Skoči na vsebino

Mazda 6 nakup


UrosP1

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

Sm nov na forumu, (upam da sem dal v tapravo temo prispevek) imam par vpra?anj, ker sem tik pred nakupom mazde. Odlo?am se za nakup mazde6 Sport cd140,

predvsem me zanima poraba, kak?no vzdr?evanje lahko pri?akujem, kak?ne hibe, ?e so, kak?en je motor, turbina,...? gre se pa za tak?en avto: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5967303&show=1

hvala za odgovore.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojdi do prodajalca, vzemi vin ?tevilko avtomobila in na prvi Mazdin servis preveriti kako je bilo s servisi. Druga?e pa ta prodajalec ne slovi po tem da bi bil po?ten....seveda pa to ?e ne pomeni da ta avto ni ok. Je verjetno uvo?en, kar tudi ?e ne pomeni da bi bil slab....samo pri ve?eini na?ih preprodajalcev vemo kako je, kupijo poceni da prodajo dra?je, ponavadi so v tujini poceni avtomobili z veliko kilometri,slu?beni ipd., kateri se prodajajo preko leasing hi?.

Ve? o motorju ipd pa ti bodo uporabniki iz prve roke povedali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale ni slovenskega izvora tako, da je treba bit kar pazljiv kolk km ima realno, ker spet je "sumljivih" mal ?ez 80kkm.

 

Hib zaenkrat pri svoji nisem imel pa sem ?e skoraj pri 110kkm, poraba bo nekje 6,5 razen, ?e ima? same relacije ali pa si na AC s hitrostjo tovornjakov, kjer lahko pri?akuje? tudi kak?en liter manj ali pa tud liter ve?, ?e je velik mestne vo?nje pa ?e rad ?e mal potera? po AC.

 

Motor je v redu, turbina tud imajo pa vse tele ?e premal km, da bi lahko sploh karkoli se pokazalo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moj bog kako mazda slabo dr?i cene :vskalo:

 

Druga?e pa je moje mnenje, da avta z uvoza nikoli ve?... sploh pa ne bit naiven in verjet, da bo? v avtohi?i, ki preprodaja rabljene avtomobile, dobil avto z skoraj ni? kilometri za sme?no ceno... v svoj minus sigurno ne bodo ?li, kar pomeni da so morali dobit ta avto ekstra poceni... le zakaj je zdej vpra?anje?

 

BTW: ?e ?e kupuje?, i??i avto s xenoni... ti ne bo ?al

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je lih kar iz garancije, torej pomeni, ?e je bil OK lastnik, ga je vozil na poobla??en servis na 60 in 80kkm, kar preveri?. ?e ga je, potem je avto OK, ?e ga ni, ga ne kupi?.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolje ta kot tisti srebrn. Ko sem kupoval svojega sem pregledal precej 6-tk in ti lahko skoraj zagotovo povem, da so primerjalno isti letniki slovenskih in tujih (beri: makaronarskih), slednji mnogo slab?e ohranjeni. Celo pri samem ogledu avtomobila je kak?na stvar odpovedala kot npr. vzvod za odpiranje motornega pokrova. Potem recimo avto ni imel antene in komentar trgovca je bil, da mi jo bo vzel iz enega drugega avta, ki ga tudi prodaja. Kolega je gledal enega Yarisa in ko je izvedel, da je italijanski rekel, da ga ne bo vzel. Komentar prodajalca je bil: "A poŁ, ?e je iz ItaŁije pa nima ?tirih koŁes?" ?e jim je to merilo, potem so res kompetentni za razpravo. Drugi faktor je pa rja. Ker je Italija dr?ava z veliko morja, je precej avtomobilov iz obmorskih krajev in tam jih sol tako lepo jé, da se lahko samo ?udi?. Zakaj pri na?ih primorcih ni tako zarjavelih vozov? Ker lep?e skrbijo za njih pa tudi malo parkiri?? je neposredno ob morju. Sosedje pa kupujejo avto, da ga zvozijo v 2-3 letih in dajo naprej. ?el sem gledat 3 6-tke k enemu prodajalcu in vse tri so imele jeklena plati??a identi?no rjasta - tam, kjer so luknje v okrasnem pokrovu. Ko smo odprli pokrov motorja, se je videlo, da so tudi nosilci rjasti. Je pa res, da vsi niso taki. Foter ima Avensisa Verso, ki je pravtako makaronarski, ampak rje pa nima. So pa lepili odbija?e recimo, na katerih je silikon odstopil, ko smo ga ?e imeli 2-3 leta. Kupljen je imel 130.000km, zdaj jih ima 230.000km in ?e gre. So pa pri cca 200.000km ?le ?obe, zadnji? pa ?e filter za gorivo. Ampak mislim, da je to bolj vzrok "dobrega" slovenskega dizla.

Na tvojem mestu bi gledal izklju?no slovenske. Pojdi jih malo pogledat in se prepri?aj sam. Preko avtoneta sem imel nagledanih vsaj 10 komadov, v po?tev sta pri?la samo 2. ?e se ti ne mudi, si vzami ?as vsaj kak?en mesec in preglej vse, kar ti bo padlo v o?i ?zmeden? ?ele potem bo? dobil ob?utek, kdo te ?eli "nategnit". Je pa na?eloma tak, da ve? kot stane, bolj ga lastnik ceni. Se pa da tudi visoke cene fajn zbit. Tak, da kar pogumno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolje ta kot tisti srebrn. Ko sem kupoval svojega sem pregledal precej 6-tk in ti lahko skoraj zagotovo povem, da so primerjalno isti letniki slovenskih in tujih (beri: makaronarskih), slednji mnogo slab?e ohranjeni. Celo pri samem ogledu avtomobila je kak?na stvar odpovedala kot npr. vzvod za odpiranje motornega pokrova. Potem recimo avto ni imel antene in komentar trgovca je bil, da mi jo bo vzel iz enega drugega avta, ki ga tudi prodaja. Kolega je gledal enega Yarisa in ko je izvedel, da je italijanski rekel, da ga ne bo vzel. Komentar prodajalca je bil: "A poŁ, ?e je iz ItaŁije pa nima ?tirih koŁes?" ?e jim je to merilo, potem so res kompetentni za razpravo. Drugi faktor je pa rja. Ker je Italija dr?ava z veliko morja, je precej avtomobilov iz obmorskih krajev in tam jih sol tako lepo jé, da se lahko samo ?udi?. Zakaj pri na?ih primorcih ni tako zarjavelih vozov? Ker lep?e skrbijo za njih pa tudi malo parkiri?? je neposredno ob morju. Sosedje pa kupujejo avto, da ga zvozijo v 2-3 letih in dajo naprej. ?el sem gledat 3 6-tke k enemu prodajalcu in vse tri so imele jeklena plati??a identi?no rjasta - tam, kjer so luknje v okrasnem pokrovu. Ko smo odprli pokrov motorja, se je videlo, da so tudi nosilci rjasti. Je pa res, da vsi niso taki. Foter ima Avensisa Verso, ki je pravtako makaronarski, ampak rje pa nima. So pa lepili odbija?e recimo, na katerih je silikon odstopil, ko smo ga ?e imeli 2-3 leta. Kupljen je imel 130.000km, zdaj jih ima 230.000km in ?e gre. So pa pri cca 200.000km ?le ?obe, zadnji? pa ?e filter za gorivo. Ampak mislim, da je to bolj vzrok "dobrega" slovenskega dizla.

Na tvojem mestu bi gledal izklju?no slovenske. Pojdi jih malo pogledat in se prepri?aj sam. Preko avtoneta sem imel nagledanih vsaj 10 komadov, v po?tev sta pri?la samo 2. ?e se ti ne mudi, si vzami ?as vsaj kak?en mesec in preglej vse, kar ti bo padlo v o?i ?zmeden? ?ele potem bo? dobil ob?utek, kdo te ?eli "nategnit". Je pa na?eloma tak, da ve? kot stane, bolj ga lastnik ceni. Se pa da tudi visoke cene fajn zbit. Tak, da kar pogumno.

 

?e mi najde? mazdo 3,6,5,7 in stara cca 3+ let in NI popolnoma ni? rjava ?astim :cheers:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej odvisno kaj gledate da rjavi....moja trojka ima karoserijo tip top...podvozje je pa rjavo, sploh zadnji most, ni pa prerjaveno....res pa da takoj za?ne rjaveti, pri meji je ?e odkar jo imam enako rjavo vse skupaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e mi najde? mazdo 3,6,5,7 in stara cca 3+ let in NI popolnoma ni? rjava ?astim :cheers:

 

Ah lej no... seveda bo? na?el kje na podvozju kako sled rje tako, da v vsakem primeru si zmagal. Ampak na vitalnih delih karoserije pa je verjetno kar nekaj sicer pa naj lastniki sami povejo.

 

Pri meni rje ni oziroma je ?e nisem na?el.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah lej no... seveda bo? na?el kje na podvozju kako sled rje tako, da v vsakem primeru si zmagal. Ampak na vitalnih delih karoserije pa je verjetno kar nekaj sicer pa naj lastniki sami povejo.

 

Pri meni rje ni oziroma je ?e nisem na?el.

 

js tudi nimam rje po karoseriji,edinno na podvozju tak ko so une ?alcke od amortizerjev..to je to,..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam i??em podobno (oz. kar isto) mazdico.

Kak?ni pa so kaj (pre)prodajalci na uradnih mazidnih salonih. Recimo rabljene mazde na A-Cosmos (BTC in na celov?ki)? So tam ok ali so tudi tam uvo?ene in lepo ?tevci prevrteni?

 

Za nakupom se mi ravno ne mudi (star avto ?e dele, samo katalizator (in lambda) je ?el k vragu in malo ve? kuri, druga?e pa dela), tako da bom sedaj podrobno spremljal trg. Mogo?e se pa kak skrben lastnik tukaj na forumu odlo?i da proba <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e mi najde? mazdo 3,6,5,7 in stara cca 3+ let in NI popolnoma ni? rjava ?astim :cheers:

 

Da bi ti iskal nezarjavelo Mazdo za pir? :hohoho: Sej nisem rekel, da ni rje, jo je pa vsaj pri slovenskih bilo bistveno manj. Tudi, ko sem kupoval motor; ni primerjave med uvo?enim iz Italije in Nem?ije recimo. Ne re?em, da je to vedno pravilo (recimo ta Avensis je na?eloma bil ?isto kul), se ti pa zna dostikrat zgodit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo da se kregate o tem komu bolj rjavi :rulam:

 

Toda dajte zdaj ?e kaj povedat o mazdi 6 ;) Recimo kak?ne so mazde pri uradnih trgovcih (A-cosmos)? Isto nateguni al so zaradi tega kaj bolj vredni zaupanja (ali ravno zaradi tega ?e manj)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pa tolk te?ko povedat ima? pa vseeno pri njih la?jo mo?nost dogovora, ?e bi kaj ?lo narobe oziroma ti bodo hitreje uredili kot pri nekem preprodajalcu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sem jo kupil pri Interclasu in so trgovci bili zelo fer... porihtali so mi vse papirje, mi ga celo rezervirali za en dan (kar tam bojda ni navada), povedali vse kar je bilo na avtu storjeno-popravljeno (upam vsaj), servisi so bili redni... ko sem jih ?ez kak teden klical, da mi parksenzorji nekaj zajebavajo, so takoj rekli da naj avto samo pripeljem in bodo po?timali zadevo.... tak da ?ez interclas nimam pripomb

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem svojega kupil pri Adria Plus v Novem mestu. Ni delal elektri?en pomik zadnje ?ipe pa je prodajalec rekel, da ni problema in so mi zamenjali motor?ek. Tudi sicer se mi je zdel odnos povsem korekten.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
    • Zakaj črnci ne delajp z Excel-om?   Ker je za tabele.
    • Še dva tuja eksperta, ki sta prepričana, da smo tuki sami kozjejebci in da si lahko privoščita vse. In ne nista imela invalidskih oznak in tudi zelo zelo težko verjamem, da bodo invalidi plezali po ozkih in strmih stopnicah Predjamskega gradu.  
    • Sej veš kaj se je s turističnimi boni dogajalo. Folk VEDNO najde obvoz.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.