Skoči na vsebino

Mazda 6 I-ELOOP težave


Priporočeno sporočilo

baterija je ok. Ima? AGM. Ah so tudi OK.

 

Quotam Simon-a Pelkota

 

Za vaso mazdo potrebujete baterijo AGM ni pa potrebno da je original

 

 

Glede porabe si je pa najbol? ro?no prera?unat ker ta mazdin ra?unalnik ka?e mal tko...

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lani maja sem kupil Mazdo 6, 2014 letnik, CD175 Avtomatik.

 

Ob nakupu avtomobila je bil akomulator slab in ga je pridajalec zamenjal. Od nakupa avtomobila in do danes imam porabo povpre?no 8,56 L/100 km (14.327 km)

 

Glede na to kak?no porabo imate ostali mislim da nekaj ni vredu z mojo 6-tko :huh:

Res da imam v glavnem mestno vo?njo.

 

Zanima me ?e imam sploh pravi akomulator?

 

Probal sem tudi priu?it i-stop sistem, po navodilih iz foruma in se mi na 7. to?ki ustavi, ko avto pri?gem zelena lu?ka 3x utripne in se pri?ge oran?na, ki samo gori in ne ugasne.

 

Hvala za pomo?.

Glede porabe bo kar dr?alo, ?e jo vozi? izklju?no po mestu-pa? konjenica +avtomatski menjalnik prineseta svoje.

Sem jo imel na testiranju in izpod 7 l/100 je nisem spravil in to me?ani cikel.

Po mestu pa je poraba hitro nara??ala.

Razlika med ro?nim in avtomatskim menjalnikom je nekje 1 do 1,5 l/100,kot sem lahko prebral od uporabnikov.

Tudi, ?e gre? na sprintmonitor. de bo? opazil, da avtomatik pridejo na vrsto bolj zadaj.

Pazi, da ne bo? zapackal dpf filtra. Pazi na regeneracije!

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

???

Sem opazil, da se meni regeneracija DPF izvaja pre-pogosto! (se sli?i donenje, ve?ja poraba, izguba mo?i)

Opazil sem, da je nivo olja visok - skoraj do X!

Malce se sli?i turbina!

1x mi je ?e igubil mo?, ni me spustil preko 50kmh, a po ponovnem zagonu je deloval. DPF?

 

Peljal sem ga Mo?niku v Kranj, ker niso ugotovili ni?. Priklopili so ga na tester, vozili smo se naokoli a ni pokazalo ni?. Avto naj bi bil brezhiben...

 

 

Ali je mo?no da imam nevarnost okvare premi?ne gredi, kar je nevarnost modelov 2013 Skyactive ?!

 

Kako to ugotoviti in dokazati servisu?

Kateri servis je to ?e opravljal/ugotavljal in to kupcu v dobro? (avto je v garanciji!)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to je bil kupljen rabljen avto? Pa kako lahko uveljavlja? tovarni?ko garancijo?

Ja rabljen. Na servisu so mi potrdili da ima dokupljeno/podalj?ano tovarni?ko garancijo do 200.000km ali 5 let! Tudi na izpisku digitalne servisne knji?ice pi?e tako - pogoj je, da je vedno bil servisiran na uradnem servisu seveda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

???

Sem opazil, da se meni regeneracija DPF izvaja pre-pogosto! (se sli?i donenje, ve?ja poraba, izguba mo?i)

Opazil sem, da je nivo olja visok - skoraj do X!

Malce se sli?i turbina!

1x mi je ?e igubil mo?, ni me spustil preko 50kmh, a po ponovnem zagonu je deloval. DPF?

 

Peljal sem ga Mo?niku v Kranj, ker niso ugotovili ni?. Priklopili so ga na tester, vozili smo se naokoli a ni pokazalo ni?. Avto naj bi bil brezhiben...

 

 

Ali je mo?no da imam nevarnost okvare premi?ne gredi, kar je nevarnost modelov 2013 Skyactive ?!

 

Kako to ugotoviti in dokazati servisu?

Kateri servis je to ?e opravljal/ugotavljal in to kupcu v dobro? (avto je v garanciji!)

Seveda, da se izvaja regeneracija tudi v mestu. In takrat ne sme? ugasniti avta ampak ga nateraj nad 2000 obratov, dokler se ne dokon?a. Vi?ina olja blizu x pomeni, da ob kratkih mestnih vo?njah ugasne? vozilo na pol regeneracije in to je rezultat tega.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda, da se izvaja regeneracija tudi v mestu. In takrat ne sme? ugasniti avta ampak ga nateraj nad 2000 obratov, dokler se ne dokon?a. Vi?ina olja blizu x pomeni, da ob kratkih mestnih vo?njah ugasne? vozilo na pol regeneracije in to je rezultat tega.

 

Lastnik sem samo dober teden dni. Je pa avto stal preden sem ga kupil na parkingu ca. 2 meseca.

 

Predlaga? da preventivno zamenjam olje, ?eprav je bil menjam ?ele pred kratkim (pred 8000km) ?

 

 

p.s.

v avte vgrajujejo vse mo?ne igra?ke, da bi pa dodali eno lu?ko za PDF pa ne :@

Popravljeno od DM99
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lastnik sem samo dober teden dni. Je pa avto stal preden sem ga kupil na parkingu ca. 2 meseca.

 

Predlaga? da preventivno zamenjam olje, ?eprav je bil menjam ?ele pred kratkim (pred 8000km) ?

 

 

p.s.

v avte vgrajujejo vse mo?ne igra?ke, da bi pa dodali eno lu?ko za PDF pa ne :@

?e posebej v tem primeru, ?e si lastnik ?ele en teden.?kodit ne more lahko samo koristi motorju. Res da je to olje namenjeno temu, da se me?a diesel z njim a

vseeno. Ni tako poceni. Hkrati bi ga lahko priklopili na ra?unalnik in eventualno nadgradili softwer. V?asih pomaga za dpf, ?e dela prepogosto regeneracije.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem servis naredil takoj po nakupu samo da sm gvi?en da je vse OK

 

Glede omi?ne gredi ko si pa spra?eval bi pa momoje motor bilo sli?ati da nepravilno "te?e" oz ?e ob v?igu bi ?udno zaropotalo. Ma? pa na forumu sezname vklju?no z VIN-om katere so bile problemati?ne mazde.

 

lp Tilen

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

Čeprav takrat tudi rado vrže sporočilo "Battery management system malfunction" in se prižge rdeč trikotnik.

 

Sem ravno danes tako odpeljal mojo mazdo na menjavo akumulatorja :D

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je TiEn napisal:

Čeprav takrat tudi rado vrže sporočilo "Battery management system malfunction" in se prižge rdeč trikotnik.

 

Sem ravno danes tako odpeljal mojo mazdo na menjavo akumulatorja :D


To obvestilo javi pri novejsih modelih… Njegov je se toliko,star, da pomoje nima tega…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.