Skoči na vsebino

Nakup rabljene CX-5


mazi27

Priporočeno sporočilo

  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni,

 

nekako sva se s partnerko odlo?ila, da bi zamenjali Hondo za Mazdo. Odlo?ava se za nakup rabljene Cx-5 CD175 AWD. Na avto netu je kar nekaj podobnih CD175, letnik 2012, cca 150k km prevo?enih.. :
 

Danes sva bila na ogledu prve (https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14228008&display=Mazda%20CX-5%20CD175%20%20AWD%20Revolution%20Avt.%20Sl...), katera ima nekaj manj?i prask in eno malenkost ve?jo (https://imgur.com/i37RTOP) ,ampak se zavedava, da ima avto ?e 7 let... Notranjost vozila je odli?no ohranjena, zmotilo pa me je, da se ob kliku na gumb NAVI ni pojavila navigacija... Kot je meni znano, naj bi imela "Revolution" verzija polno opremo. Ali ve kdo mogo?e, ali je te?ava v avtomobilu oz. ali je NAVI bila opcijska? Kak?na je cca. cena namestitve NAVI v te Mazde? Se vam zdi cena 13k ? primerna za tako vozilo?

 

+ Vpra?anje, ali pozna kdo naslednje avtomobile in lahko malo pokomentira?
 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14247357&display=Mazda%20CX-5%20CD175%20AWD%20Revolution%20Avt.%20SLO...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14235798&display=Mazda%20CX-5%20CD175%20%20AWD%20Revolution

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13448531&display=Mazda%20CX-5%20CD175%20%20AWD%20Revolution%20Avt.

 

Hvala! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo!

 

Ne, pri opremi Revolution ni serijsko navigacije ampak je opcija. 

Zna bit, da jo ta nima.

 

Mislim, da se ne spla?a naknadno jo vgrajevat (?italec kartic, gsm sprejemnik,.).

Hvala za odgovor.

 

Morda ima? kak?no priporo?ilo na kaj je potrebno biti pozoren pri rabljenih CX-5? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri teh letnikih, je potrebno paziti ali je bila zamenjana odmi?na gred in turbo (zaradi lopute pri Bi-turbu). To sta dva ve?ja stro?ka, ki te lahko doletita, drugega pa ni.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak to so cisto splosne zadeve, ki jih je treba preverit pri vsakem rabljenem avtu... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak to so cisto splosne zadeve, ki jih je treba preverit pri vsakem rabljenem avtu... 

Res je, mogo?e smo pozabili najpomembneje, ker zgleda da bo fri?en mazda?: Mazda ima digitalno servisno - vzame? VIN in na servisu ti dajo izpis servisiranja na poobla??enih servisih. Po moje da se tudi kmji vidijo (pri katerih in kdaj je bilo opravljeno) in s tem vidi? tudi realnost kmjev, ter tudi kje je bila kupljena (mo?en uvoz)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovore. Bom povpra?al ?e na servisu za izpis iz digitalne servsine knji?ice in ali je bila zamenjana odmi?na gred... 
Druga?e pa sem VIN ?tevilke preveri na portalu https://avtolog.si/ (podobno, kot carfax le zastojn in samo za slovenijo). Podatki ka?ejo, da so km realni in kupljeni v sloveniji. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, mogo?e smo pozabili najpomembneje, ker zgleda da bo fri?en mazda?: Mazda ima digitalno servisno - vzame? VIN in na servisu ti dajo izpis servisiranja na poobla??enih servisih. Po moje da se tudi kmji vidijo (pri katerih in kdaj je bilo opravljeno) in s tem vidi? tudi realnost kmjev, ter tudi kje je bila kupljena (mo?en uvoz)

 

Ce je iz Italije, je velika verjetnost, da je DSK prazen :) ... oz. je zaveden samo prvi servis oz. pregled pri 10 km ob izdobavi :) 

Ja ?e ma gumb za navi a ni potem potrebno samo sd kartico kupit?

 

Ni nujno... Pri teh starejsih, ki so imele se TomTom navigacijo, je bilo potrebno dograditi modul s slotom za SD kartico ... Pri novejsih, ki imajo MZD Connect, pa je ves hardver ze vgrajen in je potrebno samo vstaviti SD kartico in jo aktivirati ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Realnost kilometrov je ?e dober znak, verjetno bo digitalna servisna knjiga tudi OK, ?e je bil avto servisiran na uradnem servisu. Bremze so pa? potr. material, ?e so na koncu, jih pa? za male pare zamenja? (ATE komplet je verjetno pod 400 EUR).

 

Avt. menjalnik, turbina in ostale dizel specifi?ne komponente imajo tudi neko pri?akovano ?ivljenjsko dobo... na dolgi rok so pa? slej kot prej za zamenjat. V menjalniku bi pri teh km zamenjal olje, ?eprav naj bi bilo lifetime. Novi menjalniki sicer niso 6 k EUR, tako kot nekateri dvosklop?ni, ampak zna biti lep stro?ek. Ta je sicer nov (za CD150 verzijo):

 

https://www.ebay.de/itm/Getriene-Automatikgetriebe-Automatik-Mazda-CX-5-KE-Diesel-4X4-GW7U-03-00/153453710325?fits=Model%3ACX-5%7CMake%3AMazda&hash=item23ba8dcbf5:g:uwwAAOSwKbdctbRN

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce je iz Italije, je velika verjetnost, da je DSK prazen :) ... oz. je zaveden samo prvi servis oz. pregled pri 10 km ob izdobavi :)

 

Ni nujno... Pri teh starejsih, ki so imele se TomTom navigacijo, je bilo potrebno dograditi modul s slotom za SD kartico ... Pri novejsih, ki imajo MZD Connect, pa je ves hardver ze vgrajen in je potrebno samo vstaviti SD kartico in jo aktivirati ... 

ja prazen DSK pove kar veliko.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz Italije je menda veliko takih... predvsem iz raznih leasingov, kjer ocitno sami servisirajo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve?ina resnih uvoznikov ne uva?a ve? avtov iz Italije prav zaradi tega, ker se ne servisirajo na uradnih servisih ampak jih kar sami. Jaz sem tudi gledal pred nakupom moje eno 6-ko. Vpra?al sem na uradnem servisu za servise a je ni bilo v sistemu.Imela je tudi standarno olupljeno barvo na feltnah in mu niso hoteli popraviti v garanciji.Obrnil sem se na brzino in gass, ?im dlje od takega avta.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja M6 je tudi iz Italije in ima izpolnjen DSK + sprintan italijanski DSK + tega ?e na roke napisan A4 list z kilometri in datumom kdaj se je npr. menjalo gume in dodatna dela na avtu ki jih ni v DSK-ju. Tak da ta italjan ki je prej imel mojo M6 je dobro skrbel za avto.

Podobno delam jst, si bele?im vse stvari okrog avta kaj menjam,....

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja M6 je tudi iz Italije in ima izpolnjen DSK + sprintan italijanski DSK + tega ?e na roke napisan A4 list z kilometri in datumom kdaj se je npr. menjalo gume in dodatna dela na avtu ki jih ni v DSK-ju. Tak da ta italjan ki je prej imel mojo M6 je dobro skrbel za avto.

Podobno delam jst, si bele?im vse stvari okrog avta kaj menjam,....

Ponavadi tako delajo v lizing hi?ah.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pozdravljeni,

 

v bližnji prihodnosti imam namen zamenjati avto. Za zdaj mi je najbolj všeč mazda cx 5. Gledal sem predvsem vozila starosti do treh let. Zdaj pa me zanima, če ima kdo izkušnje z bencinskim motorjem 165KM. Veliko kje sem zasledil, da nima dovolj moči oz. mu primankuje predvsem navor. Avto pa bi bil 4*4, ker živim v hribih. 

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.