Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

Jebat ga - bomo reskiral, ker ta motor ima tolk prednosti pred trenutno tehnologijo, da bi bilo ?koda zamudit - raje po?akam.

 

Kompresor, nizka poraba, ve?ja mo?, prednosti dizla in bencina, verjetno celo hibrid... hmmm, ?e to ni argument za, potem ne vem kaj je - bo pa seveda potrebno dokupit garancijo, da bo vsaj 5 letna za vsak slu?aj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://autoweek.com/article/los-angeles-auto-show/mazda-teases-next-gen-mazda-3-and-skyactiv-x-engine

 

Torej 2.0 X bo blagi hibrid, 2.5 bo tudi v ponudbi. Predvidevam, da navedeno velja za USA trg, v Evropi verjetno tako kot do sedaj v 2.5 M3 ne bo, vpra?anje pa je, ali bo 1.5 sploh ?e na voljo, verjetno bo 2.0 brez X tudi ostal v ponudbi. Marsikomu bi bil 1.5 pre?ibek, 2.0 X s 190 PS premo?an in verjetno tudi predrag.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

C stebri?ek lahko preimenujejo v obok. :) Me veseli, da bodo izpu?ne cevi ?e vedno vidne in prave, ne tako kot recimo pri VW ali renault. Meglenk o?itno ne bo ve?, tako kot pri 6. Tudi notranjost izgleda zelo pre?i?ena, a hkrati ne preve? minimalisti?na.

 

Zagotovo gre za precej osnovni model, lu?i izgledajo halogenske.

 

Sicer pa bo zagotovo zelo lep avto. ?e 2 tedna do predstvitve v LA!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak spet neverjetne obljube 30% manj?a poraba itd...ne vem. ne bi verjel temu.

 

http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilnost/novice/nova-mazda3-je-pred-vrati/471246

 

Ne vem, ?e ne gre bolj za povr?no novinarsko interpretacijo.

Kolikor se spominjam, gre za prihranek 30% pri dolo?enih re?imih vo?nje. Pri vi?jih hitrostih na AC ne bo razlik

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za?nem jaz: ni ravno neka revolucija oblike, po svoje itak ni bilo potrebe po ?em takem. V?e?en avto, verjamem pa da bo v ?ivo lep?i, kot na slikah, je pri 6 FL enako. Ve?ina linij seveda delueje znanih iz 6 in CX-5 FL.

 

Verjetno se bo zdelo hecno, ampak sam sem navdu?en nad ?rno sprednjo letvijo v odbija?u (ki je bila do sedaj vedno kromasta), verjetno bo to odvisno od paketa opreme. Tud prednji odbija? je razli?en glede na karoserijsko izvedenko. ?koda, da niso kombinirali s ?rnimi, namesto krom letvami na okvirjih vrat. Zanimivo, da ima sedan (ni torej 5-vraten, ali pa vsaj ne izgleda tako) krom na zgornjem robu stekel, HB pa na spodnjem.

 

Ni mi v?e?: prezra?evalna re?a pred sovoznikom. WTF, tako nekakor kot pri aktualnem passatu.

 

1.5 in 2.0 G motorja torej ostajata, tako kakor tudi 1.8 D. Zanimiva pa je opcija AWD, vsekakor relativno redko v tem razredu. Vpra?anje sicer ?e tudi za EU, glede na to, da 2.5 motorja ne bo na voljo, morda bo AWD D.

 

?e Press release (treba ga je odpreti na strani pod tekstom): https://www.motor1.com/news/279447/2019-mazda3-debut/

 

Bose sistem bo ponovno imel lo?en subwoofer. Kon?no.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je ?e sedanja sedanka bolj v?e?, ta pa ?e bolj! Z 5.vrati je kot bi na hitro pogledal seat Leon-prej?ne generacije samo zadnji del! Druga?e pa bomba.Ker imam novo bom ta model verjetno presko?il in ga samo ob?udoval.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A so morda stre?na okna (po doma?e ?ibedahi) ponovno IN? To bo zaskrbelo nekatere Mazda?e, ki jih domnevno ne marajo. Meni je to najbolj?a zadeva, ?e ?e ni kabriolet.  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.