Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

pred 43 minutami je DonFelipe napisal:

Vem, to je bolj zasilno.

Sem se enkrat peljal kot mulc v prvi generaciji Renault Laguna Break na zadnjem sedežu obrnjenem v kontra smeri vožnje in lahko potrdim da je to res zasilna zadeva ; bila takrat za večje družine in obvezno je bilo potrebno narediti krajši postanek.

Pa tudi potniki so mi že v Opel Zafira jamrali kako so utesnjeni v tretji vrsti in je bilo potrebno ustaviti že na poti iz Ljubljane v Logatcu.

Bolje večji enoprostorec tipa Mazda MPV, a kaj ko takih pravih žal ne delajo več.

 

Kar se pa Golfa tiče pa lahko povem, da gre tu samo za imidž in pač tradicijo katera nima veze z uporabnostjo in ostalim kar sodi zraven.

V t.i. Golfovem razredu imaš ogromno izbire in res nevem kaj vidijo na FAW znački ter ostali precenjeni nemški sveti trojici kjer moraš vse kar je pri večini samoumevno doplačati.

Najbolje da mi dajo golo školjko in seznam doplačil na katerem bodo osnovni vitalni in upravljalni deli ;)

Pri večini vsaj vem kaj dobim v paketu.

Drugače pa sem večino življenja imel 4-vratne sedane, kateri pa so pri nas zadnja leta žal že zelo redki, saj novih praktično ni več za dobiti z parimi izjemami (Toyota Corolla, ...)

Pri golfu mi je smešno, kako majhen prtljažnik ima. Pa saj to je skoraj premalo za spravit  malo bolj veliko špežo vanj. Je pa tako. Ponavadi tisti, ki kupujejo golfe kupijo tudi naslednjo generacijo golfa, pa četudi jim ni več všeč. In vsakokrat je pet jurjev dražji. In grši... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Alex napisal:

Pri golfu mi je smešno, kako majhen prtljažnik ima. Pa saj to je skoraj premalo za spravit  malo bolj veliko špežo vanj. Je pa tako. Ponavadi tisti, ki kupujejo golfe kupijo tudi naslednjo generacijo golfa, pa četudi jim ni več všeč. In vsakokrat je pet jurjev dražji. In grši... 

Res je, vedno je dražji in slabši, ampak narod ki ga je imel prej se bo tudi zakreditiral in kupil najnovejšo generacijo oziroma jih menjuje sproti kot oblačila dneva.

Pri japoncih pa imaš veliko avto za precej manj denarja.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, strinjam se s tvojim mnenjem... Mazda je res bolj minimalistično oblikovana, ampak... Jebemu, 5vratna trojka mi je čudna. Ne morem se navaditi nanjo. Vse ostalo mi je top pri tem avtu. 

 

 

Civic... Meni je noro všeč, pa mi te rizotasti avti ne potegnejo sicer, mogoče mi je všeč ker sem ljubitelj ostrih linij. 

 

Ampak... Ko si rekel, da so ostali Hondini avtomobili  čedalje hujši... Kaj pa sploh honda še prodaja pri nas? HR-V je dolgočasen, CR-V pa ni rizotast. Je kakšen rav4 bolj kontroverzen. 

 

Se pa absolutno strinjam, da je mazda daleč najbolj EU kupcu všečen Japonec (tudi in predvsem zaradi SUV ofenzive). 

 

Golf... Ni slab (saj, kateri avto pa je), niti nikjer pretirano ne odstopa v negativo, povsod vsaj zelo soliden in bodimo iskreni, poleg Renaulta je VW eden redkih, kjer poleg SUVov ponujajo tudi klasične izvedenke. Verjetno bi zato, skoraj vsak vsaj pomislil na VW ko bi kupoval nov avto. Jaz zase vem, da bi apriori črtal zgolj Peugeote (edino 308ka je ok) in Forde ter mogoče Ople. 

pred 44 minutami je gregc88 napisal:

prmer me puste, nimam se cajta še z vm ukvarjat rajš križanke rešujem, lp 

 

IMG_20210218_183945.jpg

Precenjen avto, vodoravno, 4crke? Ampak lahko bi dali vsaj katero drugo generacijo kot pa tole tretjo... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim tudi če bi bila Mazda 3 v karavanski izvedbi bi bila pomojem top .... ne vem zakaj je res ni .... toyota ma corolo karavan ki je prostoren pa tudi ugoden avtek. Raje kupim karavana corolo kot golfa karavan..


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Cx-3 napisal:

Mislim tudi če bi bila Mazda 3 v karavanski izvedbi bi bila pomojem top .... ne vem zakaj je res ni .... toyota ma corolo karavan ki je prostoren pa tudi ugoden avtek. Raje kupim karavana corolo kot golfa karavan..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jp, to se jaz od nekdaj sprašujem. Ok, stekam da zdaj niso šli v razvoj karavana, ker je šlo vse v SUVe, ampak 15let nazaj pa so vsi imeli karavane v tem razredu. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Nejc1986 CRV in HRV sta grša kot Dacia. Rav 4 pa tud ni bohvedikaj,

 

 

Ampak pazi zdej to mene experta, k sploh nikol nisem imel Golfa. Tisto v križanki je celo 7. generacije pred faceliftom.

 

Sem pa verjetno eden redkih, ki si nisem lastil Golfa pa sem peljal vse generacije vključno s prdzadnjo FL in celo električno različico, razen zadnje osme. In to ne samo okol bloka ampak vsaj par 1000km tudi do 30.000 in več službeno. Zdaj sem pač na Passatu in se bom prijavil na kako testno vožnjo, da sprobam še zadnjo. Čist iz firbca, ker če si vozil vse je vsaj treba preverit a je kej različna od zadnjih dveh generacij.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo offtopic, sem na netu zasledil da VW po novem ne bo več delal limuzinske izvedbe Passata, ostal bo samo karavanski Passat, namest limuzine pa bo samo Arteon v ponudbi. 

Btw. : Tudi jaz si nikoli nisem lastil Golfa, mel pa sem iz Vag koncerna 2x Audi 80 

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

@Nejc1986 CRV in HRV sta grša kot Dacia. Rav 4 pa tud ni bohvedikaj,

 

 

Ampak pazi zdej to mene experta, k sploh nikol nisem imel Golfa. Tisto v križanki je celo 7. generacije pred faceliftom.

 

Sem pa verjetno eden redkih, ki si nisem lastil Golfa pa sem peljal vse generacije vključno s prdzadnjo FL in celo električno različico, razen zadnje osme. In to ne samo okol bloka ampak vsaj par 1000km tudi do 30.000 in več službeno. Zdaj sem pač na Passatu in se bom prijavil na kako testno vožnjo, da sprobam še zadnjo. Čist iz firbca, ker če si vozil vse je vsaj treba preverit a je kej različna od zadnjih dveh generacij.

Meni cr-v ni napačen.. Dacia je pa svoja zgodba,saj so poceni in jim je lahko marsikaj oproščeno. 

 

No, meni je golf7ka čisto všečna, osmica je pa ogabna... 

pred 11 minutami je Aless napisal:

Malo offtopic, sem na netu zasledil da VW po novem ne bo več delal limuzinske izvedbe Passata, ostal bo samo karavanski Passat, namest limuzine pa bo samo Arteon v ponudbi. 

Btw. : Tudi jaz si nikoli nisem lastil Golfa, mel pa sem iz Vag koncerna 2x Audi 80 

Tudi arteon bo baje samo še shooting brake, pa še ta ne bo dobil naslednika. Superb bo pa samo še "limuzina". 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Nejc1986 said:

Jp, to se jaz od nekdaj sprašujem. Ok, stekam da zdaj niso šli v razvoj karavana, ker je šlo vse v SUVe, ampak 15let nazaj pa so vsi imeli karavane v tem razredu. 

 

pismo, še Clio ma karavana...

22 minutes ago, Aless said:

Malo offtopic, sem na netu zasledil da VW po novem ne bo več delal limuzinske izvedbe Passata, ostal bo samo karavanski Passat, namest limuzine pa bo samo Arteon v ponudbi. 

Btw. : Tudi jaz si nikoli nisem lastil Golfa, mel pa sem iz Vag koncerna 2x Audi 80 

 

js pa niti nobenga avta iz VAG grupe še nism lastil, mogoče sm čuden 🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je gregc88 napisal:

prmer me puste, nimam se cajta še z vm ukvarjat rajš križanke rešujem, lp 

 

IMG_20210218_183945.jpg

 

Ampak sorry, tole ti bolj za en kurc rešuješ... Spodnji odsek žrela je golt in ne grlo. 🤪

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Deeyan napisal:

 

pismo, še Clio ma karavana...

 

js pa niti nobenga avta iz VAG grupe še nism lastil, mogoče sm čuden 🤣

Tudi jaz še nisem imel Vag-a. Aja, novi clio nima več karavana. Tako da ob ukinitvi sandera karavan v novi generaciji in ibize v karavanski izvedbi, ostaja samo še fabia combi (ki je najavljena tudi v novi generaciji). 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Boss napisal:

 

Ampak sorry, tole ti bolj za en kurc rešuješ... Spodnji odsek žrela je golt in ne grlo. 🤪

 

Bo kar drzalo :D

 

image.thumb.png.3f287ab5c06d6d73469b9cc894ce1f3b.png

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 17. 2. 2021 ob 12:37 je Alex napisal:

Limuzina ima smo za kolena več plača širina pa je čisto enaka. Se pravi, da pride v poštev takrat, ko sedijo zadaj višji kot 185 cm. Jaz z 184 cm z lahkoto sedim zadaj, pa še ne taknem sprednjih sedežev. Je pa res, če vozi nekdo z 190cm I  potisne voznikov sedež skrajno nazaj takrat je tudi v limuzini premalo placa za kolena. 

Evo, zdaj sedim v svojem avtu zadaj, pa je sprednji sedež do konca nazaj in se s koleni NE dotikam prednjih sedežev. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolebam med motorjem g150 in x180 oz. x186. Sem vozil g122 in x180 in se mi je zdel x precej zmogljivejši. Pri x mi je glavna skrb zanesljivost saj še ni dolgo na tržišču. Vem da so bile težave s kompresorji, nisem pa zaznal da so to odpravili. Kake so kaj vaše trenutne izkusnje?

meni je bil čisto dovolj 150 konjski sem ga vozil v trojki, ja pa vse stvar vsakega posameznika. Če imaš pomisleke nad x vzami g motor


Sent from my iPhone using Tapatalk
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.