Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

Jaz bi verjetno vzel X motor ... razen kompresorja nekih drugih napak ne omenjajo. So pa potem kompresor menjali za drug serijo in je kao ok.

 

P.S. Ce se sledi po teh napakah ... je precej komentarjev na sistem izklopa cilindrov. Predvsem v stilu, da avto zelo trese ob konstatni voznji med 60-90.

Popravljeno od Bossek
dodan ps
  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Boki-koki napisal:

Fantje se eno pomoc rabim kupil bom Mazdo 6 bencin od prvega lastnika, 2016 2.0 145.  Limuzino.Prevozenih 100.000km

Za 14000€ 
Moram na kaj posebno merkat?

servisirana na mocniku.

Samo vozi in vozi in vozi in hodi redno na servis, bencinarka običajno ni problematična.:bravo:

  • Všeč 5
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Samo vozi in vozi in vozi in hodi redno na servis, bencinarka običajno ni problematična.:bravo:

Bini, hvala. iščem avto že 4 mesce.

na štartu sem bil zagret za Mazdo 3, ena mi je ušla, veliko ste mi na forumu pomagali glede odločitve Mazda 3 ali 6.

tako da sem se odločil za 6. tako da jo grem jutri iskat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 21. 2. 2021 ob 20:03 je mito3000 napisal:

Kolebam med motorjem g150 in x180 oz. x186. Sem vozil g122 in x180 in se mi je zdel x precej zmogljivejši. Pri x mi je glavna skrb zanesljivost saj še ni dolgo na tržišču. Vem da so bile težave s kompresorji, nisem pa zaznal da so to odpravili. Kake so kaj vaše trenutne izkusnje?

 

 

Men je zanimivo, da je G150 dražji od X180?? (govorim za CX-30, pri M3 je minimalna razlika).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 3. 2021 ob 13:37 je scania napisal:

Kakšno sliko nalepi ;-).

Drugače pa čestitam, naj ti služi 🙂

Hvala 👍

dne 2. 3. 2021 ob 15:49 je Boki-koki napisal:

Hvala 👍

 

Popravljeno od Boki-koki
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 3. 2021 ob 12:23 je mito3000 napisal:

Z enako opremo je x motor v cx30 za 900 eur drazji. 

Huh, pol sem pa narobe ocenil. Na avto.netu sem gledal cx-30 in sem bil presenečen, da so bile G150 dražje. Je pa res, da nisem primerjal tudi opreme 🤔

 

Evo, tkole se pa avto matra :)

https://www.youtube.com/watch?v=kQCtKu2QJTU

 

Sam je zanimivo, kako diski zažarijo, ko na polno zažlajfa (pri 2.min oz 2:40). Pol pa uzem testni avto 😛

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

evo, ne samo da imamo v širši družini cx-3, zdaj sem si še sebi na grbo spravil M3HBg150 IPM.

 

Vprašanje za vas, ki si dlje lastite to zadevo...kaj za ljubega boga nonstop nekaj zvočno pipka - kratek zvočni signal...včasih enkrat včasih v parih sekundah večkrat.?

 

Nisem še bral manuala, ker sem avto komaj dobro dobil in to šele zdaj v vožnji opažam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponavadi se poleg "pipkanja" prizge tudi kaksna lucka ali pa je to na zaslonu vidno. Lahko je opozorilnik za pas, lahko so senzorji spredaj ali zadaj, lahko je opozorilnik mrtvega kota, ce ne uproabljas zmigavcev... lahko je opozorilo za nepripet varnostni pas,... lahko je se kaj cisto cetrtega :D ... Najbolje, ce prelistas prirocnik... ali pa posnemi in objavi posnetek tega "pipkanja" ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe, pasi imajo zračni napad zvok..tisto ne moreš zgrešit. ja za omejitev se znak kao bolda oz. nek krog okoli utripa. Imam na sumu, da je tudi to krivo, ker malce slabo znake bere, potem pa tudi iz navigacije napačne omejitve vzame...npr. vozim po eni ulici, kjer je normalno 50 omejitev, a avto misli da je max. 40, potem pa cvili verjetno. Drugo pa bi znalo mogoče bit prečni senzor. ko se oba avta blizje sredinski črti peljeva. Ker zvoj je tak kratek beep. Se bom malo RTFM-jal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.