Jump to content

NOVA MAZDA 3 (2019)

Recommended Posts

pred 31 minutami je robertos664 napisal:

Pet let je garancije, tak da me ne skrbi 😁

Res je,ampak avto je laho precej časa v delavnici,upam da ne bo tako!:o

• Like 1
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da se ?e jaz pohvalim ;-)   Tudi jaz in moja draga sva sre?na lastnika nove Mazde 3 Skyactiv X AWD. Kot je ?e Zagor napisal je vo?nja s tem vozilom zares u?itek na vseh podro?jih. Od voznih lastnosti,

Do zdaj me še noben japonec ni razočaral 😁

Zdravo! Aprila sem postal lastnik nove Mazde 3 G122 comfort+ in bi rad z vami delil svoje izku?nje. Od aprila sem ?e uspe?no prevozil skoraj 6000km. Do zdaj sem imel povpre?no porabo pribli?no 6,3 L/1

Posted Images

tisti, ki jim ropota v armaturki, preberite ta post. Nemci so našli in rešili zadevo..

logo.og.mf.jpg
WWW.MAZDA-FORUM.INFO

Moin, mein privater Mazda 3 BP knarzt und klappert neuerdings bei kalten Temperaturen und vorwiegend im 2-Zylinder betrieb aus der Mittelkonsole,...

Edited by robertos664
  • Like 1

Dva vprasanja za lastnike nove mazde 3.

1. Vlecna kljuka
Tisti ki ste si na 2019+ mazdi montirali vlecno kljuko. Zanima me koliko vas je stala z montazo na uradnem servisu in ali je kdo montiral neoriginalno ... kje in koliko? 

2. Skripanje zavor
Imam verzijo z avtomatskim menjalnikom in sem ze od zacetka opazil, da pri speljevanju in ustavljanju skripajo zavore. Sam sem mislil da je kriva el. rocna zavora ampak so mi na servisu pojasnili da je to normalno pri avt. menjalnikih ker je prisotn navor od motorja, ko se zavore niso popolnoma stisnjene ali popuscene. A ima kdo podobne izkusnje z avtomatskim menjalnikom?

Edited by Alencek

Sicer pišem za šestico:

1. Ja sem, od bosala skrita, s 13 polno vtičnico in stalnim 12v z 15A varovalko, dal sem nekje okoli 350 se mi zdi z montažo.

2. Ja, enako.

Edited by SpEkTr

@SpEkTr hvala za info! A smem vprasat pri kom si to montiral?

Glede na to, da na mazda servisu hocejo circa 500 eur za kljuko/el.snop in pa 260 eur za delo se mi zdi to dost bolj smiselno. Vprasanje je samo ce dovolijo montazo neorginalnih vlecnih kljuk, ko je avto v garanciji. 

pred 11 urami je Alencek napisal:

@SpEkTr hvala za info! A smem vprasat pri kom si to montiral?

Glede na to, da na mazda servisu hocejo circa 500 eur za kljuko/el.snop in pa 260 eur za delo se mi zdi to dost bolj smiselno. Vprasanje je samo ce dovolijo montazo neorginalnih vlecnih kljuk, ko je avto v garanciji. 

Seveda lahko, če je kluka homologirana, kar pa sigurno je! 

• 2 weeks later...
dne 8. 9. 2020 ob 8:14 je robertos664 napisal:

kako je sedaj z novo trojko? je ali ni? 

Imam nagledano SkyactiveX GT plus sedanko, danes grem na testno vožnjo.. Mogoče se vrnem med mazdaše. 

Samo črički v notranjosti me skrbijo, je to res pogosto?

s staro trojko sem bil zadovoljen razen laka, ki je bil ultra občutljiv. So kaj izboljšali to? Imel bi perla belo, so kakšni znani problemi?

lp

Mojo sedanko GT skyactive x po 5 mesecih brez kaksnih podobnih problemov. Bil edino na servisu, ker je popustil napenjalec jermena za altenator. Dali nadomestni avto, narocili del, zamenjali, vse v 2 dneh in dela vse bp.

dne 8. 9. 2020 ob 8:31 je Gelipter napisal:

To....testiraj pa poročaj👍😁  .

Jaz sem vozil Mazdo 3 motor X.gree..boljse lega ok in podvozje 👍. oprema not je boljša .😁

Lepo da prideš spet med Mazdaše ...zoom zoom lp

Vozil G in X. X je za voznjo veliko boljsa, gre vse bolj tekoce in tudi tisje,...pri G edino najbolj moti izklop cilindrov...se kr cuti vibracije

• Like 1
  • Love 1
dne 8. 9. 2020 ob 18:12 je Bini napisal:

Dobra ocena, upam pa, da bo ta X motor nekaj časa funkcioniral kot je treba.... :party0035:

Tud jaz😁😁🤞. Smo poskusni zajcki. Sam ce bi se enkrat izbiral bi vzel isto sedan in X💪.

• Like 1
  • Love 1
pred 57 minutami je mazda3 2010 napisal:

Tud jaz😁😁🤞. Smo poskusni zajcki. Sam ce bi se enkrat izbiral bi vzel isto sedan in X💪.

Super,da si zadovoljen in upam,da bo tako ostalo.:prstgor:

Ps;kako slikco prilepi,da vidmo to mrcino.

Edited by Bini