Skoči na vsebino

Mazda 6 2008 samodejno nastavljanje žarometov


Priporočeno sporočilo

Zakak pa nočeš imeti pranje žarometov?
Ker zdajle pozimi porabim vsak tedn posodo tekocine saj avtomatsko ko splahnem sipe umije ze zaromete. In nalivam to tekocino ko zmesan se pozna 150km dnevno prevozenih. Vsakih par km bi lahko cistil sipe zaradi te umazanine v zimskem casu in bom cez zimo zadevo izklopil + pojavlja se mi pozimi da se mi soba ne zapelje vedno nazaj v odbijac in me skrbi da bi na AC odlomilo vse skupaj.



Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

Špara na tekočini......
Res je malo smesno se slisi sam mam rad ciste sipe zdajle v tem slabwm vremenu pa nalivam tekocino vsake 7 dni hehe

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zveži si stikalo v kabino, da lahko vklapljaš ali izklapljaš špricanje luči....
Sem razmisljal tudi v tej smeri samo se bom tega raje lotil poleti ob lepem vremenu. Letos sem bil prepozen z to idejo hehe

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A žaromete opere tudi če imaš luči ugasnjene ali pa imaš prižgane zgolj pozicije?
To pa ne vem ce jih opere ce imam ugasnjene. od kar sem avto nabavil imam na auto zaromete tako da na to vprasanje pa ne poznam odgovora

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je curko napisal:

To pa ne vem ce jih opere ce imam ugasnjene. od kar sem avto nabavil imam na auto zaromete tako da na to vprasanje pa ne poznam odgovora

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk
 

Probaj  dati na pozicijske luči in probaj. Na Mercedesu je tako,da luči pere samo ko ksenon gori :). 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj  dati na pozicijske luči in probaj. Na Mercedesu je tako,da luči pere samo ko ksenon gori :)
Zadeva uredu preden speljes. Ampak med voznjo pa je zadeva bolj rizicna

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je curko napisal:

Zadeva uredu preden speljes. Ampak med voznjo pa je zadeva bolj rizicna emoji3.png

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk
 

No,ja.... Pri dnevni svetlobi se mi ne zdi zelo rizično za 15sekund ugasniti zasenčene luči . Je pa res v napsortju z zakonom. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Ok.da mal zbudim temo iz spanca :D 
Šel sem na tehnični,kjer sva s kolegom hotela nastaviti snop luči. Gor,dol vse lepo in prav,ko pa sva hotela nastaviti snop levo desno se projektor ne premakne v nobeno smer. Je mogoče kdo že imel tak primer in ga je potem tudi rešil? Je mogoče napaka v kakšnem vzvodu ki premika projektor? Ker tisti kolešček se vrti normalno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Scr3am napisal:

Kolikor vem se samo gor in dol nastavlja. Zakaj si pa rabil to ročno nastaviti?

Avtomatsko se nastavlja  gor-dol. Levo-desno pa moraš pač nastaviti ročno. 

Na tehničnem mi pokaže,da snop na voznikovi strani sveti malenkost preveč v center (cca 10mm na šabloni) in sovoznikova preveč v desno(isto 10mm). Ni neke panike,samo smo hoteli nastaviti da bo točno kot mora biti. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
dne 3. 10. 2018 ob 2:34 je Scr3am napisal:

Evo kot obljubljeno sem zamenjal stangico in pase v nulo. Se celo oznake so identicne tako da sedaj avtomaticno nastavljanje spet deluje :)

 

post-7623-0-00846300-1538526703_thumb.jpg

 

post-7623-0-72989700-1538526771_thumb.jpg

 

post-7623-0-09819000-1538526827_thumb.jpg

Kje se stakne to štangico? Kateri kos subaruja je to? Ravno danes ugotovil da na novo kupljeni šestici to ne dela in je poleg štangice tudi nosilec na podvozju počen, ki bo za zamenjat. Je ta tudi od subaruja? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
pred 11 urami je Freak napisal:

Ali se da na mazdi 6, 2009 letnik, ksenon, nastaviti višino snopa? Meni nekam visoko sveti in se mi je že dostikrat zgodilo, da mi je folk blendal ,ker je mislil, da imam dolge luči 🤔

Seveda se da,ampak ročno. Pojdi do najbližjega tehničnega in ti bodo nastavili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Mazda 6 2008 samodejno nastavljanje žarometov
  • 1 mesec kasneje...

A je imel ze kdo problem,da ni mogel nastaviti snopa ven/noter? Na tehnicnih smo probali nastaviti snop,ker mi sveti malo prevec v center,pa se tisti vijak samo vrti snop pa stoji na istem mestu. In to na obeh luceh. Je pa M6 letnik 2008 in xenon. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preko senzorja se nastavlja samo nivo... e je avto bolj ali manj obremenjen... Z vijaki se pa naceloma nastavlja osnovna visina oz. snop ... Se spomnim, da so pri moji prejsnji sestici luci svetile prenizko, pa so mi na servisu dvignili in je bilo potem OK ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.