Skoči na vsebino

Mazda 3 G165


fico182

Priporočeno sporočilo

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa vem, z 18 col je 3ka res izjemno lepa. 16 so definitivno premajhne, 17 za silo. ?e te skrbi, da bo avto neudoben, je skrb odve?. Jaz sem na svoji 6ki 17 takoj menjal za 19, vo?nja je res malce tr?a, a dale? od neudobne. Ob?utek na volanu pa precej bolj neposreden, avto pa izgleda petkrat lep?i. Da bi bile gume glasnej?e, nisem opazil. Ima pa vsaj 6ka slabon zvo?no izolacijo (koloteki), morda je pri 3 tudi to krivo.

 

Verjetno sicer lahko zanje dobi? cca. 800 EUR... +-

 

Edit: ?e malce sem dopolnil

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a lahko vpra?am ?e je avto 4x4? ena taka se je ponujala tu.

 

Tisto je sestica in ima 19" platisca... jo je ravno polinkal Alex v drugi temi :)

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13270817&display=Mazda%20Mazda6%20Karavan%20CD150%20AWD%20NAKAMA

 

On kupuje trojko, ce se prav spomnim ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sem bil vedno zadovoljen z servisom v BTCju. Si pa ne predstavlam, da bi k meni v lekarno prinesel recept za zme?at mazilo in zahteval, da bi bil zraven med izdelavo. Pomojm bi te kr po zdravju vpra?al

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sem bil vedno zadovoljen z servisom v BTCju. Si pa ne predstavlam, da bi k meni v lekarno prinesel recept za zme?at mazilo in zahteval, da bi bil zraven med izdelavo. Pomojm bi te kr po zdravju vpra?al

 

Se strinjam, da se je uveljavila v Sloveniji nenavadna praksa, da s sabo prinese? olje. Vendar so si za to do neke mere krive tudi sami servisi. To je moja prva Mazda in pri prej?njih znamkah nisem nikoli s sabo prina?al olja. Ko pa so mi pri prvem servisu na moji Mazdi zara?unali 25 EUR na liter, sem jih pa? naslednji? vpra?al, ?e lahko prinesem olje s sabo. Rekli so, da brez problema. Se mi zdi, da je politika vsaj nekaterih servisov tak?na, da raj?e zara?unajo zasoljeno ceno olja nekaterim strankam, preostalim pa? dovolijo, da prinesejo 3X cenej?e olje s sabo. Volk sit in koza cela.

Pa verjamem, da pri ve?ini ljudi niti ne gre za denarno komponento, bolj za to, da iz principa sam sebi ne dovoli? da bi pla?al 300% mar?o.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti, ki olje prinesete s seboj... Ali potem staro olje tudi odnesete s seboj in ga sami ekolosko reciklirate? Ker te zadeve se pomoje naceloma tudi placujejo...

 

Jaz sem bil ze zraven, medtem, ko se je izvajal servis... ampak ne zato, da bi gledal komurkoli pod prste ali da bi gledal, kaj pocnejo... ampak zato, da sem malo pocvekal s serviserjem ... Vecinoma pa, ce ze pocakam, da naredijo servis, raje grem na kavo ali pa se vsedem v salonu in malo pobrskam po spletu ... ali pa kaksno recemo se s prodajalcem v salonu ali sprejemnikom na servisu ... Nikoli pa nisem eksplicitno spraseval, ce sem lahko zraven med servisnim posegom... ker niti nimam pojma o tem, kaj dela ... Vidim pa recimo, da "redni servis" ne pomeni samo menjave olja in mogoce se kaksnega flltra, kot si nekateri to predstavljajo :) ... To ni vec Jugo, stoenka ali katrca... kjer res ni bilo kaj drugega za naredit :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti, ki olje prinesete s seboj... Ali potem staro olje tudi odnesete s seboj in ga sami ekolosko reciklirate? Ker te zadeve se pomoje naceloma tudi placujejo...

 

Jaz sem bil ze zraven, medtem, ko se je izvajal servis... ampak ne zato, da bi gledal komurkoli pod prste ali da bi gledal, kaj pocnejo... ampak zato, da sem malo pocvekal s serviserjem ... Vecinoma pa, ce ze pocakam, da naredijo servis, raje grem na kavo ali pa se vsedem v salonu in malo pobrskam po spletu ... ali pa kaksno recemo se s prodajalcem v salonu ali sprejemnikom na servisu ... Nikoli pa nisem eksplicitno spraseval, ce sem lahko zraven med servisnim posegom... ker niti nimam pojma o tem, kaj dela ... Vidim pa recimo, da "redni servis" ne pomeni samo menjave olja in mogoce se kaksnega flltra, kot si nekateri to predstavljajo :) ... To ni vec Jugo, stoenka ali katrca... kjer res ni bilo kaj drugega za naredit :) ...

 

Za ekolo?ko recikla?o olja in ostalih "odpadkov", ki nastanejo pri servisu poskrbi izvajalec storitve, stro?ek pa kot vedno pla?a naro?nik storitve. Ne vem, zakaj bi bilo to kakorkoli povezano s tem da prinese? olje s sabo, saj servis ni zastonj in menda je jasno, da so tak?ni in druga?ni stro?ki v?teti v kon?ni ra?un. Pri Oplu so recimo imelo posebno postavko na ra?unu za ekolo?ko ravnanje z odpadki in je bilo nekje v rangu 5 - 10 EUR.

Se pa strinjam, da je mote?e, ?e te nekdo "kontrolira" pri delu. Kdo in kaj je kriv za tak?no potrebo po kontroli pri Slovencih, je pa verjetno debata o kuri in jajcu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta strosek je verjetno vstet pri ceni olja... Ampak ce ga prineses sam, bi bilo prav, da ga tudi sam odneses :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta strosek je verjetno vstet pri ceni olja... Ampak ce ga prineses sam, bi bilo prav, da ga tudi sam odneses :) ... 

 

Kaj pa vem. Ne moremo opravi?it tak?no mar?o z ekolo?ko recikla?o. Kar se mene ti?e, ga lahko tudi odpeljem na Petrol v kontejner za recikla?o, kot recimo naredim za olje pri kosilnici.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ni fora v olju. Dejstvo ki sem ga izpostavil je to, da bi nekdo ?elel gledati moje strokovno delo. Glede na to, da ste pravnik, kako bi vam bilo v?e?, da bi laik ?elel biti ves ?as zraven vas in brati, gledati, kako obdelujete njegov primer za sodi??e recimo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ni fora v olju. Dejstvo ki sem ga izpostavil je to, da bi nekdo ?elel gledati moje strokovno delo. Glede na to, da ste pravnik, kako bi vam bilo v?e?, da bi laik ?elel biti ves ?as zraven vas in brati, gledati, kako obdelujete njegov primer za sodi??e recimo?

 

Absolutno se strinjam. Ve?ini ljudi ni v?e?, da jih nekdo opazuje (kontrolira) pri delu. To je menda vsakemu jasno. Kot re?eno, od kje ta potreba po kontroli, je pa drugo vpra?anje. Nekateri imajo slabe izku?nje, nekateri so "control freak-i", nekateri so paranoji?ni, nekateri so...

So pa nekateri servisi elegantno re?ili problem s stekleno steno, kjer racimo pije? kavico in ima? pogled na to, kaj delajo s tvojim "dragocenim" avtomobilom :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede kontorle dela mam en fajn primer od zadnji?, doma sem sodelavcu menjal komplet diske plo??ice, mo?akar tik pred penzijo in totalen laik je bil seveda ves ?as zraven. Zgledalo je pa to tako, da je vsakih 5min nekaj spra?eval recimo: joj zakaj je pa ta ?ljust tako ?rna, ej matej kaj pa ?e bi jaz z dratper?no to malo spucal, uf kaj pa tele pikice rje a je to narobe, a ma? kej nitro razred?ila, a mi bo? pogledal ?e nivo olja, kaj pa ta antifriz a je vredu ?e je malo pod maximukom itd itd itd.. vsake 5min nekaj in potem delam delo ?e enkrat dlje, ampak ?e imam ?as me to osebno ne moti, raje delam dlje pa je ornk narejeno. Problem nastane ker pri takih mote?ih dejavnikih se hitro pozabi kak ?rauf zategnit in podobno in ?e je gu?va lahko hitro pride do pi***arije. Potem pa pride do pljuvanja ?ez mehanike, kao ta je slabo pa napov naredu. Zato raje po?ljem stranko na kavo in lepo v miru naredim brez mote?ih dejavnikov.

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako, 1000 ? are polo?ene, pogodba podpisana, avto me ?e ?aka v skladi??u. Sedaj samo prodam ?e civica, pa prevzamem trojko, avto je res top, sploh z belim usnjem. Upam le, da bi ?ez nekaj mesecev ?e ne bo ?al zaradi belega usnja, sli?al sem namre?, da je zelo dovzetno za made?e. Kak?ne izku?nje imaste z delovanjem avtomatskih led lu?i (preklop iz dolgih na kratke) ter z delovanjem radarskega tempomata? Za mene je vsa ta tehnologija popolnoma nova, zato sem malo v ?oku, kako bo to sploh delovalo :D Ena stvar ?e, a navigacijo imam jaz v revolution top? Nih?e ni ni ni? o njej omenil, zato me zanima, sam pa sem tudi pozabil vpra?ati.

 

To si vzel novo? Navigacija pri nobeni ni zraven... in je pri vseh doplacilo.... edino MX-5 in MX-5 RF imata v ceniku napisano opombo, da je pri opremi Revolution in Revolution Top ze vkljucena v ceno... >> https://www.mazda.si/assets/slovenia/Pricelist%202015/Cenik%20za%20stranke.pdf ... Jo pa ponavadi ponudijo brezplacno od nakupu, ce se pogajas za ceno :) ... ali pa kaj drugega (gume, servisi,...)

Glede navigacije, ce je ne bos dobil zraven... malo poglej na bolhi... Sem ravno vceraj videl, da eden prodaja za 35? SD kartico... ostal hardver je ze vgrajen ... 

 

Belo usnje ni tako obcutljivo, kot izgleda... Imam sedaj ze v drugi mazdi svetlo usnje, ker crnega ne maram ... :) ... Pri prejsnji sestici se je sicer po 5 letih videlo, da ni novo... ni pa bilo nekih madezev ali cesa podobnega ... 

 

Avtomatske LED luci (adaptive LED) so super... in delujeo vsaj v CX-5 odlicno ... Zaenkrat mi se ni noben blendal, da bi ga kaj slepilo... In ce so prilagodljivi LED zarometi... to ne pomeni samo avtomatski preklop dolgih luci... ampak tudi prilagajanje osvetlitve, glede na situacijo (avtocesta, naselje,...) > https://www.mazda.si/mazda-spirit/technology/i-activsense/

 

Mazda_i-ACTIVSENSE-20180822-141410.jpg

 

Radarsi tempomat tudi deluje OK... sploh sedaj, ko je tudi Stop & Go... prej pri sestici se je pri cca. 30 km/h izklopil ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Radarski tempomat meni osebno bomba se ga dosti poslu?ujem,.. avtomaski na?in preklapljana iz dolgih na kratke mi ni preve? posre?en,.. kdaj pri kakih ovinkih in odpri pokrajini ne prepozna snopa od avta zadost hitro in ne preklopi na krate...medtem pa un ?e ?iv?no blenda (l 2014)

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglavitno vprasanje je a je tvoja avtomatik? Verjetno je zaradi teh bonbonov.


Radarski tempomat meni osebno bomba se ga dosti poslu?ujem,.. avtomaski na?in preklapljana iz dolgih na kratke mi ni preve? posre?en,.. kdaj pri kakih ovinkih in odpri pokrajini ne prepozna snopa od avta zadost hitro in ne preklopi na krate...medtem pa un ?e ?iv?no blenda (l 2014)

Imas adaptive led? To je drugo kot samo snop lu?i on off - pri meni s xenonkam je enako je celoten snop v?asih premo?en in prepozno ugasne, ?e posebej ?e je un nasproti s slabimi lu?mi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.