Skoči na vsebino

Multimedija


Priporočeno sporočilo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj se da re?it z radijem m6 1gen  cd mi skos vn me?e ko dela pa cd prekinja. V radiju sm povezal mosti?ek l716 da bi delal saj aux a tud ta ne deluje, k je glih ta serija k priklju?ek za xcarlink ne deluje. Se dobi ka?en drug cd plajer ki normalno deluje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi tudi sposodil temo glede radia..ker sem zelel ze na M6 2. Genracije menjat, ter sem potem avto menjal sm to prelozil...Glede navigacije z CX7 ter kartami je poraz..zadnje dobavljive na SD kartico so letnik 2011 za Slovenijo. 

 

Ce zamenjam radio z aftermarket, kako je z rikverkamero, ki se prikazuje na drugem zaslonu? iskal sem nacrte, pa nisem na?el nic tocnega. Glede Canbusa, hja..del volanskih komand komunicira z Displeyem, navigacija, del pa z avtoradijem. Vse nekako prepleteno, tk da nic jasno..sicer sem pa sam gledal nekaj takega: 

 

https://www.autopumpkin.de/autoradio-mit-android/android-8-0-universal-autoradio-doppel-din-6-2-zoll-touchscreen-octa-core-mit-gps-navi-dvd-player.html?___SID=U

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem imel prvo generacijo in sem isto mogu narediti mosticek, da je potem delal usb vmesnik oz. xcarlink. So mi pa to takrat zrihtal v ljubljani Orange audio. Drgac pa dobis rabljen radio za 50e...

 

Itak: http://www.bolha.com/iskanje?q=mazda+6+radio

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi tudi sposodil temo glede radia..ker sem zelel ze na M6 2. Genracije menjat, ter sem potem avto menjal sm to prelozil...Glede navigacije z CX7 ter kartami je poraz..zadnje dobavljive na SD kartico so letnik 2011 za Slovenijo. 

 

Ce zamenjam radio z aftermarket, kako je z rikverkamero, ki se prikazuje na drugem zaslonu? iskal sem nacrte, pa nisem na?el nic tocnega. Glede Canbusa, hja..del volanskih komand komunicira z Displeyem, navigacija, del pa z avtoradijem. Vse nekako prepleteno, tk da nic jasno..sicer sem pa sam gledal nekaj takega: 

 

https://www.autopumpkin.de/autoradio-mit-android/android-8-0-universal-autoradio-doppel-din-6-2-zoll-touchscreen-octa-core-mit-gps-navi-dvd-player.html?___SID=U

Ja dela vse, samo mora imet canbus modul zraven, k eni na aliexpresu nimajo.

Je pa kr dost kablovja ja.

Sem opisal postopek vgradnje v tej temi.

http://www.mazda-si.net/topic/14570-mazda-6-2008-android-radio-izku%C5%A1nje/page-2

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja dela vse, samo mora imet canbus modul zraven, k eni na aliexpresu nimajo.

Je pa kr dost kablovja ja.

Sem opisal postopek vgradnje v tej temi.

http://www.mazda-si.net/topic/14570-mazda-6-2008-android-radio-izku%C5%A1nje/page-2

Tvojo temo sem prebral ze med casom, zelo lepo narejeno, pohvale.

Pri CX7  me samo zanima, kako jez kamero..ker ne vem ali dobi autoradio signal za rikverc ali multiinfo displey..govorim o FL verziji. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tvojo temo sem prebral ze med casom, zelo lepo narejeno, pohvale.

Pri CX7  me samo zanima, kako jez kamero..ker ne vem ali dobi autoradio signal za rikverc ali multiinfo displey..govorim o FL verziji.

 

Cx7 ne poznam glih dobro. Je pa vecinoma tako pri teh radijih da dobi radijo signal od rikverca in pol prek canbus modula preklopi display na radiju na video zadnje kamere.

Zdaj ce te prav zastopim ti imas trenutno oem navi v cx7 z vzvratno kamero??

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tvojo temo sem prebral ze med casom, zelo lepo narejeno, pohvale.

Pri CX7  me samo zanima, kako jez kamero..ker ne vem ali dobi autoradio signal za rikverc ali multiinfo displey..govorim o FL verziji. 

ce vzames radio s can basom bo sam preklopil ko das v rikvers, brez canbasa pa je treba zicko povezat na signal rikverca (zarnico ali podobno)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cx7 ne poznam glih dobro. Je pa vecinoma tako pri teh radijih da dobi radijo signal od rikverca in pol prek canbus modula preklopi display na radiju na video zadnje kamere.

Zdaj ce te prav zastopim ti imas trenutno oem navi v cx7 z vzvratno kamero??

Ja res je, js imam cd veksler ter OEM info display z rikverc kamero...to bi tudi postil na Info zaslonu ce bi slo, ce ne pa bi jo dal na novi aftermarket radio. Uporabljal bi pac novi android radio zarad muzike ter navigacije..ker 500e ne dam za SD kartico z kartami od letnika 2011. 

ce vzames radio s can basom bo sam preklopil ko das v rikvers, brez canbasa pa je treba zicko povezat na signal rikverca (zarnico ali podobno)

Bi ze gledal da vzamem z Cabusom, ze zaradi volanskih komand, ceprav jih ni veliko :D Komad naprej , nazaj, ter glasnost..ja pa seveda prostorocno, ki ga sploh ne uporabljam :S 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem zdaj pobrskal po netu kak zgleda v cx7.

V bistvu bi moral povprasat prodajalce android radijev ce podpirajo to da bi imel na radiju in zgornjem displayu.

Ja oem naviji so pa bolj zalost pri starejsih mazdah pa sploh.

Tukaj so android radiji v veliki prednosti nalozis navi app ki ti najbolj ustreza, dobis vse zastonj, imas polno aplikacij za muziko, tv, obd....

Btw. Volanske kontrole delajo tudi pri drugih aplikacijah npr. Youtube ;)

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

https://youtu.be/aWuREKGcs2Q

 

Na tem videu se dober vidi da ocitno dela vse...tudi pokaze mislim da lepo katera zica je za kamero. Zdej sem se v iskanju enote, ker moram prvo blendo nabavit, pa canbus adapter ter celotno enoto.

 

Malo sem prebiral po raznih forumih, ampak nikje tocnega podatka.. Eonon, Pumpkin.. itd, naj bi bilo vse od istega proizvajalca, samo software je drugacen. Kako pa je z stabilnostjo?

 

Sam se odlocam med dvema modeloma, in sicer:

Atoto, menda zanesljiv, ter celo z stabilnim sistemom, ampak malo manj rama, ter drug procesor.

 

https://www.amazon.com/ATOTO-Android-Navigation-Stereo-Entertainment/dp/B07DDDYM53?th=1&psc=1

 

ter kot ze zgoraj omenjeno, Pumpkin:

 

https://www.autopumpkin.de/autoradio-mit-navi/android-8-0-universal-autoradio-doppel-din-6-2-zoll-touchscreen-octa-core-mit-gps-navi-dvd-player.html

 

Eonon je menda skor isto kot pumpkin, le da nimajo enote z dvd moznostjo.

 

Ima se kdo kaksne izkusnje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker se vedno cakam na popravilo avta imam veliko casa za iskanje radia za CX7. 

 

Mislim da sem zdej definitivno odlocen kateri model bom vzel in sicer: 

 

https://www.aliexpress.com/item/9-IPS-Android-8-0-Car-Radio-for-Mazda-CX7-CX-7-CX-7-Navigation-2008/32899258937.html?spm=2114.search0204.3.2.69c57805zC7KU7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_10547_319_317_10548_10696_10924_10084_453_454_10083_10618_10920_10921_10304_10307_10922_10820_10821_537_10302_536_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_51,ppcSwitch_0_ppcChannel&algo_expid=678949c5-4f66-47c6-ad8b-e579a350ad8e-0&algo_pvid=678949c5-4f66-47c6-ad8b-e579a350ad8e

 

Poleg bo  zmontiral sprednjo kamero ter jo prek spliterja povezal na en video vhod: 

 

splitter zgleda takole:

 

https://www.aliexpress.com/item/Car-Parking-Camera-Video-Channel-Converter-Auto-Switch-Front-View-Side-Rearview-Rear-View-Camera-Video/32601567723.html?spm=2114.10010108.1000013.1.26957f703lDOAg&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.90158.0&scm_id=1007.13339.90158.0&scm-url=1007.13339.90158.0&pvid=0c313b0e-8d2c-4747-881a-bff8d271f0db

 

 

Vse vem, kako in kaj, samo ne vem od kod dobi Radio signal za rikverc. Ali je to preko:

 

1. Digitalni signal preko Canbus povezave. 

2. Od canbusa do radija preko zice z 12 V

3. Preko zice od rikverc signala

 

Tisti ki ste montirali radije, ali kdo ve kako pride signal. 

 

Predvidevam, da ce je Original radio dobil digitalni signal od Canbus linije , bo verjetno ta aftermarket dobil tudi od Canbusa, ampak preko zice z napetostjo 12V. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ima radio CAN bus podporo potem dobi preko tega (avtomatsko) ce ne potem moras zico povlecti ali do stikala ali do luci (priklopis skupaj s kamero)

 

Ali imas BOSE?

Splitter ker bos imel tudi zadnjo kamero? Ce ja bos rabil adapter za originalno kamero, ne spomnim se tocno ampak vem da sem dodal

Enako za anteno (ce ni ze v kompletu ker je namensko za mazdo)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, a mislis Aftermarket radio ce ima CanBus podporo, da dobi avtomatsko. Tocno tega se bi izogibal, da razdiram vse po avto..bo tako dosti dela. 

 

Imam Bose ja. Splitter rabim zaradi zadnje kamere in pa ja, tocno tako kot si napisal, rabim adapter za original kamero, z redukcijo napetosti iz 12 na 6V. 

 

Mislim da je to to:

https://axxessinterfaces.com/product/AX-MAZCAM-6V

 

Mah, samo pocakam da pride avto nazaj. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja can bas ce ima potem bo vse samo postorjeno. Radio z linka panima tudi bose podporo.

 

Googlaj pa se mazda radio antena adapter - bos rabil

 

Predlagam pa da pogledas dejansko kateri tip je v avtu

Nikjer na linku ne najdem canbus support

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pise na zacetku, pred slikami da ima Bose podporo ter pod tocko 9. pise da ima podporo za volanke komade z Canbus. 

 

Ne vem katerega tocno mislis, na sliki od radia je na konektorju ze en prikljucek gor, ne vem pa a je to to. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.