Skoči na vsebino

Xenon vs LED


jonathan2

Priporočeno sporočilo

Mazda6, letnik 2017, revolution. Niso navadne led, ker se prilagajajo glede na vozila pred teboj, nasproti voze?a, zasen?i samo del vozi??a itd. So super.

 

Lp, Dejan

 

Pa si preprican, da nimas pranja zarometov? SIcer je na spletni strani na voljo samo se prospekt zadnjega facelifta... in tam je navedeno, da ima oprema Revolution tudi sobo za ciscenje zarometov ... in sicer je od ooreme Revolution dalje ... 

 

https__www.mazda.si_assets_slovenia_Broc

 

EDIT:

Gledam po slikah na avto.net za letnik 2017 in ocitno res te, ki so z opremo Revolution ali Revolution Top nimajo pranja zarometov ...

 

Mazda_Mazda6____Avtonet___-20180906-0721

 

Mazda_Mazda6____Avtonet___-20180906-0722

 

Mazda_Mazda6____Avtonet___-20180906-0722

 

Te tanove (letnik 2018) pa spet imajo pranje zarometov...

 

Mazda_Mazda6____Avtonet___-20180906-0723

 

Mazda_Mazda6____Avtonet___-20180906-0724

 

... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ali ima 2017 res prilagodljive LED ali samo AFS (svetijo v ovinek) + avtomatske dolge/kratke, tako kot od leta 2013 dalje (tedaj seveda s ksenon).

 

Matri?ni led so po mojem vedenju ?ele od FL 2018 dalje.

CX-5 KF (od poletja 2017) ima ze prilagodljive LED... torej bi rekel, da ima sestica tudi... res pa je, da imam na CX-5 tudi sobe za pranje... Kako je imela FL prejsnje generacije pa nevem... Gelipter?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja moja mazdurina CX5 FL 2015.ima Led ?aromete brez pranja..baje se je govorilo da xsenon ?arometi rabijo pranje Led ?arometi pa da ne rabi pranja ..ko sem kupil Cx5.2025.

?udno...zdaj pa spet po 3 letih dajo pranje ?arometov LED.. ?udna pravila...??? Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravila niso ni? ?udna, le malo narobe si jih razlaga? - pranje nima nobene veze z VRSTO (Xenon, LED, itd.) ?arometov, ampak je dolo?eno za lu?i nad dolo?eno svetilnostjo (v sloveniji se homologacija zahteva pranje pri kratkih ?arometih s svetilnostjo preko 2000 lumnov - glej 6.2.9 v http://www.mzp.gov.si/fileadmin/mzp.gov.si/pageuploads/Razno/3103_5TSV_120-01.pdf ). 

 

Tako da ?e ima? LED lu?i, ki niso tako mo?ne, pa? pranja ne rabi?. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ze ampak zarnica crkne in das notri normalno oz. mocnejso zarnico pa si na istem. V tem primeru bi potem bil teoreticno v prekrsku.

 

Saj tudi ce das na avto gume v dimenziji, ki ni vpisana v homologacijo, si teoreticno (in tudi prakticno) v prekrsku :) ... Ali pa ce das namesto navadnih (H4, H7,...)  zarnic take, ki prevec svetijo ("xenon kit") ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e samo tu vsi razlagajo da so led lu?i mo?nej?e, bolje svetijo kot HID - slednje pa v vsakem primeru morajo imeti pranje.

 

Definicija za pranje govori samo o svetlobnem toku - to da pa ti bolj?e vidi? ("bolj?e svetijo" :) ) pa je ?e odvisno od ve? stvari - barve svetlobe in vrste snopa. LED lu?i se dajo lepo usmerjati in lahko z manj svetilnosti dobi? bolj?i efekt.

 

Druga?e pa - ena resno kul stvari ki sem jo videl na novi Astri so pa matri?ne dolge LED lu?i, ki se znajo zatemniti po kosih, tako da ne slepi? nasproti voze?ih voznikov, obenem ti pa ?e recimo desna lu? vedno sveti s polno mo?jo. A Mazdine LED lu?i to zdaj znajo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A Mazdine LED lu?i to zdaj znajo?

 

Da ... >> http://www.mazda.com/en/innovation/technology/safety/active_safety/alh/

 

 

 

 

 

... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam M6 SPC Revolution 2017 z adaptivnimi Led ?arometi s kamero in moram re?i, da res odli?no svetijo in se prilagajajo situaciji na cesti.

Sploh na avtocesti se naredi dan pono?i.

Tudi avtomatski preklop med dolgimi in kratkimi lu?mi je zelo hiter in natan?en. Zdi se mi da celo hitreje kot na BMW 5, katerega ima kolega.

 

Prej sem imel M3 z Bi Xenonom in Led na M6 sveti veliko bolje in ?ir?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam M6 SPC Revolution 2017 z adaptivnimi Led ?arometi s kamero in moram re?i, da res odli?no svetijo in se prilagajajo situaciji na cesti.

Sploh na avtocesti se naredi dan pono?i.

Tudi avtomatski preklop med dolgimi in kratkimi lu?mi je zelo hiter in natan?en. Zdi se mi da celo hitreje kot na BMW 5, katerega ima kolega.

 

Prej sem imel M3 z Bi Xenonom in Led na M6 sveti veliko bolje in ?ir?e.

Samo, kako bo pa to izgledalo, ko bo sne?ilo pono?i... ali se bo potrebno zaustaviti na vsaki pumpi za o?istit stekla lu?i?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno, beri link, ki sem ga ?e prej prilepil: https://www.motor-ta...t-t5965249.html

 

Sicer verjamem, da ob posebnih pogojih (moker sneg, ki sproti zmrzuje) tudi xenon + pranje ne pomaga kaj dosti.

Ok. link, kaj pa pravijo tisti, ki to imajo od na?ih?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odkar imam LED, se ni bilo nekega hudega snezenja... prej s Xenonkami pa sem imel ze tanproblem.... ki se pac pojavi pri vsakem avtu, ce je mocno snezenje in moker sneg, da se oprijemlje... Tudi radarski tempomat je nehal delat, ko je bilo na znacki, kjer je senzor, par centimetrov snezne brozge... pa samodejne dolgemlici... in te uadeve, ki pac potrebujejo senzorje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V hudem sne?enju je "problem". Je pa? treba malo spucat kot je treba spucat navaden ?aromet, ki je sicer nekoliko toplej?i in sneg bolj zdrsne. Sne?i pa v SLO kolikokrat? 5* na leto ali pa ?e to ne. ?e nisi primoran iz na cesto se lahko po?aka tistih 5-10 ur. 

 

Zelo hitro pa v sne?enju neha delat radarski tempomat, kar je pomoje bolj problemati?no, kot nekaj snega na lu?eh in njihova zmanj?ana svetilnost za nekaj 10%, v lu?i razvoja in aplikacije avtonomije v vozila... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Google translate?? :)

Google translate govori o brezpla?nem vozilu. A kdo ve kje se ga lahko dobi?

 

Ledice omogo?ajo miniaturizacijo lamp (saj veste, najprej dizajn, potem dolgo ?asa ni?, ?elepotem...). Manj?e ko je stekelce skozi katerega sili svetloba na plano, ve?ja je mo?nost da jo kaj popolno blokira. Od sistema pranja lu?i sam ?e nisem opazil neke koristi pri xenonkah. Za pozimi ?e imamo lahko gretje ?ob za pranje vetrobrana, bi lahko elektri?no greli tudi stekla ?arometov pri LED lu?eh. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.