Skoči na vsebino

Krajši interval regeneracije


Priporočeno sporočilo

Jaz imam takega, pa mi v forscanu napi?e "bad clone"...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ze pri teh screenshotov a lahko eden poslika hitrost posameznih koles. Odkar sem zamenjal oba sprednja lezaja mi je avto zacel kazati napacno hitrost na stevcu. Pa bi prosil ce mi lahko to kdo preveru

 

Poskusi ?e pri ni?jih hitrostih, da se vidi ali bo ?e vedno 10km/h razlike. Zdaj pa malo blesavo pitanje - saj ima? slu?ajno druge dimenzij gum spredaj in zadaj?

 

Druga?e pa ?e se ne motim ima 6-ka magnetni trak na le?aju in pri vrtenju ABS senzor pobira podatke iz menjav magnetnega polja. Zdaj, ?e si dal notri kak?en neoriginalen le?aj, ki sicer pa?e, je pa vpra?anje kolk na gosto ima magnetne zapise "posejane". ?e ima recimo bolj na gosto se lahko zgodi, da pa? misli senzor, da se kolo vrti hitreje, kot se dejansko in od tod razlika.

 

Na?eloma verjetno to ?e ne vpliva na traction control, ker je premalo razlike v vrtenju, da bi sistem interveniral. je pa vpra?anje a to vpliva na DSC. Tukaj si ne ?elim ?pekulirat a bo znal pravilno regirat al bo premalo oziroma preve? se vme?al v stabilizacijo vozila pri zdrsu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj bi bilo tako da tudi lezaji od stare mazde 6 pasejo na to novejso. In sumim da mi je ta avtomehanik(ni pelko) dal napacne lezaje. Zato sem hotu preverit se pri ostalih kaksno je stanje. K pri meni tudi stevc laze. Za cca 15km/h pri visji hitrosti.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nope ta podatek na zalost ne drzi. Prva generacija ima isti lezaj (diesel in benz FB0126151B).

Pri drugi generaciji ima pa pa dizel svoj lezaj in benz svojega.

Benz: GS1D33047

Diesel: GAM633047

 

P.S. prva generacija ima

Zunanji premer: 80mm

Notranji premer: 42mm

Sirina:45mm

 

Druga generacija (diesel)

Zunanji premer: 84mm

Notranji premer: 45mm

Sirina: 45mm

 

Definitivno nista ista, kar pa ne pomeni, da ne pase, vendar se ni za hecat :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem samo to je edina logi?na razlaga zakaj tolk odstopanja pri hitrosti. Tisto odstopanje ?tevca je pa vedno zato, da ka?e vi?jo hitrost od dejanske (baje zarad varnosti).

 

?al nisem mehankar tako, da bi te?ko rekel ampak, ker se ABS senzor ne kalibrira ampak je odvisen oo magnetnega obro?ka je to lahko edini vzrok. Ker ?e bi bilo karkoli drugega, recimo po?kodba ABS senzorja oziroma, da bi bil celo le?aj narobe obrnjen bi ti javljalo lu?ko in napako ABS senzorja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, le?aja se vrtita tolk  hitro kot se vrti kolo... razlika je lahko le v tem, da so gume recimo manj?e pa se zato vrtijo hitreje ali pa je napa?en zajem podatkov na ABS senzorju. Kaj drugega verjetno skoraj ne bi smelo biti saj ima? problem na obeh prednjih kolesih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smetite mi temo. Danes je Pelko spucal maf in egr, zamenjal sem tudi zra?ni filter na katerega sem malce pozabil. Je bil kar ?rn

 

Egr ventil je bil pa tudi ?isto zabit. Pelko pravi, da je to to.

 

Jaz pa po vo?nji domov sode? nisem ?e ?isto prepri?an.

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Hm, vrednosti do ?e malo padle. ?e malo pa bom back on track. No Mi ?e jasno zakaj. A je avto tako potreboval eno dalj?o furo, al pa na ecu tak software da po dolo?enem ?asu preventivno skraj?uje interval... 9ffda95215631693e512c210b29b8d91.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sem tudi jst opazil da v?asih se Pm_acc sam zni?uje, verjetno so pri tem ugodni pogoji za delno kurjenje saj brez regeneracije.

Druga opazka pa da se je pri meni v?asih vklopila regeneracija pri 40% (pri Pm_acc_dsd=4g/l).pol pa spet naslednje regeneracije na 50%.

Zgleda da je res software tko nastavljen da ob?asno skraj?a interval.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sumim da je nekaj na tem. ker prej?nji interval je bil ?e na 200km. Tle me je ?e mal zaskrbelo. No sej lahko da me bo ?e. 

Ja to, da se zni?uje to se vedno dogaja. Spremljam ?e zadnje 2-3 tedne to. Ob nizki obremenjenosti je to obi?ajen pojav. Fora je bila, da ?im sem pogledal gas, je takoj potem spet sko?il gor..x2 recimo v primerjavi kok je ?el prej dol.

 

Bomo videl, zdele se res nisem ni? kaj vozil, max 50kmkz in enkrat ?ez polje kaka 2km ko grem 80kmh. To ?e dalj ?asa. Zgleda, to potem ECU prera?unava itd..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj ko sem ?el iz slu?be, sta prva dva pid-a mo?no padla. Razlog za to ne vem. Zgleda takole, to je sranje od danes.

 

Razlogov je lahko ve? :

- ?i??enje egr ventila. Samo ne vem zakaj je rabil ?e 2 regeneraciji po ?i??enju, da je pri?el k sebi.

- slaba nafta??

- aditivi v tanku

- dalj?a vo?nja

 

 

Vsekakor spremljam se naprej. Trenutno zgleda da bo naslednja regeneracija v okvirih nekje od 400 do 450 km. eee84536ff8954accb3560a45279688d.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj ko sem ?el iz slu?be, sta prva dva pid-a mo?no padla. Razlog za to ne vem. Zgleda takole, to je sranje od danes.

 

Razlogov je lahko ve? :

- ?i??enje egr ventila. Samo ne vem zakaj je rabil ?e 2 regeneraciji po ?i??enju, da je pri?el k sebi.

- slaba nafta??

- aditivi v tanku

- dalj?a vo?nja

 

 

Vsekakor spremljam se naprej. Trenutno zgleda da bo naslednja regeneracija v okvirih nekje od 400 do 450 km. eee84536ff8954accb3560a45279688d.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Mislim, da je treba tudi upo?tevati vremenske dejavnike, nenazadnje ni ve? 30 zunaj povpre?no :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravinsintankal kvalitetno nafto....

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mi smo samo enkrat vzeli "na obroke". So ponujali možnost pol takoj pol pa čez eno leto. In sva z ženo pol plačala takoj, v enem letu pa zbrala še drugo polovico. In tako po enem letu pridem tja z denarjem in nastane problem, kako to zdaj poplačat, ker so pozabili pripisat, da je po enem letu možnost samo kredit ali lizing. In midva sva bila prva, ki sva tja prišla z gotovino za drugi obrok... Je avto ostal dva dni brez registracije, ker je birokracija trajala toliko časa. Te akcije pa kmalu ni bilo več in je kasneje nisem nikjer več zasledil...
    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.