Skoči na vsebino

Krajši interval regeneracije


Priporočeno sporočilo

Tako, kon?no sm ?e js dobu adapter od Spektra in na hitro sem zra?unal povpre?je. 592 regeneracij pri 124k km -> regeneracije na 210 km.

 

Zej pa a je to dobr al pa slabo, se pa nemorm odlo?it, glede na to, da berem tule, da novej?i SkyActiv 2.2 majo spet kraj?e intervale. Definitivno pa opa?am, da kraj?e relacije delajo sranje, se mi zdi, da kr naprej regeneriram xD

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sem pa dons naeekrat dobu dpf lucko, pm acc sem imel na nuli ko sem sel dol z avtoceste in naeekrat je narasel na 12.3. Pred tem sem ga mal tisal po avtocesti. Tole sem dobu zdej ze ene 2 u kratkem casu. Ali se komu sanja kaj bi zo lahko bilo?

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako, kon?no sm ?e js dobu adapter od Spektra in na hitro sem zra?unal povpre?je. 592 regeneracij pri 124k km -> regeneracije na 210 km.

 

Zej pa a je to dobr al pa slabo, se pa nemorm odlo?it, glede na to, da berem tule, da novej?i SkyActiv 2.2 majo spet kraj?e intervale. Definitivno pa opa?am, da kraj?e relacije delajo sranje, se mi zdi, da kr naprej regeneriram xD

 

To je po mojem mnenju dober rezultat. Na moji se ?e normalno vozim regenerira nekje okoli 220 do 240km, ter zaklju?i nekje proti 260km. Ne vem pa zakaj je spet manj?i filter notri od prej?nje serije, kjer so se regeneracije izvajale na okoli 400km. 

 

To seveda kar dobro dvigne porabo, so imel pa mogo?e kak dober , tehten razlog za to. Pa tudi ma?ina se precej hitreje ogreje in tudi mogo?e za malenkost bolj 'vro?a' je pri normalnem obratovanju, kot prej?nja GH serija.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Spektr: ja, na porabi se poznajo te regeneracije (ni mi v?e?, da to odpadno gorivo zlivajo med motorno olje, bljak). Ko sem bil na ?e?kem, kjer sem z njim delal dalj?e relacije, sem pr?u s porabo tut na 5.9 l/100km, zej v slo je pa 6.4 l/100km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?ist solidna poraba, jaz se zaradi tega ne bi sekiral. To da se pa nafta nabira v olju, to bom pa tudi jaz ?e videl kako bo. Zaenkrat malce spremljam, pri prej?nji sem ?e sem vedel da se dela sku?al narediti tako da se zaklju?i regeneracija. Pa nekih te?av z dvigovanjem nivoja olja nisem imel.

 

Upam, da bo tukaj isto. ?e so pa kaj pokvarili bomo pa videli kmalu :)


Iceman, naredi prisilno, naredi reset DPF, potem bo? pa videl. ?e se ti bo ?e pojavilo, lahko da je senzor fu?, lahko pa da ima? ?e toliko neodsranljivih ostankov v DPFju. To se vidi tako, da ko avto naredi regeneracijo ti parametra PM_ACC oz PM_ACC_DSD ne gresta nazaj na ni?, ampak obstane nekje na ne vem1 ,2 3 g/l.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni dela interval regeneracije v povpre?ju med 250 km in 270 km. ?e je ?e interval kraj?i v primerjavi z GH serijo, pa sama regeneracija traja manj ?asa, pri meni se kon?a med 10-15km, pri prej?nji pa med 15-20km, tako da je sedaj manj mo?nosti, da bi prekinil regeneracijo. Je pa avto dnevno v pogonu na avtocesti Kranj-Ljubljana, kar je po mojem mnenju minimalna razdalja za optimalno delovanje tega motorja.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma, takole na u?, ne bi rekel da je bistveno kraj?a. Pri prej?nji sem iz kranja do cerkelj jedva opravil oz. sem jo, ?e se je res kmalu po ?tartu zagnala, sicer ne. Pri tej je pa tudi nekaj podobnega, tako da neko bistveno kraj?e se mi zdi da ni. 

Moram ?e kak?no po?akat. 

 

Ampak , nekaj mi ni jasno. Pri GJ in GH se regeneracija ?tarta pri nekje 6g/l. Torej, potemtakem moja teza da je ?as regeneracije pribli?no enak dr?i. Ne vem pa zakaj potem pri novi , naredimo toliko manj km?? Edina razlaga je da motor bolj kadi?  :))


Kako pa se naredi dpf reset? Drugace pa vsi parametri gredo lepo na 0. Regeneracija se dela lepo. Zgori v cca. 15 do 25 km.

 

Hm, forscan ima to mo?nost. Mogo?e malce po?akaj ?e s tem, zaenkrat samo pobri?i napako.

 

?e se ti vse lepo zgenerira, potem je mogo?e kak?na za?asna 'slabost' :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno ima vpliv tudi vi?ja EU norma.

Ja, jaz sem bil od za?etka presene?en, ko je tako hitro zaklju?ilo regeneracijo. ?e vozim relacijo, jo zaklju?i celo pod 10 km, pri prej?nji ni bilo variante. Jaz sem se tega novega re?ima ?e navadil in ?e bo tako delala ?e v naprej, bom ?isto zadovoljen. Tudi s porabo sem zadovoljen, slabih ?est litrov.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ro?ni menjalnik malce manj nafte zahteva :)

 

Avtomatski pa terja svoj davek, ampak zaenkrat je super. Vidim pa zakaj zahteva ve?. Ker avtomatski menjalnik pri mazdi ni tako 'eko' naravnan kot pri das auto koncernu. To ni varianta da ?alta izpod 1500 obratov, oz. da bi se vozil z manj kot 1500 obratov v katerikoli prestavi.

 

Mogo?e pa ho?ejo s tem poudart karakter avta :)))

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja vcerej ko se mi je lucka prizgala sem mogu kr prisilno regeneracijo naredit. Ce se mi se enkrat prizge potem pa gre na odstranitev dpf. Dost ga mam

 

Pa ?e ti je do sedaj lepo delovalo, ne vidim razloga. Sej nisi mel nekih stra?nih te?av s tem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma tezav nisem imel ampak zdej v roku 2 tednov sem dobu utripajoco lucko 2 krat. Cudno mi je da kr naeenkrat zaskoci pm_acc. Morem najdit enega avtomehanika da se s tem ukvarjam k pelko ima ocitno prevec strank..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko je res zaseden, v?asih se bojim, da ga bo delo ?isto povozilo.

 

Se pravi ko regeneracije ti ?e vedno dela na 400km? ?e ja, pol filter ni oblo?en z nepotrebnimi stvarmi.

 

Pol bi rekel ?ez prst, da ga kak?na sonda oz. senzor mal jeb?ka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odstrani, blindiraj Egr das na of v ra?unalniku in ma? mir. Pa ?e avto bo bol dihal....

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem lih hotu re?t :) Jaz bi najprej preveril na ?em je stvar. Lahko da je kaka malenkost.

Jap, malenkost tipo zapackan dpf filter... cena? - sitnica. Malenkost ve? kot jurja pride nov.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ne, ni vse tako ?rno. Ma? en kup senzorjev ?e okoli, lahko ma? po?eno cev ki gre na senzor pritiska. Lahko ima? zabasano to cev. Tako malenkost sem mislil. 

Ne crkne samo DPF sam po sebi. Tudi ?e crkne, da? notri vlo?ek pa je nekako ?e sprejemljivo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi prebivalci okol tebe, vklju?no s tabo samim, pa slab?e .... :D

 

 

In ladja s katero pripeljejo avtomobile iz bliznjega in daljnega vzhoda v zrak izpusti toliko svinjarije, kot jih bodo vsi tisti avti, ki jih prevaza, v ene 10 ali vec letih :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ladja s katero pripeljejo avtomobile iz bliznjega in daljnega vzhoda v zrak izpusti toliko svinjarije, kot jih bodo vsi tisti avti, ki jih prevaza, v ene 10 ali vec letih :)

Torej kupujmo lokalno, doma?e iz NM :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.