Skoči na vsebino

Krajši interval regeneracije


Priporočeno sporočilo

pred 2 minutama je 50keda napisal:

In ga je kej spucal?

 

Glede na to, da je akor 40min drzal obrate na mal manj kot 2krpm bi moglo kej. U glavnem napaka je zginla 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 21. 9. 2021 ob 11:42 je 50keda napisal:

A si kej spremlu prej, na kolk ti je PM_GEN padu po regenaraciji? Pa na kolk ti pade zdej?

 

tega se pa nisem am jemal

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 21. 9. 2021 ob 12:00 je Aless napisal:

Hmh, kaj si imel dost prekinjenih regeneracij?? 

Se mi zdi da je ta tvoja M6 imela malo težje življenje do zdaj🤔

 

Lih kratke vožnje niso ble, v Avgustu zadnjih 14 dni se je kr delalo kilometre (tut med 300 in 400km dolge poti), razen pol cijazenja po večjih mestih. Naredlo se je okrog 3000km. Tak da lih dost prekinjenih regeneracij ni moglo bit. V tem mesecu pa pač vožnja v službo pa nazaj, 22km v eno smer od tega 20km avtoceste.

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Deeyanhmh, nvm no če si imel večino daljše relacije in avtoceste se DPF ne bi smel zabasat. 🤔

Daj probaj spremljat regeneracijo z OBDjem in poglej na koliko ti padejo vrednosti DPF_PM_DSD in DPF_PM_GEN. 

Meni npr. ta teden ko imam samo vožnje po avtocesti MS-LJ-MS (tempomat) vpliva zelo ugodno na interval regeneracij, so se izvajale med 220-280km, kar se mi zdi top za avto z 300kkm in prvim DPFom. Danes se še ni začela, je pa tik pred tem. 268,6km od zadnje regeneracije. 

IMG_20210923_143827.jpg

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Aless napisal:

@Deeyanhmh, nvm no če si imel večino daljše relacije in avtoceste se DPF ne bi smel zabasat. 🤔

Daj probaj spremljat regeneracijo z OBDjem in poglej na koliko ti padejo vrednosti DPF_PM_DSD in DPF_PM_GEN. 

Meni npr. ta teden ko imam samo vožnje po avtocesti MS-LJ-MS (tempomat) vpliva zelo ugodno na interval regeneracij, so se izvajale med 220-280km, kar se mi zdi top za avto z 300kkm in prvim DPFom. Danes se še ni začela, je pa tik pred tem. 268,6km od zadnje regeneracije. 

IMG_20210923_143827.jpg

Zanimivo kako majhno število regeneracij glede na prevožene km. Sam imam prek 800 regeneracij in cca 210kkm, kar se mi niti ne zdi slabo (povprečno 250km na regeneracijo), kot kaže so imele prejšnje generacije večji filter. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@TiEndaj če imaš OBD preveri zgoraj omenjena PIDa po regeneraciji, me zanima kake so vrednosti pri očiščenem. 🤔

 

@samuelPri prejšnjem lastniku je bilo število regeneracij resetirano+prisilna regeneracij, ker se je enkrat DPF lučka prižgala.

V moji lasti dela DPF zaenkrat kljub kilometrom brez problema.

Ti prvi 2.0 dizli z DPF (RF7J) so imeli majhen filter zato je max. 300km, po servisnih podatkih bi se na teh motorjih naj regeneracije delale med 100-300km. 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvo se očisti dpf in če ni boljše, se gre naprej. Ampak v večini primerov se s tem reši problem. 

Pred eno uro je TiEn napisal:

Prilagam sliko meritev

20210924_130352.thumb.jpg.52f8d8e7808b9609ba3e3fecb41eae3d.jpg

Se vidi, da je bil totalno zabit brez pretoka. Sedaj bo sigurno bolje. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DPF je kot dimnik. 

Če kuriš frišna drva in če dušiš ogenj, boš imel zabit dimnik in veliko saj. Če pa imaš fina suha bukova drva in odprt zrak, je pa saj skoraj nič. 

Kaj je pol zabit dimnik? Vzrok ali posledica? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z @Shrekzabit DPF je posledica, vzrok je pa vedno drugje (šobe, egr, maf, map, nedokončane regeneracije...) 

Če avto bolj dimi kot je normalno, bo prej zabilo DPF.

 

@Alexsi uspel usposobit OBD??

Da nam lahko sporočiš tvoje vrednosti DPF_PM_DSD in DPF_PM_GEN po izvedeni regeneraciji. 

Glede nato da si rekel da imaš zabit dpf, bi morala biti tvoja vrednost po končani regeneraciji Dpf_pm_dsd večja od 0.0g/l. 

Pri meni je 0.3g/l s tem da še vedno dela normalen interval km med regeneracijami. 

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Aless napisal:

Se strinjam z @Shrekzabit DPF je posledica, vzrok je pa vedno drugje (šobe, egr, maf, map, nedokončane regeneracije...) 

Če avto bolj dimi kot je normalno, bo prej zabilo DPF.

 

@Alexsi uspel usposobit OBD??

Da nam lahko sporočiš tvoje vrednosti DPF_PM_DSD in DPF_PM_GEN po izvedeni regeneraciji. 

Glede nato da si rekel da imaš zabit dpf, bi morala biti tvoja vrednost po končani regeneraciji Dpf_pm_dsd večja od 0.0g/l. 

Pri meni je 0.3g/l s tem da še vedno dela normalen interval km med regeneracijami. 

Ja. Še kakih 50!km imam do regeneracije. Kdaj v bistvu to priklopim? Že sedaj ali tik pred regeneracijo? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Ja. Še kakih 50!km imam do regeneracije. Kdaj v bistvu to priklopim? Že sedaj ali tik pred regeneracijo? 🤔

 

Ja lahko tudi malo pred regeneracijo in nato spremljaš regeneracijo kdaj se konča. In takoj po regeneraciji zabeleži zgornje PID-e. 

Če se je v DPFu že nabralo preveč negorljivih saj bo DPF_PM_DSD pokazal vrednost več od 0, in to so tiste saje ki se z regeneracijo ne morejo odstranit. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je Aless napisal:

 

Ja lahko tudi malo pred regeneracijo in nato spremljaš regeneracijo kdaj se konča. In takoj po regeneraciji zabeleži zgornje PID-e. 

Če se je v DPFu že nabralo preveč negorljivih saj bo DPF_PM_DSD pokazal vrednost več od 0, in to so tiste saje ki se z regeneracijo ne morejo odstranit. 

Ok. Uspela sva ga s sinom  povezati. 👍

Ampak smo tudi ugotovili  eno zanimivost. Če je telefon povezan že prej  preko bluetooth, se obd noče povezati. 🤔

Če telefon izbrišemo v nastavitvah mazde, se obd poveže takoj. 

Ko je že povezan obd, lahko "seznaniš" mazdo s telefonom in ga preko Bluetooth normalno povežeš. Če avto ugasnem, se težava ponovi. 

Kako je zdaj s tem? A gre oboje hkrati ali je kakšna fora? 🤔

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Janez007 napisal:

To pa je koristna ugotovitev 👍

Podobno zafrkava zvok na Google maps navigaciji telefona (ne govori), ker obstaja povezava z Mazda info sistemom.

Se pravi, da očitno ne moreš imeti v naših Mazdah več stvari naenkrat povezanih. 🤔

Sicer pa me je danes regeneracija "presenetila"  pri prevoženih šele 129 km. 

Tako, da nisem uspel takrat "posneti" tega, ker nisem še povezal obd. Mi je pa čudna tako hitra regeneracija, saj je bila povprečna poraba 6,4l/100. Res je bilo v zadnjih dneh več lokalne vožnje. 

Bomo videli, kako bo z naslednjo. 🤔

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Ok. Uspela sva ga s sinom  povezati. 👍

Ampak smo tudi ugotovili  eno zanimivost. Če je telefon povezan že prej  preko bluetooth, se obd noče povezati. 🤔

Če telefon izbrišemo v nastavitvah mazde, se obd poveže takoj. 

Ko je že povezan obd, lahko "seznaniš" mazdo s telefonom in ga preko Bluetooth normalno povežeš. Če avto ugasnem, se težava ponovi. 

Kako je zdaj s tem? A gre oboje hkrati ali je kakšna fora? 🤔

 

 

Hmh, probaj z drugi telefonom.

Mislim da mora delat oboje hkrati.

Vsaj pri meni na android radiju dela hkrati BT povezava s telefonom za prostoročno telefoniranje in BT povezava z OBD vmesnikom za live prikaz podatkov.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.