Skoči na vsebino

Prikaz prazne posode za gorivo


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

 

Pri svoji Mazdi 3 (G120) sem opazil nekaj, kar mi ni logi?no.

 

Po prikazu imam posodo za gorivo prazno (samo ena ?rtica in po info screenu 13 km do praznega rezervoarja). Pridem na bencinsko ?rpalko - in ne nato?im ve? kot 40 litrov goriva. 

 

Glede na to, da naj bi imel po specifikacijah avto 51 litrov rezervoarja, in pri povpre?ni porabi 6,5 litra/100 km imam torej v rezervoarju ?ez prst ?e 10 litrov goriva, ka?e mi pa prazno.

 

Ima ?e kdo to te?avo, ali sem to samo jaz? 

 

Hvala za odgovor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj pri moji mazdi 6 2008 je isto. Jest sem se peljal z remaining 0km se 5 km in sem potem notri spravil 56l, kljub temu da je tank 64l. Pac malo prej te opozori nic narobe. Drgac je pa to je le prikaz, kot recimo povprecna poraba, ki pa (ponavadi) ni cisto tocna. Jest sem pa ves ta cas studiral kako to da imam tako majhno rezervo :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdo ma jajca stestirat do konca :)

 

Jaz sem letos v apeninih stestiral motor 30km po tem konje range bil 0. Ker imam vedno 0,5L s seboj. Pa bencinar je se da igrat....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravnokar tankal... Range je kazal, da je se za 5 km ... 

 

 

IMG_5423-20181002-092435.jpg

 

Notri je slo cca. 50 litrov ... 

 

0F50A5F2-2ABF-4478-815A-2DF2A55882F7-201

 

Po podatkih v prirocniku, naj bi posoda za gorivo drzala 58 litrov ...

 

CX-5_Navodila_za_uporabo_8FY4-EE-17E-SI_

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo da ima 2WD za 2l manj?o posodo napram 4WD. Jaz nebi preve? verjel v te podatke. Najbolje da v praksi sproba? koliko gre resni?no goriva not kadar porabi? do konca.

 

Nimam te ?elje, da bi kje obstal... :) ... Ponavadi grem tankat, ko gre proti nuli na "range-u"v vecini primerov kaze se nekje okoli 10 do 15 litrov ... Pri nekje 40 - 45 km range-a dobim obvestilo... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pri meni se je pri?gala lu?ka i sem tankal 47 litrov.Kje je skritih ?e 15 litrov? Po moji porabi naj bi naredil ?e 200 km pisalo pa je rem.10

Pri prej?nji, ko se je pri?gala rezerva je ?lo to?no 54 l.

Zakaj ima ta nova tako narejeno?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem prav ?el gledat priro?nik zanimivo, da ma 4WD mazda 6 2014 za 10 litrov manj?i tank napram 2WD

 

http://prntscr.com/l6c3sn

To je zato, ker ima ?estica 4wd  toliko manj?o porabo in ne rabi tako velik rezervoar kot 2wd. :P

 

?e?ka gre?ka  ima enako velik rezervoar 4wd in 2wd, zato pa ni tako neverjetno lepa kot je Mazda 6.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sedaj je zaradi scavnice addblue manjsi tank na nekaterih mazdah (tiste ki imajo wc)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to foro ima audi ?e sto let. Pri A8 si lahko dokupil vecji tank in ravno tako pri BMW 7 ista zgodba. Pri bmw ce se ne motim je bila osnovna kapaciteta (e38) tam nekje 85l, ce si pa dokupil si imel pa 95l. Je pa smesno ja da ima nov avto ze v osnovi tako majhen tank.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.