Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

Pa ti nova SD kartica dela v navigaciji brez te?av? Ker gre za drugo "serijsko ?tevilko" SD kartice...

 

 

Pomoje pise celo v navodilih... kako naredis backup kartice ... 

 

Verjetno je tole >> https://mazda-eu.naviextras.com/shop/portal/p2howto-guide?guide=Toolbox&topic=Backup ... In v istem avtu ti bo delala tudi skopirana ... Vsaj pri moji, kjer je se TomTom-ova navigacija je tako ... Moram pa kopirat kartico s pomocjo njihovega programa (My TomTom ali nekaj podobnega) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Tudi sam sem ?okiran!

 

Ne morem verjet, da so podatki 2015 Q2  :aaaaa:  :rispekt:

 

update.jpg

 

So se pri Mazdi malo zganili in za?eli ponujat res zadnje zemljevide, ki so na voljo? HVALA MAZDA!  :wub:

no ?ak mal to ni tolk novo....Markovca verjetno ?e ni....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bom ?e preveril ko pobere do konca in sporo?im :)

 

AMPAK ?e vedno je to bolje, kot pa ?e bi prejeli 2014 Q4, kar smo tudi pri?akovali, ker smo do sedaj VEDNO prejeli 1 leto stare zemljevide!

topmap 2016 Q1 naj bi imel ?e ?kofjo loko v decembru - bomo videli. Sicer pa ?e je mazda ostala na tom tom, vsaj kar se kart ti?e je v redu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bom ?e preveril ko pobere do konca in sporo?im :)

 

AMPAK ?e vedno je to bolje, kot pa ?e bi prejeli 2014 Q4, kar smo tudi pri?akovali, ker smo do sedaj VEDNO prejeli 1 leto stare zemljevide!

Uauuu...pol bomo lahko nabavli najnovej?o Navigacijo.ps.daj javi kako je toooo..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?asi jim deluje server - verjetno veliko uporabnikov iz cele Evrope sedaj vle?e dol te zemljevide :)

 

Sem pa (med tem ko ?akam, da se pobere) preveril zemljevide od iGO Primota, ki pa so tudi 2015 Q2 in tam ?e ni Markovca, tako da ga tudi tu verjetno ne bo:

 

ni-markovca.jpg

 

Markovec je imel uradno otvoritev mislim da v juniju... podatke pri HERE pa so tokrat zajeli do maja, ?e se ne motim.

 

Edit: sem preveril v MZD in ni Markovca. Bo verjetno v prvi izdaji 2016 (aprila), ko bodo podatki zemljevidov 2015 Q4.

 

Gelipter - kaj to?no te zanima? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

zanimivo:

 

Thank you for contacting the Mazda Hands Free Support.

In regards to your message, Mazda is currently working on making the Apple CarPlay available to the Mazda vehicles. What we can advise, is to visit our website (mazdahandsfree.com) in the near future to verify when the Apple CarPlay will be available. If you have any other questions or need further information, feel free to contact the Mazda Hands Free Support Line at 1-800-430-0153 Monday-Friday 7am-8pm CT.

Thank you,

Mazda Hands Free Support

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zanimivo:

 

Thank you for contacting the Mazda Hands Free Support.

 

In regards to your message, Mazda is currently working on making the Apple CarPlay available to the Mazda vehicles. What we can advise, is to visit our website (mazdahandsfree.com) in the near future to verify when the Apple CarPlay will be available. If you have any other questions or need further information, feel free to contact the Mazda Hands Free Support Line at 1-800-430-0153 Monday-Friday 7am-8pm CT.

 

Thank you,

 

Mazda Hands Free Support

In near future......kaj jim ni jasno ce je to ze vec kot eno leto pri konkurenci

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In near future......kaj jim ni jasno ce je to ze vec kot eno leto pri konkurenci

Tole ja malo napihnjeno... Konkurence, ki bi ze imeli implementiran Apple CarPlay ni prav veliko... Menda samo volvo XC-90... Pa se to je cist frisno (december 2015)... Ostali so tudi samo pri napovedih...

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/CarPlay

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ja malo napihnjeno... Konkurence, ki bi ze imeli implementiran Apple CarPlay ni prav veliko... Menda samo volvo XC-90... Pa se to je cist frisno (december 2015)... Ostali so tudi samo pri napovedih...

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/CarPlay

http://www.apple.com/ios/carplay/available-models/

 

 

 

 

 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vec ali manj samo demonstracije... In predstavitve na raznih sejmih... Si ze nasel koga pri nas, ki to uporablja dejansko v svojem avtu? Ali da je na voljo za navadne smrtnike, ki pokazejo evre in bi to radi kupili skupaj z avtom v Sloveniji?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vec ali manj samo demonstracije... In predstavitve na raznih sejmih... Si ze nasel koga pri nas, ki to uporablja dejansko v svojem avtu? Ali da je na voljo za navadne smrtnike, ki pokazejo evre in bi to radi kupili skupaj z avtom v Sloveniji?

Standardno vgrajen v seat media plus sistemu, samo naroci ga (in enakovrednih hcerinskih sistemih)

 

http://www.seat.si/leon-st/povezljivost

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK... sem malo pobrskal sedaj in mi je jasno, zakaj si napisal, da to konkurenca ze ima... Dejansko je VAG koncern eden imzmed redkih konkurentov, ki to res ze ponuja... tako da se vedno trdim, da je bila tista izjava, da konkurenca to ze ima vec kot eno leto, res malo napihnjena :) ...  

 

Ce je to na voljo v Skodi ali Seatu od pred parih mesecev, se ne pomeni, da je to ze na splosno na voljo pri vsej konkurenci ... :) ... 

 

Sicer pa ravno nekega navdusenja nad CarPlay/Android Auto  ne vidim v prispevku kolegov iz Dela :) ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako dela ne vem, ampak lani ko sem alhambro iskal je bilo ze v ceniku. In ce se ne motim je v DSjih tudi, enako v se nekaj znamkah

Opel (insignia, astra) Peugeot / renault ga imajo

 

Torej to je v bistvu vsa konkurenca.....saj ves da se Mazda se z lastnim entertainent sistemom ubada, ki je tudi....

post-2637-0-46165300-1453621225_thumb.png

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj lani enkrat v drugi polovici leta so to menda zaceli dodajati v kataloge/cenike pri nekaterih proizvajalcih... Ni pa nujno, da je tudi bilo mozno takoj dobiti to :) ...  To se ne pomeni, da je ze vec kot eno leto na voljo pri konurenci ... in se vedno pravim... da je zadeva razvojno se bolj kot ne na zacetku in mogoce niti se ni zrelo, da bi se to zacelo mnozicno prodajati pri vseh... Vemo tudi to, da Mazda ni ravno znana po tem, da bi bila "leader" pri uvajanju tovrstnih dodatkov ... Moje izkusnje so bolj take, da zelo hitro menjajo infotainment sistem... in po dosedanji praksi je tako, da se je sistem menjal ze pri novem FL modelu... niti niso pocakali do cisto novega modela ... Po branju nekaterih, ki imajo grozne probleme s sedanjim sistemom, sem vesel, da je pri meni se vgrajen sistem s TomTom navigacijo... ki je sicer enostaven in omejen... a tisto, kar je na voljo, enostavno deluje :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes zjutraj se s 3 kolegi peljemo iz izleta in na telefonu lepo za?enem navigacijo Sygic, se prek BT pove?em na MZD (pustimo to, da se 3x ni mogel povezat, potem v ?etrto je ?lo  :zvizga: ), ko se kon?no pove?e za?enem glasbo, ki jo imam na telefonu in na navigaciji nastavim naslov. Zelo lepo je sli?ati navodila v slovenskem jeziku in to na OBEH zvo?nikih, da lepo razumem in predvsem pa SLI?IM navodila, kam je treba zavit.... glasnost glasbe in navigacije je bila enaka.... kar pomeni, da ?e telefon omogo?a "en vir zvoka", kar pa je za voznika majka...... ko je teta iz navigacije povedala navodilo, se je glasba uti?ala in si lepo razumel kaj in kako....  pri Mazdini navigaciji, ko le ta dela seveda, pa kot sem napisal - ima "dva vira zvoka" - en za glasbo in drugi za navigacijo in more? vedno vedno vedno vedno (sem ?e napisal vedno?) med vo?njo prilagajat enega z drugim, da sploh sli?i? navodila in to je anojing.... pa ?e dodatno ote?uje to, da more? "ulovit" teto iz navigacije, ko narekuje, da jo "oja?a?" ali "uti?a?"  :lol: saj ko ona pove svoje, ji ne more? ve? regulirat glasnosti..

 

Skratka, ?e bi Mazda omogo?ila Carplay in Android auto, bi to pomenilo en velik plus za MZD (seveda je vpra?anje, kako bi v praksi to delalo)  :rolleyes:

 

Testiral sem na Seat Leonu in zadeva dela perfektno. No bomo po?akali ?e teh nekaj mesecev, da vidimo, kaj bodo pri Mazdi spacali skupaj. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce po dosedanjih izkusnjah ugibam, bo tako, da tudi ko bo na voljo tak infotainment s podporo CarPlay in ostalimi mobilnimi povezavavami... to ne bo na voljo zate in zame... ampak samo za tiste, ki bodo od takrat naprej kupili nov avto s takim sistemom ...  :ph34r:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce po dosedanjih izkusnjah ugibam, bo tako, da tudi ko bo na voljo tak infotainment s podporo CarPlay in ostalimi mobilnimi povezavavami... to ne bo na voljo zate in zame... ampak samo za tiste, ki bodo od takrat naprej kupili nov avto s takim sistemom ... :ph34r:

Roko na srce je sedaj na trgu toliko cenejsih aftermarket radijev da ne vem zakaj bi samo to narocal. Vsaka naprava danes podpira ajfon kot player s playlisti itd preko volanskih komand in to je dovolj.

Sam mam androida ki podpira mirrorlink pa nimam potrebe preslikat telefon ker na napravo samo das vse - igo, tomtom, sygic kar ces, razne playerje...

 

Ce mene vprasas telefon cim dlje od sebe med voznjo! Smsji so nevarni...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Roko na srce je sedaj na trgu toliko cenejsih aftermarket radijev da ne vem zakaj bi samo to narocal. Vsaka naprava danes podpira ajfon kot player s playlisti itd preko volanskih komand in to je dovolj.

Sam mam androida ki podpira mirrorlink pa nimam potrebe preslikat telefon ker na napravo samo das vse - igo, tomtom, sygic kar ces, razne playerje...

 

Ce mene vprasas telefon cim dlje od sebe med voznjo! Smsji so nevarni...

 

Noja... eni imam radi, da zadeve kolikor toliko zanesljivo in stabilno delujejo... Tile poceni "kitajci" delujejo pa nekako tako, kot sylverjeva originalno vgrajena zadeva  :P (za to sem mnenja, da nekaj ni OK z njo, zato cimprej na servis, da ne bo prej garancija potekla :) ) ... Pa nisem imel veliko opravka s tovrstnimi sistemi... Enkrat sem imel priliko eno probat, katero so imeli testno vgrajeno v eni nadomestni sestici od Game (Mazda servis A Cosmos BTC, da bodo vsi razumeli :) ) ... in tisti zaslon je bil cisto zanic... podnevi se je komaj kaj videlo nanj... Tudi to, kar je vgrajeno v tvoji bivsi petki ni ravno nek visek zanesljivosti... Izgleda pa fancy za pogledat... to pa moram priznati :) ... Saj verjamem, da obstojajo tudi boljsi sistemi za manj denarja kot je originalno vgrajena... Vendar ni nujno, da vse deluje. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ce po dosedanjih izkusnjah ugibam, bo tako, da tudi ko bo na voljo tak infotainment s podporo CarPlay in ostalimi mobilnimi povezavavami... to ne bo na voljo zate in zame... ampak samo za tiste, ki bodo od takrat naprej kupili nov avto s takim sistemom ...   :ph34r:

 

Tudi sam se bojim, da bo temu res tako  -_-  AMPAK a ve? kaj to pomeni?

 

To pomeni, da bodo morali na?eloma zamenjati MZD v recimo MZD v2 in le tega za?et vgrajevati v nova vozila, naro?ena/kupljena od npr. 3.3.2016. To nikakor ni OK za vse, ki imamo ?e MZD in katerega bi lahko samo s SW nadgradili. Ugibam - lahko bi bil ?e dovolj nov SW in ni potrebe po novem HW.

 

Sicer pa nimamo kaj - tako dela tudi konkurenca. Konkretno Seat ima na svojem prenovljenem modelu Leon od leta 2013 dalje 5,8" ekran za navigacijo. Nekje sredi leta 2015 so za?eli vgrajevati 6,5" ekran za navigacijo in so ?ele na temu omogo?ili Carplay, Android auto in mirrorlink, ker so o?itno tudi HW nadgradili.

 

Bomo videli  :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.