Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

Hvala ampak saj v tem je problem, ker sem ?e vse prebrskla zdaj pa ne vem, kako sem lahko tako smotan, da ne najdem.....

Nekje sem zasledil, da ?e se ti hitrost prikazuje na HUD-u potem se ti ne na navigaciji ampak vseeno menim, da bi se morala.

 

Bom ?e brskal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker razmi?ljam o menjavi (nova M6), me zanima delovanje navigacije na MZD sistemu. V sedanji ?estici imam TomTom, ki je res bullet-proof - enkrat samkrat se mi je zgodilo, da je zmrznil.

Kak?na je kaj zanesljivost MZD navigacije (po mo?nosti seveda izku?nje z legalno verzijo)? Potrebujem slu?beno, zato je zanesljivost na prvem mestu. Iz istega razloga se s piratskimi verzijami ne nameravam ukvarjati.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel z legalno verzijo kup te?av z restarti infotainment sistema na moji CX-3  - najprej enkrat na 10 dni, nato ?edalje bolj pogosto, na koncu se mi je v 10 km od doma do slu?be restartal tudi po 5x. Na servisu sem bil ve?krat, resetirali in nadgradili so mi sistem, ampak ni? ni pomagalo. Ko se je pokazalo, da je vzrok te?av kartica z navigacijo (?e sem kartico potegnil ven, so se te?ave ?ude?no nehale), sem naredil kopijo na kartico za 10? in od takrat imam mir.

 

Navigacija zdaj deluje OK, se pa vseeno po?utim malo nategnjen. Za 500? bi pri?akoval, da vse deluje tako kot bi moralo oz. da morebitno napako odpravi servis. Pa da mi ne bo treba ?e po par letih pla?evati za posodobitve map. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko posodobitev zemljevidov je vklju?eno v ceno?

 

Torej je vse te?ave re?ila nova SD kartica?

 

Jaz sem z njo vozil okoli po Evropi in je vedno delovala BP. Tu in tam ima kako manj optimalno pot (ki sem sicer to re?il da sem preklopil iz "Shortest" na "Easy" route). Vmesnik je druga?e dober, komot se doda waypointe in nasploh je kar ok. Ne spomnim se da bi se mi kadarkoli usula ali resetirala.

 

Edina slabost je da v Sloveniji ne delajo dogodki preko RDS-TMC (v Italiji, Nem?iji so delovali bp in je navigacija spremenila pot ob nesre?i ali gu?vi). Druga slabost je da je glasovno prepoznavanje za en drek :)

 

Posodobitve dobiva? 3 leta od nakupa avta se mi zdi. Spla?a se ti tudi skopirati mape na hitro SD kartico in original kartico imeti raje doma v predalu - izra?un poti in zagon je hitrej?i, pa ne tvega? kartice. ?e bo? kupoval dra?jo opremo malo pritisni na prodajalca naj ti SD kartico stisne zastonj - unih 500EUR je preve?. ?e ti ne bodo hoteli dati, kupi original kartico preko eBaya za tistih 80-120eur al kolk so.

Navigacija zdaj deluje OK, se pa vseeno po?utim malo nategnjen. Za 500? bi pri?akoval, da vse deluje tako kot bi moralo oz. da morebitno napako odpravi servis. Pa da mi ne bo treba ?e po par letih pla?evati za posodobitve map. 

 

Na ?alost nima nobena avtomobilska firma zastonj posodobitev za ve? kot 2-3 leta. Tudi tiste ki ra?unajo za navigacijo po 1500EUR ne :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo bi bilo vpra?ati koliko pa pride nova navigacija (MMC), saj z njo dobi? spet 3 leta posodobitev :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav,

 

jaz po nekaj mesecih uporabe nisem imel nobenih te?av z navigacijo in je zelo solidna zadeva. Svetujem, da malo pristisne? na prodajalca in potem se da dogovoriti za ugodno ceno navigacije. ?e noben ne bo ve? kupil navigacije potem ne moremo pri?akovati da bodo sploh ?e kaj razvijali. Kot re?eno, da se dogovorit za korektno ceno navigacije.

 

LP
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko posodobitev zemljevidov je vklju?eno v ceno?

 

Torej je vse te?ave re?ila nova SD kartica?

 

 

Zemljevidi:

  • Evropa in Rusija, posodobitve naj bi izhajale do 2x letno
  • 3 leta so posodobitve zemljevidov zastonj
  • 183,50? naro?nina za naslednja tri leta (torej cenej?e od ponovnega nakupa navigacije)
  • 113,25? za enkratno posodobitev

Spletne storitve:

  • prvih 60 dni je zastonj
  • 3 letna naro?nina 92,83? za Evropo ali 136,23? za Evropo, Rusijo in Tur?ijo
  • 1 letna naro?nina 56,80? za Evropo ali 88,36? za Evropo, Rusijo in Tur?ijo

 

Krajevno iskanje nudi takoj?nji dostop do sproti posodabljanjih interesnih to?k. Kraje, ki so vam najpomembnej?i, preprosto poi??ite, izberite in vklopite usmerjanje do njih.

 

Informacije o cenah goriva prikazujejo trenutne cene goriva in vam omogo?ajo poiskati najugodnej?o mo?nost, ne glede na to, kje ste.
 
Sprotni prometni podatki vas obve??ajo trenutnih razmerah v prometu in vam omogo?ajo ustrezno prilagajanje potovanja.
 
Vremenska napoved vam nudi najnovej?e podatke o vremenu in razmerah na cesti vzdol? celotnega potovanja in na cilju.

 

Slovenija ima samo krajevno iskanje in vreme.  :rolleyes:

 

 

 

Druga?e pa ja, z novo kartico ni ve? nobenih te?av.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Kupil sem SD kartico-navigacijo na e-bayu (isti ponudnik kot je objavljen na tem forumu) BJM7 66 EZ1E ki pa ne dela v mojem avtu- SW avta verjetno problem 56 00 511 EU N-

?e koga zanima in bi poskusil ?e njemu dela lahko poskusi pri meni. Lokacija -Celje

Kontakt tukaj na forumu.

 

Kartica ni zakenjena in ni bila v uporabi. Samo not sm jo vstavil in napi?e Invalid SD.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Namen imam kupiti SD preko eBaya za mojo M3 2017. Kot razumem je priporo?ljivo vsebino skopirati na hitrj?o Class10 kartico. Ker bi oboje naro?il so?asno me zanima, koliko podatkov je na kartici oz. koliko GB mora imeti nova.

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Namen imam kupiti SD preko eBaya za mojo M3 2017. Kot razumem je priporo?ljivo vsebino skopirati na hitrj?o Class10 kartico. Ker bi oboje naro?il so?asno me zanima, koliko podatkov je na kartici oz. koliko GB mora imeti nova.

Hvala.

Nevem, ce bo slo tako enostavno, da to delas socasno... Ce bi slo na enostaven nacin, bi eden kupil tako kartico, jo razmnozil in senkaval naprej prijateljem... ;) ... Pomoje moras najprej kartico vstaviti in aktivirati v avtu... sele potem lahko naredis backup, ki dela samo v tvojem avtu... Sicer nevem, kako gre pri teh zadnje generacije... Sam imam v sestici se TomTom-ovo navigacijo... kjer vse naredis s programom TomTom Home... (nadgradnjo kartografije, backup na novo kartico,...). Pri svoji sem dobil zadevo na 4GB kartici... ker pri eni nadgradnji ni bilo vec prostora za namestitev celotne Evrope, sem kupil 8GB kartico... in vse deluje BP... Originalna se mi zdi, da je bila Class4, jaz sem potem nabavil Class10... Da bi opazil hitrejse delovanje pa tezko recem... ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi kupljeno SD najprej v avto, nato posodobitev preko ra?unalnika in ponovno v avto, nato pa BackUp na 8GB Class10?

Tako je pri TomTom-ovem sistemu... kako je pri teh novejsih pa ne vem... verjetno podobno...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Namen imam kupiti SD preko eBaya za mojo M3 2017. Kot razumem je priporo?ljivo vsebino skopirati na hitrj?o Class10 kartico. Ker bi oboje naro?il so?asno me zanima, koliko podatkov je na kartici oz. koliko GB mora imeti nova.

Hvala.

 

S prve roke:

 

* Original kartica je 8GB in ima nekih 7.6GB zasedenih. Tako da mora? kupiti vsaj 8GB.

* Kartica se zaklene nekako po 50km prevo?enih z njo v avtu. Dokler se ne zaklene podatkov ne more? skopirati ?ez (ker je licenca vezana na serijsko kartice). Ko pa se pa enkrat na kartico shrani datoteka z licenco lahko vse skupaj brez te?av skopira? na drugo kartico. Le posodobitve z moram vedno delat z original kartico (in potem datoteke spet skopirati ?ez).

* Pri meni se je razlika v hitrosti nalaganja kar poznala (precej manj ?asa pi?e "Loading navigation..."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.