Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

?e koga zanima: podatki v tej zadnji posodobitvi so od 2016 Q4 (?eprav ima NNG ?e 2 meseca zunaj 2017 Q1, ampak nemogo?e je pri?akovati, da bodo vedno zanje posodobitve na voljo, saj je potreben ?as, da se vsako posodobitev prilagodi za sistem).

 

Kar se kopije kartic ti?e - tudi meni, ko sem ?e imel Mazdo 3 in original SD kartico, je ?lo brez problemov posodobit tako original kot tudi kopijo SD kartice, katero sem dejansko uporabljal v MZD, saj je bila veliko bolj odzivnej?a od originalne. Mislim, da original SD kartice niso class 10, ampak class 4 in razlika v delovanju navigacije je bila o?itna (vsaj pri meni).

 

?e me spomin ne vara mislim, da je potrebno na pravi na?in naredit kopijo SD kartice, da bo le ta pravilno in normalno delovala v MZD in da se jo bo lahko posodabljalo tako kot original. Ni dovolj, da naredi? iz enega okna "Copy - Paste" v okno nove SD kartice, ampak najprej s pomo?jo Toolboxa naredi? "Backup" original SD kartice na PC. Ko je to narejeno, odstrani? original SD kartico iz PC in vstavi? novo - hitrej?o SD kartico in s pomo?jo Toolboxa naredi? "Restore" na to novo kartico. Edino tako se ti bodo pravilno prenesle vse licence in podatki in edino tako bo sistem smatral, da je to polnovredna SD kartica. ?e vedno pa bo vezana samo in edino na tvoje vozilo  ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, potem sta o?itno kar dva na?ina mo?na, kako skopirat original SD kartico na neko drugo. ?e ne prime en na?in, mora ta drug  :rolleyes:  :lol:

 

robertos664 - se ?e odlo?amo doma, pa sem pri?el malo na forum po ve? kot 1 letu in vidim, da se kaj dosti ni spremenilo  :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, potem sta o?itno kar dva na?ina mo?na, kako skopirat original SD kartico na neko drugo. ?e ne prime en na?in, mora ta drug  :rolleyes:  :lol:

 

robertos664 - se ?e odlo?amo doma, pa sem pri?el malo na forum po ve? kot 1 letu in vidim, da se kaj dosti ni spremenilo  :D

Ej....stari lepo da si spet med nami Mazda?i....zoom zoom..pa premisli za nakup Mazdurine,,,lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

To se ne bi smelo zgoditi sploh - ?e ti po factory resetu nastavitev na head unitu ?e ne dela, pojdi na servis in ti naj popravijo head unit.

 

Tako sem slabe volje, da me je minilo gledat novo cx5 ali 6. ?e imajo res tako drage servise vsi, pa ?e ?alabajzki po vrh, me vse mine :(

 

Sem govoril z vodjo servisa. V ponedeljek peljem nazaj, da pogledajo. Upam da po?timajo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?io!

 

Jaz pa nameravam kupiti SD kartico za CX-3. 

Kak?en predlog? Ebay link, ki deluje?

 

LP

http://www.ebay.it/itm/LATEST-MAZDA-SKYACTIVE-NAVTEQ-2017-18-SD-Navigation-Map-EUR-BJM-66-EZ1F/232269616835

 

jaz sem pri njemu vzel. Sicer sem dal takrat 80?, sedaj ima pa ?e ni?jo ceno :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Tisti, ki ste nabavili navigacijo na eBayu... ali vam ?e vedno dela oz. imate kak?ne te?ave? Bom naro?il, pa me zanima od koga naj :D

Meni za enkrat vse dela (trkam) :-) tudi po posodobitvi prej?nji teden. Sem naro?il z Anglije, link s te teme, cena 44 GBP.

 

Malo sem cincal bi nebi, na koncu sem se odlo?u riskirat. Bol kot tistih 50eur sm biu u dilemi da mi ne bi kej rasfukalo softwerja... Samo navigacijo pa itak lahko po?lje? nazaj prodajalcu mislim da v 30 dneh, ?e ne bi delala in vrne kupnino.

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni za enkrat vse dela (trkam) :-) tudi po posodobitvi prej?nji teden. Sem naro?il z Anglije, link s te teme, cena 44 GBP.

 

Malo sem cincal bi nebi, na koncu sem se odlo?u riskirat. Bol kot tistih 50eur sm biu u dilemi da mi ne bi kej rasfukalo softwerja... Samo navigacijo pa itak lahko po?lje? nazaj prodajalcu mislim da v 30 dneh, ?e ne bi delala in vrne kupnino.

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

 

 

Sem tudi jaz naro?il iz UK. Sicer nek drug link (ker tisti iz teme ni imel zaloge). In kot naro?eno sem dobil navigacijo na isti dan kot avto. Kartico sem samo vstavil v avto in ?e deluje :) Moram samo ?e preverit, ?e je kaj posodobitev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

?ivijo

 

Vpra?anje pri navigaciji Mazda MZD Connect (Here)

 

Ali je potrebno pri nastavitvah navigacije poleg potrditve opcije, da te obve??a o radarjih in na?inu obve??anja (zvo?no , vizualno ali oboje), ozna?iti ?e kaj, da zadeva deluje. Meni namre? ne. Vsaj pri poznanih mestih, kjer so stacionarni radarji ne opazim, da bi to delovalo.

Ali pa mogo?e to v SLO ne deluje.

 

Lp, M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.