Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

  • 2 tedna kasneje...

Lep pozdrav. Imam novo mazdo3 in me zanima, ko kupujem navigacijo na ebayu, moram biti na kaj pozoren?

Je vredu ?e vzamem recimo kr to?

http://www.ebay.it/itm/LATEST-MAZDA-SKYACTIVE-NAVTEQ-2017-18-SD-Navigation-Map-EUR-BJM-66-EZ1F/232269616835

 

In kako je kaj z garancijo? ?e dodam neoriginalne karte se lahko zgodi, da izgubim garancijo?

 

Hvale?en bom vsakega odgovora :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav. Imam novo mazdo3 in me zanima, ko kupujem navigacijo na ebayu, moram biti na kaj pozoren?

Je vredu ?e vzamem recimo kr to?

http://www.ebay.it/itm/LATEST-MAZDA-SKYACTIVE-NAVTEQ-2017-18-SD-Navigation-Map-EUR-BJM-66-EZ1F/232269616835

 

In kako je kaj z garancijo? ?e dodam neoriginalne karte se lahko zgodi, da izgubim garancijo?

 

Hvale?en bom vsakega odgovora :)

 

?e ti kaj pomaga sem jaz pred kratkim tole nabavil in dela BP https://www.ebay.com/itm/MAZDA-CONNECT-Navigation-Map-SD-NAVTEQ-2016-2017-Mazda-2-3-6-CX-3-CX-5-MX-5/282253677038?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Ja, sem potem na?el danes dopoldne. Hvala. Najprej sem mislil, da se preko toolboxa da posodobiti samo original kartice za 500?, sicer je potrebno pla?ati.

Se pa ?e par ur matram, da potegnem dol in namestim. Dvakrat mi je med downloadom zamrznil ra?unalnik, mogo?e bo ?lo v tretje. Trenutno sem pri 52% namestitve...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e prav razumem, imam brezpla?ne posodobitve naslednja 3 leta do 1.2021. Potem se pla?a 183.50 EUR. In potem to spet velja 3 leta?

Sem opazil, da je treba imeti kar zmogljiv ra?unalnik za te posodobitve. Na starem mi je trikrat zapored zamrznil med in?talacijo, ?ele z laptopom mi je uspelo posodobiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S prve roke:

 

* Original kartica je 8GB in ima nekih 7.6GB zasedenih. Tako da mora? kupiti vsaj 8GB.

* Kartica se zaklene nekako po 50km prevo?enih z njo v avtu. Dokler se ne zaklene podatkov ne more? skopirati ?ez (ker je licenca vezana na serijsko kartice). Ko pa se pa enkrat na kartico shrani datoteka z licenco lahko vse skupaj brez te?av skopira? na drugo kartico. Le posodobitve z moram vedno delat z original kartico (in potem datoteke spet skopirati ?ez).

* Pri meni se je razlika v hitrosti nalaganja kar poznala (precej manj ?asa pi?e "Loading navigation..."

Kako je ime datoteke, kjer je shranjen backup SD kartice? Na?el sem mapo "Mazda/Toolbox", ampak ne najdem datoteke. Rad bi poskusil copy/paste varianto na prazno hitrej?o class 10 kartico (sem vzel 16GB za vsak slu?aj), ?e bo ?lo.

Ne vem, kako bi sicer naredil restore. ?e vzamem ven prvo kartico, se mazda toolbox ustavi. ?e ho?em narediti restore na prvo kartico, pa mi vedno javi "server error".

 

?e mi lahko kdo prosim razlo?i, kako ste to izvedli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za info. 

Se vsem vam pot izrisuje v head-up displayu? Meni se samo na ekranu.

 

Moja je pri?la z v verzijo softvera 59.00.443 EU N, kjer se to ni vedno vklju?ilo. Re?i? tako, da gre? spet v nastavitve in ponovno vklju?i?/potrdi? (?eprav je ?e). Meni so prej?nji teden naredili update, pa ?e nisem preveril ali je zdaj bolje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje pa je ta nastavitev? Sem ?el ?e enkrat gledati nastavitve za navigacijo (map guidance itd) in splo?ne nastavitve, pa ne najdem. 

Moja verzija je: ....449 EUN

                          .... 00.07.000

                           ....59.00.449

Ali obstaja ?e novej?a verzija?

 

 

Kar se pa ti?e hitrosti kartice, nisem opazil razlike v hitrosti s novo back up kartico class 10. Mogo?e se to pozna pri tistih, ki so dobili original navigacijo.

Jaz sem jo kupil na ebayu pri Poljaku in imam ob?utek, da je ?e ta kartica enako hitra, morda tudi class 10.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje pa je ta nastavitev? Sem ?el ?e enkrat gledati nastavitve za navigacijo (map guidance itd) in splo?ne nastavitve, pa ne najdem. 

 

 

 

Pomoje je to v nastativah vozila... 

 

https://www.mazda.si/kupujem-imam/lastnosti-izdelka-and-prirocniki/#

 

Buying_a_car_and_Mazda_owners-20180205-1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.