Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

 

Pomoje je to v nastativah vozila... 

 

https://www.mazda.si/kupujem-imam/lastnosti-izdelka-and-prirocniki/#

 

Pri meni je druga?en menu. Mogo?e zato, ker imam verzijo 449.

post-10051-0-27260400-1517846863_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje pa je ta nastavitev? Sem ?el ?e enkrat gledati nastavitve za navigacijo (map guidance itd) in splo?ne nastavitve, pa ne najdem. 

Moja verzija je: ....449 EUN

                          .... 00.07.000

                           ....59.00.449

Ali obstaja ?e novej?a verzija?

 

 

Kar se pa ti?e hitrosti kartice, nisem opazil razlike v hitrosti s novo back up kartico class 10. Mogo?e se to pozna pri tistih, ki so dobili original navigacijo.

Jaz sem jo kupil na ebayu pri Poljaku in imam ob?utek, da je ?e ta kartica enako hitra, morda tudi class 10.

 

 

Moja je sedaj 59.00.502 EU N. Sedaj se navigacija na HUD vedno vklju?i (prej si jo moral ve?inoma vsaki? znova potrditi v nastavitvah, kljub temu, da je ?e bila).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem nadgradil navi na sd kartici (preko mazda toolboxa). No po nadgradnji dam kartico v avto in je bilo samo "Loading ...".

 

Google je nasel nekaj resitev:

1. uradni servis

2. kontakt v imeniku zjebe nalaganje navigacije

3. naredi hard reset

 

1. opcije nisem probal. 2. opcija ni pomagala. 3. resitev pa je dejansko popravila stanje.

 

Torej....kartico das notri, zazenes, naredis hard reset in toj to. Hard reset naredis tako, da pritisnes gumbe mute + nav + return za 10 sekund.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem nadgradil navi na sd kartici (preko mazda toolboxa). No po nadgradnji dam kartico v avto in je bilo samo "Loading ...".

 

Google je nasel nekaj resitev:

1. uradni servis

2. kontakt v imeniku zjebe nalaganje navigacije

3. naredi hard reset

 

1. opcije nisem probal. 2. opcija ni pomagala. 3. resitev pa je dejansko popravila stanje.

 

Torej....kartico das notri, zazenes, naredis hard reset in toj to. Hard reset naredis tako, da pritisnes gumbe mute + nav + return za 10 sekund.

Za resetiranje je dejansko dovolj ?e za 10 sekund pritisne? samo mute + navigacijo. Preverjeno:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Predvidevam, da Mazda3 Revolution, ce imam navigacijo prikazuje omejitve kot jih ima v navigaciji in ne preko kamere in prepoznave znakov, mar ne?

 

V bistvu kombinira oba vira... torej navigacijo in kamero ...

 

skitched-20180312-194820.jpg

 

 

https://www.mazda.si/handlers/TwedlePdfDownload.ashx?u=%2Fmedia%2Fmazda%2F4a2ef_Mazda3_Navodila_za_uporabo__8FQ6-EE-16I-SI%2BL_Edition1_web_OM.pdf&f=Mazda3_Navodila_za_uporabo__8FQ6-EE-16I-SI%20L_Edition1_web_OM.pdf

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Super, dela kar precej spodobno zadeva. Mogoce kdo ve edino zakaj pri navigaciji ni nobenih "navodil" na HUD zaslonu razen omejitve hitrosti? :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se najlepse vidi v Kranju ce prides z Jeprce. Po novem je tam sedaj samo tabla Kranj pomaknjena bolj iz mesta in 50.

Poprej pa je bilo Kranj - znak 50- znak 70 a znak 50

 

Neposodobljene karte za tablo Kranj sistem zmedejo in ne ohranjajo 50 ampak se preklapljajo 50/70/50

 

Moj se vedno, ker so ravnokarsnje mape iz 12/2017 pa se ni tega. Naslednje pa bodo ze to imele

 

Oz vsaj znak 50 ce bi bil pi kameri pomagal po novem. Ce ni znaka vlece iz navigacije ker znakov za naselje ne bere, samo okrogle. Med drugim zelo dobro bere tudi te iz svetlobnih napisov, znakov na tleh del ob cesti, ter v Italiji tudi 50 z znaka v primeru goste megle omejitev 50 :)

 

Rabijo se kar nekaj dela ti sistemi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, dela kar precej spodobno zadeva. Mogoce kdo ve edino zakaj pri navigaciji ni nobenih "navodil" na HUD zaslonu razen omejitve hitrosti? :P

 

Saj so... ce imas aktivno pot v navigaciji... vsaj v CX-5 je tako ... 

 

IMG_1899-20180313-084923.jpg

 

 

IUmas posodobljen MZD Connect na zadnji verziji? Nekdo je pisal, da je sele po nadgradnji na 59.00.502 EU N to OK delovalo. Prej je bilo menda potrebno vedno v nastavitvah izkljucit in spet vkljucit ... 

 

V tem sporocilu je to omenjeno >> http://www.mazda-si.net/topic/12865-navigacija-v-mazdah/page-21?do=findComment&comment=390220

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se najlepse vidi v Kranju ce prides z Jeprce. Po novem je tam sedaj samo tabla Kranj pomaknjena bolj iz mesta in 50.

Poprej pa je bilo Kranj - znak 50- znak 70 a znak 50

 

Neposodobljene karte za tablo Kranj sistem zmedejo in ne ohranjajo 50 ampak se preklapljajo 50/70/50

 

Moj se vedno, ker so ravnokarsnje mape iz 12/2017 pa se ni tega. Naslednje pa bodo ze to imele

 

Oz vsaj znak 50 ce bi bil pi kameri pomagal po novem. Ce ni znaka vlece iz navigacije ker znakov za naselje ne bere, samo okrogle. Med drugim zelo dobro bere tudi te iz svetlobnih napisov, znakov na tleh del ob cesti, ter v Italiji tudi 50 z znaka v primeru goste megle omejitev 50 :)

 

Rabijo se kar nekaj dela ti sistemi

 

 

Problem pri branju znakov je tudi lokalna zakonodaja, ki je pri nas malo drugacna kot drugje ... Pri nas recimo krizisce razveljavi vecino znakov (razen za cone - recimo cona 30, cona 50,...). Drugje to ni tako in je ponavadi postavljen znak, ki oznacuje konec omejitve ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Vceraj prejel kartico, ki sem jo narocil z linka tukaj s Polske.

 

Vstavil kartico v rezo, vzgal avto in .... zadeva deluje tako kot mora  :jupiii:  :vesel:

 

Prav tako deluje tudi navigacija na HUD ekranu

tudi jaz sem naro?il to kartico in jo prejel v roku enega tedna in dela tako kot mora :lol: :lol: :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali ta navigacija omogo?a nastavitve  tudi v drugih jezikih (te?ava z angl.).

 

Da... nima pa slovenscine ... ima recimo hrvaski in srbski jezik... poleg recimo nemscine, italijanscine,... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Kaj to berem, da nove Mazde nimajo vodenja navigacije v slovenskem jeziku?? a meniji pa so v sloven??ini??

V dana?njem ?asu bi ?lovek pri?akoval da ima slo, ?e gleda? kok da? za navi v novih avtih.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdo kaj ve kako dejansko ka?e z  android avto?

https://www.android.com/auto/mazda/

 

Nisem trenutno iskal a v zadnjih mesecih lani se je po netu ?u?ljajo, da je zadeva zelo zelo blizu? Verjetno le forusmska rekla kazala?

Pri tem se mi sicer najbolj problemati?en zdi prikaz omejitve hitrosti na HUD, ki rabi brati karto s kartice, ki mora sicer brez aktivnega vodenja biti aktivna v ozadju in po drugi strani ob uporabi aktivne zunanje navigacije to prikazati na HUD Je to ena od te?av ali so vzroki, da Mazda ne spusti Androida na displej drugje? 

 

Sicer zadeve ne pogre?am. Zelo verjetno pa bi uporabljal, ?e bi bila mogo?a. Google je za navigacijo bolj enostaven za uporabo kot "original".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj to berem, da nove Mazde nimajo vodenja navigacije v slovenskem jeziku?? a meniji pa so v sloven??ini??

V dana?njem ?asu bi ?lovek pri?akoval da ima slo, ?e gleda? kok da? za navi v novih avtih.

 

Ni prav veliko avtomobilov, ki bi imeli to v SLO jeziku ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni prav veliko avtomobilov, ki bi imeli to v SLO jeziku ...

 

Se pravi, da je stari dobri garmin zakon za te nove igra?ke v avtih. Sej pravim stalno, pol tem "bombon?kom"v avtih je izgleda pretekel rok uporabe.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.