Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

Kot kaze je pri trojki res serijsko... edino tale nadomestna, ki jo imam trenutno, nima vstavljene SD kartice... Mogoce zato, da ne bi "dobila noge" :) ...

 

Po ceniku sodec, je sedaj ze serijsko pri Mazdi 3 in Mazdi 6 ter v najvisjih paketih opreme pri Mazdi MX-5 in MX-5 RF (Revolution in Revolution Top), za doplacilo pa pri Mazdi 2, Mazda CX-3, CX-5 in nizjih paketih opreme pri MX-5 in MX-5 RF (Challenge in Attraction) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Na voljo je nova posodobitev  kart za navigacijo (december 2019)

 

https://infotainment.mazdahandsfree.com/navigation-updatemymaps?language=sl-EU

Kaj mi pomaga, ?e pa so friki pri Mazdi dali na voljo samo triletno zastonj posodobitev.

Kaj zdaj?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj mi pomaga, ?e pa so friki pri Mazdi dali na voljo samo triletno zastonj posodobitev.

Kaj zdaj?

Placas nek znesek in je problem resen... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CCA 50eur na ebayu

 

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

 

Malo morgen... to velja le, ce dosedaj nisi imel navigacije... Ce pa je na VIN ze registrirana kartica (uradno kupljena ali preko eBaya) pa taka kartica menda ni vec OK... in je treba dokupit moznost posodabljanja.... Na zgornjem linku so tudi cene za enkratno posodobitev ali ponovno triletno obdobje...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo morgen... to velja le, ce dosedaj nisi imel navigacije... Ce pa je na VIN ze registrirana kartica (uradno kupljena ali preko eBaya) pa taka kartica menda ni vec OK... in je treba dokupit moznost posodabljanja.... Na zgornjem linku so tudi cene za enkratno posodobitev ali ponovno triletno obdobje...

Aja, haha. Tega nism vedu. Sm mislu da po treh letih das spet 50eur in mas mir no, sej te posodobitve niso neka revolucija in se da prezivet tudi brez...

 

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tujih forumih sem ujel, da te kartice za 50? iz e- baya sicer delujejo pogojno, ker jih ne more? posadabljati.Ima? pa? samo najnovej?o verzijo zemljevidov. Kot sem razumel, bi moral za vsako posodobitev kupiti novo sd kartico. ?e pridejo na leto dve posodobitvi, se ne izpla?a ve? in je bolje, da kupi? original podalj?ano za tri leta.Ali pa to opravi? samo vsake dve leti.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tujih forumih sem ujel, da te kartice za 50? iz e- baya sicer delujejo pogojno, ker jih ne more? posadabljati.Ima? pa? samo najnovej?o verzijo zemljevidov. Kot sem razumel, bi moral za vsako posodobitev kupiti novo sd kartico. ?e pridejo na leto dve posodobitvi, se ne izpla?a ve? in je bolje, da kupi? original podalj?ano za tri leta.Ali pa to opravi? samo vsake dve leti.

 

Ce jo nabavljas prvic, deluje enako kot originalna... torej imas tri leta posodobitev ... Po tem obdobju pa ne mores kar kupit spet nove it eBaya... oz. mogoce le pogojno... tako kot ti pravis... ne mores je posodabljat ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tujih forumih sem ujel, da te kartice za 50? iz e- baya sicer delujejo pogojno, ker jih ne more? posadabljati.Ima? pa? samo najnovej?o verzijo zemljevidov. Kot sem razumel, bi moral za vsako posodobitev kupiti novo sd kartico. ?e pridejo na leto dve posodobitvi, se ne izpla?a ve? in je bolje, da kupi? original podalj?ano za tri leta.Ali pa to opravi? samo vsake dve leti.

se jih da posodabljat enako kot uradne

Ce jo nabavljas prvic, deluje enako kot originalna... torej imas tri leta posodobitev ... Po tem obdobju pa ne mores kar kupit spet nove it eBaya... oz. mogoce le pogojno... tako kot ti pravis... ne mores je posodabljat ... 

te trditve so nepreverjene

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

te trditve so nepreverjene

 

 

Nikjer se nisem zasledil, da bi bilo kaj drugace ... Osebno jih nisem preveril, ker imam uradno navigacijo ... Povsod, kjer sem bral o tem, pa pise tako... Ce imas ti kaksne druge preverjene informacije, jih prosim polinkaj tukaj ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se jih da posodabljat enako kot uradne

 

te trditve so nepreverjene

Da, da se jih uporabljati kot originalne, ?e je nisi v svojem avtu ?e uporabljal oz. aktiviral.?e se ti je ?e kon?alo 3 letno free obdobje posodabljanja pa baje da ne.Te trditve naj bi napisali ljudje, ki so to kupili in dali v svoje avte.Kot sem napisal, kartica bo delovala, a ne bo? mogel posadabljti sistema. Imel bo? sicer najnovej?o verzijo in to je to.

Nikjer se nisem zasledil, da bi bilo kaj drugace ... Osebno jih nisem preveril, ker imam uradno navigacijo ... Povsod, kjer sem bral o tem, pa pise tako... Ce imas ti kaksne druge preverjene informacije, jih prosim polinkaj tukaj ...

 

Tudi sam sem preletel vse mo?ne mazda forume in ?e nikomur ni uspelo tega re?it oziroma aktivirati po prete?enih treh letih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nikjer se nisem zasledil, da bi bilo kaj drugace ... Osebno jih nisem preveril, ker imam uradno navigacijo ... Povsod, kjer sem bral o tem, pa pise tako... Ce imas ti kaksne druge preverjene informacije, jih prosim polinkaj tukaj ... 

Pravzaprav je vseeno ali ima? uradno ali neuradno, ker sta identi?ni. Neuradna kartica iz ebaya je pa? rip uradne. Nimam ne nepreverjenih ne prverjenih ... tako kot ti. Zato pravim, da so tvoje tridtve nepreverjene, ker jih nisi preveril. Ali pa??

 

Ampak predstavljaj si, da proda? avto, navigacija pote?e. Nov kupec po tvoji verziji ne more iti v salon (ali ebay) kupiti nove navigacije in je z svojim mailom in vin ?tevilko avta registrirati na mzd toolbox.

 

Po tvoje Mazda raje namesto 500eur za novo kartico zara?una raje 183.50 EUR za triletno posodobitev.

 

Sicer se pa lahko tudi motim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni vseeno... Mazda zaracuna uradno 500 (oz. se mi zdi, da je sedaj celo vec) za navigacijo, po treh letih pa spet 113,25? za enkratno posodobitev oz. 183,50? za tri leta posodobitev ... In ce avto prodas in podobaljanje navigacije potece, lahko samo spet uradno kupis posodobitev... Neuradne kartice ne mores registrirat na isti VIN ... Mazda oz. izdajatelj softvera raje pokasira nekaj za nove posodobitve, kot nic :)

 

In moje informacije res niso preverjene od mene osebno... so pa drugi pisali o tem ... in nevem, zakaj bi povsod pisali bucke ... 

 

In tako kot moje informacije niso osebno preverjene, tudi tvoje verjetno niso :D :D :P ... Ce pa si kjekoli kaj prebral o tem, da bi bilo to mozno... pa sem te ze prej prosil za kaksen link, da bomo se ostali vedeli ... 

 

P.S.:

 

Tukaj se vidi, da je kartica vezana na VIN, ce jo zelis posodabljati...

 

MAZDA_TOOLBOX_23C0991E.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni vseeno... Mazda zaracuna uradno 500 (oz. se mi zdi, da je sedaj celo vec) za navigacijo, po treh letih pa spet 113,25? za enkratno posodobitev oz. 183,50? za tri leta posodobitev ... In ce avto prodas in podobaljanje navigacije potece, lahko samo spet uradno kupis posodobitev... Neuradne kartice ne mores registrirat na isti VIN ... Mazda oz. izdajatelj softvera raje pokasira nekaj za nove posodobitve, kot nic :)

 

In moje informacije res niso preverjene od mene osebno... so pa drugi pisali o tem ... in nevem, zakaj bi povsod pisali bucke ... 

 

In tako kot moje informacije niso osebno preverjene, tudi tvoje verjetno niso :D :D :P ... Ce pa si kjekoli kaj prebral o tem, da bi bilo to mozno... pa sem te ze prej prosil za kaksen link, da bomo se ostali vedeli ... 

 

P.S.:

 

Tukaj se vidi, da je kartica vezana na VIN, ce jo zelis posodabljati...

 

MAZDA_TOOLBOX_23C0991E.png

Nimam linka ... tako kot ti ne ;) Ko mi pote?e 3 letna naro?nina sporo?im. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali je sploh kdo na tem forumu, ki je to izprobal v praksi? Pustimo primere, ko se je prvi? aktiviralo.

Sicer je pa o tem govora tukaj.

 

https://www.mazda3revolution.com/threads/renew-map-with-new-sd-card.226298/

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri precej teh oglasov na eBayu pise, da deluje le, ce se nisi koristil tri leta brezplacnih nadgradenj z originalno SD kartico ... Recimo tukaj 

 

https://www.ebay.com/itm/Latest-2019-MAZDA-MZD-Connect-SAT-NAV-SD-Card-NAVIGATION-MAPS-2-3-6-CX3-CX-3-MX5-/202757297134

 

mzd_23C0AB9A.png

 

Na forumih, kot so recimo mazdas24.com in podobnih, pa take teme dokaj hitro pobrisejo... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kartica nakon 3 godine vi?e nema upgrade.

To je razlog da se napravi backup prije upotrebe.

Gotovo sam siguran da znam kako ju kopirati, a da radi.

 

Otkrio sam 2 na?ina kako kopirat kori?tenu karticu.

Nigdje na internetu nisam prona?ao da to jo? netko zna.

Nemam nekori?tenu ina?e bi ve? isprobao.

Nije da mi treba ali me veseli. :)

 

Ako netko ima nekori?tenu karticu, molim stavite image na Google drive.

Napravit ?u vam backup i ako uspije da radi, po?aljem vam po?tom karticu o svom tro?ku.

Trebam i serijski broj kartice (u DOS komanda DIR).

 

Kako kopirati:

http://www.mazda-si.net/topic/15445-cx-5-sd-kartica-kopiranje/?p=424640

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dela se naprej, le kartografije ne mores posodabljati...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ku?im google translate: Keep moving, you can't update cartography ...

Mislim da ka?e? kako upgrade ne dela nakon 3 leta.

 

Ako napravim backup nove kartice i pohranim original, a koristim backup 3 godine.

Nakon 3 godine backup bacim, a sa originalom se spojim na navteq upgrade, on bu "mislil" da sam kupio novu karticu kod mazda dilera.

Nije navteq upgrade jako napredan. Kad sam se spojio sa mazda sd karticom, po e-mail adresi je mislio da ?elim a?urirati Renault. e-mail sam prije 6 godina koristio za a?uriranje navigacije u Renaultu.

 

Kada je krenuo upgrade nasilno sam prekinuo, zamjenio sd kartice, i nastavio upgrade. I ta kartica radi.

Podvalio sam karticu da datotekama s interneta, dvije stvari  sam napravil: broj kartice promjenio da bude isti kao original, i presnimio sam direktorij sa svojim licencama.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.