Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

Navigacija radi i dalje... samo se ne moze napraviti update kartografije...

 

Kopiranje nove kartice milsim, da nema smisla, jer je subscription pohranjen online kod providera softvera... a upgrade je vezan na VIN vozila i serijski broj kartice... Bez registracije ne mozes napraviti upgrade...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navigacija radi i dalje... samo se ne moze napraviti update kartografije...

 

Kopiranje nove kartice milsim, da nema smisla, jer je subscription pohranjen online kod providera softvera... a upgrade je vezan na VIN vozila i serijski broj kartice... Bez registracije ne mozes napraviti upgrade...

 

Ni?ta ne ko?ta da ja i dalje isprobavam, jedino mi nedostaje jedna nekori?tena kartica ili image kartice i serijski broj kartice.

Ako se provajderu pojavi moj VIN na drugoj kartici, to mu ne bi trebalo smetati.

Nekon ?to sam napravio prvi upgrade, na kartici su se stvorile dvije nove datoteke pod imenom Not Used

Kada sam ponovo pokrenuo upgrade (po drugi puta) dobio sam poruku Prvo stavi karticu u vozilo.

Udaljeni sustav ju je vidio kao nekori?tenu. Pitanje je kaj bi bilo da sam pobrisao VIN. U oglasima ima more kartica koje se prodaju za 60 Eura. Nekako ih kopiraju. Kako se ja ne mislim ubaciti u "biznis", ne ?elim potro?iti 60 Eura.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e sem prav videl ima moja Mazda CX-30 5 letno brezpla?no posodabljanje kartografije.

 

Kot kaze je res tako >> https://mazda.welcome.naviextras.com/home.php?lang=sl

 

Mazda_23C33628.png

 

Izgleda se infotainment sedaj imenuje Mazda Connect... pri starejsih modelih pa je MZD Connect ... in pri prvem je 5 letno posdoabljanje, pri drugem (starejsi modeli) pa samo 3 letno ... 

 

Del_za_lastnike_Mazde_23C33725.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam tudi CarPlay... ampak se vedno raje navigiram z vgrajeno, kadar rabim... Ker kaze preko HUD-a tiste informacije, ki jih rabim...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz raje uporabljam mazdino navigacijo(seveda brez tete pepe, ki mi je ?la na ?ivce, ko se je ogla?ala samo v desnem zvo?niku)... pa ?e glasba se uti?ala takrat, ko mrmra.To pri meni ne gre skozi. Zdaj, kaj naredit, ko nimam ve? zastonj posodobitev? Ne vem, po?akati, da kak ra?unalni?ki freak kaj pogrunta?... se vozit tako, kot je?... ?ez kako leto kupit triletno posodobitev?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni tudi ni jasno kako lahko re?e? je Google Maps bolj?i - prikaz kri?i?? je zani?, omejitev tudi ne ka?e, HUD ne dela, dodajanje waypointa je u?as... edino promet ima precej bolj?i.


Tudi jaz raje uporabljam mazdino navigacijo(seveda brez tete pepe, ki mi je ?la na ?ivce, ko se je ogla?ala samo v desnem zvo?niku)... pa ?e glasba se uti?ala takrat, ko mrmra.To pri meni ne gre skozi. Zdaj, kaj naredit, ko nimam ve? zastonj posodobitev? Ne vem, po?akati, da kak ra?unalni?ki freak kaj pogrunta?... se vozit tako, kot je?... ?ez kako leto kupit triletno posodobitev?

 

Saj ti Mazda Toolbox ponudi nakup podalj?anja posodobitev? Stane manj kot ena letna posodobitev na VWju ;P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Omejitve bodo menda dodali, ker na telefonu to ?e je. Ravno tako za sporo?anje dogodkov.

 

Live traffic je velik plus, plus bolj?i pregled mo?nih rout na za?etku, pa Mal la?je iskanje vmesnih to?k med navigacijo in satelite view.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni omejitev ne poka?e v nobeni od srednjeevropskih dr?av, tako da ne vem kje jih ti vidi? na telefonu O.o

 

Pa? Maps je vredu za jajcanje v slu?bo ker zna povedati kak?na je gu?va. Jaz se pa precej vozim po tujih mestih in dr?avah in tam se prekleto pozna pomanjkanje omejitev in porazno vodenje po pasovih in kri?i??ih. Mazda Connect ima te stvari bistveno bolj?e re?ene - velik jasen prikaz pasov + prometnih tabel, tako da ne gleda? 2cm pu??ic medtem ko menjuje? pasove na 6 pasovnici.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na velikosti novih telefonov je ?koda denarja, saj so googl zemljevidi bolj?i in sodobnej?i! Prepotoval ?e dosti z njim in dela v nulo.

Ja, ampak mora? telefon na kabel priklapljat, vgrajena navigacija je pa takoj na voljo. Najbolje je imet obe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ?isto zadovoljen in vedno sem pri?el do cilja s to navigacijo. Tiste v avtih so tako, tako, povem primer izpred par dni ko je h?era ?la po Balkanu z Volvom V60 in jo je peljalo od nas na Banjo Luko preko Maribora na Ptuj in naprej do Zagreba in naprej do B.Luke. Namesto na Rogatec in naprej na Zagreb in naprej. Dobro da ima malo pojma od kje smo pa se je peljala kot je treba, saj je 50 km bli?je! Po Balkanu pa da ne omenjam, kako si je morala pomagati z googlom! Kaj delajo ?vedi ne vem, avto pa star 3 leta. ?koda evra za tako navi!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ampak mora? telefon na kabel priklapljat, vgrajena navigacija je pa takoj na voljo. Najbolje je imet obe.

Telefon priklopis v sekundi, in izbere? lokacijo oz cilj ravno tako hitro, ker si prej preko telefona to ?e naredil. Tam traja malce dlje. Se pa seveda da vse tudi tam.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ?isto zadovoljen in vedno sem pri?el do cilja s to navigacijo. Tiste v avtih so tako, tako, povem primer izpred par dni ko je h?era ?la po Balkanu z Volvom V60 in jo je peljalo od nas na Banjo Luko preko Maribora na Ptuj in naprej do Zagreba in naprej do B.Luke. Namesto na Rogatec in naprej na Zagreb in naprej. Dobro da ima malo pojma od kje smo pa se je peljala kot je treba, saj je 50 km bli?je! Po Balkanu pa da ne omenjam, kako si je morala pomagati z googlom! Kaj delajo ?vedi ne vem, avto pa star 3 leta. ?koda evra za tako navi!

 

Mazdina navigacija? Jaz sem se ravno pred bo?i?em sredi pohorja vkopal v sneg. Sem ?el v MB do prijateljice, ki se je preselila tja. Mi pove naslov, ga vtipkam noter in pi?im. Kar naenkrat se znajdem sredi pohorja, vse zasne?eno, sem se obrnil in ?el nazaj v dolino (pred tem ?e izgubil par ?ivcev). Nato sem vpra?al googla, sem bil takoj na cilju. Nevem kaj se je zgodilo  :ne vem:

 

@jagatinho: za starej?e modele mora? dokupiti apple carplay/andoid auto hardware, mislim, da je okoli 500?, naj me kdo popravi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@zosek: si vsaj sprobal CX v svoji mazdi :D

Drga? pa za tiste ki mate tak?ne probleme z mazdino navigacijo, mal preverite kak mate nastavlene kriterije iskanja poti. Lahko da mate kak avoid vklju?en al pa na?in iskanja tak?en, da izbira ?udno.

 

Drga? pa jst sm v prej?nji M6 mel navigacijo iz leta 2015,  na za?etku sem razmi?ljal, da bi posodobil. Pa sem kmalu ugotovil, da ni potrebe, sj ti pridajo kak?no kro?no al pa kako AC v tujini, ampak se mi ni zdelo prehudo, pa zmeri sem na?el cilj.

 

Aja pa zakaj ne google maps, no eni ?e ?ivimo brez mobilnih podatkov, tam pa se zadeva zakomplicira.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta telefonska mazda aplikacija, o kateri govorite, je brezpla?na, za androida? Kako se imenuje? Ima live traffic v Sloveniji?

 

Android >> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mazda.mymazdaapp

iOS >> https://apps.apple.com/gb/app/my-mazda-app/id481660185

www >> https://www.mazda.si/my-mazda/

 

Ce mislis pa CarPlay/Android Auto pa moras dogradit modul, ce imas avto, ki ima ze vgrajen MZD Connect, da lahko potem uporabljas to ... >> http://www.mazda-si.net/topic/15138-carplay-android-auto-telefoniranje-med-vo?njo/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za povezave.

Aplikacijo mymazda sem imel na prej?njem telefonu, ampak se mi je zdela ?isto neuporabna. 

 

Saj je tudi sedaj prakticno neuporabna. Kar se da videti, so podatki vozila, izpiski iz DSK, informacija o predvidenem naslednjem servisu, uporabniski prirocnik, do kdaj je avto v garanciji in do kdaj velja MES ... pa seznam servisov in salonov :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spomnim se, da sem videl to. Lahko da na Hrva?kem pri nas pa dela spedometer zaenkrat.

Ja ta del s pasovi je tam res bolj jasen, ?eprav se tudi tukaj da znajti. 95180b9c260cf862480e992b54690fb0.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Meni pa ne ponudi omejitev hitrosti ff4cbea381e58a1e847360515b1c9b99.jpg

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.