Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

Jaz tudi z Google maps nism nikoli imel problemov po Avstriji, Nem?iji, Italiji...

Je pa treba rabit malo s pametjo in pred ?tartom preverit kje pelje...

 

Za Balkan je po mojih izku?njah Garmin najbolj?i. Sem slu?beno ogromno potoval pred leti in z Garminom sem vse dobil, vklju?no na Kosovem. Razen BIH/Sarajevo. Tam me je peljal na komplet drugo stran in me je re?la policija

 

Mazda navigacijo pa rabim samo za Slovenijo in ?e to bol malo, tako da ne dam komentarja.

 

Poslano z mojega MI 9 z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem s to mazdino navigacijo prepotoval pol evrope in je ?isto ok. Povsod sem pri?el to?no na cilj. Zdej, ali po najkraj?i poti ne vem a me to niti toliko ne briga, ker se mi nikamor ne mudi. Ima pa res lepo narisane odcepe na avtocestah.

Informacije o prometu pa redno spremlja moja ?ena na telefonu, tako, da se recimo izognemo poleti gu?vi na cestninski na koncu italijanske avtoceste in grem prej ven.

Nekako kombiniramo oboje in je top.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Pozdravljeni! Mogo?e je bilo o tem ?e govora, pa sem spregledal  :ne vem:  Pred kratkim sem kupil SD kartico z navigacijo, za mojo CX 5 in lahko re?em, da dela OK. Edino eno me moti (verjetno ne znam)... npr: rad bi vpisal samo ime trgovine v nekem kraju, pa ne sprejme. Verjetno je kaj v nastavitvah? Navigacija ho?e le to?en naslov. Mi lahko kdo pomaga? Hvala in prijetno uporabo va?ih (na?ih) Mazd. lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te dni sem dobil obvestilo:

Dear valued MZDConnect user,

A new map update (Map of Europe) is available for your MZDConnect navigation system as of December, 2019.

Mi ne pomaga, ker mi je pretekla triletna brezpla?na posodobitev.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nismo samo slovenci... tudi drugje je isto... Tudi na nemskih forumih ponavadi porocajo o obvestilu glede nove verzije kaksen mesec po izidu...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A so v tej verziji ?e popravili omejitve recimo pri biv?i cestninski Log in Torovo? Jaz namre? ?e nisem ni? updejtal.

Ja... Log in Torovo je koncno OK... tista proti obali pri Kozini pa se nima popravljenih omejitev... Za te recimo vem...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ?e ne vem, kaj storiti glede te navigacije, ali pustiti tako kot je, pa? ne bo vse pokazala prav, kupiti na e bayu za enkratno posodobitev ali kupiti tri letno posodobitev. Hm...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolko pa stane 3 letni update?

 

https://infotainment.mazdahandsfree.com/navigation-updatemymaps?language=sl-EU

 

Mazda_Connect_23F13D1E.png

 

Ce potrebujes pa spletne storitve (ki mimogrede v Sloveniji niso uporabne, ker se vedno ni nobenega ponudnika informacij o stanju na cestah - lahko edino preveris cene goriv in uporabis krajevno iskanje ter pogledas vremensko napoved) pa so cene sledece >> https://infotainment.mazdahandsfree.com/navigation-connectedservices?language=sl-EU

 

Mazda_Connect_23F13D97.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala. Mi je potekla tudi meni naro?nina letos. Za to ceno pa je bolj ekonomi?no ponovno prek ebaya novo kartico naro?it.

 

Nevem, ce je bolj ekonomicno... Ker tiste ne mores posodabljati... in vprasanje, kaj bos dobil na kartici (ali bo res na njej cisto zadnje stanje ali bo recimo spomladanska posodobitev za 2019) ... Tako kartico iz eBaya lahko uproabis samo prvic, ko avto se ni imel vstavljene in registrirane navigacije... Potem je VIN zabelezen in ne mores kar tako kupit drugo kartico z drugo serisjko in jo aktivirat ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot ze napisano... jaz ne razumem tega, kako lahko za avto daste 20 jurjev, ali vec... potem pa iscete vec kot ocitno nelegalne ali napol legalne variante za to, da bi prisparali 100? ... Ampak OK... vsak bo zase vedel, kako in kaj  :rolleyes:  :zvizga: ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zakaj :) nekdo na forumu je enkrat rekel, da ?e ne bi na tak na?in to po?eli, pol si tut tazga avta ne bi mogl kupt :)

 

To je bzv debata. Nekdo ima prioritete pa? druga?ne. In ?e se ne pusti lupit, jbg. Itak nobenega direktno ni o?kodoval, kot recimo pri ?raufanju DPFjev dol iz avta :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja... kupis tisto, kar si lahko privoscis ane? Ce si ne mores privoscit najnovejsih nadgradenj, jih pac ne uporabljas... Niso namrec zivljenjskega pomena  :P ... in se da tudi brez tega prezivet ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.