Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

In spomladi bo izsla nova posodobitev... in bos spet moral dati 25? ... pa jeseni se ena... in bos spet dal 25? ... in ce to potem preracunas, si po dveh letih ze zapravil toliko, kot ce bi uradno kupil triletno nadgradnjo :) ... S tem, da pri uradni nimas problemov... pri neuradnih se pa zlahka zgodi, da dobis nekaj drugega in moras spet posiljat nazaj...

 

Eh... saj je brezveze... vsak naj naredi tako, kot se mu zdi, da je prav... :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej, ce mal drugac pogledas, 180EUR za 3 leta posodobitev, ali pa 240EUR (to je bilo oktobra 2018) za nadgradnjo na android auto, pa imas dozivljensko zemljevide (ali pa dokler google ne zaracuna)
 

Ko sem jaz kupu kartico, sem jo samo za to ker 40 napram 240 mi je blo bolj logicno, in tudi tistih parkrat ko rabim navigacijo mi je bilo to kul, ce bi mi pa takrat rekli na servisu da ker sem glih pri njih vzel avto, da mi pa dajo neki popust na nadgradnjo na android auto, bi pa verjetno takrat to vzel

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot ze napisano... jaz ne razumem tega, kako lahko za avto daste 20 jurjev, ali vec... potem pa iscete vec kot ocitno nelegalne ali napol legalne variante za to, da bi prisparali 100? ... Ampak OK... vsak bo zase vedel, kako in kaj  :rolleyes:  :zvizga: ... 

Ne vem zakaj so karte oziroma posodobitve tako drage!  ?e kupi? Garmin navigacijo s kartami je vse skupaj z aparatom cca 100?  :ne vem:  :ne vem:  :ne vem:

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem zakaj so karte oziroma posodobitve tako drage!  ?e kupi? Garmin navigacijo s kartami je vse skupaj z aparatom cca 100?  :ne vem:  :ne vem:  :ne vem:

 

 

Samo s tem, ko uproabljas Googlovo navigacijo, Google s tvojimi podatki sluzi na drug nacin :) ... Dovolit jim moras namrec kar cel kup zadev, da ti navigacija deluje ... :) Pac imajo drugacen poslovni model... in sluzijo z obdelavo podatkov ... to, kar ti dobis uporabnik in mislis, da je brezplacno, pa je samo "bonboncek" :D ... Mogoce je navidez zate res brezplacno, ker ni treba direktno kupit oz. placevat storitve ... vendar pa brez uporabnikov tudi storitev ne bi mogli nudit... recimo podatek o pretocnosti prometa dobijo s tem, da pac preverijo, koliko mobilnikov se hkrati giblje na enem mestu... in s kaksno hitrostjo...

 

Tukaj je recimo en neadevn primer, ko je nekdo na tak nacin naredil virtualni zastoj, ker je v vozicek dal 99 mobilnikov, ki so bili aktivni in se s tem vozikom sprehajal po ulicah :D ...

 

https://www.vecer.com/kaj-ima-skupnega-99-mobilnih-telefonov-s-prometnim-zamaskom-10124646

 

https://siol.net/digisvet/novice/99-balonov-pardon-telefonov-zmede-googlove-zemljevide-517909

 

https://www.dnevnik.si/1042921352

 

https://www.wired.com/story/99-phones-fake-google-maps-traffic-jam/

 

 

6da6e7cbd26fa511e7cd-simon-weckert-googl

 

99_balonov__oprostite__telefonov_zmede_G

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mislim, da je enkrat na leto dovolj za posodobitev in si nekako pomaga? v redu z njo. Se pravi, da? 25?,drugo leto spet in tretje ?e enkrat. In si zapravil 75? in se bo? dokaj posodobljeno vozil okrog. Nisem siguren, ampak kako leto je na voljo samo ena posodobitev. Edino kar je, je to, da se malo zafrkava? z in?taliranjem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vedno sta vsaj dve posodobitvi na leto... tako tudi pise... Lani so bile recimo tri... ena januarja... ena februarja in ena decembra...

 

Januar 2019>> http://www.mazda-si.net/topic/14962-navigacija-v-mazdah-infotainment-mzd-connect/?p=405827

 

Februar 2019 >> http://www.mazda-si.net/topic/14962-navigacija-v-mazdah-infotainment-mzd-connect/?p=406332

 

December 2019 >> http://www.mazda-si.net/topic/14962-navigacija-v-mazdah-infotainment-mzd-connect/?p=425065

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V?eraj so mi v Mazdi CX-30 menjali GPS modul. Sedaj se mi na displayu prikazuje Rusija in ne vem kako se zadeva prestavi na Slovenijo, SD kartico imam posodobljeno na zadnjo verzijo. Ali kdo kaj ve kak?en je postopek zamenjave dr?ave na modulu ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj so mi v Mazdi CX-30 menjali GPS modul. Sedaj se mi na displayu prikazuje Rusija in ne vem kako se zadeva prestavi na Slovenijo, SD kartico imam posodobljeno na zadnjo verzijo. Ali kdo kaj ve kak?en je postopek zamenjave dr?ave na modulu ?

 

Kje na displeju ti pa kaze "Rusija"? V ruskem jeziku ali so na voljo samo karte Rusije? Si sam posodabljal SD kartico? Si mogoce izbral Rusijo med posodobitvami?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje na displeju ti pa kaze "Rusija"? V ruskem jeziku ali so na voljo samo karte Rusije? Si sam posodabljal SD kartico? Si mogoce izbral Rusijo med posodobitvami?

 ?e se prav spomnim sem posodabljal celo Evropo, ne spomnim se, da bi posodabljal samo Rusijo. Na celotnem displayu vidim ulice nekega ruskega kraja (predvidevam po napisanem), jezika ni - govorno vodenje, kartico sem posodabljal sam preko Mazda Tolbox update programa, ki ga imam instaliranega na ra?unalniku. Iz varnostnih razlogov sem si naredil tudi kopijo SD kartice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat se spomnim, da se po tem, ko je bil update koncan, dal se enrkat, ce je se kaksen update... in je ponudil se enkrat... Rusijo... Ko sem se to posodobil in vstavil kartico mi ni naslo nobenega naslova v okolici... pa tudi na zaslonu je bila prazna navigacija. Ko sem pogled pomanjsal, da bi videl vec na zemljevidu, sem opazil, da so bile prikazane samo ceste na vzhodnem delu Evrope... torej Rusija... Sem se enkrat dal kartico v citalec in posodobil Evropo... potem je bilo pa OK ... 

 

Ce ti pa samo trenutno lokacijo prikaze, kot da si nekje drugje, pa je lahko kaj narobe z GPSom ali pa si nekje, kjer ne najde dovolj satelitov (recimo v garazi) ... Preveri, koliko satetilov vidi naprava ... Bom preveril, kje tocno se to vidi, ko bom v avtu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo... izberes "i" (Navigation info) >> GPS information >> in vidis, koliko satelitov "vidi" tvoj sistem ... 

 

IMG_5950_240E44B9.jpg

 

IMG_5111_240E44E8.jpg

 

IMG_6120_240E4516.jpg

 

Lahko pa izberes tudi "Where i am?" in ti mora pokazati tvojo trenutno lokacijo. Ce je ne, je nekaj narobe s sprejemom informacij preko satelitov ...

 

IMG_3051_240E453D.jpg

 

Pri tebi je lahko tudi kaj drugace, ker imas novejsi MZD Connect, ce imas CX-30 ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem sedaj preveril s kartico... in pomoje sem takrat po posdoobitbi kliknil se na tole spodaj na sliki:

 

MAZDA_TOOLBOX_and_Inbox_240E4C49.png

 

 

In po tem so bile na voljo samo zemljevidi rusije in vzhodne evrope ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pravkar preveril SD kartico; zemljevid: Evropa, razli?ica oktober 2019, datum izteka veljavnost: 23.12.2024. Mislim, da je to kar v redu, bom pa ?e enkrat zadevo obnovil; zemljevid: Evropa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa si preveril tudi, ce ti GPS sploh dela? Ce najde satlite?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest hvala ti na anga?iranju glede mojega problema, skoraj ne verjamem, da bi bilo kaj narobe z GPS-om ker je bil v celoti (cel modul) zamenjan v garanciji in sem ga ?akal kar nekaj ?asa. Je pa novi MZD Connect malo druga?en od starega saj ne najdem podro?ja GPS information - Contact Import - povezavo s sateliti ali pa? ne znam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest hvala ti na anga?iranju glede mojega problema, skoraj ne verjamem, da bi bilo kaj narobe z GPS-om ker je bil v celoti (cel modul) zamenjan v garanciji in sem ga ?akal kar nekaj ?asa. Je pa novi MZD Connect malo druga?en od starega saj ne najdem podro?ja GPS information - Contact Import - povezavo s sateliti ali pa? ne znam.

Ni na Contact Import, to obvestilo se napi?e, ko se kontakti iz telefona posodabljajo. Poi??i na Navigation - Info - GPS Information

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V eni drugi temi sem linkal navodila... tudi od navigacijskega sistema >> http://www.mazda-si.net/topic/15518-mzd-connect-v-pdf-formatu-za-mazdo-cx-30/?p=428479

 

Tam je link do navodil >> http://www.mazda-si.net/topic/15518-mzd-connect-v-pdf-formatu-za-mazdo-cx-30/?p=428479 

 

in v teh navodilih je recimo na strani 21 opisano, kako prides na novem MZD Conenctu do podatka o lokaciji ...

 

https___instructions_cdn_mazda_media_med

 

Ce ti tukaj pokaze trenutno lokacijo, potem pridobiva pravi polozaj iz GPS-a ... Ce ne, je lahko GPS sprejemnik ali antena v okvari... ali pa si na podrocju, kjer ne vidi staelitov (recimo v garazi) ... 

 

Ce ne deluje OK, potem bi jaz sel nazaj na servis... Saj je avto se v garanciji... Edino ce si recimo kartico kupil kje preko eBay-a ... takrat pa zna biti problem, da ti ne bodo hoteli pomagati... Predvidevam pa, da si kartico dobil ze ob nakupu avtomobila ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kartica je original, ki sem jo dobil skupaj z vozilom. GPS modul je original Mazda, bil zamenjan na poobla??enem servisu Mazda BTC v garanciji, sicer je cena celotnega modula, ki ga je bilo potrebno menjati 1.600 ?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.