Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je Jest napisal:

Saj Mazdina navigacija ocitno ni edina s takimi problemi pri cestninskih postajah... Dostikrat vidim kaksnega tujca, ki se pelje mimo lokacije, kjer je vcasih bila cestninska postaja in zavira... marsikod celo na prehitevalnem pasu ... In ugibam, da mu pac navigacija ali infotainment v avtu kaze se vedno podatek, da je tam hitrost omejena na 60 km/h ali pa ponekod celo na 40 km/h ... 

To je res in je ful nevarno, sem imel že tak primer! 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugače pa ni za vse kriva navigacija sama. Inštruktorji iz AMZS znajo povedat, da so meli probleme, ker so meli omejitev 40 za tiste DARSOVE peskovnike, ki zdej stojijo namesto cestninskih postaj.

 

Samo pri meni, je problem navigacije, ker začne najprej na 60 pa potem na 40. Ni mi pa jasno, za Vransko, nekateri ste rekli, da vam tam ne javla več omejitev. A je potem kak extra postopek za aktiviranje posodobitev v avtu samem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je 50keda napisal:

Evo včeraj sem probal novo mapo (July 2020). Meni na Vranskem še kar cestninsko seka. A je treba po updatu, kak poseben postopek v avtu nardit al kaj? Meni je že vse skupaj sumljivo ...

Pa ti naredi sploh update? Ali pa ni sploh posodobljena najnovejša varianta na vse spremembe? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je 50keda napisal:

Ja update normalno nardim z Mazda Toolbox-om. Ko zakljuci pac pise da je posodobil na zadnjo verzijo, v mojem primeru na July, 2020.

 

Al kaj si mislil s svojim vprasanjem?

Ja, to. Se pravi, da te posodobitve niso bog ve kaj. Najbolje je naredit posodobitev vsake recimo tri leta in je čisto dovolj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex Js govorim o bivši cestninski postaji na Vranskem in Blagovici, ki jo že tudi več kot eno leto ni. In vem, da je par uporabnikov tukaj že govorilo, da so jim updati to rešli. Zato pa močno sumim, da nekaj pri meni ne funkcionira in zaradi tega sprašujem, če je kje kakšna dodatna aktivacija updatov.

 

A se da kje preverit v avtu, ktera verzija map je gor?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Meni ne kaže več teh cestnin. Po zadnjem updatu tudi prometne informacije kaže tako kot morajo biti. Je bil znak za nesrečo in je res stal kamion brez gume na odstavnem pasu.

Malo zmede je bilo še na nekem gradbišču, vendar tam bolj sumim na neažurnost DARS-a.

 

Poslano z mojega SM-G985F z uporabo Tapatalk

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je kupid napisal:

Tudi meni po vseh posodobitvah kart, se vedno javlja cestninsko v Vranskem in Tepanju. Za ostale pa ne vem.

Ravno zaradi tega je jaz nimam, ker je nebi uporabljal.Dosti boljše na kakem večjem prenosniku, zaenkrat zadovoljen. :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Primzzy napisal:

Meni ne kaže več teh cestnin. Po zadnjem updatu tudi prometne informacije kaže tako kot morajo biti. Je bil znak za nesrečo in je res stal kamion brez gume na odstavnem pasu.

Malo zmede je bilo še na nekem gradbišču, vendar tam bolj sumim na neažurnost DARS-a.

 

Poslano z mojega SM-G985F z uporabo Tapatalk

 

 

 

 

Kateri avto pa imaš?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja dejmo zvedet, kateri letniki imajo te probleme. Ker zdele, ko berem se mi zdi, da imajo novejši letniki probleme s tem, ki imajo tudi prepoznavanje prometnih znakov. Vi lastniki prvih FL imate tudi sistem za prepoznavanje prometnih znakov?

 

Drgač pa jst sm se zej prepričal, da mape se updatajo. Obvoznica okoli Mengša še ni imela krožnih vrisanih v decemerskem updatu, zdaj pa so že. Tak da, mape se updatajo, zgleda da so neke fore s sistemom za prepoznavanje prometnih znakov v navezi z navigacijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Primzzy a niso prepoznavanje prometnih znakov pa sisteme za preprečevanje naletov spredi/zadi pridali pri drugem FL?

EDIT: Sem našel končno, da tudi starejše ta sistem imajo. A lahko še tisti, ki ste pripravleni sodelovat, pogledate, kteri firmware mazda connecta imate, hvala?

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem posodobil mape, dobil dodatne izvoze a Vransko in Tepanje ostajata. Verzija programa je na sliki, Avto pa CX-5  2019

IMG_20200606_100336.jpg

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo! Na Primorski AC (Log, Bazara) ni več omejitev zaradi CP v zadnjem popravku navigacije. Sem pa prebral, da je GPS zelo občutljiv in izgubi signal že pod kakšnim nadvozom. Sem nekje prebral, da je prišel ven nov Firmware za Mazda Connect, ki naj bi to rešil. Zanima me še, kako je z POI-ji (npr. restavracije) v Mazda Navi. Moje POI so zelo stare, kljub zadnji verziji (avgust 2020). Nekaterih restavracij ni več kot 5 let, pa so še vedno noter in obratno, nekaterih novih pa (še) ni. Imate kakšne informacije od kje črpajo te podatke? Druga zadeva, ki tudi ne deluje prav je povezana z informacijami o prometu prek RDS-TMC kanala (glej v meniju Navigacije-Info-Traffic brez Wifi - deluje brezplačno, brez Traffic Servisa). Na AC je očitno nekaj narobe, saj je dogodek vedno predstavljen na napačni smer. Npr. prikazana "nesreča" je v smeri A1 Šentilj - Srmin, namesto v smeri A1 Srmin - Šentilj. Še nekaj: ali vam deluje glasovno upravljanje navigacije? LPR, Mazda 6, 2019 P.S. Android Auto je druga zgodba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za podatke za navigacijo skrbi Here. POI točke ter druge info lahko sporočaš na:

 

here_logo.jpg
MAPCREATOR.HERE.COM

 

Te podatke potem vključijo v posodobitve map.

 

Na pripombo ....

In latest maps july 2020 speed limits on non-existing toll station (e.g. Tepanje) still no removed (in Mazda navigation) .... sem dobil odgovor.

defaultAvatar2.png
Natalia Vignjevic  September 1, 2020 at 11:13 am

Hi,

thank you for reporting this situation. We have made an update in our database so the speed limit should be correct now.
Regarding the navigation system in your car, every car that provides a navigation system buys an update from us. It can be on quarterly or less frequently. It depends on the car model… Unfortunately, we don’t know when our partners, and how ofter they are buying an update. This is something that you might discuss with your Mazda car dealer.

Thank you!
Best regards,
Natalia

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 9. 2020 ob 9:47 je Carot napisal:

Za podatke za navigacijo skrbi Here. POI točke ter druge info lahko sporočaš na:

 

here_logo.jpg
MAPCREATOR.HERE.COM

 

Te podatke potem vključijo v posodobitve map.

 

Na pripombo ....

In latest maps july 2020 speed limits on non-existing toll station (e.g. Tepanje) still no removed (in Mazda navigation) .... sem dobil odgovor.

defaultAvatar2.png
Natalia Vignjevic  September 1, 2020 at 11:13 am

Hi,

thank you for reporting this situation. We have made an update in our database so the speed limit should be correct now.
Regarding the navigation system in your car, every car that provides a navigation system buys an update from us. It can be on quarterly or less frequently. It depends on the car model… Unfortunately, we don’t know when our partners, and how ofter they are buying an update. This is something that you might discuss with your Mazda car dealer.

Thank you!
Best regards,
Natalia

Ja, bo treba pisat na Mazdo Slovenija, da se slovenski partner, ki zalaga Here s POI točkami bolj potrudi. Jaz sem v svojem domačem kraju našel 3 gostinske obrate in 2 bankomata, ki jih ni več. Če bi podajali napake po celi Sloveniji, potem bi ... To dobi nekdo plačano. In od koga? Od nas. Poglejte tudi vi vaše zemljevide :) . Je pa res, da velikokrat iščete konkretne naslove in ne npr. gostiln ali pač? Kaj pa RDS-TMC, a to kaj uporabljate?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U cx-5 mk2 imam mazda navigaciju i ne koristim je, nego koristim preko android auto mirroring aplikaciju s mobitela Waze. U Hrvatskoj ima dosta korisnika i redovito prijavljuju zastoje, zaustavljeno vozilo na cesti, policiju, ... Praktički sve u realnom vremenu.

 

Ne znam koko je u Sloveniji. Samo sam primjetio da preko FM (val 202) dobijem u mazda navigaciju radove na cesti.

 

Ja se ne bi zamarao sa mazda navigacijom.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.