Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

pred 7 minutami je 50keda napisal:

Ja tole se Spektr vrjetno ne zajebava, meni se tudi včasih zgodi, da se mi zdi da je tak tiho v avtu kot še nikoli in da radijo nikamor ne špila. To je bolj, občutek kot sam pravi :D

 

Sem pa danes poslušal nekaj drugega, če daš musko na tiho, se sliši šum. Je še kdo opazil to in ve kako se tega znebit? Sem probaval vse vnastavitve v zvokih kolkor jih pač je in nič ne spremeni, šum ostaja.

Kaj radio, CD ali pm3?Da izprobam, če tudi meni to dela. Dostikrat je kriva nastavitev-visoki toni na ful. Jaz jih imam nastavljene na - 2.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem rečt 100%, ker nisem danes preverjal, ampak mislim, da dela v vseh vhodih. Danes sem to opažal na mp3. In kot pravim, probaval sem spreminjat visoke tone in base oz. praktično vse kar je v sound meniju in nič ni situacije spremenilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je 50keda napisal:

Ne morem rečt 100%, ker nisem danes preverjal, ampak mislim, da dela v vseh vhodih. Danes sem to opažal na mp3. In kot pravim, probaval sem spreminjat visoke tone in base oz. praktično vse kar je v sound meniju in nič ni situacije spremenilo.

Kako se to sliši, kot tihi hsssssss? Ali tiho brni? 

Ker je odvisno, kakšen šum je. Lahko je skurjen kak visokotonec, lahko je kaka masa slaba...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 11/29/2020 at 5:08 PM, Deeyan said:

Je še kdo od vas mel težavo, da se je ob hladnejših dnevih multimedija parkrat med vožnjo (ni nujnio med vožnjo, tudi če stojiš na mestu) parkrat resetirala sama od sebe dokler se ni v kabini mal bolj segrelo?

 

Mislim, da sem rešu z Music update iz verzije 7.0 na 9.0 :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno Music Database update... ceprav kolikor vem, je to le zato, da prikazuje slikico poleg pesmi (Gracenote) 

 

INFOTAINMENT.MAZDAHANDSFREE.COM

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

9 minutes ago, Jest said:

Verjetno Music Database update... ceprav kolikor vem, je to le zato, da prikazuje slikico poleg pesmi (Gracenote) 

 

INFOTAINMENT.MAZDAHANDSFREE.COM

 

 

 

to ja, to sm naredu uceri, dons je bil mir, ni nč ven metalo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo to je še vedno junij 2018, očitno na starih sistemih, ki jih imajo 6-ke, CX-5 (tudi letnik 2020) ... ne bo nekih nadgradenj in tudi ni slikic poleg pesmi na DAB+. Je pa to na novejših modelih, 3-jka in CX-3. Tam je tudi file od Gracenote precej večji, več kot 1GB in ne okoli 400 MB, kot je za naše Mazde.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni za DAB+ ampak za glasbo iz recimo kljucka ali CDja... DAB+ te slikce prenasa skupaj s signalom... odvisno pa od sprejemnika, ce jih zna prikazati.... Mazdin infotainment jih privzeto ne zna... Gre pa recimo preko spletnega radia TuneIn preko CarPlaya...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Škoda, tu je razlika napram evropskim znamkam, ki DAB ne dajejo serijsko a sliko prikazujejo že pri navadnem radiju.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 11/29/2020 at 5:08 PM, Deeyan said:

Je še kdo od vas mel težavo, da se je ob hladnejših dnevih multimedija parkrat med vožnjo (ni nujnio med vožnjo, tudi če stojiš na mestu) parkrat resetirala sama od sebe dokler se ni v kabini mal bolj segrelo?

Ja, to je znan problem novejših mazd, ali imaš navigacijo? Daj ven kartico pa se ne bo resiteral vmesnik :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 11/30/2020 at 5:00 PM, Alex said:

Kako se to sliši, kot tihi hsssssss? Ali tiho brni? 

Ker je odvisno, kakšen šum je. Lahko je skurjen kak visokotonec, lahko je kaka masa slaba...

 

Tihi hssss ali šššš :D to ti zej ne morm povedat al je šumnik ale ne. Sem pa to prvič opazil zelo hitro po nakupu nove. Če ne prej, bom v vaših mazda preveru spomladi, ko bo poraba test čez slovenijo :P

 

Da ni visokotonec sem skoraj ziher, ker potem bi se to moralo spreminjat z nastavitvami zvoka, pa kot sem že zadnjič pisal, je šum konstanten  ne glede na jakost visokih oz. nizkih tonov. Nisem pa še probal, če se šum jača ob večji glasnosti, to še moram probat.

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jutro ljudje :)

 

imam dve Mazdanji (vprašanji o Mazdi)

 

1. ali se vam dogaja da se radio/infotainment resetira med vožnjo, in ali se da to kako urediti ali preprečiti?

 

2. ali je že kdo premeščal navigacijo iz original SD kartice na večjo? Če ja, kako? (mam kupljeno posodabljanje do 2023, vprašanje kak dolgo bo še ostalo pod 8GB kot je original kartica)

 

Z00M Z00M :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je KAALman napisal:

jutro ljudje :)

 

imam dve Mazdanji (vprašanji o Mazdi)

 

1. ali se vam dogaja da se radio/infotainment resetira med vožnjo, in ali se da to kako urediti ali preprečiti?

 

2. ali je že kdo premeščal navigacijo iz original SD kartice na večjo? Če ja, kako? (mam kupljeno posodabljanje do 2023, vprašanje kak dolgo bo še ostalo pod 8GB kot je original kartica)

 

Z00M Z00M :)

Original SD kartico sem jaz skopiral na večjo kartico v Mazda toolboxu in deluje odlično.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

23 hours ago, kupid said:

Original SD kartico sem jaz skopiral na večjo kartico v Mazda toolboxu in deluje odlično.

Kaka omejitev pri velikosti kartice? Mam eno microsd z 32 GB

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 12/10/2020 at 12:49 PM, KAALman said:

jutro ljudje :)

 

imam dve Mazdanji (vprašanji o Mazdi)

 

1. ali se vam dogaja da se radio/infotainment resetira med vožnjo, in ali se da to kako urediti ali preprečiti?

 

2. ali je že kdo premeščal navigacijo iz original SD kartice na večjo? Če ja, kako? (mam kupljeno posodabljanje do 2023, vprašanje kak dolgo bo še ostalo pod 8GB kot je original kartica)

 

Z00M Z00M :)

 

On 12/3/2020 at 9:29 AM, NevLado said:

Ja, to je znan problem novejših mazd, ali imaš navigacijo? Daj ven kartico pa se ne bo resiteral vmesnik :D 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj imam Android 11 pa mi AA ne dela brezžično, a to Mazda sploh podpira?

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena stvar me zanima, če hočem stalno imeti na ekranu porabo kaj moram storiti, ker mi vedno vrže nazaj na začetno stran menija. To se vedno zgodi, ko je avto ugasnjen nekaj časa. Imel bi vedno kot je na sliki. :whatever:

IMG_20201221_103652.jpg

  • Haha 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 12/21/2020 at 10:44 AM, Bini said:

Ena stvar me zanima, če hočem stalno imeti na ekranu porabo kaj moram storiti, ker mi vedno vrže nazaj na začetno stran menija. To se vedno zgodi, ko je avto ugasnjen nekaj časa. Imel bi vedno kot je na sliki. :whatever:

IMG_20201221_103652.jpg

Hja, to tudi mene jezi..predvsem za glasbo. Predno mi kdo reče če sem len...NE NISEM AMPAK JEZI ME KER MORAM VSAKIČ NA NOVO PRITISN V LEVO IN POTEM "OK"....

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • V oglasu za moje pojme manjka zelo pomembna informacija, kateri lastnik si ? (označeno je, da je kupljena v SLO). In kje si delal servise (uradni ali neuradni, oz. imaš dokazila za servse?). In še vprašanje za vse mojstre dizel mazd ali je ta letni 02/2017 že rešen vseh tistih problematičnih hib, ki so jih imele letniki 14/15/16 (podložke, injektorji, veriga oljne črpalke, itd....)?   (p.s. sprašujem za kolega, ki išče nek wagen, ampak ne vem če bi mu priporočal mazdo dizla :)....)
    • hvala, ti si sigurno kak it security guy :)....ni take panike, ker imam še dopis kjer piše "ob prevzemu nagrade je potrebno pokazati osebni dokument...trgovina bo imela seznam nagrajencev", ker sem moral oddati tudi svojo DŠ, tako da v osnovi je bon vezan na moje ime, in s potencialnim kandidatom bi moral iti jaz v trgovino (imajo kar spisan dober protokol....). Malo sem razočaran nad odnosom, ker bi z veseljem kupil njihovov kolo in s tem takoj doplačal cca.300-500€, torej bi imeli več od mene, ampak se striktno držijo pravil....
    • V drugi temi sem poslušal, da ni važno če kitajc dela, samo da je kvalitetna kontrola kakovosti.   To mi diši po dvojnih merilih.   Se pa strinjam, Volvota ne bi imel. Že to, da imam Pirelli gume, me boli. Vsaj kupil jih nisem.
    • Možakarju nihče ni razložil, da belo-modrega prometnega znaka ne more enačiti z belo-modro značko na volanu...      
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.