Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

V bistvu je omejitev samo casovna... in lahko posodabljas ves cas... ce so seveda na voljo posodobitve ... Te pa so res po dosedanjih izkusnjah samo enkrat do dvakrat na leto ... Po preteku tega obdobja zadeva ostane seveda delujoca... le posodabljati ne mores vec, dokler ne placas nove narocnine ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jest napisal:

V bistvu je omejitev samo casovna... in lahko posodabljas ves cas... ce so seveda na voljo posodobitve ... Te pa so res po dosedanjih izkusnjah samo enkrat do dvakrat na leto ... Po preteku tega obdobja zadeva ostane seveda delujoca... le posodabljati ne mores vec, dokler ne placas nove narocnine ... 

Jo bom kar enkrat letno, ker tako uporabljam Google map preko ekrana, mi je boljše zaenkrat pa hvala. :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, od Mazda Motors Slovenia sem dobil  odgovor, da če  kupim 3 letno posodobitev na uradnem. Mazda servisu ob mojem naslednjem rednem servisu, pride nakup ceneje. 🤔Ali je kdo izkoristil to možnost? 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, še zadnji odgovor od mazde. Ni mi povsem jasno, kaj pomeni ta cena. Posodobitev za eno leto? 🤔

Odgovor Mazda Slo. :"Cena pri trgovcu znaša 59€ z DDV. V toolbox-u  je cena okoli 100€. Točen izračun boste prejeli, ko se boste prijavili v toolbox in vpisali podatke o vozilu." 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preko Toolboxa je bila cena taka, kot je navedena na spletni strani… ko sem jaz lani to podaljseval…  Podaljseval sem preko Toolboxa…

 

Toliko je kostalo lani januarja:

mzd_27917311.png.1cef7f524953d532662d1ad21ba3e392.png


 

Kot kaze je ravno izlsa letosnja posodobitev kartografije

 

https://infotainment.mazdahandsfree.com/navigation-updatemymaps?language=sl-EU

 

 

 

Mazda_Connect.png.f59371c43e44277a543f4edf2d46530f.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 13. 1. 2022 ob 6:22 je Jest napisal:

Na racunalnik si namesti program za posodabljanje Mazda Toolbox, se vpisi ali registriraj, ce se nisi… in ko vtaknes kasrtico v citalec, ti napise, za koliko casa imas se narocnino… 

 

 

Evo... sem se spravil nadgradit... pa lahko dam screenshot, kako izgleda podatek, do kdaj si upravicen do posodobitev ...

mzd.png.5875a2c0e2e580eb24e7eb0c4c93db2a.png

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da to nima nobene zveze, kateri FW je namescen... Edino, ce imas vgrajen Android Auto/CarPlay modul... mora biti neka dolocena verzija FW (se mi zdi, da 7.00.xxx ... ).

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čudno meni tudi po posodobitvi kaže mape zemljevida November 2021 in napiše da je posodobitev uspela, novih posodobitev pa ni/še na voljo. Pa tudi namestitev posodobitve se mi ustavi na 93% in pove, da je namestitev uspešno posodobljena. Posodobitev sem izvajal preko Mazda Toolbox aplikacije. Zadevo izvedel pravkar.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti imas novejso navigacijo Mazda Connect (Mazda 3, Mazda CX-30,...) ... jaz imam se starejso MZD Connect (CX-5) ... Za novejso so zadnji zemljevidi november 2021, ki so kot kaze izsli decembra 2021 ... 

 

MZD Connect >> https://infotainment.mazdahandsfree.com/navigation-updatemymaps?language=sl-EU

 

image.thumb.png.a696ebb89f632e79745d3719370f5ad2.png

 

Mazda_Connect.png.f1656ec3854732b9dd300a67b68b11f2.png

 

Mazda Connect >> https://mazda.welcome.naviextras.com/maps-and-more.php?lang=sl

image.thumb.png.04d48b380d4f2c0d3275aa032258f409.png

 

Mazda.thumb.png.adbe752f159efad506931a10934c0d58.png

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

 

CX-5 ima recimo tri razlicice navigacije... Prva generacija (KE) je imela se TomTom navigacijo, druga generacija (KF) ima MZD Connect, zadnja generacija (facelift) pa ima Mazda Connect ...

 

https://www.mazda.si/lastniki/navigacija/?model=MAZDA CX-5&year

Navigacija___Mazda_Slovenija.thumb.png.10d7e728b8d7aa96856026085248e96e.png

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Prijatelj je kupil rabljno CX5ko, ki pa ni imela SD kartice noter - kdaj je bilo možno to kupit preko ebaya, ampak sedaj gledam in ne dobim nič pametnega oz. če mi en potrdi če je to to

 

Aja CX5-ka je pa 2015 letnik, ma že faceliftana, torej ekranček privzdignjen.

 

WWW.EBAY.COM

Latest sat nav map update SD card for NB1 TomTom units. Mazda CX-5 2013 - 2015. Mazda CX-9 2013 - 2015. Mazda 6 2013 - 2014.

 

Hvala

 

 

Popravljeno od Hixxy
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2015 so imele pomoje se TomTom navigacijo ... tako, da bo verjetno taprava ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene zanima, kaj se sploh posodobi pri teh naših navigacijah. Jst jo redno posodabljam, pa še nisem našel nekaj novega, na AC mam še vedno povsod cestninske postaje z 40 km/h, novi krožni so pa tudi redko dodani. Tk da so vse te posodobitve bolj tk tk, ne vrjamem, da bom po izteku podaljševal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katere cestninske pa so se vedno z omejitvijo 40 km/h … Proti Gorensjki in Primorski so OK… v bistvu se ne spomnim, da bi sploh kje se bila omejitev 40km/h… 

 

Novi krozni so ponavadi dodani kaksno leto po tem, ko so odprti… pa omejitve hitrosti se kar precej spreminjajo… kazejo pa praviloma narobe ;) … vsaj stara cesta Medvode Kranj je taka…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jest napisal:

Katere cestninske pa so se vedno z omejitvijo 40 km/h … Proti Gorensjki in Primorski so OK… v bistvu se ne spomnim, da bi sploh kje se bila omejitev 40km/h… 

 

Novi krozni so ponavadi dodani kaksno leto po tem, ko so odprti… pa omejitve hitrosti se kar precej spreminjajo… kazejo pa praviloma narobe ;) … vsaj stara cesta Medvode Kranj je taka…

Verjetno so omejitve še na vseh cestninskih na Štajerskem-včeraj preverjeno Tepanje in Vransko. Navigacija že od leta 2018 nima vrisane glavne ceste Murska Sobota-Moravske toplice(Terme 3000) in ne najde cilja.

Za primerjavo,velikost kart,ki sem jih posodobil na BMW-ju je 31 GB-in ja navigacija je dosti bolj zanesljiva in uporabniku prijazna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je kupid napisal:

Verjetno so omejitve še na vseh cestninskih na Štajerskem-včeraj preverjeno Tepanje in Vransko. Navigacija že od leta 2018 nima vrisane glavne ceste Murska Sobota-Moravske toplice(Terme 3000) in ne najde cilja.

Za primerjavo,velikost kart,ki sem jih posodobil na BMW-ju je 31 GB-in ja navigacija je dosti bolj zanesljiva in uporabniku prijazna.

Potem to pomeni, da se enostavno ne splača kupiti podaljšanja nadgradenj? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navigacija NIKOLI (res NIKOLI) ne bo tako dobra, da bi se lahko 100% zanasal nanjo... ker je prevec dejavnikov, ki vplivajo na to, kako tocni so materiali...Treba je se vedno vklopiti tudi mozgane in slediti signalizaciji ob cesti. Ta je tudi najbolj merodajna pri kakrsnihkoli tezavah, ki natanejo zaradi slepega zaupanja v kartografijo navigacije ... Navigacija je samo pripomocek. Ce se splaca placati za nadgradnjo? Hja... ali se splaca kupovati nov avto, ce stari se deluje? Ali se splaca avto oprati, ko bo pa itak cez par dni spet usran... Ali se splaca iz na kavo, ko pa jo itak slej ko prej spet spravimo ven tako ali drugace :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

Navigacija NIKOLI (res NIKOLI) ne bo tako dobra, da bi se lahko 100% zanasal nanjo... ker je prevec dejavnikov, ki vplivajo na to, kako tocni so materiali...Treba je se vedno vklopiti tudi mozgane in slediti signalizaciji ob cesti. Ta je tudi najbolj merodajna pri kakrsnihkoli tezavah, ki natanejo zaradi slepega zaupanja v kartografijo navigacije ... Navigacija je samo pripomocek. Ce se splaca placati za nadgradnjo? Hja... ali se splaca kupovati nov avto, ce stari se deluje? Ali se splaca avto oprati, ko bo pa itak cez par dni spet usran... Ali se splaca iz na kavo, ko pa jo itak slej ko prej spet spravimo ven tako ali drugace :) ... 

 

točno to, ker pol dobim kazen z Italije, ker sm vozu po pasu za določena kategorizirana vozila, ker zaupaš navigaciji 🤦‍♂️

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.