Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

pred 32 minutami je Bini napisal:

😲🙈😭

 

Sam so pa barabe, sm sou pol na google maps gledat, in mas za tablo ze takoj kamero 🤦‍♂️

 

Js pa to tablo res cist spregledu

 

 

IMG_20220201_110205.jpg

 

IMG_20220201_110239.jpg

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 4. 2. 2022 ob 5:43 je Alex napisal:

Potem to pomeni, da se enostavno ne splača kupiti podaljšanja nadgradenj? 🤔

Ja v teh treh letih nadgradenj tega niso uspeli popraviti, zato sam zaenkrat ne bom kupil novih posodobitev. Mogoce kdaj pozneje, če bo avto dolgo pri hiši.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...
dne 20. 6. 2022 ob 9:37 je Carot napisal:

Nadgradnja junij 2022

Zemljevid: Evropa

Izdano: júnij 2022

 

Ima mogoče že kdo narejen update zemljevidov - junij 2022 v novih sistemih (npr. Mazda CX 30)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 3 meseci kasneje...

F.. K, če pa mi gre kaj na živce, je to štelanje in iskanje krajev v navigaciji. 😕

Ta gumb in na koncu potrjevanje me vsakokrat pošteno naživcira. V 6-ki je to veliko bolje in enostavneje za nastavit- (touch scren). Ena od stvari, kjer so šli korak nazaj. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja lahko bi pustili touch screen.

 

Drugače pa sem tudi sam imel več takih nenadnih zaviranj, ko sploh ne bi še bilo treba. Sem potem nastavil na hitrejše prepoznavanje in je zdaj precej boljše. Da se pa kaj takega zgodi iz čiste nule se mi pa še ni zgodilo, tako da malo dvomim, da je bila čista nula. Kaj pa če je kakšen odpadli list padel preko snzorja/kamere al pa recimo preletel ptič pred havbo? Marsikaj od tega bi teoretično lahko sprožilo alarm za zaviranje

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

F.. K, če pa mi gre kaj na živce, je to štelanje in iskanje krajev v navigaciji. 😕

Ta gumb in na koncu potrjevanje me vsakokrat pošteno naživcira. V 6-ki je to veliko bolje in enostavneje za nastavit- (touch scren). Ena od stvari, kjer so šli korak nazaj. 🤔

Ja v 3ki je bilo tudi tako,da je na mestu delal na dotik in si si cilj nastavil hitreje kot sedaj v CX-30 🥴 Jaz jo tako ali tako zelo redko uporabljam ali grem na pamet ali pa preko telefona-zemljevidov s kablom na ekran.....😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uporabljam le še Googlovo navigacijo, ker pri izračunih upošteva dejansko stanje na cestah (zapore, zastoje). Poleg tega je Mazdina (in to posodobljena) nekoč po hribih po Dolenjski popolnoma zatajila oz. me 1 uro vozila in pripeljala nazaj skoraj na izhodišče. 

 

Ne vem kakšen je info sistem na CX-30, na zadnji Mazdi 6 se meni zdi zastarel, po hitrosti, obliki, razporedu funkcij. Če zraven vštejem še zelo slabe kamere (slabše kot pri 6-ki prejšnje generacije) je izkušnja slaba. Enako stara Suzuki Vitara, ca 30% cenejši avto, ima info sistem bolj sodoben, hitrejši, kamero neprimerno boljšo.

 

Upam, da Mazda ne bo opustila svojih standardnih gumbov na sredini konzole, ki so uporabni (miže) in med vožnjo bolj varni kot pritiskanje s prsti po zaslonih. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Janez007 napisal:

Uporabljam le še Googlovo navigacijo, ker pri izračunih upošteva dejansko stanje na cestah (zapore, zastoje). Poleg tega je Mazdina (in to posodobljena) nekoč po hribih po Dolenjski popolnoma zatajila oz. me 1 uro vozila in pripeljala nazaj skoraj na izhodišče. 

 

Ne vem kakšen je info sistem na CX-30, na zadnji Mazdi 6 se meni zdi zastarel, po hitrosti, obliki, razporedu funkcij. Če zraven vštejem še zelo slabe kamere (slabše kot pri 6-ki prejšnje generacije) je izkušnja slaba. Enako stara Suzuki Vitara, ca 30% cenejši avto, ima info sistem bolj sodoben, hitrejši, kamero neprimerno boljšo.

 

Upam, da Mazda ne bo opustila svojih standardnih gumbov na sredini konzole, ki so uporabni (miže) in med vožnjo bolj varni kot pritiskanje s prsti po zaslonih. 

Kamera je neprimerno boljša kot v 6-ki,tudi navigacija enkrat, ko jo naštelaš, deluje v nulo. Do sedaj še nisem prišel v situacijo, ko bi me peljala po kakšni kozji stezici. Tudi mi hkrati uporabljamo Google maps (na telefonu)  kjer sledimo, kje so zelene, kje rdeče poti (zastoji). 

Tudi poti primerjamo sproti na obeh in včasih se odločimo za mazdino navigacijo včasih za Google. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

Kamera je neprimerno boljša kot v 6-ki,tudi navigacija enkrat, ko jo naštelaš, deluje v nulo. Do sedaj še nisem prišel v situacijo, ko bi me peljala po kakšni kozji stezici. Tudi mi hkrati uporabljamo Google maps (na telefonu)  kjer sledimo, kje so zelene, kje rdeče poti (zastoji). 

Tudi poti primerjamo sproti na obeh in včasih se odločimo za mazdino navigacijo včasih za Google. 

V katerih primerih se odločite za Mazdino namesto Googlove?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene je pred kratkim mazdina navigacija hotela voditi po makadamu, nekomu čez dvorišče in sem raje obrnil. Sicer je bila res bližnjica do glavne ceste, ampak... heh. Še dobro, da sem se pred časom vozil s kolesom tam naokrog in sem se spomnil primernejše poti.

Tako da vseeno raje še naprej uporabljam googlovo navigacijo, pa še lažje si jo na telefonu nastavim. V Mazdi pa bo lepo počivala.

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu dama pa se ne spoznam prou preuč na kupovanje novih vozil, a če jaz to prav razumem, ste pri nakupu novega avta plačali kakšnih 1000€ za nekaj, kar sploh ni uporabno, kar ne uporabljate. 

Ben, če ste toliko pri denarju, bi plačali še meni 1000€ za... ... ... za motorko, ki jo itak ne boste uporabljali in bo ostala pri meni...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka, če`b ti k`kmet s hribu, zraven motorke dobu še baterijsko laksarco, ali bi jo šenkau men, al jo obdržau?

 

Jaz bi navigacijo z veseljem črtal z seznama če bi se jo dalo. Je bila pač v paketu in sem jo moral vzeti.

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Lentus napisal:

@Slivka, če`b ti k`kmet s hribu, zraven motorke dobu še baterijsko laksarco, ali bi jo šenkau men, al jo obdržau?

 

Jaz bi navigacijo z veseljem črtal z seznama če bi se jo dalo. Je bila pač v paketu in sem jo moral vzeti.

Točno tako je kot si napisal,tudi @slivka ima metalik modro barvo ki je bila dopačilo pa jo ne rabi za v blat po tistih hribih......😉😆😂

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

V katerih primerih se odločite za Mazdino namesto Googlove?

Ko vozimo po Italiji in še kar poznam poti in bližnjice. 

pred 21 minutami je Lentus napisal:

@Slivka, če`b ti k`kmet s hribu, zraven motorke dobu še baterijsko laksarco, ali bi jo šenkau men, al jo obdržau?

 

Jaz bi navigacijo z veseljem črtal z seznama če bi se jo dalo. Je bila pač v paketu in sem jo moral vzeti.

Meni je pa super. Edino to vrtenje gumba me živcira. Drugače pa sploh nimam "montiranega" android auto. 

Ga ne potrebujem. To bi jaz vrgel ven, če bi lahko in bi bila cena avta nižja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je dvorjan napisal:

Pa Android Auto je najboljša stvar. Sploh ne rabiš original navigacije ...

 

 

Čaki... to mora Alex šele pogruntat :) ... 

 

 

Čeprav.. meni je ogirinal navigacija všeč... ker edino ta kaže napotke tudi preko HUD-a ...  Sta me ze obe tudi napacno peljali ... vecinoma pa se da uporabliti eno ali drugo (torej Mazdino ali Google Maps... ali pa tudi Apple Maps ali katero tretjo navigacijsko resitev ... )... Imajo pa te "online navigacije" prednost, ker imajo podatek o kolicini prometa oz. pretocnosti... Samo tudi ta podatek ni vedno OK ... vcasih recimo kaze v Google Maps oranzno... torej zgoscen promet... promet pa se kar naenkrat ustavi... torej bi moral kazati rdece ali celo temnordece ... Tako je bilo recimo v petek, ko sem se vracal iz Vrhnike proti domu ... 

 

 

 

  • Všeč 2
  • Začuden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je tudi všeč prav to, da vidiš na HUD - u napotke. Kaj je pa tako dobrega v android avtu, da bi ga moral uporabljati?... v vseh teh mesecih uporabe in prevoženih 9000 km nisem še ugotovil,čemu  mi ga uporabljal. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Ko vozimo po Italiji in še kar poznam poti in bližnjice. 

Meni je pa super. Edino to vrtenje gumba me živcira. Drugače pa sploh nimam "montiranega" android auto. 

Ga ne potrebujem. To bi jaz vrgel ven, če bi lahko in bi bila cena avta nižja. 

Torej Mazda navigacijo uporabljaš tam, kjer še kar poznaš poti in bližnjice. 🤔  

 

Sam v takih primerih najprej pogledam na telefonu, kaj predlaga Google, potem pa brez navigacije krenem proti cilju. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Janez007 napisal:

Torej Mazda navigacijo uporabljaš tam, kjer še kar poznaš poti in bližnjice. 🤔  

 

Sam v takih primerih najprej pogledam na telefonu, kaj predlaga Google, potem pa brez navigacije krenem proti cilju. 

Google je le občasna kontrola glede gostote prometa in zastojev. Večinoma pa prikažeta obe navigaciji enako pot. 

Le Mazdina včasih "gre malo počez" čez kako stransko ulico, a na koncu je pot krajša. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navigacijam ni slepo za zaupat, ker je marsikdaj situacija na cesti drugacna, ker se kartografija posodablja le na vsake toliko casa, ceste se pa vmes gradijo, spreminjajo… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam. In da ne bom šimfal samo Mazdino navigacijo. Googlova me je peljala po zelo ozki zaviti poti v strm hrib (Straža pri Dol. toplicah), kjer sem se komaj rešil z vožnjo nazaj (Kodiaq - brez kamere), je pa pomagal navigirati sodelavec. Najbolj je trpela sklopka, ki so jo nekaj tednov kasneje morali zamenjati (pri 40.000). 😏

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Zmeden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.