Skoči na vsebino

Adaptacija avtomatskega menjalnika


Priporočeno sporočilo

Mava kr podobne podatke, bom enkrat še za foro kak PID zraven dal recimo hitrost in število obratov motorja ... Ampak, je ok, ni nič narobe :) Thx

32 minutes ago, Hixxy said:

Pa povej kaj si ugotovil, zdej še mene firbec martra :D

 

Zanimala me je ta vrednost SLIP value, kolk odstopajo obrati motorja od menjalnika, če sem prav razueml, ter ta lock - ker ta lock ima tri vrednosti OFF , SLIP in ON. Ampak pri meni ni nikoli na ON 🙂 Pri tebi kot kaže tudi ne, se pravi je to načeloma v redu.

 

Po menjavi olja v menjalniku, se mora očitno le-ta še malo navadit, sem ga pa še enkrat pognal v učenje menjalnika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Živjo,

 

Moja Mazda 3 2018 z avtomatskim menjalnikom že presega 61.000km. Pri teh kilometrih je zelo dobro narediti menjavo olja in filtra.

Interclass ima najbrž zelo zasoljene cene pa me zanima kam priporočate na kvaliteten servis menjalnika?

Hvala.

 

 

LP, Žiga

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda kdo ve - kako pooblaščenci odgovorijo, ko jih vprašaš, ali se držijo Mazdinih napotkov za servisiranje avtomatskih menjalnikov? Po eni strani ti morajo odgovoriti, da v normalnih delovnih pogojih ni potrebna menjava olja. Po drugi strani verjetno vedo, da menjava olja ne škodi, hkrati pa jim na mizo polagaš denar 😁
Me prav zanima, jih naslednji teden povprašam.
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Razmišljam kaj bi bilo bolje. Pred 20 tisoč km je bilo v avt. Menjalniku zamenjano olje po drain out metodi.
Razmišljam, če bi sedaj pri 93000km naredil enako, ali bi naredil to po Tim eckhart metodi?

Cena v prvem primeru je cca 200eur v drugem pa 400eur. Ali pa se še vozim do ene 120 tisoč in potem ukrepam?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je SpEkTr napisal:

Razmišljam kaj bi bilo bolje. Pred 20 tisoč km je bilo v avt. Menjalniku zamenjano olje po drain out metodi.
Razmišljam, če bi sedaj pri 93000km naredil enako, ali bi naredil to po Tim eckhart metodi?

Cena v prvem primeru je cca 200eur v drugem pa 400eur. Ali pa se še vozim do ene 120 tisoč in potem ukrepam?

Menjaj po drain out naprej.

 

Jaz imam sedaj pri 100k v planu spustit ven, novo not, potem vozit do 150k in ponovit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, sem v našem koncu našel en servis - pa malo brskam po netu in ima ful dobre ocen ipd, vsi hvalijo transparentnost in tako dalje. Pa sem rekel, da malo povprašam glede pregleda klime in pa morebitno menjavo olja v menjalniku. Sem pričakoval odgovor po mailu v stilu, to je ccad toliko, to pa toliko , pa čakalna doba je 14 dni.

 

No na mail sem pa dobil konkreten predračun, ki ga lahko samo še potrdim. Obenem še termin in vse kar se tiče nadomestnega avta ipd..:) Presenečen, no predračun je pa takle, se vam to zdi drago, meni niti ne:

image.png

 

Je pa nadomestni avto za 1 dan 10 eur, urna postavka, če prinese stranka svoj material je 40, sicer pa 30 eur.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je SpEkTr napisal:

Evo, sem v našem koncu našel en servis - pa malo brskam po netu in ima ful dobre ocen ipd, vsi hvalijo transparentnost in tako dalje. Pa sem rekel, da malo povprašam glede pregleda klime in pa morebitno menjavo olja v menjalniku. Sem pričakoval odgovor po mailu v stilu, to je ccad toliko, to pa toliko , pa čakalna doba je 14 dni.

 

No na mail sem pa dobil konkreten predračun, ki ga lahko samo še potrdim. Obenem še termin in vse kar se tiče nadomestnega avta ipd..:) Presenečen, no predračun je pa takle, se vam to zdi drago, meni niti ne:

image.png

 

Je pa nadomestni avto za 1 dan 10 eur, urna postavka, če prinese stranka svoj material je 40, sicer pa 30 eur.

To je resna firma. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se tudi zdi ,se pravi mail je nekaj takšnega:

Quote

kot dogovorjeno, vam pošiljamo predračun 87/2023 za popravilo vašega vozila.

V kolikor se strinjate s predračunom za popravilo, vas prosimo za potrditev le tega.

Popravilo lahko izvedemo tekom tnaslednjega tedna oziroma po dogovoru z vami.

Prosti termin za naslednji tedn so;

- torek 25.04.2023 ob 16:15h

- petek 28.04.2023 ob 12:00h

Čas ki ga potrebujemo za željeno storitev:

- brezplačni pregled klime cca 2h 

- menjava olja v menjalniku po ponudbi cca 2h

Vozilo pripeljete na dogovorjen termin, in ga prevzamete naslednji dan po 17h uri, oziroma po dogovoru.

V kolikor potrebujete nadomestno vozilo za čas popravila, nam to prosim sporočite, in vam ga bomo rezervirali. Cena nadomestnega vozila za dan uporabe je 10eur/dan z vključenim DDV.

Nudimo vam plačilo z:
- gotovino
- bančnimi/kreditnimi karticami
- diners na do 24 obrokov
- crypto valutami, preko aplikacije Go crypto

V primeru potrditve ponudbe, vam garantiramo, da bo vaše vozilo v dogovorjenem oziroma najkrajšem možnem času pripravljeno, za nadaljno varno vožnjo.

Na naše storiteve in nove vgrajene rezervne dele, vam pripada 12 mesečna garancija.

Za več informacij sem vam na voljo.

 

Pohvalno :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.