Skoči na vsebino

Poraba Skyactiv G - bencin


323 BA

Priporočeno sporočilo

  • 5 mesecev kasneje...

Kako vam grata imeti tako malo porabo?

Imam G120 Takumi bencinarko, v slu?bo se vozim v eno smer 12 km, vmes ?e kak?na relacija dolga v eno smer 8 km in za vikende relacija v eno smer 50 km. In mi poleti z 18-kami in sedaj z 16-kami kuri od 7,2 do 7,5 l/100 km.

?eprav ga res ne ti?im (?altam pri 2800 obrati) se mi to zdi bistveno preve????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako vam grata imeti tako malo porabo?

Imam G120 Takumi bencinarko, v slu?bo se vozim v eno smer 12 km, vmes ?e kak?na relacija dolga v eno smer 8 km in za vikende relacija v eno smer 50 km. In mi poleti z 18-kami in sedaj z 16-kami kuri od 7,2 do 7,5 l/100 km.

?eprav ga res ne ti?im (?altam pri 2800 obrati) se mi to zdi bistveno preve????

?e tako vozi? verjetno ne rabi? ?este,ker pri teh obratih leti preko 130! Ko bo? prestavo kot ti ponudi displej bo? imel pa 6.5,poskusi. Je pa res da potem ?alta? eno do dve ni?e ko prehiti?,ampak to je za kratko in se pri porabi ne pozna dosti. Sicer je tvoja stvar kako vozi?,ampak s tako vo?njo bo? imel tako porabo kot jo ima?.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako vam grata imeti tako malo porabo?

Imam G120 Takumi bencinarko, v slu?bo se vozim v eno smer 12 km, vmes ?e kak?na relacija dolga v eno smer 8 km in za vikende relacija v eno smer 50 km. In mi poleti z 18-kami in sedaj z 16-kami kuri od 7,2 do 7,5 l/100 km.

?eprav ga res ne ti?im (?altam pri 2800 obrati) se mi to zdi bistveno preve????

 

Ja po kak?nih cestah pa se to vozi?? Ker pa? ni vseeno ali cel ?as vozi? 130, jajcari? v kolonah po hribih al pa cel ?as pospe?uje? med 50 in 90. Zdaj ko se vozim ve?inoma po AC pri 120km/h mam povpre?je med 6.3 in 6.5 z avtomatikom. Med jajcanjem po Ljubljani sem mel 8 - 9. Ni vse isto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja po kak?nih cestah pa se to vozi?? Ker pa? ni vseeno ali cel ?as vozi? 130, jajcari? v kolonah po hribih al pa cel ?as pospe?uje? med 50 in 90. Zdaj ko se vozim ve?inoma po AC pri 120km/h mam povpre?je med 6.3 in 6.5 z avtomatikom. Med jajcanjem po Ljubljani sem mel 8 - 9. Ni vse isto.

 

Tolk mam jest rocno z vozvnjo med 130 in 150

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja po kak?nih cestah pa se to vozi?? Ker pa? ni vseeno ali cel ?as vozi? 130, jajcari? v kolonah po hribih al pa cel ?as pospe?uje? med 50 in 90. Zdaj ko se vozim ve?inoma po AC pri 120km/h mam povpre?je med 6.3 in 6.5 z avtomatikom. Med jajcanjem po Ljubljani sem mel 8 - 9. Ni vse isto.

Avtomatik ima tako malo ve?jo porabo,je pa veliko odvisno od voznika. Ko vozi ?ena na dolo?eni relaciji ima pol litra ve?jo porabo ampak je po?asnej?a! Ob?utek za volanom itd je pomemben za ni?jo porabo,ne verjamem pa,da bi bila kaka razlika med enakimi avti-serijsko opremljenimi in tehni?no izpravnimi!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med vo?njo po avtocesti 120 na uro? Resno?

 

Omejitev tule je 120km/h, radarji pa pogosti. ?e Audi/BMW ?efurji ti ne blendajo ampak lepo vozijo 120 po svojem pasu ;) Na?eloma mi ni ok pla?ati 100EUR+ na vsako vo?njo za kazni :P

 

(Je pa bistveno bolj?e voziti tule po cesti kjer vsi peljejo 120 in ni tovornjakov kot pa meti vedno kretena na riti pri 150 v Sloveniji.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja Mazda3 G100 porabi pri kombinirani vo?nji na 16 Alu plati??ih pozimi in poleti 5.786L/100km po ro?nem izra?unu (imam spravljene vse ra?une za gorivo) in 5.9L/100km po BC oz. je BC preklapljal z 5.8 na 5.9L in ni ravno pojem natan?nosti. Kadar imam poleti 18 Alu plati??a se poraba dvigne za ca 1 dcl in BC ka?e 6L/100km ro?ni izra?un pa malenkost manj. Lu?ka za rezervo goriva je tudi debelo odmerjena in zna?a po mojih izku?njah vsaj 150km. Najve? sem prevozil 846.7km (nekje v hribih in nikjer pumpe) in potem natankal dobrih 48L bencina, tako da bi z enim tankom lahko prevozil 900km do ?isto praznega, kar seveda ni priporo?ljivo. Ob po?asni vo?nji oz. cijazenju poraba na tistih nekaj deset kilometrih ?e bolj pade na sme?nih 4.8L/100km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja Mazda3 G100 porabi pri kombinirani vo?nji na 16 Alu plati??ih pozimi in poleti 5.786L/100km po ro?nem izra?unu (imam spravljene vse ra?une za gorivo) in 5.9L/100km po BC oz. je BC preklapljal z 5.8 na 5.9L in ni ravno pojem natan?nosti. Kadar imam poleti 18 Alu plati??a se poraba dvigne za ca 1 dcl in BC ka?e 6L/100km ro?ni izra?un pa malenkost manj. Lu?ka za rezervo goriva je tudi debelo odmerjena in zna?a po mojih izku?njah vsaj 150km. Najve? sem prevozil 846.7km (nekje v hribih in nikjer pumpe) in potem natankal dobrih 48L bencina, tako da bi z enim tankom lahko prevozil 900km do ?isto praznega, kar seveda ni priporo?ljivo. Ob po?asni vo?nji oz. cijazenju poraba na tistih nekaj deset kilometrih ?e bolj pade na sme?nih 4.8L/100km.

Dobra reklama za bencinarje,glede porabe. Druga?e pa glede col 16-18 nima veze s porabo,poraba je lahko razli?na samo zaradi ?irine pnevmatike-gume zaradi ve?jega trenja in tekalne povr?ine. Obseg 16" in 18" je isti!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bini - skoraj, ampak ne ?isto. Jaz sem stehtal 16" kolo in 18" ter je bilo 16" cca 20kg in 18" 25kg. to je sicer razlike 20kg pri 4 kolesih v masi, ampak ker gre za vztrajnostni moment vrte?ega predmeta je ta razlika kar ob?utna in se dejansko poleg ?irine pozna tudi sama masa kolesa.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra reklama za bencinarje,glede porabe. Druga?e pa glede col 16-18 nima veze s porabo,poraba je lahko razli?na samo zaradi ?irine pnevmatike-gume zaradi ve?jega trenja in tekalne povr?ine. Obseg 16" in 18" je isti!

Po?akajte, da Boss malo ulaufa svojega dizla... pa boste videli, kaj je "the poraba".

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bini - skoraj, ampak ne ?isto. Jaz sem stehtal 16" kolo in 18" ter je bilo 16" cca 20kg in 18" 25kg. to je sicer razlike 20kg pri 4 kolesih v masi, ampak ker gre za vztrajnostni moment vrte?ega predmeta je ta razlika kar ob?utna in se dejansko poleg ?irine pozna tudi sama masa kolesa.

Ima? prav,ampak pri 1.400kg je to zelo malo saj ne speljuje? z mesta vsakih nekaj merov. Jaz bi bolj kot tito malo razlike v porabi izpostavil udobje ali lepoto,jaz sem se vseeno odlo?il za slednje. Vsakemu svoje.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.