Skoči na vsebino

Koliko kilometrov ima vaša Skyactiv Mazda (long term reliability)


fico182

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Po pregledu ostalih tem, ?e nisem zasledil tak?ne, v kateri bi med sabo delili izku?nje lastniki Mazda Skyactiv vozil, prevsem imam v mislih koliko kilometrov ste prevozili s svojo Skyactiv Mazdo (in kak?ne morebitne izredne stro?ke ali okvare ste imeli), in kdo na forumu jih ima najve?. Za?eleno je, da bi izku?nje delili vsi tisti, ki imaste mazde s skyactiv tehnologijo, torej nekje od 2012 naprej, seveda pa ne bomo jezni na ostale, ki izstopajo z velikim ?tevilom prevo?enih kilometrov, in jih bodo pripravljeni deliti z nami.

 

Pa da kr za?nem - M3 2018 G165, 1500km :D ?e dolga pot me ?aka do high mileage statusa :D 

 

Lep vikend vsem skupaj! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejsnji avto:

Mazda6, 2013, 2.2, D175... po 5 letih sem imel slabih 120.000 prevozenih... Izrednih stroskov ni bilo, garancijsko popravilo odmicne gredi (serijska napaka)... s cimer pa tudi nisem stroskov...

 

Sedanji avto:

Mazda CX-5, 2017, 2.5, G194... Trenutno iimam cca. 22.000 km prevozenih...zaenkrat tudi nobenih izrednih stroskov...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX3 G120 8/2016, dobrih 34.000. Vse ok, pogre?am 4x4 za sneg :D

 

Jest pa pogresam sneg, da vidim, kako se AWD obnese  :zvizga:  :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali ima cx-3 klasi?no ro?no zavoro ali elektronsko?

 

Prva je imela se navadno rocno... sedaj ima pa elektricno ...

 

Stara Mazda CX-3

 

10.jpg

 

5.jpg

 

 

Nova Mazda CX-3

 

CX3_LHD_OVERLAY_HIGHLIGHTS_4_1708x940px.

 

CX3_LHD_OVERLAY_HIGHLIGHTS_6_1708x940px.

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

M3 2016 G120 Revolution Top (avtomatski menjalnik) - 60.000km nobenih problemov. Edino prednje zavore je bilo treba menjati na tokratnem servisu, kar se mi je zdelo malo zgodaj. Ne vem ?e je servis bluzil ali pa sem jih zrabil zaradi preve? uporabe tempomata.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 3 G120 revolution letnik 2015 prevo?enih 47.000km, zaenkrat dela odli?no nobenih izrednih stro?kov razen nekaj garancijski popravil... zamenjano tesnilo okoli desnih zadnjih vrat, na desni kljuki ni delala tipka za odklep vozila in natrgano usnje pri prestavni ro?ici.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

CX-5  G160 AT AWD  2012  77.000km. Maja letos je odpovedal poslu?nost senzor koli?ine vstopnega zraka (Luftmassenmesser). Ostalo samo redni servisi. Poraba 7,8 do 8,0 po BC, po izra?unih pa ?e 0,2 litra ve?. Ve?inoma ( ca. 70%) imam mestne vo?nje.

No, to se mi zdi realna poraba za tak avto.

Ravno v nedeljo sem bil v Celju, pa se je en model z mazdo 3 vozil po avtocesti 120 ali ?e manj.In potem tak napi?e, da mu pije 6 l/100 ali ?e manj. Seveda, ?e ga pa ?e kamioni prehitevajo in vozijo pol v zavetrju kamionov.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, to se mi zdi realna poraba za tak avto.

Ravno v nedeljo sem bil v Celju, pa se je en model z mazdo 3 vozil po avtocesti 120 ali ?e manj.In potem tak napi?e, da mu pije 6 l/100 ali ?e manj. Seveda, ?e ga pa ?e kamioni prehitevajo in vozijo pol v zavetrju kamionov.

 

Z mojo mam zj 5800km, 90% po avtocesti, vecinoma nastavim tempomat na 130, in je poraba po racunalniku 6.6, po izracunih pa skorj 6.7, ksn stamprle mnj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, to se mi zdi realna poraba za tak avto.

Ravno v nedeljo sem bil v Celju, pa se je en model z mazdo 3 vozil po avtocesti 120 ali ?e manj.In potem tak napi?e, da mu pije 6 l/100 ali ?e manj. Seveda, ?e ga pa ?e kamioni prehitevajo in vozijo pol v zavetrju kamionov.

 

Vsekakor realno, meni se zdi celo malo oz. je vo?nja verjetno ekonomi?na z veliko predvidevanja. Avto je navsezadnje te?ji kot mazda 6 in ima je manj aerodinami?en. Dejstvo, da je AT in AWD, tudi ne pomagata ravno k manj?i porabi.

 

Neka spletna stran pravi takole: https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/27-Mazda/1254-CX-5.html?fueltype=2&power_e=165&gearing=2&powerunit=2

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Koliko kilometrov ima vaša Skyactiv Mazda (long term reliability)

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.