Skoči na vsebino

Ogrevanje & izolacija samostojne hiše


Z M A J

Priporočeno sporočilo

dne 27. 6. 2021 ob 13:26 je TiEn napisal:

Jap jaz mam tudi vse na elektriko kar je v stanovanju (zrak-voda)  pa dam odvisno od letnega časa med 30-70€ elektrike namesec

Pozimi 70 € na mesec? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Shrek napisal:

Pozimi 70 € na mesec sigurno ne. 

Verjetno odvisno od lokacije objekta, njegovega stanja (izolativnega materiala) in seveda površine objekta. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozimi ja, je pa stanovanje ne hiša. Sem dal za december 2019 celo samo 41€, potem je bil januar 2020 se mi zdi mal več 77€(tle sm mel čez cel dan na 23 ker sem nekaj zašuštral urnik na toplotni) februar pa že nazaj na 59€

 

zdej kolk je za nekatere to drago oz poceni ne vem,.. meni se zdi vredu pri ostalih el. porabnikih ki jih mam

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej zaradi tega se potem stranke pritožujejo, da števec laže. Izvajalci obljubljajo TČ z porabo okoli 70€. Potem pa pridejo mesečni računi od 170€ naprej (več kot 40kwh/dan)....

 

Je pa res, da so to v večini klasične gradnje hiš...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je AmpeR napisal:

Sej zaradi tega se potem stranke pritožujejo, da števec laže. Izvajalci obljubljajo TČ z porabo okoli 70€. Potem pa pridejo mesečni računi od 170€ naprej (več kot 40kwh/dan)....

 

Je pa res, da so to v večini klasične gradnje hiš...

Napram kurilnem olju, ki je BTW medtem preko eura za liter, je to se vedno krepko dosti prihranka. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni že to, da mi praktično ni treba nič skrbet glede kurjave veliko odtehta :) pa še ful prihranim (naprem prej ko je bila klasična centralna na kurilno olje)

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je luxus😉

Zelo malo primerov novih priklopov na omrežje je, da nimajo TČ.

 

Kdo pa še ima čas žagati drva, prevoz domov, žagati na polena, skladati v drvarnico, dnevno kuriti peč, čistiti peč in seveda zdravje za vse to delati.....

 

Ok če imaš svoj gozd, vso mehanizacijo... 

Ma komu se da.... Jaz imam pelete in 1x na 3 leta si naredim zalogo (en popoldan dela za zložit vreče), na 1X na 10 dni napolnem 14 vreč v peč in 1x na leto očistim peč.

 

To še nekako. Ko mi bo crknila pa 100% prešaltam na TČ.

 

 

  • Všeč 5
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aleš jaz imam doma TČ voda zemlja, ker pri nas je podtalnica precej globoko dvorišče imam pa ogromno.

Je Viessman TČ in sem z njo zelo zadovoljen deluje od leta 2010, brez težav se sploh ne obremenjujem ali je vklopljeno ali vgasnjeno jeseni ali spomladi.

Brat montira večinoma Viessman TČ in ni težav z njimi. 

 

če te pa kaj konkretno zanima kar vprašaj.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...
pred 39 minutami je Brane napisal:

Če kdo ve kakšna je živlenska doba toplotne črpalke in kakšni so letni stroški vzdrževanja?

Imam jo...12-13 let. Zaenkrat brez stroškov. Za mesec še ne bo delala za ogrevanje... 

IMG_20211009_143901.jpg

pred 39 minutami je Brane napisal:

Če kdo ve kakšna je živlenska doba toplotne črpalke in kakšni so letni stroški vzdrževanja?

Imam jo...12-13 let. Zaenkrat brez stroškov. Za mesec še ne bo delala za ogrevanje... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Brane napisal:

Če kdo ve kakšna je živlenska doba toplotne črpalke in kakšni so letni stroški vzdrževanja?

Za življenjsko dobo ne vem, mi jo imamo 7 let. Toshiba zrak-voda...

Do zdaj še ni bilo stroškov z njo (tok tok), sem na firmi vprašal serviserja za klime, kako je z vzdrževanjem TČ, pa mi je odgovoril, da ne šlataj dokler dela...

 

Edit: Jaz toplotne ne izklapljam, tako da se vklopi po potrebi...

Popravljeno od x-layer

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

Tu se lahko začne prepucavanje tako kot na kovid varjanti... 

Za normalno življenje za povprečno delavsko plačo ni mogoče zgraditi tako oh in sploh hišo. 

Poglej, kaj je v teh elektrarnah. Jaz imam TČ, pa ni računica to montirat gor. Papir prenese vse. Izračuni tudi. 

Zakaj čist zrak? 

Zakaj čist zrak? 

 

Verjetno ne menjaš Tč za TČ ampak peč na olje, drva, plin, pelete itd. in če je še veliko takih je čistejši zrak vsaj v tvojem okolju..... 😊

Drugače pa vem na kaj misliš... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Brane napisal:

Če kdo ve kakšna je živlenska doba toplotne črpalke in kakšni so letni stroški vzdrževanja?

jaz imam Daikin zrak-voda, sedaj 5.let, letos sem preventivno naročil serviserja, poleg serisa klime in je edino kar je naredil pomeril plin, torej to je ena od stvari, če bi kje puščal, ti morajo to dofilati, sicer pa ne rabiš ničesar delati, sploh če imaš zunajo enoto tako da nimaš zraven kakšnega rastlinja, itd., da ne bi imela dovolj zraka, aja pa vodni filter sem zamenjal, ker se je v 5.letih malo umazal, tako da imam sedaj za naslednjih 5.let mir. Podobno je z klimo, kar so naredili so mi ščistili obe notranji enoti, kar pa kot sem jih gledal in opazoval bom naslednjič naredil sam, ker ni neka znanost, spray-je pa tudi dobiš povsod. Glede živ.dobe , je pa ni....dokler dela dela :), razen če imaš kakšno smolo da crkne kaka elektronika (za cel servis vsega sem mislim da dal 100€).

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tko že, ja...

pred 44 minutami je x-layer napisal:

Za življenjsko dobo ne vem, mi jo imamo 7 let. Toshiba zrak-voda...

Do zdaj še ni bilo stroškov z njo (tok tok), sem na firmi vprašal serviserja za klime, kako je z vzdrževanjem TČ, pa mi je odgovoril, da ne šlataj dokler dela...

 

Edit: Jaz toplotne ne izklapljam, tako da se vklopi po potrebi...

Jaz izklopim ogrevanje...sanitarno vodo greje celo leto... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 10. 2021 ob 9:48 je Brane napisal:

Če kdo ve kakšna je živlenska doba toplotne črpalke in kakšni so letni stroški vzdrževanja?

Načeloma okoli 15 let, seveda pa kot pri Mazdi, odvisno od vzdrževanja, sreče,...

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa položnica za elektriko je koliko eur? 300 metrov od moje hiše je mladeniču ata naredil neko superdruper hišo in so namontirali toplotno črpalko za ogrevanje -ma kadar je stisnu mraz in burja zapihala se ni segrelo čez 18 stopinj ,300 eur pa je ata dal za elektriko.Menda je projektant nekaj zafrknil ker zdaj vsako toliko priletijo da jim motorko nabrusim

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.