Skoči na vsebino

Battery management sistem inspection required


Priporočeno sporočilo

Enako :)

 

Samo da nimam opozorila ampak se vidi na SS, ki se ne aktivira.

Tudi na Alhambri ga je blontreba menjat in sluzbeni skodi....vsi Agm

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je slab accu. Meni je pravtako javljal to napako, potem pa je bilo recimo ?ez 2-3 dni spet za ene 3 dni vse v redu (brez napake). Takole periodi?no mi je javljalo okoli 2 meseca, dokler nisem zamenjal accu. Mi je pa ?e avgusta pri pregledu avta na poobla??enem servisu mehanik rekel, da imam slab accu in naj ga pred zimo zamenjam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naro?il boscha, s po?tnino vred 100 EUR.

 

Edit: malo prepoceni se mi zdi in vidim, da ni AGM, ampak EFB: https://advancedbatterysupplies.co.uk/news_and_articles_relating_to_car_batteries/2012/09/what-are-efb-batteries-and-how-do-they-compare-to-agm-and-ordinary-lead-acid-car-batteries/

 

Ali mora biti nujno AGM?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

i-loopa nimam, i-stop sicer ja, a ga ne uporabljam. Bom raje naro?il AGM, bosch stane 120 EUR.

 

Za dizla je aku ve?ji, uradni servis pa ima pa tudi svojo ceno, od tu razlika. Tebi so verjetno vgradili tole: https://www.auto-doc.at/exide/7616745

A misli?, da je to isti?... in napol cenej?i? Ja pa koliko vzamejo za delo za vgradnjo na uradnem servisu? A tega ne zna natrdit kak popoldanc?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A misli?, da je to isti?... in napol cenej?i? Ja pa koliko vzamejo za delo za vgradnjo na uradnem servisu? A tega ne zna natrdit kak popoldanc?

 

Verjetno je isto sranje, samo tist ima Mazdo nalepko gor.  :zvizga:  Edino ?e te z nalepko naredijo bolj kvalitetne, kar pa dvomim. Za vgradnjo vem, da Mo?nik vzame okoli 20?, seveda, ?e ga kupi? pri njemu. Druga?e pa lahko zamenja? tudi sam, so tukaj nekje na forumu navodila. Jaz sem ga menjal pri rednem servisu in mi po moje sploh ni ra?unal vgradnje, ampak nisem bil pri Mo?niku.  :mi pijemoo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi rekel, da je enak, brez Mazda nalepke pa? :) Nekdo (AmpeR?) je vgrajeval AGM v CX-5, pa pravi da je OK. Ne vem sicer, ali ima on i-eloop.

 

BIni: moj avto je star 5,5 let, a je v prvih 4,8 letih naredil le 18k km, zato je sedaj verjetno akumulator na koncu. Veliko kratkih vo?enj in v?igov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi rekel, da je enak, brez Mazda nalepke pa? :) Nekdo (AmpeR?) je vgrajeval AGM v CX-5, pa pravi da je OK. Ne vem sicer, ali ima on i-eloop.

 

BIni: moj avto je star 5,5 let, a je v prvih 4,8 letih naredil le 18k km, zato je sedaj verjetno akumulator na koncu. Veliko kratkih vo?enj in v?igov.

Hvala,toliko da vem koliko ?asa naj bi bil. Tudi jaz delam malo kilometrov. Koliko ima pa garancije? Toliko kot avto 5let ali je potro?ni material kot marsikaj na avtu!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akumulatorji naj bi bili za i-eloop druga?ni, ampak ni nujno, da dr?i. Morda gre le za upselling strategijo mazde. :)

 

Meni je danes avto spet normalno v?gal, opazil pa sem, da je range ?ez no? ?ude?no narasel na 800 km, ?e v?eraj zve?er zve?er je kazal 760 km. Tankal sem nekaj dni nazaj, pri polnem tanku je kazal 810 km, tako nekako kot ponavadi. Dnevni kilometri se recimo niso nikjer izgubili, prav tako povpre?na poraba ne. Nekaj o?itno se dogaja, upam da menjava akumulatorja re?i zadevo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Akumulator prispel. Sem v dvomih ali naj ga menjam ali ne, saj ?e teden dni ni ve? "battery management system inspection..." obvestila, ravno zdaj, ko je postalo mraz.

 

Ali je razen pomika stekel ?e kak?na stvar, ki se jo mora avto z novim aku nau?iti? Kode radio verjetno nima?

post-5919-0-80441000-1544955681_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest je dal tu navidila za menjavo akuja v mazdi z start stop sistemom. Ce sledis bi moralo biti vse ok.

 

Pa si dal stestirati aku, ce so rekli da ga je treba samo napolniti ali je sel rakom zvizgat? Meni so ga na servisu, amzs ga clanom zastonj itd

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Meni je avto normalno v?gal s starim akumulatorjem po tednu dni stanja na ne pretiranem mrazu. Pred tem dolga vo?nja 300 km.

 

Ker je bilo ohi?je novega akumulatorja malenkost po?eno (na sre?o tam, kjer je stena oja?ana), akumulator pa sicer izgleda OK, sem se uspel dogovoriti za konkreten popust, tako da me je akumulator na koncu pri?el 70 EUR. ?e vedno torej ?aka na vgradnjo, ob?asno bo priklopljen na 0,3 A polnilec, tako da mu ne bo hudega.

 

Pri v?igu je pred to dolgo vo?njo napetost sicer padla pod normalno mejo, a je mojster menil, da ga bo polnjenje oz. dolga vo?nja morda ?e re?ila. 6 let in 30k km ima za seboj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, vse kar je ve? kot 5 let je ?enkano.Ko prvi? malo zaka?lja ni tukaj kaj modrovat-v trgovino ali na servis in nov akomulator v avto. To je pa? potro?ni matrijal.

Ali je bolj?e, da gre? na pot in se domov pripelje? kot sovoznik v kamionetu vle?ne slu?be?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Jaz sem danes sel nazaj na servis, aku je ocitno bogi. Se enkrat testirali in potrdili. Narocili novega. Glede na to da mislim webasto dati notri je to sedaj treba narediti.

Noben problem ni bil tudi ker imam samo racun od servisa na 30.000 iz Francije (ni zabelezeno v sistemu).

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pa moral avto zve?er pripeljat, da so aku izmerili, ?ez no? polnili z njihovim polnilcem, in zjutraj spet testirali. Tako zahteva postopek, kot tudi imajo dokaz da je res aku, ker je tudi jutranji test pokazal da je ?voh, oziroma dokaz da ni alternator ali kak porabnik ?ez no?, saj so ga odklopili od avta in dali filat. Isti patak.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Meni je avto normalno v?gal s starim akumulatorjem po tednu dni stanja na ne pretiranem mrazu. Pred tem dolga vo?nja 300 km.

 

Ker je bilo ohi?je novega akumulatorja malenkost po?eno (na sre?o tam, kjer je stena oja?ana), akumulator pa sicer izgleda OK, sem se uspel dogovoriti za konkreten popust, tako da me je akumulator na koncu pri?el 70 EUR. ?e vedno torej ?aka na vgradnjo, ob?asno bo priklopljen na 0,3 A polnilec, tako da mu ne bo hudega.

 

Pri v?igu je pred to dolgo vo?njo napetost sicer padla pod normalno mejo, a je mojster menil, da ga bo polnjenje oz. dolga vo?nja morda ?e re?ila. 6 let in 30k km ima za seboj.

 

Disclaimer: ker sem prodal avto, je ?el tudi akumulator nazaj na amazon. Napaka "energy management inspection system required" se celo zimo potem ni ve? pojavila, zato se bile o?itno res kratke vo?nje razlog, da je bil akumulator premalo napolnjen. Nekaj dalj?ih vo?enj je zado??alo, da se je napolnil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Meni tudi dela regeneracijo redno pri 290-310 km, gre pa za 2.2 2015FL (je pa res, da mi takšne regeneracije dela, odkar so mi lansko leto preventivno zamenjali malo verigo, prej mi je delal na 250).
    • Jaz mislim,da boš dele dobil pri "šverc-komerc" nepooblaščencu kakih 20...30...mogoče celo 50% ceneje...pol pa neseš k pooblaščencu,kjer imajo usposobljenega mehanika,se zmeniš za en orng popust,ker bodo itak veseli,da si k njim prišel dat avto popravljati...k z popravili lepo služijo.... Isto kot z npr. ležaji za elektromotorje...dobiš za vsakim vogalom pr švercerju....   Sem že enkrat prilimal ta link,pa če koga zanima,naj pogleda še enkrat.  
    • Kot primer lahko povem, da v naših koncih lahko Škodo Superb, ki mislim da je ena izvedba mehki hibrid (pardon, če sem se narobe izrazil), popravlja samo en uradni servis, ker ima certificiranega mehanika. Pa je servisov kar nekaj. Drug primer. Oče je bil par let lastnik Renault Zoe, pa je bilo znanje na Avtotehniki Celje zelo slabo za kakšna tehnična vprašanja. To je sicer že nekaj časa nazaj, tako da ne vem kako je zdaj. Da bi pa kakšni fušarji pod kozolci tole delali, bo pa še nekaj časa preteklo pomoje. Hitrost razvoja in raširitve elektromobilnosti bo definirala infrastruktura. Dokler je ne bo, ne bo širitve, to je zdaj upam da že vsem jasno.
    • A kakšne postavke pregled in test elektro zadev pa še niso izumili?
    • Super stvar. Samo moraš pazit, da ne odpihneš sproti  tudi ogledal z avta. . Ker vemo, da ogledala niso neki glavni  adut mazd. 😊
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.