Skoči na vsebino

Mazda 6 2,2 Skyactive 175 KM


Priporočeno sporočilo

Imamo te?avo z malo turbino, kakor ta, ki odpira in in zapira dotok k mali turbini padla ven in udarila po mali turbini, ki je sedaj seveda uni?ena. Original se samo loputa ne dobi ampak je potrebno kupiti kompletno turbino, ki pa je seveda zelo draga. Ali pozna kdo koga, ki ima zadnjo generacijo 6 v delih oz. kako druga?e sanirati to loputo?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak, kako je pa to sploh mo?no? A ma? kak?no sliko kako to zgleda, ker mam ob?utek, da nekaj narobe razumem.

Je mo?no. Sem imel mo?nost ravno danes to zadevo videti na lastne o?i,na identi?nem primeru kot ta. Sam za razliko je ostala turbina cela. Isto odpadla una loputa na vstopu v turbino...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...Mazdaman..probaj poklicat

BEJA servis Ljubljana so mojstri..lahko ti kaj pomagajo..lp

Beja obvlada samo nejaponske.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak, kako je pa to sploh mo?no? A ma? kak?no sliko kako to zgleda, ker mam ob?utek, da nekaj narobe razumem.

 

Zgleda tako (priponke).

Meni ni ni? ropotalo ali kaj drugega.

Avto do 2200 rpm sploh ni ?el, ker ni delala mala turbina.

Potem pa mi je vrglo vn napako (rumena lu?ka "engine inspection required).

 

Je pa zanimivo, da je loputa cela, turbino pa je potrebno odpret, da se vidi, ali je vetrnica cela.

Od zunaj zgleda OK.

post-927-0-44237800-1543560800_thumb.jpg

post-927-0-67067100-1543560847_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupila se je nov Originalni set obeh turbin, loput, aktuatorjev, drugi teden bo menjava, potem bom dobil tudi slike. 

 

Naj bi pa ta nova imela bolj mo?no pritrjeno loputo in se to naj ne bi ve? zgodilo. 

 

Simptomi so bili pa isti do 2200 - 2500 avto ni vlekel potem ko je pa velika zalaufala je pa ruknilo. 

 

in zgleda je teh primerov kar nekaj cena seta je okoli 1600? obnovljene iz eBaja pa dobi? za 600-700 a tam vseeno ne ve? kako je pritrjena loputa.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj so za?eli vgrajevati bolj kvalitetno pritrjevanje lopute ne vem a te, ki jih sedaj dobi? na servisu so baje bolj?e.  :blink:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je odstranjen in zato je elektronika "posodobljena" in ?e tak?no po?ljejo na Mazda EU baje ne odobrijo ni?. Tako vsaj pravijo na servisu

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Pozdrav,

 

pa da o?ivim to temo. ?al mislim, da sem ?rtev tegale primera. Danes med vo?njo, zopet ni delovala manj?a turbina, ki sem jo ?e ve?krat "pri?igal" tako, da sem enkrat ?el nad 2500 potem pa je delala normalno. Vendar je to danes ?lo korak naprej, potem ko je manj?a turbina zopet delovala, se je med pospe?evanjem nekaj zgodilo (?al zaradi radia ne morem re?t kako to?no je zaropotalo) in od takrat zelo glasen ?vi?gajo? zvok ob polnjenu male turbine. Ko obrati prese?ejo 2500, se ta namre? izklopi in ?vi?ganje tako reko? izgine.

 

Ste tudi ostali potem sli?ali kak?en ekstra ?vi?gajo? zvok? Kako ste na konc re?li tale problem? Nova turbina?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav,

 

pa da o?ivim to temo. ?al mislim, da sem ?rtev tegale primera. Danes med vo?njo, zopet ni delovala manj?a turbina, ki sem jo ?e ve?krat "pri?igal" tako, da sem enkrat ?el nad 2500 potem pa je delala normalno. Vendar je to danes ?lo korak naprej, potem ko je manj?a turbina zopet delovala, se je med pospe?evanjem nekaj zgodilo (?al zaradi radia ne morem re?t kako to?no je zaropotalo) in od takrat zelo glasen ?vi?gajo? zvok ob polnjenu male turbine. Ko obrati prese?ejo 2500, se ta namre? izklopi in ?vi?ganje tako reko? izgine.

 

Ste tudi ostali potem sli?ali kak?en ekstra ?vi?gajo? zvok? Kako ste na konc re?li tale problem? Nova turbina?

 

LP

Na bratovem avtu se male turbine ni sli?alo, ker je loputa ostala v njej in jo je blokirala, da se ni vrtela. Re?ili smo tako, da se je zamenjal komplet turbo z novim originalnim, ki ima ?e oja?an spoj lopute z osjo. Zdaj avto spet gre.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.