Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

?e ima kdo v avtu neko stvar...ne vem kaj...in mu je v?e?, tudi ?e ne dela v redu, bo rekel, da mu je super...

Meni se pa ta stvar ne dopade, tudi ?e je oh in sploh najbolj?a...

Ni vse res, kar nekateri hvalijo...

Lastniki vozil nimajo NIKOLI probleme z avti...mehaniki pa imajo polne delavnice...?akalna vrsta kot v gardalandu...(Pelko)...?igavi avti se rihtajo???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm... na servis gres tudi takrat, ko NIMAS problemov z avtom ... Redni servisi, vgradnja kaksne dodatne opreme,... Poleg tega pri staresjih avtih tudi kdaj kaj crkne ... in dogaja se tudi pri novejsih  :D ... In se to... avti pac crkujejo... eni bolj, drugi manj... odvisno je tudi od vzdrzavanja in nege ... 

 

In Pelko ni merilo, ker servisira vec ali manj vse po vrsti ... in ne samo ene znamke, tako kot pooblasceni servis ... zato je tudi mogoce daljsa cakalna vrsta :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak mehaniki imajo polne delavnice in cakalne vrste tudi zaradi teh zadev, ki so izvzete ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi... ponavadi poklicem Majesa... in mi pove datum... ki je najvec nekaj dni ... vcasih lahko tudi ze naslednji dan... Kadar sem bil pri Pelkotu je bilo tudi tako za redni servis (ko je hci imela se Citroen C3) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja s ?em pa vi drgnete ?ajbe? S ?raufencigerji? :ne vem:

kaj pa ima kot materjal ve?jo trdoto, tvoj ?raufencigar ali mmineralni delci ki jih je najve? ob robovih vetrobrana. Ti se potem s strgalom s ?imbolj ostrim robom da je pritisk na povr?ino ?im ve?ji, utirajo v povr?ino stekla. Ima Alex ?ist prav o mikrorazah na vetrobranu.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

carglass popravii, carglass zamenja ... :P  Gospod jst mam pa mikro lukne, a lahk zamenjamo? :D

pa v zobeh tudi, me ful skeli ko pijem mrzlo pivo. A bi se dal tud to zrihtat isto?asno, da ne hodim 2x.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa nisem samo za mazde mislil, ampak tudi za ostale avte...no, predvsem za ostale avte, ki se "ne" kvarijo...

Vem da nisi mislil tako,ker tako poznate tiste fore kako pri Tojoti kva?kajo in ?trikajo mehaniki ,ker nimajo kaj ?ra?ravfat.Pa ?e tisto kako izgleda sevis pri Mazdi ko odpre havbo mehanik in obri?e emblem MAZDA in to je to. Za ostale pa ne vem kako to gre,glede na vrste......?

PS,danes videl na cesti cx30 ma?insko sive barve in zgleda res super vrhunsko kot kak?en Jaguar. Bom malo razmislil......

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, vsako stvar, ki jo kupite preverite osebno, ?e se le da.Dobro je, da malo pre?ekira? kak forum, ta je ponavadi ?e najbolj realen.

Tej razni modeli, ki testirajo avte so po navadi polni samih sebe, za njih ni dobro ni?. Vse je povpre?no, obvezno morajo najtinpovsod napake.. razen... za znamke, ki jih preferirajo. Vsak voznik ima svojo najljub?o znamko, ki ji nehote spregleda kako pomanjkljivost (ali ve? njih)Potem pa se dogaja, da je pri eni znamki poraba 6 odli?en dose?ek, pri drugi je to zgolj povpre?en,?eprav sta avta v istem razredu in po pomo?nosti podoben motor.

Zatorej, vsedite se sami v avto, ga dobro izprobajte,ugotovite, ali VAM ustreza. ?e ustreza drugemu ni re?eno, da bo tudi vam.In to je glede motorja, opteme, lege na cesti, prostornosti. Glede prostornosti... Za par, ki ne hodi veliko na razna potovanja, nima bicikla, ali ne smu?ajo je nova mazda 3 ve? kot dovolj.Za take namene je tudi narejena. ?e ima? dva majhna otroka je jasno, da ne bo ta avto pravi zate, saj ne spravi? dveh vozi?kov v prtlja?nik.Cx 30 je tudi vpra?ljiva, ko je govora o dveh otrocih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, vsako stvar, ki jo kupite preverite osebno, ?e se le da.Dobro je, da malo pre?ekira? kak forum, ta je ponavadi ?e najbolj realen.

Tej razni modeli, ki testirajo avte so po navadi polni samih sebe, za njih ni dobro ni?. Vse je povpre?no, obvezno morajo najtinpovsod napake.. razen... za znamke, ki jih preferirajo. Vsak voznik ima svojo najljub?o znamko, ki ji nehote spregleda kako pomanjkljivost (ali ve? njih)Potem pa se dogaja, da je pri eni znamki poraba 6 odli?en dose?ek, pri drugi je to zgolj povpre?en,?eprav sta avta v istem razredu in po pomo?nosti podoben motor.

Zatorej, vsedite se sami v avto, ga dobro izprobajte,ugotovite, ali VAM ustreza. ?e ustreza drugemu ni re?eno, da bo tudi vam.In to je glede motorja, opteme, lege na cesti, prostornosti. Glede prostornosti... Za par, ki ne hodi veliko na razna potovanja, nima bicikla, ali ne smu?ajo je nova mazda 3 ve? kot dovolj.Za take namene je tudi narejena. ?e ima? dva majhna otroka je jasno, da ne bo ta avto pravi zate, saj ne spravi? dveh vozi?kov v prtlja?nik.Cx 30 je tudi vpra?ljiva, ko je govora o dveh otrocih.

Se podpisem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res pri stabilnosti so pa pogoele,?av! Od leta13 pri M3 niso prav ni? izbolj?ali. Ponovno bom napisal,da sem presene?en nad P308 ki se je pa odli?no odrezal pri tem testu pa ?e bolj udoben je ?eprav ima ?e tudi kar nekaj let,saj prihaja novi na tr?i??e drugo leto. Me prav zanima kako se bo odrezal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spo?tovani!

 

Ker se po?asi pripravljam k nakupu novega vozila, sem letos testiral ?e dve Mazdi in sicer 6 karavan in CX 5 4 WD, za zaklju?ek pa sedaj ?e CX30. Vse bencinske izvedbe, prvo navedeni  G 165 in zadnja G 122.  Ker je slednji model ?e nov, bom svoja opa?anja delil z vami.

 

Datum testiranja: 2. 11. 2019, stanje ?tevca ob za?etku testa 3448 km, hladen motor, povpre?na zunanja temperatura 9 stopinj C, klimo uporabljal do pol poti, prevo?enih 184 km. Vo?nja 2/3 po AC, ostalo lokalne ceste z skoraj ni? odstopanja od mojega standardnega na?ina vo?nje se pravi po ac med 130 in 140 km/h, lokalno pa pa? po zdravi kme?ki pameti ;)

 

Najprej plusi:

- poraba, skoraj ne morem verjeti, da je bila na koncu testa  po BC samo 6,9 l,

- izjemno tiha vo?nja,

- kvaliteta materialov in izdelave,

- motor dejansko ni nek ?printer, a sem bil s svojim tempom vo?nje ob dveh osebah v vozilu ?isto zadovoljen,

- oprema, nikakor nisem prista? germanske ?ole prodaje avtomobilov z neskon?nimi dopla?ili,

- mo?nost 4 WD tudi z naj?ibkej?im motorjem, za razliko od germanskih ?idov,

- videz, res lepo vozilo,

- tudi z ostalimi voznimi prvinami sem zadovoljen (vodljivost, zaviranje ...).

 

Minusi, vsaj za moje pojme:

- ni 12 V vti?nice v prtlja?niku ali vsaj v 2 vrsti sede?ev,

- glede na zunanje mere vozila malenkost (verjetno namerno), "podhranjen" prtlja?nik,

- tlak v pnevmatikah bi se lahko kontroliral prek ABS in ne prek senzorjev :angry2:,

- ni rezervnega kolesa, tudi zasilnega ne.

 

Sklep: CX 30 ostaja med najmo?nej?imi kandidati za nakup. 

 

?e pa bo moj skromen prispevek prebral tudi kak?en lastnik CX 5 4 WD s podobnim tipom vo?enj (hitrost, AC vs lokalno), bi bil vesel podatka o povpre?ni porabi, ?e posebej za bencinski G 165 motor. Sem pre?ekiral tudi Spiritmonitor in ?e kaj, a ve? glav le ve? ve.

 

LpKI

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-5 ima 12V v prtljazniku in dve USB vticnici v zadnji vrsti v naslonu za roke...

 

Povprecno porabo pa imam jaz dobrih 8l (G194, AWD, avtomatik)... vendar se da tudi manj, ce bi bilo manj vozenj od semaforja do semaforja... Ko sem imel relacijo ... recimo pri voznji do Pakostanov ali pred kratkim v Prekmurje... sem imel povprecno porabo dobrih 7 litrov...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole z 12V mi je zanimivo. V skoraj vseh testih se to omeni kot minus. In potem zacnem sam razmislat kdaj sem imel potrebo po 12V v prtlazniku .... v 17 let odkar vozim avte ... nikoli :) OK itak ma vsak druge potrebe. Recimo ce imas pumpo za kak sup ali kaj podobnega. Mogoce kak mini strojcek??? Ne vem, me zanima kdaj ste imeli potrebo po 12V v prtlazniku oz. kaj ste vklopili.

 

Za zadnjo vrsto pa razumem, da razne tabljice ali pa otroski telefoni rabijo polnilec. Trenutno so moji se pramajhni in nimajo telefona. Me tudi zanima koliko od vas ima v zadnjih sedezih vlkopljeno kaj v 12V.

 

 

Tist minus za merilec tlaka v gumah pa ja. Toj kar minus. Meni so na trenutni sestki ze 2* menjali senzor (ker ne morejo - "beri" nocejo) menjat samo matice, ki poci. Nato sem na ebayu narocil maticu in sem jo tudi ze menjal ker je bila ena pocena. Se pravi skupno 3 popravila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole z 12V mi je zanimivo. V skoraj vseh testih se to omeni kot minus. In potem zacnem sam razmislat kdaj sem imel potrebo po 12V v prtlazniku .... v 17 let odkar vozim avte ... nikoli :) OK itak ma vsak druge potrebe. Recimo ce imas pumpo za kak sup ali kaj podobnega. Mogoce kak mini strojcek??? Ne vem, me zanima kdaj ste imeli potrebo po 12V v prtlazniku oz. kaj ste vklopili.

 

Za zadnjo vrsto pa razumem, da razne tabljice ali pa otroski telefoni rabijo polnilec. Trenutno so moji se pramajhni in nimajo telefona. Me tudi zanima koliko od vas ima v zadnjih sedezih vlkopljeno kaj v 12V.

 

 

Tist minus za merilec tlaka v gumah pa ja. Toj kar minus. Meni so na trenutni sestki ze 2* menjali senzor (ker ne morejo - "beri" nocejo) menjat samo matice, ki poci. Nato sem na ebayu narocil maticu in sem jo tudi ze menjal ker je bila ena pocena. Se pravi skupno 3 popravila.

Jaz imam v xsari 2 vtikaca; eden na armaturki in eden pri varnostnem pasu pri zadnjem levem sede?u... Jaz slednjega uporabljam , ko imam priklopljeno hladilno torbo, hkrati je pa dovolj blizu zadnjim potnikom za razne telefone, tablice...

 

Bolj pogre?am ?e 1vtikac na armaturki.

 

Tako da; tisti sup se lahko nafila tudi s tisto vti?nico v kabini, hladilna torba pa je recimo edina taka stvar , ki meni pade na pamet , da je v prtlja?niku in rabi svoj vtikac.

 

Mene bolj moti , da nekateri vtikaci delajo zgolj ko avto laufa...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovor Jest! Prav zato, ker jo ima CX 5 nekako ne razumem, kako da je ni v CX 30.  Avto je dejansko nadstandarden, pol pa takole padejo pri osnovah ...

 

Bossek, s pomo?jo 12 V poleti v prtlja?niku v hladilni torbi hladim vodo za psa in pivo zase  :)

 

?e nekaj, v opisu testne vo?nje sem pozabil pohvaliti tudi ro?ni menjalnik, ki je res OK.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No zanimivo. Niti nisem pomislil na hladilno torbo. Ok to zna biti ql ja. Ampak kot sem rekel, sam se nisem mel te potrebe :)

 

CX30 ima dve spredaj. Eni pred prestavno rocico na armaturi in eno v naslonu za roko. Mogoce je potem edina resitev nek podalsek in speljat v prtlaznik?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ste zihr , da ni kje skrita v prtlja?niku?

No zanimivo. Niti nisem pomislil na hladilno torbo. Ok to zna biti ql ja. Ampak kot sem rekel, sam se nisem mel te potrebe :)

 

CX30 ima dve spredaj. Eni pred prestavno rocico na armaturi in eno v naslonu za roko. Mogoce je potem edina resitev nek podalsek in speljat v prtlaznik?

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=197&product_id=1010838930

 

Nisem niti vedel da obstaja:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.