Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

No, meni tudi suvi na?eloma niso v?e?, ?eprav mazdini so mi ; sploh prej?nja cx5ka in tale cx30, ki mi je na slikah izgledala ubogo, v ?ivo mi pa je Super.

 

Mogo?e bi mi tudi s pobarvanimi obrobami v ?ivo bila vsec.

 

Skratka; kakor mi je 5vratna trojka dizaster, mi je cx30ka ?edalje bolj v?e?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, meni tudi suvi na?eloma niso v?e?, ?eprav mazdini so mi ; sploh prej?nja cx5ka in tale cx30, ki mi je na slikah izgledala ubogo, v ?ivo mi pa je Super.

Mogo?e bi mi tudi s pobarvanimi obrobami v ?ivo bila vsec.

Skratka; kakor mi je 5vratna trojka dizaster, mi je cx30ka ?edalje bolj v?e?.

Res je, v ?ivo je neprimerno lep?a. Kot da ni fotogeni?na?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je edini SUV ki mi je v?e?,verjetno tui zato ker je bolj kupejevske oblike z malo dvignjenim podvozjem. Do pred nekaj leti sem bil mnenja da najlep?e avte ri?ejo Italjani,sedaj pa mislim da jih Japonci prehitevajo po desni! Ve?ina drugih pa tako nimajo nobenga oblikovalskega ob?utka za lepoto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je edini SUV ki mi je v?e?,verjetno tui zato ker je bolj kupejevske oblike z malo dvignjenim podvozjem. Do pred nekaj leti sem bil mnenja da najlep?e avte ri?ejo Italjani,sedaj pa mislim da jih Japonci prehitevajo po desni! Ve?ina drugih pa tako nimajo nobenga oblikovalskega ob?utka za lepoto.

 

A te lahko popravim - nekateri Japonci. Honda se zgublja v nekem kvazi anime oblikovanju s ?ist preve? nepotrebnimi detalji, Mitsubishi ne ve a bi mogo?e samo z oblikovalci Sangjonga tekmoval. Suzuki ima nihanja gor in dol. Nissan je tudi obseden z dodanimi detalji in zadnje ?ase spreminja avtomobile v spa?ke. Edino Toyota kot ka?e se po?asi zaveda tega, da tak na?in oblikovanja v preteklosti meji na "kr neki" in po?asi umiraj ?ogico in je za?ela delat res lepe in ne ki?aste avtomobile, to kar Mazda po?ne ?e desetletja. Mazda je edina japonska znamka, ki ima zadnjih 20 let neprekinjeno res dobro oblikovane avtomobile.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam. Zanimivo, da je tudi toyota za?ela z zanimivim oblikovanjem in v?e?nimi avti.

Vsekakor gredo v pravo smer. Ostali japonci, razen mazde pa delajo vse bolj ki?aste oblike, prav za azijski trg. Vsekakor na evropskem trgu to ne zapali.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Corolla je kar OK, edina toyota da nekako izgleda. Novi RAV4 spet ne ve ali ?eli biti lexus, malo tiguan, malo morda tucson, kvadratasti izrezi koles pa itak zmagajo... :vskalo:

ysej na corollo sem mislil, ko sem pisal o toyoti.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O avtih govorimo, ne o SUV-ih. Lepga SUV-a je ?e toliko te?je narediti saj ni mo?no kaj dosti kombinirat v sami osnovni obliki, kjer so ve? ali manj podobni jajce jajcu. Potem jim pa preostanejo samo ?e detajli, kjer ima? pa hitro overkill.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Spomladi bo padla nova mazda...do sedaj vse trojke in tudi v ?etrto mislim da bo trojka...zadnje ?ase se malo ogrevam za CX30, ampak ti plasti?ni loki mi nekako ne sedejo...sem pa nekaj zasledil in ne vem a je to samo fora: Od?mr?zo?va?nje bri?sal?cev??? Na kak?nem principu? Da ima ?obe za pranje sprednjega stekla v brisalcih sem videl.

 

Aja pa ?e to...na mazdini strani se od 1.1.2020 pripravlja nov cenik...vse se dra?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to, da bo po novem letu drazje, je ze znano, ker so dodane neke okoljske dajatve ...

 

Sobe so pa lahko ogrevane, da se odmrznejo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogrevane dele vetrobranskega stekla ima menda tudi ze moja CX-5 .... ampak ce po prwvici povem, se nisem opazil, da bi kaj grelo...

 

post-10-0-61096900-1576596385_thumb.jpeg

 

post-10-0-40018000-1576596493_thumb.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Khm.... gledam tale nov cenik za cx-30 (https://si.cdn.mazda.media/7c9eecee10134c2c898db0ff14a7d05f/ffa64fe872fa4e64b444212a19cf8359.pdf?4ae294)

 

in kaj opazim. Pri CX-30 je G150 motor ??? Predvidevam da je to napaka

 

drugace je pa CX30 G122 avtomtik (vsa oprema) 600 vec :|

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogrevane dele vetrobranskega stekla ima menda tudi ze moja CX-5 .... ampak ce po prwvici povem, se nisem opazil, da bi kaj grelo...

 

attachicon.gifB85B919B-DD8F-45E5-BFEC-B95D5EF139C9.jpeg

 

attachicon.gif879831DC-5B0D-443C-810D-2C0D3921E09B.jpeg

Tole brisalcev ne odtaja kar tako. Pripomore pa, da zadeva ne zmzrne. Do sedaj  sem le nekajkrat rabil. Nikakor ni to, da se bo? v avto vsedel po?akal par minut in odpeljal s ?isttim steklom in brisalci.

Kar manjka za zimo na CX5 je gretje radarja. ?e v rahlem sne?enju ga zelo hitro izklopi zaradi snega na njem. Mimgrede je pol do cemtimetra snega/ledu na njem. Verjetno bi bilo bolj?e kako brisanje ali/in pranje.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gretje prednje ?ipe 

 

Tole brisalcev ne odtaja kar tako. Pripomore pa, da zadeva ne zmzrne. Do sedaj  sem le nekajkrat rabil. Nikakor ni to, da se bo? v avto vsedel po?akal par minut in odpeljal s ?isttim steklom in brisalci.

Kar manjka za zimo na CX5 je gretje radarja. ?e v rahlem sne?enju ga zelo hitro izklopi zaradi snega na njem. Mimgrede je pol do cemtimetra snega/ledu na njem. Verjetno bi bilo bolj?e kako brisanje ali/in pranje.

Gretje prednje ?ipe pod brisalci ima tudi slu?bena toyota. V vseh teh letih uporabe nisem opazil neke hude koristi od tega. Nekaj povsem drugega je el. gretje celega vetrobrana.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, to je to... zato sem pa tolk na koncu hitel, da sem avto dobil ?e letos.

 

Za mojo je torej razlika med brati kar 5.000 EUR. Ufff :blink: :blink:

 

Hmmm... a nimas ti CD150 Revolution? Nevem... ali meni matematika ne stima... med 32.090 in 33.990 ni razlike 5.000?  :zvizga:  :ph34r:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.