Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

V obeh primerih bo v redu avto.

?e je toliko razlike v ceni, bo le ta verjetno prevladala.

Jaz se vedno odlo?im po filingu.

Ne glede na ceno. Res pa je, da nikoli ne kupujem novih avtov in je la?je, ker ni toliko denarja.

Kar kupi? s tem mora? bit zadovoljen.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pazi, da se ne bo? prehitro zaletel z odlo?itvijo.

1.) KIA je cena z njihovim financiranjem, kar ne pomeni, da bo? pla?al to ceno, ki jo vidi? v oglasu ampak kar nekaj jurjev ve?. Res dobro preveri, kaj je s tem financiranjem, ker ko sem sam izbiral me je kar glava zabolela kak?na natega je to.

2.) Avtotrade Vrhnika so eni ?udni ?alabajzerji, ker dajajeo v oglase avte, ki jih sploh nimajo. Ko pride? k njim se pa pogovarja? potem o ?ist drugih modelih za drug denar.

3.) Mazda ima popolno usnje, Kia samo delno na sede?ih in ?e se ne motim tudi niso elektri?ni.

4.) Mazda ima dosti bolj?e ozvo?enje

5.) Kia ima multilink bla?enje zadaj, kar je bolje od Mazde

6.) 1.4T je bolj?i tako navorsko kot odzivno. Jaz osebno bi pri Mazdi raje gledal SkyactivX ampak to je nekje 2 jurja ve?.

7.) 7 letna garancija pri Kia je kr lep plus.

8.) KIa ?al nima DAB radia, kot mi je znano, kar bi znalo bit lahko v prihodnje problem, ?e se bodo odlo?ili skenskat analogni radio.

9.) Na zadnji klopi je problem za stopala pri Xceedu

10.) Znotraj je Mazda vsaj za klaso ali dve bolj moderna, ampak to je lahko za nekoga tudi minus.

 

V glavnem... te?ko odlo?itev ima?, zdaj nastopajo pa? drugi faktorji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odlika Mazde je tudi, ?e seveda na to gleda? s tega zornega kota, da ti turbina ne more crknit, ker je pa? nima in da tudi nima filtra trdnih delcev na izpuhu - to velja za bencinske G motorje, ne pa tudi za X.

 

G 150 pa naj bi dobili v naslednjem mesecu ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odlika Mazde je tudi, ?e seveda na to gleda? s tega zornega kota, da ti turbina ne more crknit, ker je pa? nima in da tudi nima filtra trdnih delcev na izpuhu - to velja za bencinske G motorje, ne pa tudi za X.

 

G 150 pa naj bi dobili v naslednjem mesecu ...

 

To pa prvi? sli?im, da imajo Skyactive-X motorji filter trdnih delcev na izpuhu......saj gre za bencinski motor....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce gledas iz tega stalisca, je bolje, da avta nimas... potem ti tudi ne more crknit :D :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Khm ...

 

Allgemein

Kategorie

Herstellerangabe

Marke

Mazda

Modell

CX-30 SKYACTIV-X 2.0 M Hybrid

Typ

Selection

Baureihe

CX-30

CO2-Effizienzklasse

A

HSN Schl?sselnummer

7118

TSN Schl?sselnummer

AID

KFZ-Steuer/Jahr (Kann aufgrund WLTP-Umstellung abweichen)

116 Euro

Herstellerinterne Baureihenbezeichnung

DM

Modellstart

09/2019

Baureihenstart

09/2019

Grundpreis

28990 Euro

Grundpreis

28990 Euro

Motor und Antrieb

Kategorie

Herstellerangabe

Motorart

Otto

Kraftstoffart

Super

Abgasreinigung

Otto-Partikelfilter

Motorbauart

Mild-Hybrid (Otto/Elektro)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Khm ...

 

 

Allgemein

Kategorie

Herstellerangabe

Marke

Mazda

Modell

CX-30 SKYACTIV-X 2.0 M Hybrid

Typ

Selection

Baureihe

CX-30

CO2-Effizienzklasse

A

HSN Schl?sselnummer

7118

TSN Schl?sselnummer

AID

KFZ-Steuer/Jahr (Kann aufgrund WLTP-Umstellung abweichen)

116 Euro

Herstellerinterne Baureihenbezeichnung

DM

Modellstart

09/2019

Baureihenstart

09/2019

Grundpreis

28990 Euro

Grundpreis

28990 Euro

Motor und Antrieb

Kategorie

Herstellerangabe

Motorart

Otto

Kraftstoffart

Super

Abgasreinigung

Otto-Partikelfilter

Motorbauart

Mild-Hybrid (Otto/Elektro)

X ga ima, G122 in G150 pa sta brez.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e kdo opa?a te?ave z motorjem G122 (?ibkej?i motor) pri Mazdi CX 30 in drugih modelih? Avto nenavadno trese in vibrira pri deaktivaciji dveh cilindrov in konstantni vo?nji, kar se dogaja zelo pogosto in ?e najve?krat pri enakomerno hitri vo?nji okoli 70-80 km na uro, pa tudi na avtocesti.

 

Stvar je v mojem primeru mote?a, tuji forumi so POLNI podobnih izku?enj in lastniki si pulijo lase od nezadovoljstva. Mazda bo nekaj morala storiti, da odpravi to napako.

 

https://www.mazda-forum.info/threads/mazda-cx-30-vibrationen.78994/

 

Javite se lastniki, ki imate enak problem!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja tole se dogaja tudi na drugih, moja M6 2019 ima podobno obna?anje. Zadeva je v tem, da je normalno, da se bo vse treslo, ?e ne letijo vsi bati in je motor obremenjen. Zdej, zakaj pa tak dolgo ?aka elektronika z vklopom, je pa meni tudi logi?no: Predstavljaj si pelje? se po ravnini 70-80 z konstatnim plinom. Ra?unalnik ugotovi, da za to rabi? X konjev, hkrati pa  ra?unalnik ugotovi tudi, da teh X konjev lahko izstisne samo iz dveh batov in evo ga vklopi ti samo dva bata, je sicer teh X konjev zelo na meji ampak avto gre.

 

Po mojem bi morali malo te pragove po?timat, ampak zaradi emisij in porabe vrjetno to nebojo delali.

 

Druga?e pa js se temu izognem tak, da pa? mal bolj prtisnem na gas, ?e me ?e res fejst moti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...pelji na Mazda servis...Garancija..verjetno bo treba sowftersko kaj posdobit...so na Mazda servisu dobili kaj novega za to... Zoom zoom ..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za odgovore. 

 

Garancije ni mogo?e uveljavljati, ker je normalno, da avto vibrira pri izklopu dveh cilindrov. 

 

Servis ne more ni?, ker bi avto potreboval novo homologacijo, zato poseg v avto ni dovoljen.

 

Avto z G122 motorjem trese vsaki?, ko se izklopita dva cilindra, seveda pa postane tresenje bolj mote?e,

ko avto pelje? dlje ?asa v hitrosti, ko sta izklopljena.

 

V bistvu sploh ni nobene re?itve, ?lovek lahko samo ob?aluje nakup avta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.