Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Jaz pri CX-5 sploh ne opazim, kdaj laufata samo dva cilindra... In CX-5 se nima tako, kot novejse trojke ali CX-30, da to lahko vidis skozi grafiko na infotainmentu... Pa tudi pri nadomestni novi trojki zadnjic nisem opazil tresenja... tudi ko sem imel iz firbca prizgano grafiko, da sem videl, kdaj se to sploh zgodi... Zdaj nevem ali sem jaz tako neobcutljiv za te zadeve ali pa nekaterim res bolj trese... Ce je slednje, potem je gotovo nekaj narobe... Res je tudi, da sem trojko imel samo en dan ker je bila popoldan sipa pri moji CX-5 ze zamenjana... In tako nisem prav veliko vozil... Sel sem iz LJ v Kranj, pa potem se enkrat v Ljubljano oz. v Dobrunje pa domov do Medvod in potem popoldan spet nazaj v Ljubljano po svoj avto... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tresenje pri dizlu je druga?nega tipa in ni primerljivo z vo?njo z dvema valjema.

He, He, seveda ne, tukaj te verjetno ho?e vre?i s sede?a. :)

?e bi bilo to tako neopazno in nemote?e ne bi nikogar motilo.

?e malo, in se bodo vse "prednosti" benzinarjev izni?ile. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem poleti imel na moji"stari" trojki 1 servis sem testiral novo M3g122 in ?e nebi na grafiki videl kdaj izklopita dva valja sploh nebi opazil,tako se malo ?uti! Re?i? tako,da se vozi? v 4 prestavi pod ve?jimi obrati,druga ti ne preostane. Pojdi na test s trojko pa bo? videl razliko,mogo?e ima druga?ne bla?ilce na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja alex, tako trese, da se boji?, da ti bo avto razpadu! Najraj bi jo kr prodal, sam jo zihr noben nebo hotu, k je bencin :P

 

Tele treslaje ni nujno, da ?lovek opazi na testni vo?nji, kot je ?e tin?ek povedal, se najbolj opazi ko se konstantno vozi? 80 km/h ;) In v primerjavi z prej?njo CD150 to ni ni?, tam ja ?e v prostem teku tolk treslo, da si mislu da bo? poletu xD

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je ja, samo ?al ne zaradi tvoje te?ave. Mogo?e bo kak update tudi za to. Sicer pa lej, ?e vedno jo lahko proda?. 

 

Mogo?e bi na servisu probal identi?no in opazoval tam kako trese oz se ?uti to. ?e bi bila o?itna razlika, bi imel nekaj za 'prijet', da je s tvojim avtom nekaj narobe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem sam imel na testu CX-30 (G122 avtomatik) nisem opazil nobenega tresenja oz. ce nisem imel na ekranu prikazano kako dela tega ne bi opazil.

 

Je pa zanimivo, da se to pojavlja tako na 2.0 G122 kot tudi ameriskih 2.5 masinah. AMPAK!! Povsod pisejo, da ne na vseh. Se pravi to mora biti neka cudna napaka, da se nakljucno pojavlja pri nakteraih. Tezava pa je ... da je teh nekaterih obcutno prevec in bodo morali nekaj uredit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj kot tresenje ob deaktivaciji valjev, bi me skrbela neenakomerna termi?na obremenitev bloka motorja in ve?ja obraba valjev ki sta nonstop aktivirana.

Vseskupaj se mi zdi dolgoro?no preve? obremenjujo?e za sam motor, in to samo zaradi kakega decilitra manj porabe.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam. Samo tresenje je ?e najmanj?i problem, pa? moti, ?e opazi? take stvari (90 % voznikov verjetno niti ne opazi tega), pa recimo ve?ja obraba nosilcev motorja (teoreti?no).

 

Za take, ki pa ve?ino ?asa prevozijo po regionalkah z majhno obremenitvijo in ve?ino ?asa torej dva cilindra izklopljena... sam vem bi prodal tak avto takoj po izteku garancije.

 

Na tujih forumih berem, da so nekaterim menjali motorje, ?e je odtrgalo vzvod ventilov ali ve? njih in je odtrgan vzvod nato zadel "ostale komponente motorja". To je bil tudi razlog za vpoklice in ne tresenje samo po sebi, ki naj bi pa? bilo stanje tehnike. ?e so bili vzvodi na svojem mestu, je bil baje SW popravek ECU zadosti, saj naj bi spremenil na?in in ?asovnico, ko dva izklopljena cilinda ponovno prideta online. Samo ?as bo pokazal, ?e je taka re?itev (samo SW popravek) dobra.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e kdo opa?a te?ave z motorjem G122 (?ibkej?i motor) pri Mazdi CX 30 in drugih modelih? Avto nenavadno trese in vibrira pri deaktivaciji dveh cilindrov in konstantni vo?nji, kar se dogaja zelo pogosto in ?e najve?krat pri enakomerno hitri vo?nji okoli 70-80 km na uro, pa tudi na avtocesti.

 

Stvar je v mojem primeru mote?a, tuji forumi so POLNI podobnih izku?enj in lastniki si pulijo lase od nezadovoljstva. Mazda bo nekaj morala storiti, da odpravi to napako.

 

https://www.mazda-forum.info/threads/mazda-cx-30-vibrationen.78994/

 

Javite se lastniki, ki imate enak problem!

 

 

 

Imam CX-30 G122 deaktivacija se malo ?uti,ampak sem se ?e navadil.

 ?If you?re afraid to fail, then you?re probably going to fail.? ? Kobe Bryant

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skyactive-X motor: ne ?utim nobenega tresenja, ob v?igu motorja je za?utiti dieselski pridih, a se ta kmalu spremeni v bencinskega, se pa ob pospe?evanju ob?asnoza?uti cukanje in odzivnost z zamikom. Zaenkrat zelo zadovoljen. Me ne moti oziroma sem se ?e navadil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Robert, 

 

tvoj motor nima deaktivacije cilindrov, zato seveda ne ?uti? opisanega problema z zvokom in vibracijami avta in kabine.

 

Ne nekaterih tujih forumih berem, da v nekaterih dr?avah Mazda ?e opu??a prodajo avtomobilov z G122 motorji.

 

Najbr? ?e dobro vedo, zakaj, bilo bi pa lepo, ?e bi razo?aranim lastnikom ponudili re?itev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Nov avto, ?e takoj vpoklic. A je ?e kdo te dni prejel vabilo za vpoklic nove CX 30 in 3? Popravili naj bi sistem SBS in software merilnikov. Mi lahko kdo tukaj pojasni, kako izgleda popravilo, je to le poseg v software ali tudi v posami?ne dele avta pod havbo, ?emur sicer preve? ne zaupam?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje brezveze zganjas paniko in pises v razlicne teme isto vsebino ... Ce ne zaupas prevec mehanikom... bos moral pac ziveti s tem, da ti kaj ne bo delalo tako, kot bi moralo... pa se garancija ti lahko propade... in v prihodnosti tudi avta ne bos mogel vec registrirati :) ... 

 

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/ce-se-ne-odzoves-na-vpoklic-avta-ne-bos-mogel-vec-registrirati/513312

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.