Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je Civic napisal:

V salonu Mazde v  BTC-ju sem se lansko leto na koncu poletja dogovoril in pustil kontakt za testno vožnjo cx 30 ... do danes me še niso poklicali ?!? ...

To je to kar sem mislil povedat prej !:vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo

 

Pravkar videl tole na netu: 

CR-Cars-InlineHero-2020-Mazda-CX-30-beac
WWW.CONSUMERREPORTS.ORG

Consumer Reports shares details of the Mazda CX-30 and Mazda3 recall. Front brake caliper bolts could...

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne ‎20‎.‎6‎.‎2020 ob 16:17 je mdestroyer napisal:

Prodaja se baje samo BMW del cosmosa~

 

Lahko vam iz prve roke povem, da AC Cosmos ima resne finančne težave, zato svetujem previdnost! (nič naprej plačevat =/) 

Potrjujem tole. Sem pisal na Mazda Slovenija in so me poklicali v pon. Prodali so BMW in menda s tem rešili likvidnostne težave, Pravijo, da lahko kljuko in prtljažnik pričakujem naslednji teden.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je MareCX30 napisal:

Za danes sem bil dogovorjen za montažo kljuke v Mazda BTC. So rekli zjutraj pripeljem, ob 4.h odpeljem. JAPAJADE! So me klicali malo prej, da avto ni končan in da danes ne bo!? Montažo pa delajo na Celovški.

A avto si pa v BTC peljal, kako je pa prišel do šiške? :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oni avto peljejo v Sisko, ker imajo tam vecjo delavnico ... pa ce so kaksna licarska dela, tudi tja peljejo... Ne vem pa, kako bo od jeseni dalje, ker so tisto stavbo v Siski kupili madzari skupaj z BMW delom ACosmosa ... Sem nekje bral, da naj bi do septembra se tam opravljali servise... potem pa madzari prevzamejo ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je MareCX30 napisal:

Za danes sem bil dogovorjen za montažo kljuke v Mazda BTC. So rekli zjutraj pripeljem, ob 4.h odpeljem. JAPAJADE! So me klicali malo prej, da avto ni končan in da danes ne bo!? Montažo pa delajo na Celovški.

Kaj jim pa ni šlo,pri meni je trajalo 2h pa gas domov

 ?If you?re afraid to fail, then you?re probably going to fail.? ? Kobe Bryant

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

TEST CX 30 G122

Kot sem omenil in obljubil bom nekaj malega napisal o tem avtu. Naredil sem dobrih 100 testnih kilometrov . Je bolj udobna od M3 ker je pač na višjih gumah in zato tudi manj stabilna a ne problematično. Za normalno vožnjo je čisto ok. Izgled mi je super še bolj pa notranji. Občutki zelo vredu,ne potegne zverinsko ampak zelo tekoče in z enakomernim pospeškom. Izolacija je res super tako da tišjega avta še nisem vozil. Poraba na testu je realna kot tudi vidite na sliki. Bi rekel da je nižja za pol litra od moje M3 g120,s tem da je cx30 težka skoraj 1400 kg. Naj povem da na istih relacijah kot sem vozil njo drugače vozim dizla in mi pije 4.2 lit. Še nekaj,zelo sem spremljal graf delovanja celindriv in ugotovil,da se popolnoma nič ne občuti izklop in vklop tako ,da tisti ki pišejo da jih to moti imajo kaj narobe z avtom. Je pa res,da sem malo to občutil lani na M3 g122 a res zelo malo,mogoče tudi zato ker sem spremljal graf na zaslonu! Ta cx30 je bila 2020 letnik mesec februar. S tem bi končal,če je kako vprašanje,kar veselo.....

 

 

 

 

 

 

Evo slike. 

 

 

 

 

 

 

IMG_20200709_085557.jpg

IMG_20200709_104039.jpg

IMG_20200709_121010.jpg

IMG_20200709_130652.jpg

IMG_20200709_120950.jpg

IMG_20200709_120345.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf zdj sem še bolj odločen da bo to moj naslednji avto , od znotraj mi je noro top 😎. Pa motor bo tudi zadosti...kako pa je na avtocesti, si bil kaj? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je tommaazz napisal:

Uf zdj sem še bolj odločen da bo to moj naslednji avto , od znotraj mi je noro top 😎. Pa motor bo tudi zadosti...kako pa je na avtocesti, si bil kaj? 

Vidim, da imaš isto  M3 kot jaz in če ti je to dovolj si brez skrbi, gre enako tudi po AC s to razliko, da je dosti tišja pri 150 km kot moja, gre nekako isto in dober občutek pri tej hitrosti. Imam željo kupit ampak bom ostal pri tem kar imam(14k) Sem dobil pa dobro ponudbo od prodajalca, če boš kupoval v kratkem ti dam kontakt in se oglasiš tu in boš videl kje se ti bol izplača. Jaz sem tu kupil že dve, kaj praviš zakaj?:prstgor:. Če bi danes kupoval bi cx30 izbral! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma moja služi fenomenalno...zaenkrat še ne bom zamenjal, saj je stara 3 leta (75.000km)...mogoče konec naslednjega leta naročim, samo bom po vsej verjetnosti počakal na facelift in jo takrat vzel, tako kot m3. V glavnem zaenkrat ni avta da bi mi bil bolj všeč, ker suvi mi na splošno ne sedejo, to pa je nek kupe SUV😎

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, če je kaj dobrega na cx-30 je to, da ima končno števec za temperaturo. Ker tele naše, ki ga nimajo, me tako jezi, da bi tam enmu inženirju copat v glavo vrgu.

 

Notri je res lepa, ampak kje ima pa zračnik za sovoznika? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je tommaazz napisal:

Ma moja služi fenomenalno...zaenkrat še ne bom zamenjal, saj je stara 3 leta (75.000km)...mogoče konec naslednjega leta naročim, samo bom po vsej verjetnosti počakal na facelift in jo takrat vzel, tako kot m3. V glavnem zaenkrat ni avta da bi mi bil bolj všeč, ker suvi mi na splošno ne sedejo, to pa je nek kupe SUV😎

Sva podobnega mišljenja, meni je poleg cx30 všeč še x ceed, ker je tudi bolj na cupe, ampak je KIA tak, da ni veliko za razmišljat. :whatever:

pred 2 urama je NevLado napisal:

No, če je kaj dobrega na cx-30 je to, da ima končno števec za temperaturo. Ker tele naše, ki ga nimajo, me tako jezi, da bi tam enmu inženirju copat v glavo vrgu.

 

Notri je res lepa, ampak kje ima pa zračnik za sovoznika? 

Ja pred so voznikom, kje pa? :whatever:

Ne rabiš,ta motor se nikoli tako ne vrti da bi se pregrel,če pa pride do okvare ti pa tako zagori lučka in pri tem ti canger nič ne pomaga!

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX30 je BIL tudi moja prva izbira. Moti me pa zelo neposrecena kombinacija motorjev / opreme, ki so na voljo.

 

G122 je na voljo samo se z rocnim menjalnikom.
G150 je samo AWD.
OK X180 so pa vse mozne kombinacije.

 

Nekako bi sam vzel G150 avtomatik polno opremo (brez AWD). Pac saj lahko bi se sprijaznil z AWD ampak mi je popolnoma odvec dat 2k eur vec pa potem imet se malo vecjo porabo.

 

Sem v salonu prasal in to kao ni odlocitev uvoznika ampak odlocitev Mazda Evrope katere modele kje ponudi. Tako da nekako ni opcij da bi vzel tako komabinacijo 😕

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.