Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Ja žal je tako. Danes sem vozil X180 trojko in se mi motor kar dopade, lepo gre pri nižjih vrtljajih, če je pa potrebno se pa zavrti konkretno.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Bossek napisal:

CX30 je BIL tudi moja prva izbira. Moti me pa zelo neposrecena kombinacija motorjev / opreme, ki so na voljo.

 

G122 je na voljo samo se z rocnim menjalnikom.
G150 je samo AWD.
OK X180 so pa vse mozne kombinacije.

 

Nekako bi sam vzel G150 avtomatik polno opremo (brez AWD). Pac saj lahko bi se sprijaznil z AWD ampak mi je popolnoma odvec dat 2k eur vec pa potem imet se malo vecjo porabo.

 

Sem v salonu prasal in to kao ni odlocitev uvoznika ampak odlocitev Mazda Evrope katere modele kje ponudi. Tako da nekako ni opcij da bi vzel tako komabinacijo 😕

Ja res je,lahko vzameš g122 in mapiraš na 150,ker motor je isti! Mene bolj moti da pri osnovni verziji ni avt.klime glede na to,da ima za mene dovolj opreme že ta verzija.. Dober kompromis s trgovcem včeraj je bil,da mi da avto z višjo opremo za osnovno ceno a kaj ko ne kupujem avta....:vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No avtomatik je obvezen tako da G122 odpade. Sedaj vidim, da so dodali celo vec opreme pri G150 (do sedaj top oprema ni bila mozna). Samo potem pa tole pride ze na 34.000 EUR kar je pa ... no kar malo prevec.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Bossek napisal:

No avtomatik je obvezen tako da G122 odpade. Sedaj vidim, da so dodali celo vec opreme pri G150 (do sedaj top oprema ni bila mozna). Samo potem pa tole pride ze na 34.000 EUR kar je pa ... no kar malo prevec.

Že veš ampak jaz za Mazdin avtomatik nebi dal nič ker je proti drugim znamkam dosti zadaj, ročni je pa tako dober, da ga z veseljem šaltaš, poskusi! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bini vem (na zalost), samo sem vozil oba CX30 (rocni in avtomatski) in je bil avtomatil cisto ok

 

sem malo len in mi je prestavljanje precej odvec v avtu :)  Ce bi bilo po moje bi avto imel 1 stikalo .. naprej / nazaj :)

 

Problem pa je ker potem tole res precej drago in imas recimo ze za slaba 2 tisocaka manj recimo MB GLA (

1032424.jpg
WWW.AVTO.NET

Mercedes-Benz GLA-Razred GLA 200 Urban Avt., letnik:2020,41126 EUR :: www.Avto.net ::

 

Ali pa za dobrih 10.000 eur manj, polno oprema xceed: 

1045490.jpg
WWW.AVTO.NET

Kia XCeed 1.4 T-GDI DCT Stream SUPER AKCIJA, letnik:2020,31890 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

Zdaj zunanjost mi stima ... notranjost se pa vse skrije proti CX30.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja in kaj pomeni "cena velja v primeru nakupa s kia bonus financiranjem" ?

Samo zanima me ...

Sem si pa jo ogledal ob pričetku prodaje pri Veit-u: zunaj malo kičasta ampak ok; znotraj pa poplava gombov ... adijo pamet.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomeni, da moras vzet njihov lizing (verjetno za minimalno 2 leti), obrestna mera verjetno nekje 8% (kot drugje).

Je pa res da ima mazda trenutno akcijo lizing brez obresti.

 

Ja notranjost mazde je pa svoja klasa. Tko clean in lepa, da je cez to kar tezko pridet ko gledas drug avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bossek napisal:

Bini vem (na zalost), samo sem vozil oba CX30 (rocni in avtomatski) in je bil avtomatil cisto ok

 

sem malo len in mi je prestavljanje precej odvec v avtu :)  Ce bi bilo po moje bi avto imel 1 stikalo .. naprej / nazaj :)

 

Problem pa je ker potem tole res precej drago in imas recimo ze za slaba 2 tisocaka manj recimo MB GLA (

1032424.jpg
WWW.AVTO.NET

Mercedes-Benz GLA-Razred GLA 200 Urban Avt., letnik:2020,41126 EUR :: www.Avto.net ::

 

Ali pa za dobrih 10.000 eur manj, polno oprema xceed: 

1045490.jpg
WWW.AVTO.NET

Kia XCeed 1.4 T-GDI DCT Stream SUPER AKCIJA, letnik:2020,31890 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

Zdaj zunanjost mi stima ... notranjost se pa vse skrije proti CX30.

Res je notri 0 proti CX30. Ta cena za Kio je na financiranje in potem pride blizu 30k. Preveri v salonu pa boš videl. Če nimaš denarja je ok, če pa imaš denar pa je ona prva cena, luda kuča! :vskalo:. Sem gledal za svaka tisto ceno za 19k in je na financiranje prišla 22.5k na 5 let, M. cx30 pa isto samo konjev je malo manj in več opreme tako da bo verjetno vzel Mazdo. 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Res je notri 0 proti CX30. Ta cena za Kio je na financiranje in potem pride blizu 30k. Preveri v salonu pa boš videl. Če nimaš denarja je ok, če pa imaš denar pa je ona prva cena, luda kuča! :vskalo:. Sem gledal za svaka tisto ceno za 19k in je na financiranje prišla 22.5k na 5 let, M. cx30 pa isto samo konjev je malo manj in več opreme tako da bo verjetno vzel Mazdo. 

 

No lih tako hudo ni .... se pravi 23290 + 420 (barva) + 150 (priprava) = 23860

10.000 pologa ... 48 mesecev leasing po 8% obrestni meri pride vse skupaj 26241,28 (se pravi cca 2400 preplacas) - se kar delec do 34.000 kot pride polno opremljen G150.

 

Bi se pa tezko odlocil ali polno opremljen G150 ali polno opremljen X180 za 32.800. V tem primeru bi vsekakor raje X.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sodelavec je kupil pred kratkim kio in sedaj se vsak dan tolče po glavi, ker je drugi sodelavec kupil CX 30 in je mazda kot nasino vozilo proti kii. Predvsem notranjost-ni primerjave. In kia ga je stala na koncu bogatih  29000€.

Ni vredna tega denarja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Alex napisal:

Sodelavec je kupil pred kratkim kio in sedaj se vsak dan tolče po glavi, ker je drugi sodelavec kupil CX 30 in je mazda kot nasino vozilo proti kii. Predvsem notranjost-ni primerjave. In kia ga je stala na koncu bogatih  29000€.

Ni vredna tega denarja. 

To je to... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Bini napisal:

To je to... :bravo:

Sem opazil, da je veliko lastnikov kie in hunday-jev prešaltalo na mazde. Pri nas so trije taki primeri. Najbrž imam pri tem tudi sam prste vmes.😁

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Alex napisal:

Sem opazil, da je veliko lastnikov kie in hunday-jev prešaltalo na mazde. Pri nas so trije taki primeri. Najbrž imam pri tem tudi sam prste vmes.😁

Jaz naprimer :)

 

Iz Hyundai Accent na Mazdo 6. Samo to ne mores primerjat med sabo nekaj :)

 

No sedaj sem samo izbiranje preko spleta, cez kake 5 mesecov pa se bom odpravil po salonih in potem videl kako in kaj. Se enkrat testne voznje, koncni izracuni, .... potem pa bo padla odlocitev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je FuManchu napisal:

Korejca in Japonca pač ni za primerjati glede kvalitete pomoje.

Počakaj 5 let. Kiji gre vsako leto na boljše in nekateri motorji so enako vzdržljivi kot "naši". Tudi nadzor je boljši. Če bo folk kupoval in bodo imeli dovolj denarja za nadaljni research zna bit zanimivo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Počakaj 5 let. Kiji gre vsako leto na boljše in nekateri motorji so enako vzdržljivi kot "naši". Tudi nadzor je boljši. Če bo folk kupoval in bodo imeli dovolj denarja za nadaljni research zna bit zanimivo.

So postali predragi. Zato ne bo šlo tako, kot do sedaj. 

Na začetku so jih veliko kupovali prav zaradi ugodne cene. Sedaj so se "pogospodili". 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Alex napisal:

So postali predragi. Zato ne bo šlo tako, kot do sedaj. 

Na začetku so jih veliko kupovali prav zaradi ugodne cene. Sedaj so se "pogospodili". 

7 let garancije. :) 

 

Sem slišal, ko je folk kupil hyundaja. In je po 3 mescih nekaj šlo v maloro, ko se je pripeljal na servis so brez žal besede na hitro rekli "jaja to je garancija pripeljite in bomo zamenjali"... Podobna logika je kot pri hofru/lidlu, prineseš nazaj in noben ne jamra. Tukaj pri premium znamkah ima pa polovica ljudi isto napako pa nočejo in nočejo priznat na servisu, da je to garancijsko popravilo. In tudi zaradi višje cene jih bo folk še vedno kupoval, ker nekateri sveto verjamejo v garancijo. In kot sem že povedal, kvaliteta kij/hyundajev je napredovala v prejšnjih nekaj letih ogromno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je NevLado napisal:

7 let garancije. :) 

 

Sem slišal, ko je folk kupil hyundaja. In je po 3 mescih nekaj šlo v maloro, ko se je pripeljal na servis so brez žal besede na hitro rekli "jaja to je garancija pripeljite in bomo zamenjali"... Podobna logika je kot pri hofru/lidlu, prineseš nazaj in noben ne jamra. Tukaj pri premium znamkah ima pa polovica ljudi isto napako pa nočejo in nočejo priznat na servisu, da je to garancijsko popravilo. In tudi zaradi višje cene jih bo folk še vedno kupoval, ker nekateri sveto verjamejo v garancijo. In kot sem že povedal, kvaliteta kij/hyundajev je napredovala v prejšnjih nekaj letih ogromno.

Ni več tako niti pri kii. Prav ta moj sodelavec je hotel reklamirati čričke v armaturki pa so mu rekli, da se bo to samo udelalo.So se poleg cen izgleda tudi tega naučili od Premium znamk. Samo izdelava jim še ni Premium. 😎

pred 9 urami je SpEkTr napisal:

Sej v osnovi ni nič narobe s 7 letno garancijo. Če le ni servis drag ko žafran, ampak to se pač mal zdilaš :)

Ja.. iz 250 € na 245€.In to sedem dolgih let. S tem, da po treh letih tri četrt stvari ne pade več pod garancijo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam nisem nekaj opredeljen do dolocenih znamk. Tudi ne mislem kritizirat katerokoli saj imaje vse faile in vse so v necem dobre.

 

Omenja se cricke pri Kii in imamo temo kjer se omenja cricke pri mazdi 3. Potem berem kako je v kii enim nekje voda puscala v kabino, pri cx30 se jim tresejo ogledala, ....

 

En review XCeeda dobro pove, da problem je pac znamka. Kia ima pri naketerih se skozi status cheap avta.

 

Kot sem rekel. Gre se po salonih, na testno voznjo, dobis koncne (toliko kolikor bos na koncu placal) cene in potem se odlocis.

 

Review: 

 

Popravljeno od Bossek
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz grem tako po  "salonih" (trgovinah) kupovati majice ali hlače.In hrano. Za vse ostalo se prej dobro pozanimam, vprašam ljudi, ki to stvar že imajo in grem točno po stvar, ki sem si jo zamislil v točno določeno trgovino (ali stvar kupim na netu) Itak mi  je škoda mojega dragocenega  cajta hoditi gledati tisto kar vem, da ne bom kupil in poslušalti uglajene in dolgočasne prodajalce, ki največkrat vedo še manj kot vem sam. 😎

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj si pa nazadnje kupoval nov avto? Ni tako enostavno, kot kupovanje WC papirja, kvasa in makaronov. Kot drugo pa je nekaj gledat na prospektih, slikah, spletu youtubu al pa zadevo videt v živo in jo sprobat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Boss napisal:

Kdaj si pa nazadnje kupoval nov avto? Ni tako enostavno, kot kupovanje WC papirja, kvasa in makaronov. Kot drugo pa je nekaj gledat na prospektih, slikah, spletu youtubu al pa zadevo videt v živo in jo sprobat.

Jaz že vnaprej vem, kaj bom kupil in se ne odločam v salonu-trgovini. V bistvu nisem razen v Mazdinem salonu bil v nobenem drugem. Nimam potrebe po tem, da bi ugotavljal, kaj bi bilo zame in kaj ne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.